🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

Canim 59 a inince tabi ki eskisi gibi incelirsin hele ki sporla inersen..
Yaptın mı sporunu😬

Evet kesinlikle öyle.. insan oturdukca oturmak istiyor. Ertelemeden harekete geçmek gerek

Balım sanırım regl öncesi krizleri bunlar yine heyheylerim gelmeye basladi:KK70:

Evet mesela demin az kalsın yine tatlı bir şeyler yicektim ama saçmalama iç kahveni otur diye kendimi azarladim 😁
Çünkü bugün menü yazcam (2 gündür kudurmayacak miyiz niloya modundayım çünkü kaçamak konusunda🙈)

Evet çay boş gitmiyor ballar. Ama alışınca gidiyor aslında. Hatta güzel bi huzur vicdan rahatligi veriyor bana artık geceleri şekersiz çay içmek:KK70: bugünü de temiz kapattık dercesine kutlama gibi :KK70:
Allahım ne sacmaliyorum kafayı mis gibi sıyırdım şükürler olsun

Evet balım biraz toparlanalim yine yapariz😬

Evet canim çalıştığım için. Daha dogrusu uykum gelmediği için ders calistim tam tersi oldu😬

Yaa çok geçmiş olsun canım iyi mi bugün:KK43:
Ailen nasıl? Çok çok haklısın. Nasil yipranmasin sinirlerin..

Suyun her çeşidi mevcuttur diyorsun yani balim😁
Balım uyumadığın zaman ders çalışmışsın, yani zaman boşa geçmemiş ne güzel.

Valla vicdan micdan kurtarmıyor, o çay asla boş gitmiyor. En iyisi aramıza mesafe koymak :KK70:

Çok şükür ailem iyiler canım, evlerinin tek katlı olması rahatlatıyor, kızkardeşim 11. katta, onun için çok zor oluyor, bir de ikizler var biliyorsun küçükler daha. Her seferinde anneme koşup gidiyor bu yüzden.
Kızlar bugünden cumaya kadar firesiz spor yapalım bu hafta hadi🫶
Benim de hiç yapasım yok ama kalkınca gerisi gelir.
Yapalım valla balım, belli bir spor mu belirliycez, ne yapalım.
Ayy öyle bi temizlik yaptım ki halim kalmadı spora😬
Akşama enerjim kalırsa yapıyım sporu da bari.
Ohhooo ilk günden havlu mu attın balım. Neyse temizlik de çok kalori yaktırmıştır, belli ki sağlam temizlik yapılmış.

Songülcüm çok geçmiş olsun oğlun için anne olmak ne zor Rabbim acı göstermesin anne babalarına bağışlasın onlar hasta olunca hayat duruyor sanki. Bizde aynıyız haftasonum ödev ile geçiyor seneye bugünleri de ararım sanırım kızım da 1 e geçecek oğlan 7 ye lgs hazırlığa başlarız sanırım kaygılarımı anlatamıyorum da ben iyi lise olayını siz okudunuz da ne oldun anne diyor 🤦‍♀️😞
Ailen için de hiç tanımadığım insanlara ağladım hiç tanımadığım insanlara sürekli dua ediyorum Rabbim yardımcıları olsun bizi yeni acılarla imtihan etmesin inş
Canım çok teşekkür ederim, anne olmak dünyanın en zor yürek yükü bence. Oğlumun doğuştan bir rahatsızlığı var, şükürler olsun geçiyor artık. O gece ateşlendi sabaha düzeldi bir şeyi kalmadı.

Senin gerçekten gelecek yıl bayağı yoğun ve yorucu olacak belli ki. 1. sınıf başlı başına zor ama eminim güzel kızın üstesinden gelecektir. Oğlun için de keşke bir önerim olsa. Oğlan çocukları sanırım biraz daha dik başlı, bizimki henüz o kadar diretemiyor (5. sınıf) ama zamanla neler göreceğiz kim bilir. Bu yaştaki çocuklar bile gelecek kaygısı yaşadığı için çok da umut besleyemiyorlar malesef. Allah haklarında en hayırlısını en güzelini versin hepsine.

Şu an afet yaşayan, afet yaşamasa da zorda ve darda olan, hasta çocuğunun başını bekleyen (ne hasta çocuklar var) herkesin yardımcısı olsun Rabbim.
Bende iyiyim cnm bugün başladım inş hareket etmeye Akşama da eşim börek istedi 🤦‍♀️Dalga geçer gibi imtihandayım 😂
Zaten bu eşler var ya bazen tam dayaklık oluyorlar. Bütün günü muhteşem geçirmişiz (o da diyet yapıyor), kaçamak yapmamışız, akşam uzun bir yürüyüşe çıkmışız, canım lokum çekti deyip kuruyemişçiye girmesin mi :bicak: Neyse ki ben kendimi minik bir parçayla kurtardım.

Sen naptın, böreği yaptın mı, daha da önemlisi yedin mi o börekten.
Tatlı istiyoruumm :mad: :mad: :mad:
Hem şerbetli hem cikiletali bütün tatlilari:mad::mad:
Nerde senin o pıçaklar civcivim :bicak:
KurkmantoluS KurkmantoluS anaaa ben seni listeye eklicem dedim eklememisimya😁 ben de bi eksiklik var diyorum:KK70: ekliyorum şimdi.
Kafalar karışık :KK70:

Evet canım tüm bu bahsettiklerini biliyorum, yapabiliyor muyum diye bir denemek lazım, dediğin gibi etkisi de yüksek olursa çok mutlu eder beni. Zaten her gün yürüyüş yapıyorum açık havada, evde de bunlardan biriyle desteklersem sarkmaları da minimuma indirebilirim belki.
Koşu bandı için de sevdiğim bir diziyi falan açıp öyle yaparım belki, o zaman daha katlanılabilir oluyor.

Senin yaptığın sporları da takip edeceğim eğer yazarsan, yeni fikirler edinirim. Belki izlediğin videoları da paylaşmanı isteyebilirim zamanla.
Şuan koşu yapıyorum dün 3km bugün 5kmye çıkardım bu hafta kardiyodan gideyim sonra videolara başlayacağım o zaman tabiki paylaşırım istersen
Can sıkıntısıyla yemeye başladığımızı farkettiğimiz an, buraya menü yazacağımızı hatırlayalım. Yedikten sonra pişman olacağımızı aklımıza getirelim, belki o şekilde kendimizi biraz daha frenleyebiliriz.

Çok abartı bir şey yememişsin canım. Adet dönemi gerçekten çok zorlu bir dönemmiş yeni yeni anlıyorum. Artık olmadığım için ne tatlı isteği ne de şişkinliği oluyor. O yüzden kendini kötü hissetme, gayet iyi atlatmış bile sayılırsın.

Çok doğru demiş, çay boş gitmiyor, o yüzden onu kaldırıp yeşil çay falan içmek lazım.

Ahhh ahh ne cezalar verirdik birbirimize @enerji_kusagi ve Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik ballarım cezalardan ceza beğenirdi yanlış hatırlamıyorsam :KK70:

Merhaba aramıza hoşgeldin. Allah bağışlasın, yavrular pek minikmiş daha.
Buraya yazarken de affolunuyor gibi o yüzden o kesmiyo kaçamaklarımı 🤭
Kızlar dünkü menümü yazmadım ve asla hatırlayamıyorum yediklerimi. Dün oğlum ateşlendi bir de yine ailemin olduğu şehirde hem dün öğlen hem de önceki akşam deprem oldu, artık sinirlerim yıprandı. Oğlum ateşlenince onla ilgilendim, ödevleri de tamamen bugüne kalınca sıkıştık. Bitirip yatağa gönderince buraya bakabildim kusura bakmayın. Bugünün menüsünü yazacağım birazdan.
Çok geçmiş olsun canım yoğun bir dönemdesin
Ayy öyle bi temizlik yaptım ki halim kalmadı spora😬
Akşama enerjim kalırsa yapıyım sporu da bari.
O spor bitecek diye şartla kendinii yoksa hep kalıyor🙃 eşim de spor yapar benim, iştem geliyor spora gidiyor benden daha çok yorgun ama zaman ayırıyor onu gördükçe ben de kendi bahanelerimi bıraktım, yorgun olsam da dinlenip kalkıp yapıyorum bunu günlük işler listesine eklememiz lazım 🤭
Bana günaydın 😀 sabahlamanın zararları daha kahvaltı yapicam çok kötü oldu bu
Cidden içim dışım su oldu 😀 bir süre sonra sıkılıyor insan su içmekten de ama 10 kilo verdim 3.5 ayda 😀 acıktıkça su içtim başka türlü gitmezdi kilolar şimdi en zor kısmındayım bundan sonra kilo vermek daha zor daha önce de 54 kiloya kadar düştüm ama 54ten sonra duruyor kilo vermem baya zorlamam lazım
Boyun kaç canım? Kilon güzel boyunu merak ettim sadece ☺️
Selamlar şimdi geçmişi okuyacağım herkes çok iyidir inş.
Pazartesi ile birlikte başladım sporlara daim olsun inş 40 dakika yürüyüş 40 dakika reformer.
cumartesinden bu yana regl şişliği ödemi mutsuzluğu hat safhada bu kez 😣
Haftasonu yazmadım menü olduğum yerde net yok birde orada şartlar yoktu mutfak vs olarak ölçü kaçırmadım ama kendimce inş 😅
Sporuna devam edip şişliğin gidince tartıda çok güzel eksiler olacak inşallah 🤗
27 Şubat Pazartesi Menüm
07.30 1 haşlanmış yumurta, peynir, zeytin, limonlanmis marul, yesilcay 2 dilim ekmek
09.00 yağ yakıcı kahve, küçük elma
14.00 3 kaşık dondurma
16.00 1 elma, yesilcay acaili
18.00 3 kaşık salata

Spor; yok 3 saat kosturmali temizlik.
Su; 2 lt

Kızlar bugün menüm cok saçma sapan oldu yani krizlerle bas etmeye calistim😂 pek başarılı olamadım gibi duruyor.
Gündüz çok atıştırinca akşam yemek canım istemedi salatadan aldim azcık. Yesem fazla olacaktı zaten sisim:KK43:
Bence akşam yemek de yiyebilirdin ya yediklerin günlük kaloride normal geldi bana, diyetisyenim günde 2-3 porsiyon meyve veriyordu bana kilo alıcam zannediyordum 🤪 işe de yaradı koruyamadık tabi…
Bir sonngulen klasiği, gece geldim, tüm mesajları okudum, art arda mesajlarımı yazdım ve şimdi iyi geceler dileyip gidiyorum :KK70::KK70:

Hepinizi öpüyorum cankuşlar :KK68:
Ben de aynısını yapıyorum ya geceleri en rahatı bana da, 2 günlük menü yazıcam şimdi, kızım hastalandı dün gece hep ona baktım giremedim buraya,uykusuzum zaten bu gece iyi olur inşallah dayanamıyorum durgun olmasına 🥲

Şuan koşu yapıyorum dün 3km bugün 5kmye çıkardım bu hafta kardiyodan gideyim sonra videolara başlayacağım o zaman tabiki paylaşırım istersen

O spor bitecek diye şartla kendinii yoksa hep kalıyor🙃 eşim de spor yapar benim, iştem geliyor spora gidiyor benden daha çok yorgun ama zaman ayırıyor onu gördükçe ben de kendi bahanelerimi bıraktım, yorgun olsam da dinlenip kalkıp yapıyorum bunu günlük işler listesine eklememiz lazım 🤭

Bence akşam yemek de yiyebilirdin ya yediklerin günlük kaloride normal geldi bana, diyetisyenim günde 2-3 porsiyon meyve veriyordu bana kilo alıcam zannediyordum 🤪 işe de yaradı koruyamadık tabi…

Ben de aynısını yapıyorum ya geceleri en rahatı bana da, 2 günlük menü yazıcam şimdi, kızım hastalandı dün gece hep ona baktım giremedim buraya,uykusuzum zaten bu gece iyi olur inşallah dayanamıyorum durgun olmasına 🥲

Canım umarım ama gerçekten zorluyor ☺️ krizler 🙈☺️ Size de çok geçmiş olsun kızın için acil şifalar dilerim
Canım çok teşekkür ederim, anne olmak dünyanın en zor yürek yükü bence. Oğlumun doğuştan bir rahatsızlığı var, şükürler olsun geçiyor artık. O gece ateşlendi sabaha düzeldi bir şeyi kalmadı.

Senin gerçekten gelecek yıl bayağı yoğun ve yorucu olacak belli ki. 1. sınıf başlı başına zor ama eminim güzel kızın üstesinden gelecektir. Oğlun için de keşke bir önerim olsa. Oğlan çocukları sanırım biraz daha dik başlı, bizimki henüz o kadar diretemiyor (5. sınıf) ama zamanla neler göreceğiz kim bilir. Bu yaştaki çocuklar bile gelecek kaygısı yaşadığı için çok da umut besleyemiyorlar malesef. Allah haklarında en hayırlısını en güzelini versin hepsine.

Şu an afet yaşayan, afet yaşamasa da zorda ve darda olan, hasta çocuğunun başını bekleyen (ne hasta çocuklar var) herkesin yardımcısı olsun Rabbim.

Zaten bu eşler var ya bazen tam dayaklık oluyorlar. Bütün günü muhteşem geçirmişiz (o da diyet yapıyor), kaçamak yapmamışız, akşam uzun bir yürüyüşe çıkmışız, canım lokum çekti deyip kuruyemişçiye girmesin mi :bicak: Neyse ki ben kendimi minik bir parçayla kurtardım.

Sen naptın, böreği yaptın mı, daha da önemlisi yedin mi o börekten.

Nerde senin o pıçaklar civcivim :bicak:

Kafalar karışık :KK70:

Rabbim başka dert vermesin dayanacağız ama kız çocukları daha sorumluluk sahibi gibi etrafımda gördüğüm ödev bilinci vs birde yazılar inci gibi 😂😂sıkıntı erkek çocuklar da.
Ay yaptım börek pazara yürüyüp birde yufka aldım o kadar yol gidip tabi olay börekte değil annesinin gönderdiği sebzeleri taze taze neden yedirmemişim 😄 orada çürütecekmişim annesi nasıl emek veriyormuş ki ben şehir dışındaydım ya gıcıklığına psikolojik baskı yapıyor neyse ki dilimizi anlıyoruz da büyümüyor onun mübalağa yapma huyunu biliyorum söz konusu köyünden gelen bişi olursa. Menü geliyor 🙈

27 Şubat menü

Sabah kollajen içtim bir kupaya karıştırılan toz bağırsak düzenlemesi için bir kase yoğurt
Ara yağ yakıcı kahve
Bir dilim süt dilimi 🙈
Pırasalı havuçlu börek 3 dilim çay şekersiz
Minicik kase meyveli muhallebi

Türk kahvesi sütlü

40 dakika yürüyüş
40 dakika pilates
Su 1.5 litre. Sağlık adına bişi yok dostlarım menü de biliyorum 😏

Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik
26 Şubat Pazar
10.00 1 yumurta haşlanmış, 1 dilim tahıllı ekmek
13.30 3 fıstık ezmeli hurma
17.001 portakal
19.30 yoğurtlu fırın sebze, 2yk arpa pilavı
18.00 3km koşu
2lt su

27 Şubat Pazartesi
9.30 patatesli yumurta
13.30 3 fıstık ezmeli hurma, 1 bardak süt
17.00 1 portakal
18.30 2 kepçe kemik suyu çorbası,1 dilim tahıllı ekmek
22.00 biraz kaju tırtıkladım spordan sonra acıktım
20.00 5km koşu
2 lt su

Kahveleri yazmıyorum ama gece ve aralarda kahve içiyorum

Valla canım yanlış yönlendirmek istemem bana leydim söylemişti o belki biliyordur soralım L LADY VEGA

Çok şaşırdım listen dolu doluymuş ben bu kadar yesem artı geliyorum hemen😁 ya da çok az veriyorum. İlla aç kalmam gerek:KK43:

Olsun canım önemli değil elimizden geldigi kadar
Tabi yağ oranı çok etkili diyetisyen listeyi ona göre yapmıştı. Bakalım bu sefer işe yarayacak mı

1.64

Canım umarım ama gerçekten zorluyor ☺️ krizler 🙈☺️ Size de çok geçmiş olsun kızın için acil şifalar dilerim

Rabbim başka dert vermesin dayanacağız ama kız çocukları daha sorumluluk sahibi gibi etrafımda gördüğüm ödev bilinci vs birde yazılar inci gibi 😂😂sıkıntı erkek çocuklar da.
Ay yaptım börek pazara yürüyüp birde yufka aldım o kadar yol gidip tabi olay börekte değil annesinin gönderdiği sebzeleri taze taze neden yedirmemişim 😄 orada çürütecekmişim annesi nasıl emek veriyormuş ki ben şehir dışındaydım ya gıcıklığına psikolojik baskı yapıyor neyse ki dilimizi anlıyoruz da büyümüyor onun mübalağa yapma huyunu biliyorum söz konusu köyünden gelen bişi olursa. Menü geliyor 🙈
Amin canım çok sağol 🙏🏻
27 Şubat menü

Sabah kollajen içtim bir kupaya karıştırılan toz bağırsak düzenlemesi için bir kase yoğurt
Ara yağ yakıcı kahve
Bir dilim süt dilimi 🙈
Pırasalı havuçlu börek 3 dilim çay şekersiz
Minicik kase meyveli muhallebi

Türk kahvesi sütlü

40 dakika yürüyüş
40 dakika pilates
Su 1.5 litre. Sağlık adına bişi yok dostlarım menü de biliyorum 😏
Tövbe yarabbim ne güzel menü diyeceğim linçlemeyin beni süt dilimi severim pırasalı börek severimm tatlı zaten severim 🥹
Listen esnek ama kontrollü yemişsin bence,iyice salmaman iyi olmuş,nefsini köreltip cumaya kadar devam 💪
ama o menüde dikkatimi çeken şey çayın şekerinden kısman 😂

Amin canım çok sağol 🙏🏻

Tövbe yarabbim ne güzel menü diyeceğim linçlemeyin beni süt dilimi severim pırasalı börek severimm tatlı zaten severim 🥹
Listen esnek ama kontrollü yemişsin bence,iyice salmaman iyi olmuş,nefsini köreltip cumaya kadar devam 💪
ama o menüde dikkatimi çeken şey çayın şekerinden kısman 😂
Sağol kuzum ancak şekerden kısabildim börek harcı artsaydı onu yapacaktım öğünde işte malum dönem şeysi yarın inş herşey bittiğine göre menüden sıkmaya devam

Bu tarifi emzirirken içsem sizce sorun olur mu.

Canım evet bu şekildeydi listem ordan biraz uyarlıyorum çünkü elimde olmayan meyve sebzeler var listede tam yapamadım bugün o yüzden. Herkes çok şaşırmıştı çok yiyorsun böyle diyet ni olur diye 😂😂

Suyu da 3 litre olmak üzere spor malesef yok. Çünkü buna vaktim yok :KK43:
Emzirirken içilir mi hiçbir fikrim yok ama ya bence içmeyin

Günaydınnnn dün spora başladım 1 ay aradan sonra her yerim ağrıyor

27 şubat pazartesi menüm
Sabah 1/4 avokado 1 tk labne peyniri 1 közlenmiş kapya biber
Öğle 1 kase mercimek çorbası 1 lahmacun ayran
Ara 1 küçük boy americano
Akşam 1 kase domates çorbası salata 3 yk yoğurt

X