Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Merhabalar kizlar .... ben kan tahlili yaptirdim da dr levotrion verdi troit biraz tuksek cikmis kullanan varmi aranizda

Anlattıklarınıza göre hikayemiz benzer 😊 Yaştan dolayı sürekli risklerin bahsediyorlar ama ben bir sorun olacağını sanmıyorum. Yine de yaptırdım pıhtılaşma testini. Bir ihtimal bile olsa ilacını kullanıp bu süreci de böyle sağlıcakla atlatırız. Hiç canınızı sıkmayın. Her şey güzel olacak 🤗
Bende yaptırdım testi ama sonuç çıkmadı.sizin belli oldu mu sonucunuz

Merhabalar kizlar .... ben kan tahlili yaptirdim da dr levotrion verdi troit biraz tuksek cikmis kullanan varmi aranizda
Bende de hipotiroidi var o yüzden euthyrox kullanıyorum 3 yıla yakındır. Hamilelik döneminde de kullanacağım, hamilelikle birlikte yükselebiliyor ona göre doz ayarlaması yapacak endokrinoloğum. Ay sonunda tekrar kan verip tsh’a baktırmamı söyledi doktorum.
İyi olmuş ilaç vermesi canım endişelenme, hamilelikle kullanılabilen ilaç tiroid ilaçları.

Bende yaptırdım testi ama sonuç çıkmadı.sizin belli oldu mu sonucunuz
Evet benim 2 gen heterozigot çıktı. Şu an her gün Ecopirin 150 mg kullanıyorum. 3.ayda iğneye başlarız demişti doktorum. Umarım sizin sonuçlar normal çıkar 🙏🏻 Sağlıcakla gelsin bebişler 🤗

Eklentiler

• Screenshot_20240712_081020_Drive.jpg
    Screenshot_20240712_081020_Drive.jpg
    60,8 KB · Görüntüleme: 28
Ben 9 yaşımdan beri kullanıyorum. İlk hamileliğimde de kullanmaya devam ettim. Önemli olan düzenli kontrol edip, değerin yüksekliğine göre doktorun belirlediği dozda ilacı kullanmak. Düzenli kullanırsan ve takipte olursan hiç sorun olmaz endişe etme

Selam canım kızım hastaneden bugün çıktı. Şöyle pazar gecesi yatmıştık Salı sabaha çıkartmışlardı eve gelene kadar hep kustu. Evde sürekli su içmek istiyordu aradan 1 dakika geçmeden de olduğu gibi su kusuyordu. Eşim aldı geri hastaneye götürdü. Kızımın hemen ardına ben de kusmaya başlamıştım. Kızıma tekrar kan testi yaptılar kanında 2 çeşit adenovirüs tespit edildi. Bir göz gribi yapan ateş yapan bir çeşit. Diğeri kusma ishal yapan bir çeşit. kızım hastaneye yeniden yatırıldı. Eşim refakatçı kaldı. Ben de evde toparlanmaya çalıştım ama asla bir şey yiyemiyordum midem bulanıyordu yatağa yatıp 4 saat baygın kalıp 5 dakika kendime gelip tuvalete kalkıp geri yatıyordum ishal de başlamıştı. Bugün gene taburcu ettiler ne kan testi ne bişey yapmışlar eşim defalarca ısrar etmiş. Kötü olursa gene getirirsiniz kan testine gerek yok demişler. Benim ishalim ve mide bulantım çok arttı. Evde çocuktan uzak durmam da neredeyse imkansız napacağımı bilmiyorum. Eşimin de ateşi çıktı bugün o da hasta olmaya başladı. 😣

Selam canım kızım hastaneden bugün çıktı. Şöyle pazar gecesi yatmıştık Salı sabaha çıkartmışlardı eve gelene kadar hep kustu. Evde sürekli su içmek istiyordu aradan 1 dakika geçmeden de olduğu gibi su kusuyordu. Eşim aldı geri hastaneye götürdü. Kızımın hemen ardına ben de kusmaya başlamıştım. Kızıma tekrar kan testi yaptılar kanında 2 çeşit adenovirüs tespit edildi. Bir göz gribi yapan ateş yapan bir çeşit. Diğeri kusma ishal yapan bir çeşit. kızım hastaneye yeniden yatırıldı. Eşim refakatçı kaldı. Ben de evde toparlanmaya çalıştım ama asla bir şey yiyemiyordum midem bulanıyordu yatağa yatıp 4 saat baygın kalıp 5 dakika kendime gelip tuvalete kalkıp geri yatıyordum ishal de başlamıştı. Bugün gene taburcu ettiler ne kan testi ne bişey yapmışlar eşim defalarca ısrar etmiş. Kötü olursa gene getirirsiniz kan testine gerek yok demişler. Benim ishalim ve mide bulantım çok arttı. Evde çocuktan uzak durmam da neredeyse imkansız napacağımı bilmiyorum. Eşimin de ateşi çıktı bugün o da hasta olmaya başladı. 😣
Çok geçmiş olsun ya çok üzüldüm. Rabbım şifalar versin. İnşallah bir an önce iyilesirsiniz.

Yaa balım çok üzüldüm Aslı da imkan varsa keşke sen ve kızın da biraz hastanede yatıp serum takviyesi alsaydınız özeller bu konuda yardımcı olur belki ama o da maddi açıdan etkiler

Ya bu sanırım salgın. Az önce annemle görüştüm o da aynı bulguları söyledi doktor ilaç yazmış bir sürü. Çok çok geçmiş olsun hamilesin sen bir de ne gibi bir tedavi yaparlar bilemedim😕 dilerim hemen atlatırsın sen de kızın da. Allah acil şifalar versin canım benim

Kuzum yaaa siz yeminle nazara geldiniz. Bu kadar üst üste yaa o_O o_O

haliyle kızına yakın olan herkese bulaştı. Egricayir balı var. Mikrop öldürüyor. Ondan sipariş versen sana ne kadar sürede gelir. Beslenmenize çok dikkat etmelisiniz ama desteğiniz var mı anne kv gibi çok iyi olurdu.

O virüsler çok yaygın maalesef. Kulak tıkayan vardı bende 2 ay sürdü.

Kuzum yaaa siz yeminle nazara geldiniz. Bu kadar üst üste yaa o_O o_O

haliyle kızına yakın olan herkese bulaştı. Egricayir balı var. Mikrop öldürüyor. Ondan sipariş versen sana ne kadar sürede gelir. Beslenmenize çok dikkat etmelisiniz ama desteğiniz var mı anne kv gibi çok iyi olurdu.

O virüsler çok yaygın maalesef. Kulak tıkayan vardı bende 2 ay sürdü.
Canım ayağım kırıkken kayınvalideme eşim gel dedi gelemem dedi kayınvalidem yok iznim yok falan demiş. Dün konuştuğunda eşim roma tatilim var demiş öyle bir kadın işte. Sorsak kızı alır türkiyeye giderim vekâlet verin der. 🙄 Annemler Ankara’daki evin banyolarını yaptırıyor annem tek kalksa gelse babamın gözlerinde sorun var babam tek yapamaz ikisi beraber zaten gelemez tadilat yüzünden. Yurtdışında olunca böyle oluyor ha deyince kimse gelemiyor. Ben ama bi iyileşiyim eşim gelse de gelmese de kızımı alıp gidicem bıktım artık.

Canım ayağım kırıkken kayınvalideme eşim gel dedi gelemem dedi kayınvalidem yok iznim yok falan demiş. Dün konuştuğunda eşim roma tatilim var demiş öyle bir kadın işte. Sorsak kızı alır türkiyeye giderim vekâlet verin der. 🙄 Annemler Ankara’daki evin banyolarını yaptırıyor annem tek kalksa gelse babamın gözlerinde sorun var babam tek yapamaz ikisi beraber zaten gelemez tadilat yüzünden. Yurtdışında olunca böyle oluyor ha deyince kimse gelemiyor. Ben ama bi iyileşiyim eşim gelse de gelmese de kızımı alıp gidicem bıktım artık.
Evet en azından sen gidersin onlar sana bakar. Beslenmeniz çok önemli zaten virüsün ilacı yok. Direk bağışıklık sistemine calisican

Ya bu sanırım salgın. Az önce annemle görüştüm o da aynı bulguları söyledi doktor ilaç yazmış bir sürü. Çok çok geçmiş olsun hamilesin sen bir de ne gibi bir tedavi yaparlar bilemedim😕 dilerim hemen atlatırsın sen de kızın da. Allah acil şifalar versin canım benim
Canım mide bulantısı için cariban diye bir ilaç var onu içiyorum bağırsak krampları için de buscopan gibi bir ilaç var onu içiyorum. Probiyotik ve elektrolit dengesi için takviye alıyorum. Çorba patates pirinç falan tüketiyorum. Sıvı alıyorum bol bol başka bir şey yapamam zaten virüs kaynaklı olduğu için bunlar yapılabilecek olanlar.

X