Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de tiroit ilacı alıyorum 25 mg ama doktorum demir için akşam al demedi, siz neden ayrı ayrı alıyorsunuz acaba ? Ben önce tiroit ilacını alıp yarım saat 45 dk sonra demir ilacı alıyorum. İkisi de aç karna.
Benim doktorum oglen veya akşam aç karna içebilirsin dedi. Endokrindeki doktorlarda bana hep tiroit ilaciyla diğer içtiğin ilaçlar arasında 3 4 saat fark olsun demişlerdi o yüzden elimden geldiğinde tiroit ilacimdan sonra başka bir ilaç almamaya çalışıyorum.

Sanırım ama doktor virüs kaynaklı olduğunu düşünüyor sanırım uçakta sağa sola dokundu gerçi ben elini hep sildim ama yeterli olmadı belli ki kuzum. Uçaklara çok dikkat etmek lazım ya arkadaşın kızını uçakta tahta kurusu ısırmış. 😣 Ben Allaha şükür iyiyim canım. 2 gün sonra doktor kontrolüm var çok merak ediyorum durumları. Kızım da bir an önce iyileşsin kreşine gitsin istiyorum 🙏
Küçük çocuklar virüsü çabucak kapabiliyor🙁 çok üzüldüm gerçekten çocuklara ve annelere hiç bişey olmasın 🤗 inşallah bir an önce iyileşir kuzucuk. Sende kendine çok dikkat et lütfen. Hamileyiz şimdi bizimde bünye zayıfladı iyice 🙁 Bu arada bende Ekim'de uçakla seyahat edeceğim çok dikkat edeyim bari 🙁

Benim doktorum oglen veya akşam aç karna içebilirsin dedi. Endokrindeki doktorlarda bana hep tiroit ilaciyla diğer içtiğin ilaçlar arasında 3 4 saat fark olsun demişlerdi o yüzden elimden geldiğinde tiroit ilacimdan sonra başka bir ilaç almamaya çalışıyorum.
Anladım ben sorayım doktoruma o zaman teşekkürler yazıp bilgilendirdiginiz için

Hamileliğin 2.ayından beri tansiyon nedeniyle riskli gebelik bölümüne gidiyorum. Hastanede tansiyonum 13/9 14/11 arası çıkıyo evde 1 hafta takip veriyolar mis gibi 11/7 civarında hep valla anlamadım heyecandan mı yükseliyor benim evdeki alet mi bozuk nedir artık. Hastanede tansiyonu yükselen var mı başka? Haftaya bu yüzden 24 saat idrar biriktirip götürcem inşallah her şey yolundadır.

Kızlar selam bu gece ayrı ayrı iki bacağıma kramp girmesiyle uyandım Hala bacaklarımdaki kasılma sızısını hissediyorum Doktora belirteceğim gittiğimde magnezyum sanırım almam gerekecekmiş. Başka tavsiyeniz var mı

Bacağı kramp girmesinin tek sebebi magnezyum eksikliği değil dolaşım bozukluğu büyük etkendir akşam ayaklarının altına alacağın 1-2 yastıkla yaklaşık 45° açıyla yükseğe kaldır 15-20 dakika kalsın öyle sonra yat yani biriken kan yukarı gitsin çok faydalı olacaktır. Yani sen gün içinde çok fazla ayakta durdukça ya da çok fazla hareketsiz kaldıkça orada kan birikir yeteri kadar iyi bir biçimde yukarı gidemez bu da ciddi kramplar yapar

Hamileliğin 2.ayından beri tansiyon nedeniyle riskli gebelik bölümüne gidiyorum. Hastanede tansiyonum 13/9 14/11 arası çıkıyo evde 1 hafta takip veriyolar mis gibi 11/7 civarında hep valla anlamadım heyecandan mı yükseliyor benim evdeki alet mi bozuk nedir artık. Hastanede tansiyonu yükselen var mı başka? Haftaya bu yüzden 24 saat idrar biriktirip götürcem inşallah her şey yolundadır.
Canım hastaneye giderken tansiyon yüksek çıkması biraz normal neden çünkü yol yürüyorsun ayaktasın stres yapıyorsun tansiyonun en iyi ölçümü yarım saat dinlendikten sonra olandır. Ama tabi sen yine de dikkatli ol takip ettir

Ben 16 haftadayım 2. Gebelik ama asla hissetmiyorum,oyüzden hala benimle mi değilmi korkuyorum 😨 🥹 hissetsem arada iyi olduğunu bilip rahatlıycam aslında ama hep aklıma kötü senaryolar geliyor 😫😣 umarım bir an önce bende hissederim yoksa eve dopler falan alacağım 🫣
Daha erken bence. Zayıf olanlar ikini gebeliği olanlar 16. 17. haftalarda azıcık hissedebiliyorlar. Endişe etme eğer ultrasonda bebek hareket ediyorsa sıkıntı yok

Kaçırdım bu arada birisi de okulda nöbet tuttum çok yoruldum diyordu :) canım sen neden nöbet tutuyorsun ki hamile olduğunu söylemedin mi bir zahmet vermesinler nöbet sana ve sen de nazını yap. hani kimse duysun istemiyorsan o başka o zaman da böyle yorulacaksın

Bacağı kramp girmesinin tek sebebi magnezyum eksikliği değil dolaşım bozukluğu büyük etkendir akşam ayaklarının altına alacağın 1-2 yastıkla yaklaşık 45° açıyla yükseğe kaldır 15-20 dakika kalsın öyle sonra yat yani biriken kan yukarı gitsin çok faydalı olacaktır. Yani sen gün içinde çok fazla ayakta durdukça ya da çok fazla hareketsiz kaldıkça orada kan birikir yeteri kadar iyi bir biçimde yukarı gidemez bu da ciddi kramplar yapar
Öyle mi bunu hiç bilmiyordum teşekkürler bilgi için. Dün çok yoğun bir günümdü zaten Yorgunluktan hemen uyuyakalmışım Dikkat ediyim buna 🙏

Kaçırdım bu arada birisi de okulda nöbet tuttum çok yoruldum diyordu :) canım sen neden nöbet tutuyorsun ki hamile olduğunu söylemedin mi bir zahmet vermesinler nöbet sana ve sen de nazını yap. hani kimse duysun istemiyorsan o başka o zaman da böyle yorulacaksın
Ben değildim ama ben de aynı şekilde okulda öğretmenim 24.haftadan sonra biz de rapor gösterip nöbetten düşebiliyoruz

Günaydıın kızlaaar🥰🌸guzel bır gün olsun hepimiz için🌸benım belde sag kalcanın orda felaket bır agrı var ya masa bası iş oldugu ıcın işte oldugum gunler oluyor bazen adım atamıyorum.tecrübeli annişler nedir bu agrı nasıl gecer ne yapmak lazım?(not: doktoruma soyledım bel fıtıgı vardır belkkı bılmedıgın onu sıkıstırmıstır dedı😆ee sonuc sonuc yok😂)

Günaydıın kızlaaar🥰🌸guzel bır gün olsun hepimiz için🌸benım belde sag kalcanın orda felaket bır agrı var ya masa bası iş oldugu ıcın işte oldugum gunler oluyor bazen adım atamıyorum.tecrübeli annişler nedir bu agrı nasıl gecer ne yapmak lazım?(not: doktoruma soyledım bel fıtıgı vardır belkkı bılmedıgın onu sıkıstırmıstır dedı😆ee sonuc sonuc yok😂)
Geçmiş olsun canım bazen bende de bacağa kdar uzanacak şekilde sıkıştırıyor Özellikle çok oturmam gerektiyse Bu tarz bir şeyse eğer ve bel fıtığıysa eğer normalde yüzmek iyi geliyor Ama tabi o hep mümkün olmayabilir. Onun dışında yormadan yürümek ve kremle masaj deneyebilirsin

Kızlar madem herkes problemlerini yazmış buyrun bir tanede benden ayakşarım değil ama ayak bileklerim aşırı sis yukarı kaldırmak sıcak soğuk kompresler masaj bana mısın demiyor hatta gece yatıp sabah kalktıgımda geçmesi gerekirken asla geçmiyor kramp agrı vs yok

X