🏃‍♀️70'lerden 50'lere🏃‍♀️

kizlar ölçülerimi aldim . cok sukur beklediğimden fazla incelmisim:) ya da belki de normaldir ama beni mutlu etti bilmiyorum:)
Belki de normalden fazla incelmişsindir 😍
Sen mutlu olduktan sonra gerisi önemli değil :)
Bir ara ölçü tablolarına bir gözatayım bi, boy ve kiloya göre ölçüler falan yazıyor mu merak ettim. Beden ölçüsüne göre bölge ölçülerini görmüştüm belki o da vardır.

03 Şubat Cuma

Sabah çay, su, filtre kahve

13:00 5 galeta, 2 dilim peynir, 5 zeytin, biraz yeşillik, domates

14:00 1 sütlü filtre kahve, 1dilim ananas

16:00 4 mini ekler, 1 yeşilçay

18:30 1/2 tabak etli kuru fasülye, 1/2 kase yoğurt, yeşillik, 2 kare dilim mısır ekmeği

21:00 1 küçük muz, 1 sütlü Türk Kahvesi

23:00 1 sade soda

Su; 2,5 lt civarı
Spor yok, hala kaslarım ağrıyordu
Afiyet olsun balım

Gittiği kadar zaten fazla içmiyorum artık ayda bir ama oda olmasa daha iyi tabi spor yapmaya başlamak lazım artık bu hafta hem diyet hem spor 53 kiloyu bir görsem kol bacak ince ama göbek beni bezdirdi gerçekten zor gitmiyor kolay kolay
Ee iyi bari canım fazla değilmiş o zaman :))
Evet balım bir an önce başla tabi spora, çok da güzel olur. 53e bir şey kalmamış zaten, belki spor yapınca kilonun inmesine gerek bile duymayacaksın 😍

Öylesin tabiki balımm ❤
Ohh sevindim, tamam at bakalım bi neler yapmışsın :)

Kekim duan ne çabuk tuttu, Civcivin o tarafa yağmaya başlamış bile 😍
O tarafa fazla mı üfledin ne yaptın burada henüz bir şey yok :KK70:
Canım tablo yapıcam onun için de laptop açmam lazım en yakın zamanda hehe

Önce ayazı geliyor tabi 😀 geldi mi kız ve kar kokusu alıcaksın yakına yükseğe yağdı demektir

Balim buzluk duzeldi sukur ikisi de iyi su an :KK70:
İkisi de iyi demek :KK70: İyi selam söyle bari :KK70:
Balım hala kolum belim ağrıyor ne alaka anlamadım:KK70: Balım ne yemek yapsam dedim baktım buzlukta yaprak var. Birazını buzluğa attım sarıp birazını yedik kendimize yaptim😚
Sarmadan mı oldu dicem ama spordan mı acaba, belini anladım da kolunla ne yaptın onu anlamadım :KK70: Ders çalışmayla da alakalı olabilir balım, geçen sene de çalışmaktan şeklen yamulmuştun hatırlarsan 😬
şey diyordu iste hava sogukken arabanin cami buzlandiysa cozulsun diye su atmayin diyordu daha kötü olur diye hele sıcak su hiç atmayın diyordu:KK70:
Koca haber sitesi soğuk-sıcak camı çatlatır mı demiş, biz o kadar fizik bilgisine taa çocuk yaşta analarımız sayesinde ulaştık diyeydin :KK70: Soğuk bardağa sıcak çay doldurulmaz derler ya:))
Balım cikamadim valla. Dün taaa öğleden sonra cikabildim e geçmişler olsun yani😒 kahvaltıdan sonra yani.
Balım nasıldı biliyor musun çok afedersin çıkmam lazım bağırsaklarım dolu hissediyorum ama çıkamıyorum.
Kimyonu bitirdim yenisini aliyim dur az kaldıydı onu da yuttum hep:KK70:
Menuleri Takip et Balım da canıma tak etti artık bu hafta bi detoks mu yapsam diyorum akşamları naneli yoğurt detoksu. 3 gün. O beni hem lavaboya çıkarıyor hem de ekşi görüyorum tartıda.
İnşaallah çözecez balım o sorunu, mutlaka sana fayda edecek doğal yollar vardır, keşfedeceğiz. Menüyü takip edecem evet de, sen o naneli kürü tekrar dene o zaman bi balım.
Balım olacak gibi oldu olmadı. Ya otomatik araba alacaktık ama bulamıyoruz ki bulduğumuz da anında satılıyor öncesinde bizim arabayı satmak lazım. Onu da satacaktik vazgeçtik gibi bir şey oldu. Onun yerine ev borcuna gireriz belki.
Bu arabayı da seviyoruz bi yandan çünkü ilk defa bi araba satılacak diye üzüldüm :110: otomatik alsak çok rahat olacaktı da işte kısmet bakalım.
2.el araba piyasası o kadar hızlanmış ha. Eskiden günlerce beklerdi satılsın diye. Sıfır olmayınca demek ki piyasada. Otomatik olsa senin için iyi olurdu. Hakkınızda hayırlısı olsun Civcivim 🙏 Evde mantıklı olabilir, de o zaman arabasız mı kalacaksınız yoksa satmadan mı borca gireceksiniz. Lojmanda süre sıkıntınız var mı?

Canım tablo yapıcam onun için de laptop açmam lazım en yakın zamanda hehe

Önce ayazı geliyor tabi 😀 geldi mi kız ve kar kokusu alıcaksın yakına yükseğe yağdı demektir
Tamam canım, açtığında paylaşırsın :)

Bize soğuktan başka gelen bir şey yok 🙈 İleride görünen dağlardan sadece en yükseğinin zirvelerinde var, bende akşam gördüm 😍 30-50 km kadar ileride yani.

Kizlar bugun diyetisyenle görüştüm. bu kadar hızlı kilo vermem sorun olur mu? diyetim bu hafta beni cok zorladı yapamadim dedim. aksam tatli krizlerim oldu asamiyorum .hızlı verince hızlı alir miyim? bu sekilde benim için sürdürebilir degil dedim. o da dedi ki:
suan biz şok diyet uygulamıyoruz. aslinda yazdığım liste sizin kilonuza gore uygun kaloride. ama siz daha önceki aliskanliklarinizdan dolayi zorlaniyosunuz. bizim amacımız aksam en geç 7 den sonra hic bisey yememeye alışmak . aksam 7 den sonra yediğimiz hersey bize elektrik su olarak geri dönecek. eger siz bu alışkanlığınızi birakmazsaniz 5 ayda da verseniz 2 yılda da verseniz geri mutlaka alacaksanız. bu sekilde beslenmeyi hayat şeklimiz haline getirmemiz lazim dedi. ayda minimum 2 maksimum 8 kg vermeniz normal . 8 verdiniz diye vücudunuzda bi sıkıntı yaşamazsınız dedi. her zaman da bu sekilde veremezsiniz zaten dedi. ilk hafta uygulayınız baktınız zorlandığınız noktalar var direk asitanimla iletişime geçin sizi rahatlatacak sekilde duzenleyeyim , kendinize bir hafta işkence yapmissiniz bunu yapmayın dedi.
nerelerde zorlandigimi tek tek anlattim . çözdük. bakalim simdi de bu sekilde deneyeceğiz.
kafam rahatladı biraz . özellikle şu hızlı verip alma durumu beni cok düşündürüyordu. danışanlarindan örnekler verdi . biraz rahatladım. ama su konuda haklı ki ben aliskanligimi değiştirmedikçe kilo alacagim. cunku daha önce ayda 2 kilo vererek 15 kilo verdiğimde de geri aldım. yani hızlı ya da yavas vermek bu noktada ikinci planda aslinda . asil sorun benim zihnimdeki açlığı çözmek . inşALLAH onun üzerine calisacagim .
bir de 8 kilo verdiğim zamana ve suan 1.7 kg verdiğim zamana göre incelmem daha çok normal mi bu dedim. bu cok iyi büyük oranda bi yag kaybıniz var o yuzden de vücudunuza yansıması boyle. kgdaki rakamdan cok ölçülerinizi baz aliyorum . suan icin gayet iyi dedi.
biraz devrik anlatmış olabilirim.umarim anlatabilnisimdir .

Son düzenleme:
Ayy hiç sorma ben de onu düşünüyorum cocuk yokken bu kadar aliyorsak bir de olsa ooo😂
Gerçi sağlıkli beslenince şartlar farketmez diye düşünüyorum ama:KK17:
civcivim hamilelikte isi sıkı tutmak önemli bence. ben buyuk oğlumda 21 kg almistim. korkunçtu. sağlıklı beslenme hakkında hiç bilgim yoktu. ne istiyosam yedim .bi de cocuk iyi kg alir diyodum:KK70: 2. oğlumda sağlıklı beslendim sadece 5 kg aldim. ve oglum 1 ay ileriden geliyodu :)

beslenme alışkanlığı oturan insanlar gebelikte aldığı kiloları çabuk topluyor ya , sadece kaslar gevşediği için iyileşme aşaması bitince karın egzersizleri yapıls ayetiyor o da hadi 1 ay uzatır süreyi . inşallah öyle olur bizim de :)
İnşallah canim❤
Bu yağlarda göbekte birikmeye bahane arıyor zaten, valla çok sinir bozucu 😶

Git popoda birik, memede birik, dudakta birik bizi de yorma be kardeşim di mi ama bir sürü yer varken ayıp yani :KK70:
Sonuna kadar katılıyorum özellikle toto kismina:KK70: yok mu bi Angelina dudagiyla cenifir totosu yapmamiz:KK8: o da kolay değil be ağırlıkla falan çalışmak lazım ölme eşeğim ölme ben bi kacamaklari birakiyim da önce:KK70:
İkisi de iyi demek :KK70: İyi selam söyle bari :KK70:

Sarmadan mı oldu dicem ama spordan mı acaba, belini anladım da kolunla ne yaptın onu anlamadım :KK70: Ders çalışmayla da alakalı olabilir balım, geçen sene de çalışmaktan şeklen yamulmuştun hatırlarsan 😬
Balım valla olabilir masada oturmaktan çalışırken.. ya da spor yaptığım oda serin terleyince orda soguk aldim belki de bilmiyorum ki.
Koca haber sitesi soğuk-sıcak camı çatlatır mı demiş, biz o kadar fizik bilgisine taa çocuk yaşta analarımız sayesinde ulaştık diyeydin :KK70: Soğuk bardağa sıcak çay doldurulmaz derler ya:))
Aman instagram sayfası balım işte ne bekliyorsun her şeyi bilgi diye yaziyorlar😁
İnşaallah çözecez balım o sorunu, mutlaka sana fayda edecek doğal yollar vardır, keşfedeceğiz. Menüyü takip edecem evet de, sen o naneli kürü tekrar dene o zaman bi balım.
Kesfedelim balım ya. Bir de sanki geceleri bana aç kalmak yarıyor ya ilginç bi şekilde.. geçen hafta mesela kaçamak yapmadım ama geceleri de aç değilim yani aksam yemeğini doğru düzgün yedim az da olsa kendimi aç bırakmadım. Ve az eksi geldi. Ama geceleri aç hissettiğim zaman daha çok kilo veriyorum.. kendimi aç mı bırakmam gerekiyor anlamadım. Eskiden vücudumu dinlerdim simdi duyamıyorum sinyaller karisik:KK70: ne demeye çalışıyor cözemedim:KK70:
2.el araba piyasası o kadar hızlanmış ha. Eskiden günlerce beklerdi satılsın diye. Sıfır olmayınca demek ki piyasada. Otomatik olsa senin için iyi olurdu. Hakkınızda hayırlısı olsun Civcivim 🙏 Evde mantıklı olabilir, de o zaman arabasız mı kalacaksınız yoksa satmadan mı borca gireceksiniz. Lojmanda süre sıkıntınız var mı?
Balım lojman süresi 5 yıl. Evi o zamana kadar kiraya veririz lojman süresi bitince de oturacak bi ev olur dedik malum burda kiralar artık 10 binden basliyor🙄 gerçekten uyuz oluyorum gören de paris sanicak abartmaya ne gerek var bu kadar ya.
Arabayı satmayız herhalde de öbür türlü de bilmiyorum nasıl olacak balım duruma göre bakcaz. Hayırlısı olsun canım aynen öyle. Şu an her şey çok değişken insan yatırıma da cesaret edemiyor bi yandan.

Kizlar bugun diyetisyenle görüştüm. bu kadar hızlı kilo vermem sorun olur mu? diyetim bu hafta beni cok zorladı yapamadim dedim. aksam tatli krizlerim oldu asamiyorum .hızlı verince hızlı alir miyim? bu sekilde benim için sürdürebilir degil dedim. o da dedi ki:
suan biz şok diyet uygulamıyoruz. aslinda yazdığım liste sizin kilonuza gore uygun kaloride. ama siz daha önceki aliskanliklarinizdan dolayi zorlaniyosunuz. bizim amacımız aksam en geç 7 den sonra hic bisey yememeye alışmak . aksam 7 den sonra yediğimiz hersey bize elektrik su olarak geri dönecek. eger siz bu alışkanlığınızi birakmazsaniz 5 ayda da verseniz 2 yılda da verseniz geri mutlaka alacaksanız. bu sekilde beslenmeyi hayat şeklimiz haline getirmemiz lazim dedi. ayda minimum 2 maksimum 8 kg vermeniz normal . 8 verdiniz diye vücudunuzda bi sıkıntı yaşamazsınız dedi. her zaman da bu sekilde veremezsiniz zaten dedi. ilk hafta uygulayınız baktınız zorlandığınız noktalar var direk asitanimla iletişime geçin sizi rahatlatacak sekilde duzenleyeyim , kendinize bir hafta işkence yapmissiniz bunu yapmayın dedi.
nerelerde zorlandigimi tek tek anlattim . çözdük. bakalim simdi de bu sekilde deneyeceğiz.
kafam rahatladı biraz . özellikle şu hızlı verip alma durumu beni cok düşündürüyordu. danışanlarindan örnekler verdi . biraz rahatladım. ama su konuda haklı ki ben aliskanligimi değiştirmedikçe kilo alacagim. cunku daha önce ayda 2 kilo vererek 15 kilo verdiğimde de geri aldım. yani hızlı ya da yavas vermek bu noktada ikinci planda aslinda . asil sorun benim zihnimdeki açlığı çözmek . inşALLAH onun üzerine calisacagim .
bir de 8 kilo verdiğim zamana ve suan 1.7 kg verdiğim zamana göre incelmem daha çok normal mi bu dedim. bu cok iyi büyük oranda bi yag kaybıniz var o yuzden de vücudunuza yansıması boyle. kgdaki rakamdan cok ölçülerinizi baz aliyorum . suan icin gayet iyi dedi.
biraz devrik anlatmış olabilirim.umarim anlatabilnisimdir .
Balım çok sevindim zaten hızlı kilo verdiğini düşünmüyorum cunku kiloya göre değişen bir şey bu. 100 kilo biriyle 50 kilo biri bir haftada aynı kiloyu veremez zaten. Sadece bu haftaki halsizligin bizi uzmustu neyse ki ona da çözüm bulunmus🤩 lisbetim sen gerçekten iyi gidiyorsun masallah🥰
Ve Evet maalesef bizi şu aliskanliklarimiz bitiriyor zaten.. demek gece krizlerine alışkanlıktan kaynaklı dedi.. o da mantıklı şahsen ben de boğuşuyorum bizzat kendileriyle sürekli🙄 bol yağdan kilo vermissin balım daha ne olsun :KK73:
civcivim hamilelikte isi sıkı tutmak önemli bence. ben buyuk oğlumda 21 kg almistim. korkunçtu. sağlıklı beslenme hakkında hiç bilgim yoktu. ne istiyosam yedim .bi de cocuk iyi kg alir diyodum:KK70: 2. oğlumda sağlıklı beslendim sadece 5 kg aldim. ve oglum 1 ay ileriden geliyodu :)
Balım işte biliyorsun insanlar da bi alem korkutuyorlar çocuk düşünmeden şöyle bi 45 kiloya falan duş yoksa hamilelikte çok kilo alırsın diye. Senin dediğin gibi kilo aldıran zayıf ya da kilolu hamile kalmak değil ki ne kadar sağlıklı beslendiğini önemli.
Cok az almışsın 2. Oğlunda masallah🤩
ve ballarım cok sukur gunler sonra bu aksami kacamaksiz atlatiyorum:) yesilcayimi ictim yatiyorum simdi :)hepinize hayırlı geceler🥰🥰
Ve ballarım ben de bugunu yine kacamakli kapatıyorum çok şükür:KK70: :KK70: :KK70: şaka bi yana yarin artik bi cekidüzen vericem. Dağılmak yok😁

Arkadaşlar iyi akşamlar, uzun zaman sonra yuvama döndüm. Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik enerji_kusagi enerji_kusagi ballarımla yıllardır tanışıklığımız var zaten, yeni gelen arkadaşlarla da zaman içinde tanışırız. Geçmiş mesajlara bakmam tabi ki mümkün olmadı çünkü çok fazlalar :KK70:

Tanımayanlar için kendimi tanıtayım.

Adım Songül, 38 yaşındayım, akademisyenim, evliyim 10 yaşında bir oğlum var. Daha önce cuma yarışlarında istediğim kiloya yaklaşıp sonrasında tekrar kilo aldım. Özellikle de son dönemlerde kilom iyice arttı. Henüz tartılmadım ama 90 kilolardayım büyük ihtimalle. Cuma günü ilk tartıyla birlikte aranıza katılıyorum. Hepimize başarılar :KK68:

Arkadaşlar iyi akşamlar, uzun zaman sonra yuvama döndüm. Saricivcivcikcik Saricivcivcikcik enerji_kusagi enerji_kusagi ballarımla yıllardır tanışıklığımız var zaten, yeni gelen arkadaşlarla da zaman içinde tanışırız. Geçmiş mesajlara bakmam tabi ki mümkün olmadı çünkü çok fazlalar :KK70:

Tanımayanlar için kendimi tanıtayım.

Adım Songül, 38 yaşındayım, akademisyenim, evliyim 10 yaşında bir oğlum var. Daha önce cuma yarışlarında istediğim kiloya yaklaşıp sonrasında tekrar kilo aldım. Özellikle de son dönemlerde kilom iyice arttı. Henüz tartılmadım ama 90 kilolardayım büyük ihtimalle. Cuma günü ilk tartıyla birlikte aranıza katılıyorum. Hepimize başarılar :KK68:
Songulum hosgeldin:KK68: ayy pardon Dr songulum dicektim:KK30:

Geçmişi bosver direkt dal gunumuze:KK70:

sonngulen sonngulen
Boncuğum 💜 bugün 3 Şubat 😍 Mübarek gün :KK70:
Bu mesajını yeni gördüm ballı böreğim ama zaten güzel haberi verdim size :KK50::21:

enerji_kusagi enerji_kusagi balım burası çok kalabalık ezilme tehlikesi geçirdim geçmişten gelirken o yüzden geri gidemiyorum :rolleyes:
Songülü etiketlemistin 3 şubat son demiştin.

sonngulen sonngulen balım sana artık Dr Songül hocam diyebilir miyim bitti mi bu is:KK60::sampiyon:
İnşallah bitmiştir sabırsızlıkla bekliyoruz ama çabuk gel konfetiler elimizde patlamak üzere bak:KK70:🍾🍾🍾konfeti emocisi bulamadım bunu öyle sayın:KK70:
Hadi balım burda da konfeti patlatalım öyleyse, bana artık Dr. Songül Hoca diyeceksiniz :KK70::KK70: (Bilmeyen arkadaşlar için tıp doktoru değilim, dün doktora tezimin savunması vardı ve çok şükür bittiiiiiii)

Bu mesajını yeni gördüm ballı böreğim ama zaten güzel haberi verdim size :KK50::21:

Hadi balım burda da konfeti patlatalım öyleyse, bana artık Dr. Songül Hoca diyeceksiniz :KK70::KK70: (Bilmeyen arkadaşlar için tıp doktoru değilim, dün doktora tezimin savunması vardı ve çok şükür bittiiiiiii)
:sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::KK37::KK37::KK37::KK37::KK73::KK73::KK73::KK73::KK73::KK73:
Abur cubur partisiyle bunu kutlayalım derdim ama malum ortam müsait değil :KK45::oops:
Aaaaa aşkolsun, nasıl unutursun Dr. demeyi :KK70::KK70:

Hoşbuldum balım hoşbuldum, hiç bu kadar hoş gelmemiştim :KK50:
Tabi balım bir Dr kolay olunmuyor :KK12: olduk dirildik valla savunmaya kadar:KK70: mis gibi oldu sonuç da ama:KK60:

:sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::sampiyon::KK37::KK37::KK37::KK37::KK73::KK73::KK73::KK73::KK73::KK73:
Abur cubur partisiyle bunu kutlayalım derdim ama malum ortam müsait değil :KK45::oops:

Tabi balım bir Dr kolay olunmuyor :KK12: olduk dirildik valla savunmaya kadar:KK70: mis gibi oldu sonuç da ama:KK60:
Ordan civciv ablana bir ananaslı yeşil çay ver bakayim 😂😂 ortama ancak bu uyar balım 🤩

Misler gibi oldu 😍

Alyacım gelemedin hala, merak ettik seniii 😶
Acaba köye mi gittiniz, otele mi gittiniz, en son karnım ağrıyor demiştin. Belki yatılı misafirlik oldu, burada akşam dikkat edicem yediklerime dediğin için.
Kuzum selamlar 🤦‍♀️
Ya perşembe bebek görmeye gittik biz istanbulda haftasonları hiç kalmıyorduk hep şileye kaçıyorduk 7/8 aydır görüşemedim iş olduğu içinde haftaiçi onları aradan çıkarayım dedim . Bir yere gidemedik

Dün arkadaşım umreye gidecek ona ziyarete gittim gece 3 de geldik bugün de Zonguldak köyden kv bişiler göndermiş eltimler geldi yatılı şimdi yatağa zor attım üç günlük menü ne yazsam bilemedim kuzular 😞
Umarım herkes iyidir geçmişi de okuyamadım

4 Şubat Cumartesi menü
Sabah omlet
Akşam tarhana çorbası az pilav tavuk bamya yemeği salata
6/7 bin iki gündür adımlar

X