Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba 15. Haftadayım . 1veya2 kilo almama rağmen basenlerim genişledi kotlarım olmuyor 😕 normal mi sizlerin de böyle mi?

arkadaşlar benim tırnak kadar bi pıhtı geldi peçeteye tuvalette devamı yok kanamanın ama çok endişeliyim şimdi doktora geçiyorum başına gelen oldu mu böyle bişey
İnşallah önemli bişey yoktur cnm devamı yoksa endişelenme ama tabi yinede doktor değerlendirme yapacaktır haber bekliyoruz senden

Bende değiştiler. Hep bir hafta büyük çıktı kendi doktorum da Prof perinatalog da adet tarihimi bir hafta erkene çektiler. Doğumu ona göre planlayacağız dediler. son adet tarihim 21 Mayıs’ta 14 Mayıs’a çektiler haliyle doğumda bir hafta geriye gelmiş oluyor muhtemelen sezaryen yapacaklar ben hala gerçi normal doğum yapmak isterim deneyimlemek isterim ama yaş ileri olunca tabii buna son haftalar karar vermek daha mantıklı olur o zaman konuşurum doktorla ama sezaryen olacaksa 38’de alıyorlarhaliyle bir hafta geriden alacaklar bunun sebebi şu erken döllenme olmuş olabiliyor bazen yumurta erken çatlıyor diğer bir sebep de genetik olarak bebeğin kemiği gelişimi biraz daha iyidir yani bu da birkaç güne etkiler çok etkilemez bence bence etkileyen en önemli faktör yumurtlama zamanı erken yumurtlama olunca haliyle erken düzenleniyor 28 günlük adet döngüüzü göre biz hesap yapıyoruz ama aslında daha erken olmuş oluyor ki bence de erken dölendi benim adetim bir gün geçtiğinde idrar tahlilim kıpkırmızı çıktı ve beta hCG 3700 küsurdu aynı gün doktora gittiğimde kese de görünmüştü normalde bir hafta sonra görünmesi gerekiyordu kesenin, o hafta görünmüştü hatta kalbinin kıpırdadığını bile görmüştük
Benim şu an 15+3. Benim kızım da 1 hafta 10 gün ileride hep. Ve benim de adetin 1 gün gecikmesiyle yaptığım test sonucu beta 7710 çıkmıştı. Ben de hem özele hem de tıp fakültesinde bir prof a gidiyorum ama ikisi de çekmedi öne muhtemel doğum tarihini. Belki de başka bir şeydir sizinki. Çünkü bende de ayni durum hatta sizin yazdığınızdan daha yüksek bir beta vardı ancqk muhtemel doğum değişmedi.

oglak_kadini oglak_kadini buraya uğramaz olsun yoksa Ocak annelerine mi geçtin artık orda görüyorum seni orası gercekten daha aktif daha çok muhabbet dönüyor dimi benim de gözüm orda.bizim grup neden se az ve çok sessiz

Acıbadem Ataşehirde hangi doktora gidiyorsunuz? Amniyosentez için tecrübeli bir perinatolog araştırdım ve o hastanede Prof Tolga Ergini buldum. Randevu aldım bakalım 💆🏻‍♀️
Ben hem doç fırat tulek’e hem de Prof Tolga Ergin’e gidiyorum. Tolga hoca alanında çok iyi isabetli seçim olmuş ☺️

İnşallah önemli bişey yoktur cnm devamı yoksa endişelenme ama tabi yinede doktor değerlendirme yapacaktır haber bekliyoruz senden
Korkma ilişkiye girdiysen belki ondandır. Devamlı gelmiyorsa ciddi bir şey değildir.
Gerçi zaten doktora gitmişsin iyi de yapmışsın onlar sana gerekli açıklamayı yapar zaten

Benim şu an 15+3. Benim kızım da 1 hafta 10 gün ileride hep. Ve benim de adetin 1 gün gecikmesiyle yaptığım test sonucu beta 7710 çıkmıştı. Ben de hem özele hem de tıp fakültesinde bir prof a gidiyorum ama ikisi de çekmedi öne muhtemel doğum tarihini. Belki de başka bir şeydir sizinki. Çünkü bende de ayni durum hatta sizin yazdığınızdan daha yüksek bir beta vardı ancqk muhtemel doğum değişmedi.
Bence sizin de erken döllenme. Ki zaten erken doğacaktır bebek. Doktor çekmeye gerek duymamıştır. Benim yaş ileri olduğu için kontrolleri atlamamak için erkene almışlardır diye tahmin ediyorum

Bence sizin de erken döllenme. Ki zaten erken doğacaktır bebek. Doktor çekmeye gerek duymamıştır. Benim yaş ileri olduğu için kontrolleri atlamamak için erkene almışlardır diye tahmin ediyorum
Benim erken döllenme değil o ay cinsel perhiz vardi, adet öncesinde ve 23 mayısa kadar perhiz dedi doktor. 23 mayistan sonra kalkti yasak ve sadece 3 gün ilişki oldu, 24 25 ve 26 mayıs. Başka da hiç olmadı.

Ya

Ya aslında şunu den k istedim belli sürekli yazan 4,5 kişi var öte türlü soru sormak vs için girenler oluyo. Diğer topiklerin maşallah i var
Canım peki bu bizle alakalı bir durum mu? Buraya düzenli giren şubatta doğuracak kişi sayısı azdır vs. açık açık bu şekilde yazılınca kırıcı oluyor. Ben şunu da anlamadım oglak_kadini oglak_kadini mesajlarına bakayım ne alaka vs dedim senin mesajından sonra gözardı etmeyi kaldır yazısı çıktı anlayamadım. Antalya’ya geldiğimden beridir telden giriyorum bazen ekran açıkken elim dokunuyor o şekilde mi oldu yoksa o mu beni engelledi vs anlamadım. Siteyi kullanmayı detaylı da bilmiyorum göz ardı et nedir anlayamadım. Ki ben burada sizin bilgileri vs kaçırmamak için telden tablo yenilemeyi de öğrendim arada gözümden kaçan olsa da yakalayıp eklemeye çalışıyorum. Daha ne kadar aktif olsun topic diye napayım bilemiyorum.

Çalışanlar var hamileliği zor geçenler var. Başka çocukları olanlar var. Cok girip muhabbet edememeleri normal bence. Tabi ki soruları olunca sormaları da normal. Çünkü herkesin etrafında sorabilecegi ya da aynı şeyleri yaşadığı kişiler bulabilmesi zor. Bazen evet sorularına cevap alamayanlar olabiliyor ki benimde olmuştur belki ama bundan kırılacak bir durum yok. Ya gözden kaçmıştır ya da o konu hakkında bilgileri yoktur.

Çalışanlar var hamileliği zor geçenler var. Başka çocukları olanlar var. Cok girip muhabbet edememeleri normal bence. Tabi ki soruları olunca sormaları da normal. Çünkü herkesin etrafında sorabilecegi ya da aynı şeyleri yaşadığı kişiler bulabilmesi zor. Bazen evet sorularına cevap alamayanlar olabiliyor ki benimde olmuştur belki ama bundan kırılacak bir durum yok. Ya gözden kaçmıştır ya da o konu hakkında bilgileri yoktur.
Canım zaten ben grubu devralmadan önce doğum tarihi 6 Şubat görünüyor diye ben de diğer gruba yazdım hatta orayı ara ara okuyorum da sezaryen olacaklar ya da tarihi şubat başı olanlar oraya da eklesinler tabloya takip etsinler bence. Ben buna neden karışayım ki. Sadece oralar daha hareketli denilince kırıldım açıkçası. Çünkü burada az orada çok insan olması bizlik bir durum değil buraya her gün giren yazan insanlar var sayımız az ise ne yapabiliriz ki?

Canım zaten ben grubu devralmadan önce doğum tarihi 6 Şubat görünüyor diye ben de diğer gruba yazdım hatta orayı ara ara okuyorum da sezaryen olacaklar ya da tarihi şubat başı olanlar oraya da eklesinler tabloya takip etsinler bence. Ben buna neden karışayım ki. Sadece oralar daha hareketli denilince kırıldım açıkçası. Çünkü burada az orada çok insan olması bizlik bir durum değil buraya her gün giren yazan insanlar var sayımız az ise ne yapabiliriz ki?
Ben o gruba hiç bakmamıştım şimdi baktım evet sayıca fazlalar ama dediğin gibi bizlik bir durum yok. Ama onlar 1 ay ilerde. Bizim gruba da yeni ismini yazdiranlar oluyor. Bizde zamanla çoğalıriz zaten.

Canım peki bu bizle alakalı bir durum mu? Buraya düzenli giren şubatta doğuracak kişi sayısı azdır vs. açık açık bu şekilde yazılınca kırıcı oluyor. Ben şunu da anlamadım oglak_kadini oglak_kadini mesajlarına bakayım ne alaka vs dedim senin mesajından sonra gözardı etmeyi kaldır yazısı çıktı anlayamadım. Antalya’ya geldiğimden beridir telden giriyorum bazen ekran açıkken elim dokunuyor o şekilde mi oldu yoksa o mu beni engelledi vs anlamadım. Siteyi kullanmayı detaylı da bilmiyorum göz ardı et nedir anlayamadım. Ki ben burada sizin bilgileri vs kaçırmamak için telden tablo yenilemeyi de öğrendim arada gözümden kaçan olsa da yakalayıp eklemeye çalışıyorum. Daha ne kadar aktif olsun topic diye napayım bilemiyorum.
Tabiki bu sen lik bişey değil ladin19 ladin19 sen yeterince ilgileniyorsun zaten genel bı durum kimseyle ilgisi yok zaten önceleri de çok topik te bulundum nedense ilk defa bu topik bana böyle sakın geldi onu denek istedim yani kimseyle ilgisi yok.

Ben hem doç fırat tulek’e hem de Prof Tolga Ergin’e gidiyorum. Tolga hoca alanında çok iyi isabetli seçim olmuş ☺️
Sağolsun asistanı hemen benimle iletişime geçip hikayemi dinlendi, Tolga hocaya ileteceğini söyledi , hem de daha hiç muayeneye gitmeden bu ilgi beni şaşırttı ve mutlu, güvende hissettirdi

X