75'ten 50'ye... Son 9 kilo!

ben geldim hayırlı olsun canım günlüğün hedefe az kalmış 50 li rakamları umarım beraber görürüz 93 ten başladım 63 e kadar geldim Ay Allahım sinir oluyorum 63-60 arası gidip geldim 1 yıldır veriyorum alıyorum bir türlü 60 'ın altına inemedim
leslie'ye başlamışsın ben çok faydasını gördüm kilo verirken ama 3 yıldır leslie yapınca şuan etki göstermiyor jesicaya başladım seni takipteyim canım motive edelim birbirimizi

Sağol canım benimm. Sen de ne güzel zayıflamışsın maşallah ne kalmış şurada 50'lere. Yaza kadar fit olacağız ben inanıyorum :) Ne zaman istersen yaz beraber motive olalım :)

aynen bunuda başaracağız.4232 değilde 5333 yapıyorum acaba ondan mı ne takıldı gerçi bu kilolada çok kaldım yada porsiyonları küçültmem gerek

Canım bence yaptığın sporu arttır yada bi doktora git, diyetisyene de gidebilirsin,belki bir sıkıntı olabilir ama inşallah yoktur.bende 63 kiloyum elli olursam foto atacam

aynen bunuda başaracağız.4232 değilde 5333 yapıyorum acaba ondan mı ne takıldı gerçi bu kilolada çok kaldım yada porsiyonları küçültmem gerek

Su içiyor musun gerektiği kadar? Bir de ben ara öğünleri bıraktım bana daha faydalı oldu aklında olsun canım

Su içiyor musun gerektiği kadar? Bir de ben ara öğünleri bıraktım bana daha faydalı oldu aklında olsun canım
evet en az 2-2,5 lt su içiyorum aslında doktara gitmek istiyorum d vitamine ve çinkoya ve diğer vitaminlere baktırmak için ara öğün olarak türk kahvesi yanında %80 kakaolu bitter ufak kare dilim,spordan önce meyve ve sonrada protein alıyorum bunlar ara öğünüm oluyor akşamda çay

Leptin hormonunu çalıştırmak zayıflamanın en büyük koşulu canım istersen bir araştır ben çok faydasını gördüm. Yemek yedikten 4 saat sonra çalışmaya başlıyormuş.

Leptin hormonunu çalıştırmak zayıflamanın en büyük koşulu canım istersen bir araştır ben çok faydasını gördüm. Yemek yedikten 4 saat sonra çalışmaya başlıyormuş.
aslında ben 4X4 kuralına göre beslenmeye çalışıyorum 4 saatte bir 4 öğün şeklinde yeni başladım.Senin dediğin gibi yapınca özellikle 5 saati bulunca kötü oluyorum gergin bir yapıya geçiyorum ve daha fazla yiyorum.

O zaman kendine en uygun şekilde besleneceksin canım tabii. Aksi halde bıkar insan devamlı gergin, mutsuz olmaktan :)

Sabah 210 kalori
Akşam 650 kalori

Bir de şu kalorilerin dağılımını sabah fazla akşam az şekilde ayarlayabilsem başka bir şey istemiyorum.

Günlük spor olarak 4 miles power walk yaptım. Squat challenge'da ise dinlenme günü.

Merhaba kızlar,

Diyet günlüğünüze ben de katılabilir miyim ? Hedef kilolarımız çok yakın, ben de inşallah 48 kiloya düşmeyi hedefliyorum. Şu an 54 kiloyum, ama bu biraz yanıltıcı, yaklaşık 1 aydır iş stresinden akşamları yemeyi abarttım, öğlenleri de pideleri açmaları götürünce sonuç bu oldu. Bir anda 51 kilodan 53'e çıkmıştım, bu sabah bir tartıldım 54 olmuşum

Hedeflerim neler;

- Maalesef kan değerlerim çok düşük olduğu için kan hapına başladım, önceden kan iğnesi vuruluyordum ama şu an onun için vaktim yok, mecburen hap içeceğim. Kan hapı iştahımı çok açtı. Sürekli bir şeyler yemek istiyorum, ama yememem lazım, yedikçe yiyorum sonu olmuyor.
- Sindirim sistemim çok tembel, bazen 3-4 gün çok affedersiniz tuvalete gidemiyorum, bunun düzene girmesini istiyorum, sağlığımı o kadar çok etkiliyor ki anlatmam.
- Sporu bıraktım uzun zamandır yapamıyorum vakit yok, işten eve 8'de geliyorum o saatte canım istemiyor, bunun için de Leslie'ye geri dönmeye karar verdim, en azından günde yarım saat yapabilsem benim için kar.
- Öğlen yemekleri en büyük sorun, iş yerinin yakınında yemek yiyebileceğim yerler kebapçı, pideci, evden götürsem ekmek arası bir şeyler geliyor aklıma, e ekmek yemek istemiyorum. Tavsiyeleriniz varsa çok makbule geçer.

merhabalar,
yeni açılmış bir başlık olunca dikkatimi çekti, ayça kaya'nın 4-3-3-3 diyetini de duyup hiç incelememiştim. sayenizde onu da incelemiş oldum :)

merak ettiğim bir şey var MinervaMcGonagall boyun kaçtı? yazdıysan da ben gözden kaçırmış olabilirim :)

Merhabaa, hoşgeldin greyokyanus :) Tabii ki aramıza katılabilirsin, çok sevinirim buna.

54 kiloyum deyince etrafındaki herkes "aa saçmalama kilo vermene hiç gerek yok" diyor değil mi? :) Ama maalesef ki kilomuz yanıltıcı olabiliyor. Yağ yüzdesi fazla olan bir 54 kilo ile kas kütlesini arttırmış bir 54 kilo arasında görünüm olarak o kadar çok fark var ki. Bunu sağlamak için de spor şart. Ben leslie ile başladım, vücudum iyice alıştığında giderek arttıracağım çalışmamın yoğunluğunu. Sizin de önerilerinizi beklerim. Bu arada diyet dolayısıyla bende de bağırsak tembelliği başladı. Üstelik günde iki fincan yeşilçay içmeme rağmen. Eğer bir çözüm bulursanız bana sa söyleyin kızlar.

Merhaba annaperenna, hoşgeldin :) Sayarak zayıflama diyeti çok kolay, umarım faydasını görürsün. Ben gerçekten severek yapıyorum :)

Evet boyumu yazacaktım ama atlamışım. 159 cm boyundayım, ortalama türk kadını işte :) Kilolarımı verince minyon hatun kıvamına geleceğim inşallah

Bugün sabah 415 kalori aldım, akşam yemeğinde de 650 kalori. Fena değil. Yarın leptin direnci oluşmaması için normal yediğimden fazla yiyeceğim, her pazar ödül günüm yani. Şimdiden kahvaltıyı düşünüyorum mutluyum

Spor olarak da 3 mega miles leslie yaptım, ardından 70 squat

Motivasyon fotoğrafımız kızlaar, biz de böyle olacağız;

Canım minervacığım hayırlı olsun yeni sayfamız. valla çok begendim çok güzel olmuş ve çok güzel anlatmışsın net ve açıklayıcı. Artık birbirimize ve takip eden arkadaşlarımıza bilgi birikimlerimizi burdan iletebiliriz. Umarım sadece kendimize değil herkese bir faydamız olur.

Eski arkadaşlarımıza yeniden merhaba yeni gelen arkadaşlarımızda hoşgelmiş sefa getirmişler. Kızlar bende 6 ocak günü başladım bu zayıflama maratonuna tartıda 70 i görünce ve ilk şoku atlatınca ve akabinde Dr Ayça Kayanın sayarak zayıfla 5333 ü ile tanıştım ve 2 ayda 6 kilo verdim. Başka bir forumda minerva ile karşılıklı görüş ve bilgi alışverişlerimiz sayesinde bırakmadan ve bıkmadan 2 aydır yavaş ama emin adımlarla sağlıklı bir biçimde kilo veriyoruz. Buranın altını çiziyorum. Hızlı değil yavaş ama sağlıklı. Çünkü biz zayıflamaktan ziyade sağlıga önem veriyoruz sağlıgımızı bozmadan vücut direncimizi artırarak kalıcı kilo vermek amacımız. Bizim gibi düşünen tüm arkadaşlarımıza her zaman aramızda yer var. Bekleriz efendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…