Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Gerçi yaş 42 artık doktora yaptıktan sonra unıv derslere girmeye başladım.orda bi hak görür oldum:) Ama 25-26 iken de dershanelerde çalışırken de aynıydım sanırım ya seviyorum kuralları düzeni
Bir çocuk nöbet sırasında yanımdan geçerken okkalı bir küfür etti. sakince uyardım. Beni öldürecekti sen kimsin diye düşün canım elimde yetki olsa o küfürü bizzat uygulatirdim ona hersey çürümüş

hayır bir de ıkınamıyorum korkuyorum kendi çıkarsa diye bekliyorum yok geçen haftam çok zor geçti dün gittim tekrar rahim ağzına baktırdım çok iyi 36 idi kapalı idi çok sukur

Kuzum bir de doğal zeytinyağı sabahları aç karnına mutlaka denemişsindir ama benim de bildiğim bu. Duphalac her gün içiyordum ben doktora sordum şimdi 3 günde 1 çıkamadıkca alacaksın dedi. Artık karnım ağrıtmaya başlamıştı ama bir anormallik olduğunu oradan anladım. Suyu da fazla abartma 2 litre yeterli dedi.

Kuzum bir de doğal zeytinyağı sabahları aç karnına mutlaka denemişsindir ama benim de bildiğim bu. Duphalac her gün içiyordum ben doktora sordum şimdi 3 günde 1 çıkamadıkca alacaksın dedi. Artık karnım ağrıtmaya başlamıştı ama bir anormallik olduğunu oradan anladım. Suyu da fazla abartma 2 litre yeterli dedi.
Ben bu şişeyi bitirip 3 günde bire gecicem. şu da bol içiyorum ama öyle ishal durumu yok. fazla çıkarsın diye öyle diyor. zyagi ince bagirsakta sindiriliyor canim yumusatmada çok bir etkisi yok bildiğim kadarıyla canım. ama sağlıklı mi sağlıklı elbette bol lifli beslenmek lazım yulaf lapasi yapicam şimdi ayyy cok guzell

Gerçekten mi yaa ay tek olmadığıma sevindim. Kaslarım çok zayıf heralde yaşlanınca napcam diye üzülüyordum 🤣 doğumdan sonra kegel egzersizi vs bile araştırdım

Yok kuzum ya 19.haftadan önce bakmaya tenezzül bile etmiyolar öyle yavaş bi ülkedeyim ki zaten toplam 2 kez ultrasona girebildim biri ilk dönemdeydi biri de ikili tarama içindi. Haftaya tekrar giricem artık öğreniriz diye umuyorum bi ben kaldım 😂🥲🥲

İnşallah sonuçlar korkularından çok uzak olacak canım dualarımız sizinle 🙏😘
o zaman hurafelere inanacak yüzük hurafesi benim tüm bebeklerde tuttu 😅😅

dikiş atıldığında iki gece kaldım dezenfektanlı mendil almıştım. dediğin gibi çamaşır suyu da alırım artık. halledecek bir şekilde okanda şu anda 40 bin sezaryen 25 de 80 olur en az o parayı yatırım yaparım oğlana napiym artık.
Haziran ayında çok yakınım doğum yaptı orada ve bende refakatçı oldum.Normal doğum düşünmüyosan gelme demişlerdi zaten o da normal istiyordu.Lâkin açılması olmadı ve malesef 3 gün boyunca yatırdılar ve max 2 cm açılması oldu eve de yollamadılar.4.gün sezeryana aldılar ama epidural olmuş çok şaşırmıştık ne güzel dedim.Tuvaletler dediğiniz gibi malesef pisti ve kokuyordu tuvalet kağıdı kesinlikle kaç kez söylememe rağmen koymadılar yanımızdaki hasta çok iyiydi ondan aldık.Doktorları aşırı bilgili gerçekten.Sizin kesin sezeryan olacaksa hele bence de güzel bir seçenek.Ben normal istiyorum ve böyle yakınım gibi bir problem olursa diye özel istiyorum yoksa sezeryan isteğe göre yapsalardı bende zeynep kamile giderdim.Şuan orda takipliyim ve doktorlar çok bilgili cidden.

Haziran ayında çok yakınım doğum yaptı orada ve bende refakatçı oldum.Normal doğum düşünmüyosan gelme demişlerdi zaten o da normal istiyordu.Lâkin açılması olmadı ve malesef 3 gün boyunca yatırdılar ve max 2 cm açılması oldu eve de yollamadılar.4.gün sezeryana aldılar ama epidural olmuş çok şaşırmıştık ne güzel dedim.Tuvaletler dediğiniz gibi malesef pisti ve kokuyordu tuvalet kağıdı kesinlikle kaç kez söylememe rağmen koymadılar yanımızdaki hasta çok iyiydi ondan aldık.Doktorları aşırı bilgili gerçekten.Sizin kesin sezeryan olacaksa hele bence de güzel bir seçenek.Ben normal istiyorum ve böyle yakınım gibi bir problem olursa diye özel istiyorum yoksa sezeryan isteğe göre yapsalardı bende zeynep kamile giderdim.Şuan orda takipliyim ve doktorlar çok bilgili cidden.
evet canım dolar çok bilgili ayrıca bende abdominal serklaj var. karından rahim ağzı dikildi. kaç doktorla görüştüysem dikişe ellemeyiz diyorlar. Ben dikisi aldırmak istiyorum kimse yanaşmıyor. mecburen sezaryen olacak benimki ve o sırada küçük de bir myomum var. açılmışken hem miyomu hem dikisi alsınlar bir da iki çocukla gidip hastanelerde yatmayayim istiyorum. Tek derdim tuvaletleri şu anda cokkkkk kötü

Benim yarın yine kontrolüm var valla 3 hafta da bir kontrol ama yinede çok merak ediyorum bebişi hiç hissetmiyorumda inş yakında hissetmeye başlarım. Elimi alt karnıma koyduğumda parmak uçlarımda nabız hissi var sadece oda kendi nabzımdır ztn 🤣 bebişimmm ses ver 🩵

Kızlar ya benim cildim bozuldu gibi hissediyorum. Hamile kaldıktan sonra kimyasal ürünleri bıraktım yüz yıkama jellerini toniklerini falan ama gözeneklerim çoğaldı falan içeriği temiz kullandığınız yıkama jeli bariyer onarıcı nemlendirici serum vs ne önerebilirsiniz siz ne kullanıyorsunuz. Doktora danışmak istiyorum ama randevu yok dermatologda
canım retinol ve türevlerini kimyasal peelingleri bıraktım, c vit serum, hyaluronik acit gibi ne veren serumları kullanıyorum, marka olarak da içerikleri güzel diye kiehls yüz ve göz kremini kullanıyorum temizleyici olarak da yves rocher tercihim oldu, peeling olarak da kahve telvesi ve zeytin yağı ile bir karışım yaptım vücüdüma ve yüzüme onu kullanıyorum. şampuanımı değiştirdim onu da yves rocher veya swissbio olarak dönüşümlü kullanıyorum, roll on olarak da siveno ya geçiş yaptım içerikleri oldukça doğal. çatlaklar içinse herkes gibi lierac aldım kargoda geliyor 4. aya girdik artık gerekiyor diye düşünüyorum :) palmers diye bir markanın losyonunu aldım öyle

Benim bebiste karnımın bir tarafında toplanıyor neresini dayiyor ya da yumurlaniyor mu anlamadım ama hala hareketi hissetmiyorum. Biraz göbek kismim yagliydi ondan mı hissetmiyorum acaba. Çok komik sol tarafım tepe gibi oldu 😂
hareket değil de pıtı pıtı kas seyirmesi gibi hissettim usg de bakılan yerde ama göbek bende de var anlaması çook zor :)

Kızlar bir soru ile geldim. 2 gündür ara ara vajinal zonklama sızlama yaşıyorum kasık değil bildiğin vajina girişim sancıyo böyle yaşayan var mı ? 19+1. Haftadayım bu arada.
benim benzer oluyor canım ani bır bıçak saplanması gibi ani bir acı hissi oluyor özellikle akşamları doktoruma sordum bunun normal olduğunu söyledi

evet canım dolar çok bilgili ayrıca bende abdominal serklaj var. karından rahim ağzı dikildi. kaç doktorla görüştüysem dikişe ellemeyiz diyorlar. Ben dikisi aldırmak istiyorum kimse yanaşmıyor. mecburen sezaryen olacak benimki ve o sırada küçük de bir myomum var. açılmışken hem miyomu hem dikisi alsınlar bir da iki çocukla gidip hastanelerde yatmayayim istiyorum. Tek derdim tuvaletleri şu anda cokkkkk kötü

Kuzum dikişi neden almıyorlar ya anlamadım çok saçma değil mi yani benim bilmediğim bi mantığı mı var acaba?

Benim yarın yine kontrolüm var valla 3 hafta da bir kontrol ama yinede çok merak ediyorum bebişi hiç hissetmiyorumda inş yakında hissetmeye başlarım. Elimi alt karnıma koyduğumda parmak uçlarımda nabız hissi var sadece oda kendi nabzımdır ztn 🤣 bebişimmm ses ver 🩵
Canım elinle hissetmezsin yemekten sonra sırt üstü uzanınca içinde yılan kelebek varmış gibi gaz dolaşıyormuş gibi hissediliyor. ilk zamanlar öyle oluyor. Sonra daha belirgin olur. özelikle kişinin ilk gebeliğiyse ve çok zayıf değilse bu 21 haftayı bulabilir. Benımki bayaga hissediyorum artık ama elle hissedilmesi zor o çok büyüyünce olur. Sneın kaç kaftaydı ?

Kızlar bu seferde endişe etme sırası bende hadi siz de bana normal deyin ne olur:) bugün temizlik vardı evde ben de biraz fazla ayakta durdum ama son bir saattir geçmeyen alt karın bölgemde ve bacaklarımda sızı var boyle sıcak su dökülmüş de yanmış gibi sızlıyor biraz korkuttu beni açıkçası sizdeki ağrılar da buna benzer miydi söz konusu kendim olunca aklım durdu düşünemiyorum

Kızlar bu seferde endişe etme sırası bende hadi siz de bana normal deyin ne olur:) bugün temizlik vardı evde ben de biraz fazla ayakta durdum ama son bir saattir geçmeyen alt karın bölgemde ve bacaklarımda sızı var boyle sıcak su dökülmüş de yanmış gibi sızlıyor biraz korkuttu beni açıkçası sizdeki ağrılar da buna benzer miydi söz konusu kendim olunca aklım durdu düşünemiyorum
Eveeet dün temizlik yaptım sonrasında bende de böyleydi ama geçti. Şuan yok mesela.

Böyle pelvik pubik bölgede yani vajinanın üst kısmı sanki yanmış gibi sızlıyor bayağı sızlıyor bir saattir. doktoruma yazdım biraz dinlen geçmezse gel dedi. bu beni bayağı korkuttu hala da bilmiyorum. korktukça ağrım daha da çok oluyor ben panik yapınca karnıma ağrılar girer hamile değilken de böyleydi şimdi de karnıma sancılar girdi ayırt edemiyorum haliyle

Böyle pelvik pubik bölgede yani vajinanın üst kısmı sanki yanmış gibi sızlıyor bayağı sızlıyor bir saattir. doktoruma yazdım biraz dinlen geçmezse gel dedi. bu beni bayağı korkuttu hala da bilmiyorum. korktukça ağrım daha da çok oluyor ben panik yapınca karnıma ağrılar girer hamile değilken de böyleydi şimdi de karnıma sancılar girdi ayırt edemiyorum haliyle
buna benzer şeyler bende de oluyor ama ben idrar yolu enfeksiyonu olarak düşünüyorum bunu hep. sonra kendi kendine geçiyor ara sıra oluyor

X