Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Selam canım, ben de tiroid ilacı kullanıyorum bir gün 50 bir gün 37,5 şimdilik böyle kalacak, bir ay sonra sanırım tekrar bir tsh’a bakıcaz. Haftaya cuma kadın doğum doktor randevum var, cumartesi de endokrinolog randevum var. İkisi de eş zamanlı bakalım nasıl yönlendirecek beni.

Selam kızlar dün gece aniden boğazım şişti davul gibi oldu. Burada çocuk çayları oluyor hamilelere de veriliyor onu içtim parol içtim yattım erkenden. Sabah bi uyandım burnum tıkalı boğazım çok şiş zaten kızım da zatürre kafayı yicem ya. Elimde burun spreyi dolaşıyorum evde çocuğun peşinde. Nebülüzatör hava temizleyici hep açık ruhum sıkıldı iyice. Bu arada ben de folik asite başladım hamileliği öğrenince folio 1 kullanıyorum. 12. Haftaya kadar folio 1 12. Haftadan sonra folio 2 ye geçeceğim. Burada hamilelik boyunca folik asit ve sodyum kullanılıyor. Kanda bütün değerlerime bakacak şimdi doktor bir dahaki gidişimde yani 3 temmuzda ona göre vitamin verecek. Muhtemelen demir verir çünkü benim demirim hep yerlerde kronik yorgunum

geçmiş olsun çokburada vitamin konusunda bütün testleri yapıyorlar, folata da planliysa gebe kalmadan başlamış oluyorsun, değerlerine göre diger vitaminler de daha ilk haftalardan verilmiş oluyor, ama tabi Türkiye'de gebelik takibi dünyanın en iyileri arasında, İngiltere'de değilsen en iyisi hatta

Valla gebelik takibi iyi evet ilk hamileliğimi Türkiye’de yaşadım. Ama doğum konusunda aynı şeyi söyleyemem. En yüksek sezaryen oranı da Türkiye’de çünkü. Normal doğum yaptıracak doktor bulmak olay oldu artık. Ama Almanya bu konuda çok iyi sen istesen de istemesen de normal doğuruyorsun

ay evet sezaryan konusu var, benim o konuda ilk deneyimim olacak bu kez o aşamaya gelirsem inşallah oyum kesinlikle normalden yana, bakalım

Benim de öyle ya daha kese bile göremedim senin bat neydi
Bat 11hazirandı bekliyoruz şuan çok sükür kanama falan yok o yüzden rahatım ama arada sosyal medya da karşıma boş gebelik hikayeleri çıkıyo korkmuyor değilim kalp atışını duyarsam rahatlicam daha var ama sabrın sonu selamet inşallah senın bat neydı

Sezeryan sonrası normal doğum istiyorum aramızda yapan varmı ilk sezeryan olunca ikinciyide sezeryana zorluyor doktorlar eski sezeryan yerinde yırtılma kanama olur gibi konuşuyorlar şimdiden araştırma yapıyorum ama tamamen doktor a bağlı sanırım

Benim de aldigim ilac haftalik toplam 550. Bir tek bu oran tsh degerimi 2.5 altina getirmisti. Ayda bir baktiricaz degerlere o zaman.

Merhaba kızlar 4 haftalık hamileyim mide bulantısı yok ama maalesef mide yanması çok var. Ne yersem yiyeyim midem yanıyor bu gebelikle alakalı olabilir mi?

Merhaba kızlar 4 haftalık hamileyim mide bulantısı yok ama maalesef mide yanması çok var. Ne yersem yiyeyim midem yanıyor bu gebelikle alakalı olabilir mi?
Merhaba belirtilerde mide yanmasını da görmüştüm ben yaşamadım henüz ama. Daha hafif yağsız beslenmeye çalışabilirsiniz,maden suyu tüketebilirsiniz belki hafifletir

Benim 3900 de karından görünmedi 5 gün sonra tekrar gittik rahat göründü ama cihaz çok önemli eski olunca geç gösteriyor

Selam kızlar ben en son cuma günü doktora gittim kalp atışını duyamadık bayramdan sonra duyulur gel dedi ama 14 gün içinde sistem randevu vermiyor bu yeni mi geldi yoksa sıkıntı bende mi

Benim 3900 de karından görünmedi 5 gün sonra tekrar gittik rahat göründü ama cihaz çok önemli eski olunca geç gösteriyor
Gecenin köründe uykumda karnıma öyle bi ağrı girdiki yandı oram resmen kısa sürdü geçti ama kötüydü korkmaya başladım daha cok bugün gitsemmi acaba diyorum doktora kese görünürmü en azından nerde olduğu

Ayy evet kardeşimin eşine 41 haftada zorla iki günde normal doğum yaptırdılar. Suni sanciyla hem de. Hiç insancıl değil. Normal doğum en güzeli ama gerektiğinde sezeryan yapılmalı. Abartiyorlar sanki orada da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…