Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bence çok normal. Benim ilk 6 haftada çok bel ağrım oldu regl sancısı gibi kasıkta belde baya ağrı çektim şuan 8. Hafta doldu o regl sancısına benzer ağrılar yok göğüslerde ağrı devam ediyor. Hassas ve üstüne bile yatamıyorum yani. Bide göbek altında içerden etleri çekiliyor gibi oluyor arada. Haftaya cumartesi kontrol günüm 🙏🏻
Bende 8+6 dayım bu çekme arada bende de oluyor ama çok şiddetli ve sürekli olmadıkça sıkıntı yok sanırım ☺️

aynı korku bende de var ama kendimi telkin etmeye çalışıyorum nasipse her şey güzel olur nasip değilse de yapacak bir şey yok :)
Oh ne yalnız değil misim. Her şey Allah'tan. İki haftaya randevum var İnşallah yavrumu daha net görürüm.

Sabah uyandığımda 9 haftalık hamileyim. Akşam bilmeyen biri baksa 5 aylık hamilesin der 🫢 Karnım akşama kadar niye bu kadar şişiyor anlamıyorum. Yorgunluk mu gaz mı 🙄 Benim gibi olan var mı aranızda 🥹
Her yemekten sonra karnım 9 aylık hamileymişim gibi şişiyor. Hatta gaz sancılarımda çok fazla oluyor benim. Doktor bana da normal dedi yemeklerden sonra yürüyüş yap iyi gelir dedi 😅

Eskişehir Osmangazi univ 400 tlye yapıyorlar orası daha yakın size
Evet ben eskişehirdeyim 12.ci haftada yapıyorlar bu testi ama şöyle bir sorun var randevu için ulaşmak neredeyse imkansız kimse telefonlara bakmıyor orada ancak gidip bizzat randevu alıyorsun ve yoğunluktan bir iki hafta sonraya veriyorlar onu da. 😞

Yemek konusunda benim içim yumurtadır ettir vs almıyor ya sadece karbonhidrat istiyorum. Onu da iyi sindirememe başladı kahvaltıda yediklerim geceye kadar tıka basa tutuyor midemi.

Merhaba kızlar.9+1 ve 9+3deyiz ikiz bebeklerle. Bugün sağ kasıgımda bacağımın iç kısmına doğru ara ara sancı giriyor gibi oluyor . Bu sekılde olan var mı aranızda acaba. İlk gebeliğim o yüzden hıc fikrim yok. Endişelenmemeye çalısıyorum yarın doktoruma gideceğim ama sizlere de danısmak istedim.
Merhaba 8+6 dayım bende yaşıyorum tek taraflı arada, çok şiddetli olmadıkça normal olduğunu düşünüyorum

Oh ne yalnız değil misim. Her şey Allah'tan. İki haftaya randevum var İnşallah yavrumu daha net görürüm.
benim de randevum 20 temmuzda normalde acaba yarın mı gitsem acaba salıya mı alsam bebiş iyi midir diye endişe etmekten saçlarım beyazlıyor :)) ilk bebeğimi 9 haftalıkken kaybetmiştim de 11. haftada 2li tarama test için kontrole gittiğimde öğrenmiştim bunu o yüzden ben bebişimi kucağıma alana kadar hatta büyütene kadar rahat edemeyeceğim gibi :)

Senin firmayı da aradım bana 11 bin fiyat verdi😁😁
Bana Zeynep kamilde Murad gezer 3 firma verdi. Ara en ucuz hangisi verirse onunla anlaş dedi. Ben de sordum neden diğer iki firmadan ucuz verdiniz diye Zeynep kamilden dolayı dedi. Dışarı 11 bin yoksa dedi. Anlaşmaları var demek ki

Bana Zeynep kamilde Murad gezer 3 firma verdi. Ara en ucuz hangisi verirse onunla anlaş dedi. Ben de sordum neden diğer iki firmadan ucuz verdiniz diye Zeynep kamilden dolayı dedi. Dışarı 11 bin yoksa dedi. Anlaşmaları var demek ki
Normalde 12.300 dedi ben de indirim yapın deyince 11 dedi. Ama sanırım herşeye bakmıyorlar çünkü doktorumun bana verdiği firmanın içeriğine baktım gentan’da bazı testler yok bak atıyorum. Bu testlerin bazılarını göremedim

Eklentiler

• ed050ae4-e390-4488-92fc-9b5c8e1dd303.jpeg
    ed050ae4-e390-4488-92fc-9b5c8e1dd303.jpeg
    145,6 KB · Görüntüleme: 56
Kayıpları olan arkadaşlarıma Allahtan sağlıklısını ve hayırlısını diliyorum.
Evlendiğimizde bize SMA testi bakılmamıştı devlet hastanesinde. Aile hekimi hamile kalınca bakarız demişti. geçen hafta kan verdik eşimle SMA için enabıza baktım benim kan tahlilim sonuçlandı taşıyıcılık yokmuş çok şükür. Eşiminki daha görünmüyor ama eşlerden biri negatifse ztn sorun olmuyordu diye biliyorum. Bide bu nipt testimi diyorlar fetal dna mı onlarla ilgili doktoruma danışıcam tabi ama siz biliyor musunuz kaçıncı hafta da bakılıyordu?
Sma testi sağlık ocağında yapılıyor mu hamile iken

Normalde 12.300 dedi ben de indirim yapın deyince 11 dedi. Ama sanırım herşeye bakmıyorlar çünkü doktorumun bana verdiği firmanın içeriğine baktım gentan’da bazı testler yok bak atıyorum. Bu testlerin bazılarını göremedim
Sorayım bir bu görseli atıp sizde bu testler var mı diye varsa ek paket mi diye

Bunlar bayılacaksınız. Ayy isimlerinden bile bir çekindim korktum yaaa evlerden uzak.

Eklentiler

• 1000010618.jpg
    1000010618.jpg
    134,5 KB · Görüntüleme: 56
  • 1000010617.jpg
    1000010617.jpg
    134,1 KB · Görüntüleme: 50
Sma testi sağlık ocağında yapılıyor mu hamile iken
Evet tabii ki ben aile hekiminde 7. Haftalıkken yaptırdım geçen hafta. Hem eşimden hem benden kan aldılar. Hamileyken hatta test ışık hızıyla çıkıyor. Öncelikli durum olduğundan. Benimki 7. Günde düştü enabıza eşiminki hala yok. Ama ztn benim negatif çıktı 🙏🏻
1720790634189.png

Yemek konusunda benim içim yumurtadır ettir vs almıyor ya sadece karbonhidrat istiyorum. Onu da iyi sindirememe başladı kahvaltıda yediklerim geceye kadar tıka basa tutuyor midemi.
Bu sıcaklarda bana da haşlanmış yumurtadan öö geldi artık. Başlarda hevesliydim protein ağırlıklı beslenmeye ama sıcak hava dalgası çarptı beni de. Yazın zaten iştahı kapanan biriydim. Neyse ki ilk 3 ay annenin depolarından beslenebiliyor bebek, ekstra bir şey yememize gerek yokmuş

X