Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Mide yanması mı canım?

Aa Aynı tarihlerde oradaymışız ama farklı şehirlerde ben de bir fizibilite çalışması için geçen yıl Avrupa’nın neredeyse bütün şehirlerini gezdim ama önceliğim Almanyaydı tabii Almanya’yı çok beğendim daha doğrusu aslında Avusturya Viyana’yı çok beğendik de orası bize biraz fazla gelir:) benim şu an amacım B 1 seviyesinde Almanca öğrenmek çünkü ben orada öğretmenlik yapmak istiyorum öğretmen maaşları iyi Bunun için de bu dili öğrenmek zorundayım ve bununla gitmek zorundayım gidip orada basit pasif vasıfsız bir iş yapmak istemiyorum çünkü burada şartlarımız şu an maddi olarak zaten iyi neredeyse aynı maaşı alıyor eşim hatta daha fazla alıyor, bir de orada vergilerle kesinti oluyor ama ben ileride ülkedeki huzursuzluğu iyice artacağınıdan endişeliyim ve ha deyince gidememe ihtimalinden korkuyorum o yüzden biraz acele etmek istiyorum. İngilizce öğreniyordum konuşmayı öğrendim artık cümleler kuruyordum kendimi ifade edebiliyordum rahat bir şekilde yurtdışına gidebilirdim bu dille ve o sırada birden Almanca öğrenmeye karar verdim ve hakikaten beni çok zorladı biraz önyargım var o dile. umarım aşarım

Ben de ilk başlarda ailemin işlerine bakıyordum ama artık bakmıyorum. Zaten ciddiye de almıyorlar kardeşler ya da anne bana İnsanla direkt iletişimde olan tüm meslekler zor bence, herkese Allah kolaylık versin :)

Eşim benim yüksek lisans meselesinden gelirse aile birleşimi a1 istiyor bizden ya da is arama vizesi yine istemiyorum diyor ama bilirsen +1 diyor :)

Aşarsınız merak etmeyin. Bence de mesela para değil artık. Geçen sene biz gidince orada tanıştığımız aile bizim para sebebiyle gelmek istediğimizi zannetmişti, sonra bir şekilde ne kadar para kazandığımızı öğrendiler bize de sordukları ilk şey 'madem Türkiye de bu kadar para kazanıyorsunuz neden buraya gelmek istiyorsunuz' olmuştu. Kimse meselenin, gelecek kaygısı, çocukların ve kendimizin güvenliği vs. Olduğunu anlamıyor. Bize de denen orada öğretmen eksikliği idi. Ne ogretmenisiniz bu arada ? Aslında bir seviyeye kadar birada yapıp oraya dil okulu aracılığıyla da gidip sonra iş bulabilirsiniz.

Eşim benim yüksek lisans meselesinden gelirse aile birleşimi a1 istiyor bizden ya da is arama vizesi yine istemiyorum diyor ama bilirsen +1 diyor :)
Canım siz Türk göçmene Türk eş yani eşin iç arama vizesi ya da yüksek lisansa aile birleşiminde genelde şart koşuyorlar. Benim durumum daha farklı ben Almanya’dan vize alırken serbest dolaşım hakkı aile birleşimi olarak aldım vizeyi. Yani diğer ab üyesi ülke vatandaşı eşi vizesi. 4 ayda geldim. Mesela alman vatandaşı eşleri 8 ay randevu ataması bekliyor randevu tarihini en az 1 ay sonucu almayı da bir ay derken 1 seneleri gidiyor.

Sizin durum farklı imiş evet. Benim okulda konuştuğum ve evli olanlar da 4-4.5 ayda eşlerinin vizesini çıktığını söylemişlerdi. Eğer ben gidersem de sonrasında konsolosluğa hamile olduğumu yazıp verecegim bir yazı ile eşimin vizesi daha erken çıkabilirmiş, öyle yazmıştı yine birkaç hamile kadın bana. Hadi inşallah olur bizimki de. Çok istiyorum çocuğumun orada doğmasını ve büyümesini. Ama yine de hayırlısı olsun bakalım

Dedim ya hem matematik hem biyoloji diplomam var ikisinde de sigortalı iş deneyimim var önce matematiği bitirdim dershanelerde hafta sonları öğretmenlik yaparak özel ders vererek ikinci üniversiteyi okudum çünkü ilgim vardı sağlık alanına canlılara ve bu alanda bir ilaç firmasına girdim ama öğretmenliği hiç bırakmadım matematik öğretmenliği yine özel okullarda dershanelerde gerek hafta sonu gerek akşam ders verdim Yükseklisans yaptıktan sonra özel üniversitelerde mikrobiyoloji alanında ders verdim bende sadece dil eksik bir de yaş ilerliyor ve şu an en önemli sebebim hamilelik çocuk olunca nasıl çalışacağım hamile halimle calisamam çocuk olunca bir süre calisamam o yüzden bu dönem benim için dil öğrenmek için bir fırsat. Bu arada sesli komutla yazıyorum saçma sapan kelimeler için affola:)

Canım öyleyse aslında bir an önce karar vermeniz lazım. Evet eş hamileyse öncelik veriyorlar ama bu da konsolosluktaki çalışanın konsolosluğa atacağın maili görmesi,okuması ve dikkate alması ile alakalı. Yüksek lisans için vizen hazır diyelimki 1 hafta sonra gittin orada kalacağın yeri tutmak kontrat anmeldung vs hepsini yaptıktan sonra eşin idatadan pnr alacak önce sonra da konsolosluğa direkt mail atması lazım işte o da muamma. Çünkü mesela ben attım bana döndüler ama sonrasında başka benle aynı durumda arkadaşları dikkate bile almadılar. Başka arkadaşlarım ise aynı benim gibi geldi. Neye göre belirlendi randevu ataması hiç bilmiyorum.

Doğru söylemiştiniz, unutmuşum kusura bakmayın. Bu dönem dil öğrenmek için en uygun dönem haklısınız. Hem zaman var hem çalışmıyorsunuz. Bir çocuk daha varmış ama o da ugrastirir sizi.:) Hayırlısı olsun umarım en iyisi olur her şey sizin için Sesli komut gayet güzel yazıyor ayrıca

Aslında şu an doktorlardan dönüt bekliyoruz. Doktorlar 1 ay falan bekle demişti bana. Ben de ürküyorum biraz gidip tek başıma her meseleyi halledebilir miyim hamile halimle diye. Kafamız çok karışık hayırlısı olsun hakkımızda

Offf sorma 15 yaş ergenlik. İlk kez bu sene benı zorladı. Hala da zorluyor. Karşı gelmeler begenmemeler başına buyruk olma. Saçma sapan kararlar alma vs vs. O da ayrı dert. En çok onun için istiyorum aslında gitmeyi. Lise dönemi çok zor . Artık evde de tutamıyorum kontrol benden çıkıyor. Odum kopuyor kötü ortam kötü arkadaş kafa ermiyor ama aşırı erdiğini sanıyor. Kazasız geçirseydik

Canım kendimi şu şekilde anlatayım. Benim eşim Bg vatandaşı olduğu halde yeni evliyken beni dinlemedi gitmedi zaten sonra korona patladı gidemedik. Ben hamileyken de cesaret edemedi. Çocuk doğdu borçlar birikti çocuk 3.5 aylıkti eşimin önüne aylık borcumuzu ve gelirimizi yazdım işler net bi şekilde önüne çıkınca kabul etti gidicem dedi. İşini buldum kalacak yerini iş yeri ayarlıyordu personel evi vardı. Altınları bozdum babam biletini aldı gitti. Ailesi hiç bir kuruş göndermedi eşime. Eşim gidince evimizi eşyalı kiraya verdim. O dönem sağ elim kırıldı. Taşınma esnasında. Kızım 4 aylıktı hem emzirdim hem ev taşıdım. Annemlere taşındım. Kirayı 6 aylık peşin aldım Euro yaptım eşime gönderdim ev tutsun diye. Bi kısmı ile de Türkiye’deki borçların yarısını kapattım. Eşimin KKTC ve Türk vatandaşlığı Türk nüfusta kayıtlıydı ama Bulgaristan vatandaşlığı kayıtlı değildi onu Bulgaristan’dan belgeleri getirtip çeviriye verip kaydettirdim. Sonra kızımın Bulgar pasaportunu çıkartmak için Bulgaristan vizesi aldım bulgara gittim tek başıma kızımla ve kayınvalidemle. Kızıma 2 günde pasaport çıkartıp geri geldim. Geri gelince kızımı da çifte vatandaş olarak Türk nüfusa kaydettirdim. Sonra eşim evi tutmuştu 3 aylık bordrosu da çıktı konsolosluğa mail attım İzmir almana. 3 güne randevumu verdiler. Randevuya gittim vizem 4 gün sonra elimdeydi. 8 gün sonra almanyaya taşındım. Almanyaya gittiğimde evde 1 çift kişil yatak 1 beşik 1 berjer ve 1 yemek masası vardı. Herşeyi taksitli aldık 0. Şimdi Allah’a şükür herşeyimiz var. Arabamızdan tut robot süpürgeye kadar. Yani tek başına yapabilirsin. En fazla 6 ay zorlanırsın. Ama çocuğunun hayatı kurtulur.

Bir süre abimlerde yaşadım büyük yeğenimin o zamanki halleri geldi gözümün önüne 18 oldu hâlâ aynı ama :) Sıyrıksız atlatırsınız umarım

Ne kadar zor geçmiş sizin için Allah güç vermiş size, öngörü vermiş. Darısı başıma şu süreçleri bir geçireyim. Benim eşim zaten uzaktan çalışıyor o sebeple pata konusunda sıkıntı yaşayacağımızı çok düşünmüyorum. Zaten birikim falan da yapıyoruz gidersek diye. Ama işte hamilelik bir anda oldu beklemiyorduk. Her şeyin hayırlısı olsun. Siz çok çok iyi yapmışsınız ama. Kızınız da epey küçük o zaman, alışması kolay olur bence. Siz çok kısa sürede almışsınız pasaport vs. Bizim o kadar kısa değil ne yazık ki.

Aynen zor şeyler yaşadım ama şöyle düşün kucağında 8 aylık bebekle gitmeyeceksin benim gibi hamileyken de zor olur olmaz demiyorum ama emen bebekle daha zor. Şimdi gidersen orada doğacak ve 5 sene sonra alman vatandaşı olacak. Benim kızım babası Bulgar diye Doğumla hak kazandı. Ama mesela 3 sene sonra Türk’ten çıkarıp alman yapacağım yenidoğacak olan kızımla birlikte. Ben henüz vatandaşlık almadım 5 senelik oturumum var. Almam için zaten B1 Almanca istiyor bürgerbüro

Çok haklısınız valla. Ben de istiyorum hatta öyle hayal ettim hep ama hamilelik olunca tüm planlar tepetaklak oldu. Sınava bile giremedim hamile olduğumu öğrendim diye. Şimdilerde yeni yeni kendimi hazır hissediyorum hem de ilk 3 ay geçti diye. 2 3 aya belli olur bizim mesele de. Dedikleriniz çok doğru oranın vatandaşı olsalar en azından ileride seçme şansı da olur.

kuzum ben seni engellemedim. o bildirimin sende çıkması senin beni engellediğini gösterir. Onu da yanlışlıkla yapmışsındır. hemen kişinin profili altında cikiyor.

kiazzz nasıl engellersin beni gelir seni yerim bak açım zaten

yok oraya geçmedim de canım orada iki serklajli var ama vajinal serklajli onlar. benim gibi 3 kayıpları var bir iki gündür galiba buraya girmedim. Oraya da girmedim bugün bir kişinin bebeğinin kalbi durmuş birinin kanaması var çok üzüldüm

bugünüm tamamen hastanede geçti.

Yok kuzu bildiğin sanal cahilim ben engellemeyi bilsem seni engellemem bdvdeki trolleri engellerim oraya da arada giriyorum genelde girmemeye çalışıyorum çünkü sinirim bozuluyor ya cidden kızlar bdvdrki konuları okuyup aaaa yuhhh çüşşş diyen bi ben miyim? Günlük negatiflik kotamı doldurup çıkıyorum ordan her seferinde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…