Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Mesleğiniz de çok güzelmiş gerçi Türkiye de kıymeti biliniyor mu emin değilim. Turkiyede mi yaşıyorsunuz ? Ben de akademik bir kariyer istiyorum. Hayırlısı bakalım.

Endişeler dediğim gibi haklısınız ama şu an sanki biraz erken gibi gibi 15 yaşında bir çocuk annesi olarak söylüyorum ve yıllarca hocalık öğretmenlik yaptım ergenlere. Zaten 14-15 yaşına kadar çocuk sizin kontrolünüzde o zamana kadar yeterince korunmuş oluyor ve o zamana kadar da gerekli eğitimi algıları aile olarak verebileceğinize de inanıyorum (bu endişeleri yaşadığınız için bilinçlisiniz demek) dilerseniz o endişeleri 10-15 sene sonrasına saklayın şimdi hiç caninizi sıkmayın hamileliğizin tadını çıkarın Bol bol bebek alışverişi yapmak bebek sevmek koklamak şirinliklerine şahit olmak bu anlara tanık olacağınız zamanların hayalini kurun şimdilik endişeyi ertelemek sanki daha mantıklı

Ya hadi inşallah o günleri saglikla görürüz. Valla ben biraz pimpirikli olduğum için öyle ileriyi düşünüyorum ama haklısınız. O zamanın stresini şimdi yapmamak gerek.

Mesleğiniz de çok güzelmiş gerçi Türkiye de kıymeti biliniyor mu emin değilim. Turkiyede mi yaşıyorsunuz ? Ben de akademik bir kariyer istiyorum. Hayırlısı bakalım.
Evet maalesef Türkiye’de aynı zamanda matematik de okudum ve aynı zamanda açıktan sosyoloji ve bu sene artık emekli olayım dedim çünkü gerçekten yoruldum seviyordum mesleği Ama şu an boşluğa düşmedim değil. Yani şehir de değiştirdik iki sene önce pek kimseyi de tanımıyorum o yüzden bu ara böyle buralarda takılıyorum:)

Avukatsın sanırım. Kuzenim 1. Cezada tetkik hakimi cinsel suçlarda. Her dava bahsettiğin türde önlerine kamera kayıtları vs geliyor izlemek zorunda vs. Çok iç karartıcı ben asla yapamazdım böyle bir mesleği. Dirayet gerekiyor.

Nerede yaşıyorsunuz? Biz de benim yüksek lisans işi olursa Almanya ya geçmeyi düşünüyoruz olmazsa Türkiye de başka bir şehire. Şu an Mersin deyiz. Maşallah siz hiç boş kalmamissiniz :)

Evet avukatım, bana herkes ilk zamanlar duygusal olursun sonra alışırsın dedi ama asla alışılmıyor. En azından benim için. Dediğiniz gibi çok iç karartıcı. Allah bizi,çocuklarımızı, hayvanlari (ve tabi ki damacanalari :) ) iyi insanlarla karşılaştırsın. Bir süredir ettiğim tek dua neredeyse.

Benim şubat başı hatta bazen 28 ocak yazıyor ama onlar benden çok ileride diye orayı takip etmek istemedim bir de az daha iyi ya diğer türlü ben tatilde olduğum halde bazen 5 6 sayfa birikiyor

Valla bizim tüm aile hukukçu ben seçmedim fazlaca ağlar olduğum için Kuzenim hakim kardeşi avukat ve arabulucu. Kardeşim hukuk son sınıf diğer kuzenim Avustralya da aile avukatı, öbür kuzenim savcı. Öfff yani ben eksik kalmışım iyi ki

Nerede yaşıyorsunuz? Biz de benim yüksek lisans işi olursa Almanya ya geçmeyi düşünüyoruz olmazsa Türkiye de başka bir şehire. Şu an Mersin deyiz. Maşallah siz hiç boş kalmamissiniz :)
Hadi umarım gönlünüzce olsun. Biz de gitmek istiyoruz, eşim çok rahat gidebilir ama dramatik bir şekilde burada ve ailesine aşırı bağımlı Kopamıyor eninde sonunda onu bırakıp ben gideceğim :)) öyle görünüyor çünkü ben burada gelecek göremiyorum çocuklarım böyle bir ortamda böyle berbat bir eğitim alsın istemiyorum en basitinden İstanbul gibi bir yerde sokağa çıktığımda güvende hissederek yürümek istiyorum benim bütün hayalim bu güvende hissederek yeşil bir alanda temiz bir havada yürümek bu kadar basit bir şey istiyoruz ve biz bundan mahrumuz. En temel insani ihtiyaçlardan mahruz ve sağlıklı bir yiyecek yiyebiliyoruz ne temiz bir hava sorabiliyoruz ne eğitim alabiliyoruz ne gelecek hayali kurabiliyoruz neyse daha fazla konuşmayayım bu konular derin konular konuşmakla bitmez iyice canimizi sıkmayalım ama dilimi geliştirmeye çalışıyorum şu an ona öncelik verdim dil olsun gerisi kolay ama almanca aşırı zor ben çok zorlanıyorum açıkçası:))

Benim şubat başı hatta bazen 28 ocak yazıyor ama onlar benden çok ileride diye orayı takip etmek istemedim bir de az daha iyi ya diğer türlü ben tatilde olduğum halde bazen 5 6 sayfa birikiyor
Canım dediğim gibi bence zamanla biz de kişi sayısı olarak artarız ama vakti olan girip yazabilir

Valla ben de çok ağlak bir bireyim ama çocukluk hayalimdi. Bence öyle hukukçulara ihtiyaç var yoksa olaya iş olarak yaklaşan çok
Ben ilk yilimda dosyalardan dolayı üzülüp durduğum için psikoloğa falan gitmiştim. :)

Almanca Allah öğrenilmesin diye başımıza bela etmiş açma o konuyu açma zaten 16 eylülde kursum başlıyor kafamı duvarlara vurasım geliyor

Biz geçen sene eylul ayında Almanya ya gittik gezmeye Fulda diye küçük bir yerdi, Farankfurt a yakın. Ben o zaman burada çocuk güzel buyur demiştim. Hakikaten öyle. Dediğiniz her cümleye de katılıyorum. Çok zor bu ülkede güvenle, huzurla yaşamak. Almanca sertifikanız var mı Mavi kart ya da is arama vizesi ile falan kolay gidersiniz bence siz. A1 istiyorlar ama.

Almanca Allah öğrenilmesin diye başımıza bela etmiş açma o konuyu açma zaten 16 eylülde kursum başlıyor kafamı duvarlara vurasım geliyor
Bize turkiye de sertifika alın öyle gelin dediler eşim burada a1 goethe aldı şimdi a2 ye yazıldı. O da aşırı gereksiz ve zor diyor :)

Merhaba herkese uzun zamandır yanma ve bulantı ile uğraşıyordum. Hiç okuyamadım sayfayı. Ama dün cinsiyetimiz belli oldu onu yazmak istedim. Kızımız olcak inşallah. Yanma ve bulantı şikayeti hala devam eden var mı acaba? Ben geçer sanmıştım ama hala devam ediyor

Valla Allah kolaylık versin canım çok zor iş ya bu geldiğimde ailemizin avukatı naber falan dedim kardeşim ben ailenizin avukatı değilim kanunen olamam erene danış dedi başından savdı. Eren dediği de kuzenim düşün yani kardeşimden bile fayda yok.

Bize turkiye de sertifika alın öyle gelin dediler eşim burada a1 goethe aldı şimdi a2 ye yazıldı. O da aşırı gereksiz ve zor diyor :)
Canım benim dil zorunluluğum yok yani bana Almanya git dil öğren demiyor. Gitmeden önce de sertifika almadım 0 Almanca ile gittim. Ama ben tabii ki orada yaşadığım için öğrenmek zorundayım ama işte çekilecek çile değil aşırı zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…