Cuma Zayıflama Yarışması 5. Takım

Benim de ilk bebeğim 5. Ayda düştü bundan sonraki hamileliğimde 4. Aydan sonra evde yatarak geçireceğim hamileliği bana da hamilelik çok stresli bir şey olarak geliyor😕

Ben de mi eşime alsam ne🤣 aynen çok iyi yapmışsın canım🥰🥰

Ay kız soğuk baklava hiç yemedim ama çok lezzetli blr şey gibi duruyor yapma bence gitsin dışarda yesin sen görmeden🤭🤭 benimki Allahtan istemiyor içim giderdi yoksa🤣🤣

Değil mi ama canım da zaten nasıl sütlü çikolata çekiyor🤣🤣
Ay kızlar 5 ay once bi işe basvurmustum gorusmeler yaptık ama ses cıkmamıstı , sen dur dur benm hamılelık olunca ara beni , kafam karıstı cok, pozisyon ve maaş iyi. Oncekı işimden dogum iznimden sonraki ucretsız ızindeyken cıkarılmıstım, bunlara da soyledım durumu , bizim için sorun degil gibi konustular da gercek fıkırlerı mı bılmıorum , acıkcası cok sanmıyorum alcaklarını da ya alırlarsa teklıf gelorse naparım diye kafam karıstı , ozel sektor guvenım cok sarsıldı , deger mi ki yeni iş stresıne hamıleyken bilemedım. Calısma hayatına uzun sure ara verırsem de körelmekten korkuyorum

İş bilmiyor iş geçen ders programı yapmayı bilen var mı dedi ben şok 😳 müdür yardımcımız izinde sonrasında istifa etmeyi düşünüyor program işi ona kaldı haliyle kaç senelik müdür oysa
Süpürgem rapor alsaydın keske mudur tam bi gıcıkmış el insaf hamıle kadına..

Yok canım değilim 9. Takımda kaptan yardımcılığı yaptım bi müddet sadece

Evet hem son zamanlar hem covid riski tedirgin olmuyor değilim de dediğim gibi doğum sonrası biraz daha fazla bebekle kalabilmek için katlanıyorum
1-2 hafta için risk almasaydım ya, ucretsız alırsın, kovid hamılelık cok risk cok dikkat et 🤗🙏

Cok gecmis olsun canim. Burda hamile oldugunu bildigin andan itibaren rapor alabiliyirsub. Yasakar geregi hamile ben kendimi iyi hissetmiyirum calisam derse doktor rapor yazmaliyok yazmazsa sorumlulugu onakaliyir. Bu sorumlulugu da kimse almak istedigunden burdacik yaygin 3 en gec 4 aydan sibra herkes rapor aliyor. Dogum izni zaten 1 yil. Yani gercekten ulkemi ailemi ozluyorum. Ama ulkemde calisan kadin icin hicbirkolaylik yok, maaslar dusuk. Cogu calisan gubde 10-12 saat calisiyor. Insanlar hafta sinu bile calisiyir. Yillik izin desen sadecd 2 hafta. Hele ki su kadinlara olan taciz, siddetten huc bahsetmeyelim bile. Bunlari dusununce diyorum dur yerinde Derya rahatsin, isin iyi, iki kizin var donme. Yoksa kim istemz kendi ulkesinde kalmayi.
Sen nerde yasıyosun canım

Ay kızlar 5 ay once bi işe basvurmustum gorusmeler yaptık ama ses cıkmamıstı , sen dur dur benm hamılelık olunca ara beni , kafam karıstı cok, pozisyon ve maaş iyi. Oncekı işimden dogum iznimden sonraki ucretsız ızindeyken cıkarılmıstım, bunlara da soyledım durumu , bizim için sorun degil gibi konustular da gercek fıkırlerı mı bılmıorum , acıkcası cok sanmıyorum alcaklarını da ya alırlarsa teklıf gelorse naparım diye kafam karıstı , ozel sektor guvenım cok sarsıldı , deger mi ki yeni iş stresıne hamıleyken bilemedım. Calısma hayatına uzun sure ara verırsem de körelmekten korkuyorum
Bence de uzun sure calisma hayatina ara vermek iyi olmaz canim. Ben is gorusmekerinde hicbirkisisel bilgimi vermem. Alyansimi da takmadan giderim hatta. Ne yazik ki cogu isyerinjn kadinlara bakis acisi farkli yok cocuk dogurcak yok cocuk hastalancak uzin alcak. Kafalarinda bu tur konular oluyir. Burda bu olaylar cok daha rahat olmasina karsin kesinlikle ne esimden ne cocuklarimdan asla bahsetmem is gorusmemde zaten yasal olarak bu tur bir soru yoneltmeleri de yasak. Hamile oldugunu bile bildirmek zorunda degilsin. Ki benc hic gundeme getirme bile derim bu tur konulari.

Bence de uzun sure calisma hayatina ara vermek iyi olmaz canim. Ben is gorusmekerinde hicbirkisisel bilgimi vermem. Alyansimi da takmadan giderim hatta. Ne yazik ki cogu isyerinjn kadinlara bakis acisi farkli yok cocuk dogurcak yok cocuk hastalancak uzin alcak. Kafalarinda bu tur konular oluyir. Burda bu olaylar cok daha rahat olmasina karsin kesinlikle ne esimden ne cocuklarimdan asla bahsetmem is gorusmemde zaten yasal olarak bu tur bir soru yoneltmeleri de yasak. Hamile oldugunu bile bildirmek zorunda degilsin. Ki benc hic gundeme getirme bile derim bu tur konulari.
Ohoo burda neler neler soruyorlar , kişisel veri fln onemseyen yok hiç. Cocuga kimin bakcagından eşinin işinin bu şehirde kalıcı olup olmamasına .. biz işi ögrenip onları bırakmayalım istıyolar ama onlar bizi kovabılsın istedıklerınde .

Yok canım değilim 9. Takımda kaptan yardımcılığı yaptım bi müddet sadece

Evet hem son zamanlar hem covid riski tedirgin olmuyor değilim de dediğim gibi doğum sonrası biraz daha fazla bebekle kalabilmek için katlanıyorum
tamam cnm 🤗 zaten az kalmış sen de zor vermişsindir bu kararı

Haftaya cuma ayrılıyorum nasipse canım yoruldum bugün valla neyse ki yarın evdeyim dersim yok şükür
İyi canım çok değilmiş kazasız belasız atlatırsın insAllah dinlen güzelce yarın
Anladım sen balığı beklicen 🤗
Aynen galiba
Hiç bilemedim canım ama uzun süre ara verince sonrasında çalışma isteğin azalabilir bence de hakkında hayırlısı olsun insAllah

Cok gecmis olsun canim. Burda hamile oldugunu bildigin andan itibaren rapor alabiliyirsub. Yasakar geregi hamile ben kendimi iyi hissetmiyirum calisam derse doktor rapor yazmaliyok yazmazsa sorumlulugu onakaliyir. Bu sorumlulugu da kimse almak istedigunden burdacik yaygin 3 en gec 4 aydan sibra herkes rapor aliyor. Dogum izni zaten 1 yil. Yani gercekten ulkemi ailemi ozluyorum. Ama ulkemde calisan kadin icin hicbirkolaylik yok, maaslar dusuk. Cogu calisan gubde 10-12 saat calisiyor. Insanlar hafta sinu bile calisiyir. Yillik izin desen sadecd 2 hafta. Hele ki su kadinlara olan taciz, siddetten huc bahsetmeyelim bile. Bunlari dusununce diyorum dur yerinde Derya rahatsin, isin iyi, iki kizin var donme. Yoksa kim istemz kendi ulkesinde kalmayi.
Bircok arkadasim bu ve benzer sebeplerden yurtdisina tasindi 😔

Kızlar çocuklarınızın ve sizin nasıl geçti okulun ilk günü 😗
Valla onlar memnun hayatlarından olan bana oldu belim ağrıyor ordan oraya gitmekten😕
Şimdi de defter kitap kaplamaktan kopacak belcigim .

Sizin nasıldı tabi şu an hatırlayamadım okula giden çocuğun vardı demi🤭

Pazartesi
12:30 4 mercimek kofte, 1 kasik humus, 4 yaprak sarma
19:30 4 kasik mantarli et sote, salata, 2 kasik yogurt
20:00 10 tane antep fistik

su: 2 litre
Spor: 5000 adim cocuklar uyuyunca leslie yapicam 😊

E Emnis hzlsel hzlsel
Afiyet olsun canım güzel menü bence
Kahvaltı
3 yk yulaf, 1 sb süt, 1 muz, 1 dilim ananas
Ara
Yeşil çay, züber
Akşam
1 kepçe ayran aşı, 2 tavuk baget, 1 wasa, 1 kase salata

2,5 LT su, 3 mil Leslie, 7bin adım

E Emnis Diyet Salata Diyet Salata
Gayet güzel menü afiyet olsun canım
6 Eylül
Sabah yok
Öğlen 3 yk yulafla yulaf muz süt, bademli bir öğün.
16.00 1 ince dilim pasta(çok yakın arkadaşımın doğum günüydü)
Akşam:1 tabak mantar sote

12000 adım
2 litre su
Afiyet olsun canım pastayı görmezden getirebilecek menü olmuş
Bugün menüm
Sabah telvesiyle türk kahvesi,1 züber lokma,2 protein bar
Öğlen 1er normal boyut kase ( 😂 ) çedarlı makarna ve yoğurt mayonez sebzeli makarna salatası
Ara türk kahvesi,2 hurmalı kömbe kurabiye,külahlı 1 top bitter çoklıtlı ice cream , biraz jelibon ,1 mandalina,1 çay bardağı portakal suyu
1 lt limonlu naneli yeşil çay 😂 ,yanında 1/2 dilim ekmek :KK70: :KK70: :KK70:
Akşam whey proteinli smoothie
2 lt su
10.000 adım, 3 mil leslie, 15 dk bölgesel
hzlsel hzlsel
Vay anam bu ne kız Afiyet olsun da az olmamış mı bunlar
06.09.2021
12.30
2 yumurta ile kıymalı yumurta, 1 dilim karpuz,2 dlm ekmek

15.00 2 dlm baklava 🙈😭(misafirim vardı)

18.00 1 kepçe yayla çorbası ( yarma ile), avuç içi kadar et, 3 YK pilav ,karpuz

Şu: 2 lt.

Kızlar misafirim vardı biraz kaçtı :KK43:
Baklava dışında güzelmiş aslında canım yarın daha güzel menü olur insAllah
6 eylül
11.00 1 kupa sütlü nescafe,2 hurma 2 ceviz
14.00 : 1 kase yoğurt 2 hurma
18.00 : 2 lahmacun
Su : 2.5lt
Spor : 50dk tempolu yürüyüş,30dk cardio
E Emnis hzlsel hzlsel Diyet Salata Diyet Salata
6 eylul menum
12:00- 1 dilim tt ekmek, tereyagibda 2 yumurta, 2 dilim peynir, 2 domates
Ara: 2 fincan autlu kahve, 2 top dondurma, 1 paket cubuk kraker
17:00- 1 kase kiymali sebze yemegi, 4 yk kadar haslanmis kara bugday, 1 kase havuclu salaa, 1 kase barbunya

su:2,5 lt
Spor: 12000 adim
E Emnis hzlsel hzlsel
Çubuk kraker gereksiz onun dışında gayet güzel menü bence canım afiyet olsun
Sabah: çeyrek bazlama domates salatalık şekersiz çay
Ara: şekersiz türk kahvesi bir avuç tuzsuz badem içi
Öğle:yarım simit kk peynir 2 zeytin
Akşam:6 kaşık kabak sote yoğurt salata
su sayamadım 7500 adım
hzlsel hzlsel @Sonsuz umut
6 Eylül pazartesi
8.30
Avuç içi kadar poğaça (şekersiz yalan oldu)
1 dlm peynir
1 kase yoğurt
Salatalık domates
Yeşil biber

14.30
1 bardak limonata
Yarım çay bardağı karışım çerez

20.00
Et sote 4yk kadar
2 dlm ekmek
Salata
2 dlm kavun
Çeyrek şeftali

Şu 3 litre

60 dk tempolu yürüyüş
E Emnis hzlsel hzlsel
Poğaça dışında güzel afiyet olsun canım

İyi geceler kızlar şükür herkes uyudu evdeki bende alıntıları cevaplayım dedim kızımın öğretmeni ilk günden fotoğraf atmış sınıftan küçük çaplı bir hayal kırıklığı yaşadım pandemi döneminde bu kadar dip dibe çocuklar çok zor kızım dikkatli ama hep biz varız tabi yanında biraz daha tedirgin olmaya başladım 35 kişi falan sanırım mevcut (üst taraflarda 40-45leri duyunca dedim ben abartiyorum sanırım normali bu dedim)3erli oturanlar var poff hakkımızda hayırlısı küçük beyden de çekeceğimiz var belli oldu ablasının çantasını görünce koşa koşa kendi çantasını getirdi sırtına takmamı istedi saatlerce gezdirdi öyle yıkıldım gülmekten ya acayip kıskanıyor ders yapma fasıllarimiz nasıl olacak orası daha ayrı bı mevzu iyi geceler ben de uyuyayım yarın grsrz insAllah

Valla onlar memnun hayatlarından olan bana oldu belim ağrıyor ordan oraya gitmekten😕
Şimdi de defter kitap kaplamaktan kopacak belcigim .

Sizin nasıldı tabi şu an hatırlayamadım okula giden çocuğun vardı demi🤭
iyi iyi cnm okulu okumayı sevsinler en önemli şey o 🤗 yardım etselerdi sana yaa 😿
yok cnm bekarım 😂

Iyi geceler kızlar, bugun sporumu da suyumu da tam yaptım ama bu sefer ne oldu dersiniz, bu sefer de cok yedim🤭😒
Yasakli seyler de degil ama yemeği baya yedim yani, illa bir yerden dengesizlik olacak ya, biraz da eksi geldim diye yayildim sanirim.
olsun olsun herşeyin düzenli olduğu bir gün de olur 😍

Vay anam bu ne kız Afiyet olsun da az olmamış mı bunlar
az olmuş di mi bence de 😂 yarın daha çok yerim ablacımmmmm

6 Eylül pzt
Sabah 9.00
1 haslanmis yumurta, 2 kk kaşar ve yarim simit
Ogle 12.30 13.00
Bol beyaz peynir ve domates, 2tatli kaşığı recel ve kalan yarim simit

Ikindi 17.00
1 kupa tarcinli sut

Aksam 18.30
1 kase yayla corbasi
1 tabak sebzeli tavuk sote
1 tabak mercimekli bulgur pilavı
1 bardak ayran

Su 1.5 lt
Spor 10.120 adım
E Emnis
Akşam biraz kalabalık geldi gözüme gündüzde simit var bilemedim pilav ya da çorba birinden biri olsa daha güzel olurmuş sanki canım Afiyet olsun
6 Eylül
Sabah
2 yumurta 2 TB ekmek peynir domates fıstık ezmeli tost
Öğle
1 tabak yoğurt
1 armut
Üzüm
Akşam
Tarhana çorbası (1 kepçe).
Fırında Sebze yemeği
1 TB ekmek
salata
3 litre su
Afiyet olsun canım güzel menü

E Emnis kaptanım kızım yine ateşlendş bugün şimdi yine acile gidiyoruz. Yolda yazabildim . Katılım sağlayamıyorum kusura bakmayın
Geçmiş olsun canım .iyilessinlerde gelirsin ins
Ben bugün az kalori aldığıma inanıyorum çünkü akşam hiç doymadım🤣🤣 ben detoks yapamam canım ama detoks suyu içebilirim senin için🤭🤭 ya da gideceğim çikolata detoksu yapacağım nasıl fikir🤣🤣🤣

Sağ ol canım inşallah🥰

Ben Fit365 kullanıyorum canım güzel blr uygulama
Çikolata detoksunun listesini istiyorum :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ben de seviyorum o programı ama bi tek iOS ta var galiba
Bende guya indirmiştim ama senin attığın gorselden farkli
Şu canım şu sıra diyet yapmadığım için yüklü değil orası ayrı 🙈
Eki Görüntüle 2912126
Bende bu çıkmıyor degisik
Pandemiden sonra yani 1 buçuk seneden sonra ilk defa yüzyüze ders yaptım maskeyle ders anlatmak ne zormuş gebeliğin 36. Haftasında 4. Kata derse çıkmak hele :ruh:
Kapalı alan da uzun süre maske zor yaa. Allah kolaylık versin canım
Yaaa benm koca beni diyetten cikaracak bugun pizza istedi hadi ince hamur 2 dilmcik yedim idare ettim smdi de diyorki yarn soguk baklava yap(masterchef de yapiyorlar suanda) :skandal: :skandal: :skandal: :skandal:
Ah mastersef yüzünden ben neler yapmadım ki geçen sene. Bu sene başlamadık daha,😂😂
Hakkında hayırlısı canım. Ama denemekten zarar gelmez sanki. Hamileliğinde bir sıkıntı yoska çalışabilir durumdaysan güzel olabilir
Iyi geceler kızlar, bugun sporumu da suyumu da tam yaptım ama bu sefer ne oldu dersiniz, bu sefer de cok yedim🤭😒
Yasakli seyler de degil ama yemeği baya yedim yani, illa bir yerden dengesizlik olacak ya, biraz da eksi geldim diye yayildim sanirim.
Şöyle dusunelim en azinda spor var. Yediklerini yakmissindir biraz da olsa. Ya spor hiç olamsaydi
iyi iyi cnm okulu okumayı sevsinler en önemli şey o 🤗 yardım etselerdi sana yaa 😿
yok cnm bekarım 😂

olsun olsun herşeyin düzenli olduğu bir gün de olur 😍

az olmuş di mi bence de 😂 yarın daha çok yerim ablacımmmmm
İns hep böyle gider istekleri canim. 2 seneye yakındır okula gidemedikleri için bu mutluluğun çoğu. Ama yinede seviyorlar haklarında hayırlısı

Ya bu takımın olayı bu mu yiyerek mi veriyoruz ay çok sevdim ben hiç bozmayım kendimi o zmn :KK70:
Sorma bende çok sevdim.
Takipte kal çikolata detoksu paylasacaklar:KK70::KK70::KK70: hzlsel hzlsel

X