Cuma Zayıflama Yarışması 4. Takım

nekss erkeklerde degısıyor bızde.hatta ole bırsey oluyorkı sevgı anlayısında.karamsarlıga suruklenmen ıcın degil hazırlıklı olman ıcın soyluyorum.guzel umutlarla evlenıyorsun hayal kırıklıgına ugruyorsun.umarım hersey cok cok guzel olur sızın ıcınopuyorumnanaktan YASEMIN evlıgınız her evlılıkte oldugu gıbı duraklama donemıne gırmıs.umarım cozum yolu bulursunuzda daha fazla kırılmaz uzulmezsinolumunekankayizsmile bız ole bı donemden yenı cıktık haftaya yıne gırebılırız haftaya bayram ve ben evlendigımden berı her bayram aglarım:gitme:

off nerden gırdık bu konulara bende doluydum dokuluverdım uykum kactı esım gıdınce yatırım artık.aksama yıne ıftara mısafırım var.ugramaya calısırim.sımdıden gunaydın herkese.

günaydın kızlar..
günaydın prenses....
offf sabah sabah nasıl canımı sıktınız varyaa gözüm korktu geleceğimdenn benimkide sizin kinden farklı olmucak aileler uzak olucak sürekli gelmek isticekler vs vs off ki ne offf acıkcası nefret ederim sık ziyaretlerden evimde hep yanlız olmak isterim ben sanırım bu hiç olmıcak benimkinin aileside cok fazla geliş gidis yapıo evli bi ablası var annesi her hafta gider oraya her hafta kızı gelir üstelik yatılı sanki cok uzak oturuyorlar gibi ne gerek varsa anlamıs değilim hala... hafta 7 bunlar 5 bir aradalar benimde aynısı olucak kesin üstelik yatılı gelceklerrr ...

neyse kızlar dün aksam bulgur pilavı cacık ve donette yedim
sahura uyanamadım gözümü actığımda annem arıyordu ve ezana 4 dk vardı 1 dilim ekmek 1 dilim peynir ve bikac kasık aksamki pilavdan aldım ezan okunduu :1rolleyes:
bu aksam ne yerim daha karar vermedim ama söyle kötü bir durum var ben b u hafta kilo aldımm yeme seklimi acil değiltirmem gerekiovücudum acak alıstı ramazana yani kilo almaya..

Günaydın hanımlar.
Geçmişe şöyle bir baktım da bekar arkadaşların gözü korkmuş. Korkmayın kızlar. Evlilik çok güzel ve benim tavsiye ettiğim bişey. Evet kadın için ekstra sorumluluk demek ama sevdiğin insan için katlanıyorsun. Aynı şekilde karşı taraf da katlanıyorsa senin için elbette. Biraz olay sizde bitecek. Ezdirmeyin kendinizi. Saygılı olun ama karakterinizden ödün vermeyin. Gelip gitme elbette olacak ama hayatınıza müdahale edilmesine izin vermeyin. Benim kayınvalide hiç gelmez mesela. 4 senelik evliyiz toplasan 10 kere gelmiştir evime. Bende çok kızıyorum mesela gelip gitmemesine ama artık umrumda değil. Hiçbirşeye müdahale ettirmem. Maddi manevi hayatımla ilgili yorum yaptırmam.
Eşime de tavrımı koydum en başından. Evlendikten sonra konuştuk. Dedim ki annendir laf söylemeni istemem, kızmanı kırılmanı küsmeni istemem ama bana müdahale etmeyeceksin. Ben lafımı söylerim sakın kalkıp bana anneme nasıl böyle dersin demeyeceksin. O dakika siler giderim.
Ki eşimde bilir yaparım. Çok gözüm karadır. Bi imzaya bakar herşey.
Saolsun eşimde ne annesini kötüler ne beni. Hiç ama hiç yorum yapmaz. Kimseye sen haklısın yada haksızsın demez. Arada annesine kızıyor ama ben bişiy demiyorum görüyor o da neyin ne olduğunu.
Sizde böyle olun kızlar. Eşlerinizden ailelerine ters düşmelerini beklemeyin. Ama siz ne yaparsınız o size kalmış.

Ye ye canım afiyet olsun.
Löp löp et gani gani yağ olsun işallah.yerimseniben

Saol kuzucum bebem. opuyorumnanaktan

ÖZGEcim o tartı annemlerin ordaydı, şimdi ben görev yerimdeyim ya, henüz yok, okulda var bu hafta onla tartılcam. merak etme, bahane deil bugün vericem siparişi internetten, sonra hep aynı tartı olcak.

Anladım canımcım. İşallah yeni tartıyla birlikte gider kilolar.

Cuma sabahı bildirim yapacaksın o zaman Zevcim değil mi?
Sonraki hafta izinli olacaksın.
Ne zaman dönüş peki canikom.

kaydirigubbakcemile5

İyi sabretmişsin şeker. Valla ben söylerdim ne bu böyle diye. Kolaylıklar dilerim sana.

Canımcım zaten montiye başlayacağımız için şu an değiştirmene gerek yok bence. yerimseniben

özgecim cuma bildirim yapacağım tabi ama + dayım malesef
haftaya cuma yani bayram haftası yokum yarın öğlen yola cıkıyorumm 13 ü sabah dönücem 13 ünde montiye baslıcam inş montiye baslayana kadar bu kilo alma olayım devam etmez...bu günü cıkartırak geri sayım basladı 10 sırnaşık şey

Dün sevdiğimin dedesini aradım köyü ilk aradığımda kimse çıkmadı.
Sonra sevdiğim aradın mı filan dedi dedim açmıyorlar şimdi dene dedi.
Ne hikmesse telefona annesi çıktı meğer ordaymış.Ben tabi konuşamadım teli kapadım sonra ayıp olur bir daha aradım konuştuk.Ben kem küm tabi.Teyzesi köye gitmişdi annesine söylemiş ciddiyeti filan konuşmuşlar sanırım baya bir ayrıntısını sormadım sevdiğime hazırlıklara başlamış...

Bizde öyle bir durum var ki ablası batmanda eşiyle görevde.Annesi orduda.Biz istanbulda.Kpss olursa bizim içinde il dışı olabilir.Ama istanbul olursa Annesi yazın köyde kışın köyde tek kalamıyacağı için tabi başka kocuğu eşide olmadığı için yanımızda kalıcak.Şimdi nasıl köyde karda kışda yanlız bırakıcaksın.İstanbula gelse nasıl gelmesin kalmasın diceksin.Nisanda gitti mesela eylüldeyiz gelmedi daha.Zaten annesi babasıda köyde.İnanın bilmiyorum o kadar karıştım ki.Dün olumsuz konuştum yorumu ne olur diye.Annemi ara söyle o zaman hayatım dedi.Ama yüzü filan değişti.Yine beni mi kandırıyorsun dedi.Sonra ciddi konuştuk yani gelcem dese gelmesin denmez ki dedim.Hani eşi olsa yada başka çocuğu ama yok işde....

Günaydınlar dün bol sinirli hararetli bir günün ardından yeni güne merhaba , sinirim yağmurun altında sırılsıklam olmamla birlikte sönmüştür :)) Ben anlık sinirlenir anlık yumuşarım bakmayın bana , evlilikten de korkmayın sadece bilin ki tv dizilerinde ki canım bebeğim olmuyor , onları flört döneminde ben o kadar çok yaşadım ki , evlenince afalladım :))

Neyse akşam mönüme geleyim
1 kase mercimek çorbası yağmuru yiyince süper oldu valla
2 küçük dolma

bu sabahta
etiform müsli , yağsız süt ile ...

Özge ben yarın buralarda olamıcam sabah tartıldım kilom 63.700 olmuş tekrar hafta sonu aldığım 300 gr gitmiş , yarın listeye aynısını yazarsın canım ...

Sonra düşündüm çok seviyorum gerçekden.Kendi kendime dedim ki farzet ki ailesi sık sık gelmeyen yada kalmayan biriyle evlisin nilay ama sevmiyorsun.Yada sevdin ama değişti.Neler yaşayan bayanlar var aldatmaya göz yumanlar dayak yiyenler.Sevdiğim çok merhametli gerçekden.Hani söylmesem istemiyorum diye ki denemek için söyledim başka çözümler arayan biri.Ama yinede ben çok tırstım.

Nilay benim sıkıntım eve biri gelmesin değil , ben bebeğe evde baksınlar hatta gerekirse kalsınlar diye söyledim hatta , evleri kira bize yakın ev tutalım diye teklif ettim ama hiçbirini kabul etmediler , bebeğe bakacakları halde evdeki köpeği defetmediler , tv sürekli açık , evde herkes sigara içiyor yani evde bir bebek değilde koca adma varmış gibi yaşıyorlar , kötü niyetli değiller fakat kendi alışkanlıklarından hayatlarından ödün vermiyorlar günde 2,5 saatimiz yolda geçiyor ,işim evime uzak , eşimin işi bana uzak tam bir kaos yani ... Ve bende bunalıp patlamalar yaşıyorum .... Seninde sevdiğin ara kendin söyle diyorsa demek ki onunda annesini yanlız bırakma niyeti yok ... Ama sessiz size hizmet etmeye meyilli biriyse bu senin avantajın olur , yemeği temizliği yapar , çocuk olunca güzel güzl bakar .

Sevdiğim annesini açıkcası çok ön planda tutan biri değildir.Hani ben diretsem farklı bir çözümde bulur biliyorum ama.Şimdi nasıl olcak?Kadını kışın köyde yanlız bırakamassın istanbula gelcek desek oğlunun evi varken sen tut kardeşinde görümcende kal diyemessin.Ben anlıyorum onu eli kolu bağlı.Bir bakışı var dün bana lütfen der gibi.Hani düşünüyorum buğün ona yarın bana.Herşeyden önce onu geçtim ailesini geçtim benim ailem ne der bana.Birde ben hiç dayanamam çok iyi niyetliyimdir.Ama işde huyunu suyunu bilmediğim için biraz korkuyorum.

Olsun canım bende + çıkabilirim.

Tamam canikom.

Şeker bakıcı tutma şansın falan yok mu. En azından sağlıklı bir ortamda senin istediğin gibi bakılır bebeğine.

Canım gelene git denmez zaten. Heleki annesiyse hiç denmez. O zamana bir gelinde ayarlanır hepsi merak etme.

Normalde orduda kalıyorlardı sevdiğimler.Ablası okulu kazanınca istanbula gelmişler.Sevdiğim okula uzağa gitmiş.Sonra askere.ablasıda istanbulda birini sevmiş sevdiğim askerdeyken evlenmişler ve batmana gitmişler.Anneside istanbulda kurdukları evde kalmışTabi yanlız değilmiş teyzesinin üst katıymış zaten.Sonra görümcesinde filan kaldılar sevdiğim askerden gelince.Sevdiğim orduya gitmek istemedi istanbulda kalmak istedi.Tabi yanlız değil yine teyzesinde.Anneside nisanda köye gitti.Hala gelmedi.Yani burda evleri yok aslında.Ve biz evlendiğimizde annesi doğal olarak istanbula geldiğinde nasıl diceksin ki git başkasında kal.Sevdiğim ailesini ön planda tutan biri değil.Zamanında çok kırılmış annesine.Hatta ben teşvik ettim ara sor diye.Ama çok merhametli hayatım millet ne der.Annem istanbula gelince ayrı ev mi açalım diyor?Annem zaten köye gider gitmeden durmaz.Sürekli bizdede kalmaz gezmeyi seviyor diyor.Ki kadın gerçekden öyle.Ama işde tam anlamıyla tanımıyorum ya korkuyorum.

Senin içinde gerçekden çok zor.İşden sonra dinlenmek istersin zamanın yolda geçiyor.Sona oğlunu direk alıp çıkamıyorsunda mecbur zaman geçiriyorsun.Sonra anladığım kadarıyla eşinin gelip almasını bekliyorsun böyle düşününce daha zor tabi.Allah yardımcın olsun.

Canım gelene git denmez zaten. Heleki annesiyse hiç denmez. O zamana bir gelinde ayarlanır hepsi merak etme.

Kışın köyde kalamaz ki elbet gelmek ister diye düşünüyorum.
Gelicem dediğindede annesi nasıl gelmesin dersin ki.
Bakalım hayat ne göstericek ablacım herşeyin hayırlısı...

Bende senin gibiyim yanlızlığı severim.Kendi evimde dilediğim gibi hareket etmek isterim.Şimdi huyunu suyunuda bilmediğim için dertlendim bu konu yüzünden.Ama işde öyle bir huyum var ki sevdim mi gözüm karadır.Ama yine öyle bir huyum varki damarıma basıldığı zaman kimseyi gözüm görmez.Bir kalemde silerim sevdiğimde bunu bilir.Off off valla ne olcak hiç bilmiyorum.Kadında hazırlıklara başlamış zaten.

Özge bakıcı tutmak demek - ölene kadar küsmeleri demek ( kindarlar ) ben şu an bunu istemiyorum 2 yaşına kadar sabredicem sonra kreş yok daha derse eşim işten ayrılıcam ...

Korkma canım , şimdi bunları düşünmek için daha çok erken ... Zaman ne gösterir belli olmaz .

Kasımda söz düşünüyoruz canım.
Ve parmağa o yüzük takıldıkdan sonra kolay kolay geri dönüşü olmaz.
Gerçi inanın tek sorun o olsun.Dediğin gibi istanbulda olduğu sürece bizde kalsa gelirsin hazıra.İşden yorgun gelincede fena olmaz hani.Sevdiğim dün şey diyor ben anneme söylerim o benim bebeğim iyi bak derim diyor.Bende dedim tamam annenle ikiniz bana iyi bakın diyorum.Bunlar işin esprisi tabi.yeterki sevdiğimin huyu suyu değişmesin.Gözlerindeki o ışıltı kaybolmasın.Dün yine bıraktıklarımı yedi.İyice göbek yapıyor:)Feshaneye hiç gitmemiştim ben bana süpriz yapmış feshaneye gittik.Gondola bindik korkmam dedim ama o en öne bininde tırstım.Sarılıp gözümü açmadım nasıl gülüyor.Hayatın ne göstericeği belli olmaz yaşayıp görelim bakalım.

Özge bakıcı tutmak demek - ölene kadar küsmeleri demek ( kindarlar ) ben şu an bunu istemiyorum 2 yaşına kadar sabredicem sonra kreş yok daha derse eşim işten ayrılıcam ...

Çok zor gerçekden.Çocuk içinde zor mesela.Günün önemli bir kısmını bulunduğu ortamdaki insanların huylarını alarak geçiriyor.Sen yorgun gidiyorsun mecbur zamnını orda geçiriyorsun.Sonra gelip mamasını yedirip uyutuyorsundur.Umarım kreş için sorun çıkarmazlar en azından daha sağlıklı bir ortamda yetişir.

Umarım :)
Neyse amacımızdan saptık benim yüzümden bir derdim var köşesine döndü burası :)

Evlenmeyenler Özgeyi dinleyin başta nasılsa sonra öyle , hiç bir şeyden ödün vermeyin , hep her şeyin en iyisiyle büyümüş gibi davranın , kuaförünüzden lükslerinizden vazgeçmeyin , eve yardım alın arada bir ... Ve kararlı olun , ben eşimi çok sevdiğim için kendimden çok çok ödün verdim şimdi kendimi toparlayamıyorun ne derse evet dedim şimdi sorma gereği bile duymuyor , çünkü yapımı biliyor nasılsa öfkesi geçer diyor ...Siz siz olun asla kendinizden taviz vermeyin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…