Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Çok mutlu oldum şu an inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız sizde. Çok güzel anlar aslında tadını çıkarmam lazım ama endişeden sevinemedim işte dediğiniz gibi biraz sabırsızlanıyorum başka gebelerin belli olunca bu haftalarda böyle oldu.

Arkadaşlar fetal DNA testi hangi haftalarda yapılıyor,bide en güvenilir olanı amniosentez mi yoksa DNA testi mi.yaşım ileri olduğu için riske atmak istemiyorum

Arkadaşlar fetal DNA testi hangi haftalarda yapılıyor,bide en güvenilir olanı amniosentez mi yoksa DNA testi mi.yaşım ileri olduğu için riske atmak istemiyorum
En güvenilir fetal dna diye biliyorum. Amniyosentezi eğer bir sıkıntı çıkarsa son seçenek olarak alıyorlar diye biliyorum

En güvenilir fetal dna diye biliyorum. Amniyosentezi eğer bir sıkıntı çıkarsa son seçenek olarak alıyorlar diye biliyorum
Sanki benim aklımda da amniosentez daha güvenilir ama daha riskli olduğu için en son tercih ediliyor gibi kalmış.tamamen bebeğin suyundan alındığı için daha güvenilirmiş,diğeri anne kanımdan sonunca bebeğin DNA’ları ayıklanmaya çalışılıyor

Ben açıkçası fetal dna yaptıracağım. Mesela İkili test süreci de beni geriyor. Ama hangisi daha iyi doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olur

Canım benimde sata göre 9 hafta ultrasona göre 7+2 ve de sorun yok korkma olabiliyor

Ben açıkçası fetal dna yaptıracağım. Mesela İkili test süreci de beni geriyor. Ama hangisi daha iyi doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olur
Gidemedimki bir türlü doktora daha bu hafta sonu 6 hafta bitiyor kalp atışı için gideceğiz inşallah o zaman detaylı soracağım.ama aklımda karışık

Kızlar ya benim kaşık ağrım ve bulantım bugün çok fazla oldu ve vajinal kaşıntı var bir de bugün bi anda vücudumda kızarıklık ve kaşıntılar oldu alerji gibi yarın doktora gidicem direk ama bu gibi sorunlar yaşayan oldu mu

Kızlar gece boyu hastanedeydim hastaneden yeni geldim yani acile gittim benim çok şiddetli belim ağrıyordu ağırdan nefesim kesildi kaç kere bir de karnım ağrıyordu başım çok ağrıyordu resmen böyle delirecektim ağrı'dan dedi ki enfeksiyonlar olabilir tahlili yaptı sonuçları temiz çıktı ultrasona hala girmedim sizce neden belim ağrıyor ve ağrı kesici yapmasına rağmen hala ağrıyor

Bir hafta bende yaşadım hareket ettikçe batıyor acıdan duramıyordum,bana klima çarpmıştı çünkü tatildeydim uyuyamadıkca kökledim klimayı.sizdede ya klima yada ceryanda kalmış olabilirsiniz belki

Fetal dna canim bende 10. Haftayi bitirmeyi bekliyorum. İki hafta sonra gibi ocak annelerinden kızlar bu sıra yaptırıyor. 450 dolar civari

korkma ama yumurtalarımiź en uygun spermi dsecmislerdir. Down sendromlu bebeklerin anne yaş ortalaması 26 çıkmış bir araştırmada risk faktörü hep vardır ha biz bir tık daha yakınız o kadar.

Evet ordanda takip ediyorum yaptıranlar çok orayada bir sorayım aslında bizim ailede de olduğu için fazla telaşlıyum galiba

Az önce maçın kazanma sevinci ile zıplayarak sevindim. Eşim bi kızdı bi kızdı bana o bir şey diyene kadar aklıma gelmedi hamile olduğum. İnşallah bi şey olmamıştır.

Herkes neden acımasız sözler ile saldırmış gerçekten anlamış değilim. Burası aynı dönemde hamile olanların etkileşimde olduğu bir başlık. Evet birçoğumuz bebeği olması için çok dua etti çok istedi ama kiminin de istemeden hamile kalması çok doğal. Madem öyle korunsaydı demişsiniz ama korunmasına rağmen çocuk olabiliyor. Her ne olursa olsun hormonları tavan yapmış bir anne adayına böyle yaklaşmak hiç doğru değil hele ki biz de aynı hormonların etkisiyle durduk yere bile ağlayabiliyorken mutsuz birinin böyle davranması gayet normal. Biraz anlayış göstermek zor olmasa gerek hanımlar

@morfokelebeği hesabını iptal etmişsin ama umarım mesajları okuyorsundur. Çocuk sayısını kendi zihninde tamamladıktan sonra yeni bir evlat haberi almak gerçekten birçoğuna zor gelebilir. Ama bebeğin dünyaya gelirse ve yeniden annelik duygusunu yaşarsan o bebek sana yeni ümitler doğuracaktır. En basitinden hayata daha sıkı sarılmanı daha güçlü olmanı ve kendini daha genç hissetmeni sağlayacaktır. Mesela ben de istenmeyen bir çocuk olarak dünyaya gelmişim annem aldırmak için hastaneye dahi başvurmuş, doğumu çok zor geçmiş ama doğduktan sonra bütün pişmanlığı geçip gitmiş ve hala iyi ki doğurmuşum tüm hayatım yeniden şekillendi diyor. Her çocuk rızkıyla bereketiyle sevgisiyle gelir. Aldırmayı düşünmek de bir seçenek ama bir cana kıymak çok korkunç bir fikir. Şimdilik kendinizi sakin tutmaya çalışın ve güzel düşüncelerle bu süreci atlatmaya çalışın. Gerekirse bir destek alın ama kötü düşünceleri sık sık aklınıza getirmeyin derim

Merhaba,siteden ayrilmaniza uzuldum. Durumunuzu ve duygularinizi anliyorum. Hepimizin hikayesi farkli ve her sey insana dair. Bu duygulari yasamaniz ve burda paylasmaniz tabiiki cok normal. Beklenmeyen gebelikte aglayan, uzulen insanlara yakinen sahit oldum, yalniz degilsiniz. Ben 2. Secenegin kotu bir durum oldugunu hic dusunmedim hayatta ama herkesin inanis ve dusuncesi farkli tabii saygi duyuyorum. Umarim gonlunuz ferah bir sekilde verdiginiz kararla yolculugunuz devam etsin

Bu arada yazismalara istinaden sunu demek isterim;
destek istemek, duygulari paylasmak, dertlesmek hepimizin hakki ve buna ihtiyacimiz var. Bizden farkli bir hikayede moralimiz bozulacak, duymaya katlanamayacak duruma gelecek ve baskalarini yargilayacaksak hayat dar bir cerceveye donusur. Hepimize bol sans

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…