Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Ben gittim doktora ultrasonda baktı kesinleşti kalp atışı da var. Sezeryan dan sonra 2 sene beklemeliyim riskli falan dedi iyice moralim bozuldu ağladım. Allah yardımcımız olsun tekrar daha zor bir süreç bizi bekliyor tam rahatladık derken :KK43:
Moralini yüksek tut canm inşallah herşey yolunda gider Geçecek inşallah bu günlerde çocuklarmz büyüdüğü zaman gelip eski mesajlari okuyup ne çok kafaya takmisz fln dices 🥰

Merhabalar,
Bir süredir forumu takip ediyordum, yeni hesap açıp aranıza katıldım😊
34 yaşındayım, bu ikinci gebeliğim 8 yaşında bir kızım var (o zaman da ekim 2015 anneleri grubunu takip ediyordum). SAT 22 mayıs, tahmini doğum tarihi 26 şubat görünüyor. Bugün 5+3üm ama yurtdışında yaşadığım için ilk ultrason randevum için 8. haftayı bekliyorum. Sizler ne güzel keseyi vs görmüşsünüz. Hepimize sağlıklı bir hamilelik ve kolay doğumlar diliyorum ❤️ Sevgiler

Moralini yüksek tut canm inşallah herşey yolunda gider Geçecek inşallah bu günlerde çocuklarmz büyüdüğü zaman gelip eski mesajlari okuyup ne çok kafaya takmisz fln dices 🥰
Sizle sanki yanlış hatırlamıyorsam 2023 Kasım anneleri grubunda berebardik şimdi de burdayız. Ben bir de doğumdan sonra atanıp işe başladım özel sektörü bırakmıştım çocuk bakayım diye. Çalışırken bebeğin bakımı da sorun oluyodu bir de şimdi ikinci çıktı sağlıklı doğsun inşaallah. Diğer zorlukları kabullendim ama sezeryan dan 7 ay sonra hamile kalmak sıkıntı yaratırsa diye korkuyorum dikişler açılırsa falan diye. :KK43:

Ben bugün kontrolle gittim ultrason da 6+ 3 kalp atışını duyduk çok şükür iyiyiz sat tarihine göre de 7+0 doğum tarihi net değil bir kaç hafta sonra netleşir dedi ☺ kan tahlili istedi sağlık ocağı nda yaptırcam sağlıkla sıhhat ile hayırlı gelmesi tek duam 🍀 kalp atışı çok az duyduk acaba ultrason dan mı oğlumda gümbür gümbür duymuştum acaba kız mı olacak nazlı nazlı atıyor kalbı 😁

Ben bugün kontrolle gittim ultrason da 6+ 3 kalp atışını duyduk çok şükür iyiyiz sat tarihine göre de 7+0 doğum tarihi net değil bir kaç hafta sonra netleşir dedi ☺ kan tahlili istedi sağlık ocağı nda yaptırcam sağlıkla sıhhat ile hayırlı gelmesi tek duam 🍀 kalp atışı çok az duyduk acaba ultrason dan mı oğlumda gümbür gümbür duymuştum acaba kız mı olacak nazlı nazlı atıyor kalbı 😁
Oyu maaşallah annesi ultrasondan kaynaklıdır ❤️

biz de keseyi gördük bugün 5+4 günlük dedi doktor. 10 gün sonra kalp atışını dinlemek için tekrar gideceğiz umarım her şey yolunda olur güzel anneler ❤️❤️
IMG_9691.jpeg

Sizle sanki yanlış hatırlamıyorsam 2023 Kasım anneleri grubunda berebardik şimdi de burdayız. Ben bir de doğumdan sonra atanıp işe başladım özel sektörü bırakmıştım çocuk bakayım diye. Çalışırken bebeğin bakımı da sorun oluyodu bir de şimdi ikinci çıktı sağlıklı doğsun inşaallah. Diğer zorlukları kabullendim ama sezeryan dan 7 ay sonra hamile kalmak sıkıntı yaratırsa diye korkuyorum dikişler açılırsa falan diye. :KK43:
Evet 2023 Kasım anneleri grubundym yapacak bir şey yok kabullenmekten başka bir şey, bence stres yapma inşallah bişi olmaz 9 aylık süre geçecek yani ilk sezeryanindan 1 buçuk yıl geçmiş olucak bu açıdan düşün inşallah bir sorun çıkmaz 🙏

Arkadaşlar kalp atışını duyduk bugün 6+1 de
🙏🏻🩵🪬 herşey yolunda dedi doktor
progestan ve kansulandırıcıya gerek yok dedi kesti
Ocean mumy kullanıyordum ztn ona devam
Ocean D vitamini de başla dedi okadar başka ilaç yok şuan için inşallah sağlıkla sorunsuz devam eder.
Tansiyonum da iyi gidiyor 11/6 çıktı hastanede (hipertansiyon ilacı kullanıyordum gebelikten önce)
Kan tahlillerine bakıldı iyi çıktı 👍🏻
Güzel haberleri sizinle paylaşmak istedim 🧿 herkese sağlıklı ve güzel bir süreç diliyorum.
Sevgiler Yol arkadaşlarım 😇

Merhabalar,
Bir süredir forumu takip ediyordum, yeni hesap açıp aranıza katıldım😊
34 yaşındayım, bu ikinci gebeliğim 8 yaşında bir kızım var (o zaman da ekim 2015 anneleri grubunu takip ediyordum). SAT 22 mayıs, tahmini doğum tarihi 26 şubat görünüyor. Bugün 5+3üm ama yurtdışında yaşadığım için ilk ultrason randevum için 8. haftayı bekliyorum. Sizler ne güzel keseyi vs görmüşsünüz. Hepimize sağlıklı bir hamilelik ve kolay doğumlar diliyorum ❤️ Sevgiler
Merhaba bende 7. Haftadayım ve yurtdışında olduğum için bende 8. Haftayı bekliyorum hayırlı olsun inşallah 🙏🏻🥰

Kızlar aranızda araç kullanan var mı ? Yakın yerlere gidiyorum yavaş kullanmaya da özen gösteriyorum ama yine de tedirginim :/ Sorun yaşar mıyım sizce ayrıca kanama alanım için progesteron kullanıyorum

Kızlar merhaba eylül annelerinden geliyorum. Konularımızla alakasız birşey soracağım. Ben 10 haziran sabahı sağ tarafımdan yüz felci geçirdim bugün 20.günüm hala kaşım oynamıyor gülemiyorum. Gözüm daha iyi kapanmaya başladı ama sadece bu kadar. Çok şükür emarda falan birşey çıkmadı. 9 gündür de fizik tedavi alıyorum. Daha önce başına böyle bişey gelen ya da etrafında şahit olan var mıdır varsa ne kadar sürelerde iyileşme görüldü yazar mısınız moralim çok bozuk etkiliyor insanı 3 haftadır evden dışarıya hastane hariç çıkmıyorum :KK43:

Kızlar merhaba eylül annelerinden geliyorum. Konularımızla alakasız birşey soracağım. Ben 10 haziran sabahı sağ tarafımdan yüz felci geçirdim bugün 20.günüm hala kaşım oynamıyor gülemiyorum. Gözüm daha iyi kapanmaya başladı ama sadece bu kadar. Çok şükür emarda falan birşey çıkmadı. 9 gündür de fizik tedavi alıyorum. Daha önce başına böyle bişey gelen ya da etrafında şahit olan var mıdır varsa ne kadar sürelerde iyileşme görüldü yazar mısınız moralim çok bozuk etkiliyor insanı 3 haftadır evden dışarıya hastane hariç çıkmıyorum :KK43:
Öncelikle çok geçmiş olsun

Gebelikte Yüz Felci Geçirenler​

Diye bir başlık var istersen oradaki kişilere bir sor biraz gözgezdirdim 15 gün 1 ay arası geçti diyenlerde var ama illaki düzeliyormuş üzülme
O başlıktan yazanlara mesaj at istersen daha iyi bilgi verirler…

Kızlar aranızda araç kullanan var mı ? Yakın yerlere gidiyorum yavaş kullanmaya da özen gösteriyorum ama yine de tedirginim :/ Sorun yaşar mıyım sizce ayrıca kanama alanım için progesteron kullanıyorum
Ben kullanmıyorum neredeyse gergin,uzun mesafede gittim.kemeriniz bağlı olduğu sürece ve çok engebeli yollarda sürmediğiniz sürece asla sorun yasamassınız

Ben kullanıyorum normale göre daha yavaş kullanıyorum tabi ama gebeliğin son aylarına yaklaşana kadar kullanılabiliyor diye biliyorum. Gebelere özel emniyet kemeri de var.

Şehir içinde evet dikkatli kullanmakta fayda var ama arabanın sallaması risk oluşturmaz diye düşünüyorum. Progestonu da aşağıdan gece yatarken fitil gibi kullanırsanız çok uyku yapmıyor

Çok geçmiş olsun be fizyoterapistim. Fizik tedaviyi hiç ihmal etmeyin evde de bol egzersiz yapın genelde tamamen iyileşiyor. 6 aya kadar azalarak iyileşir diye düşünüyorum.

Evet 2023 Kasım anneleri grubundym yapacak bir şey yok kabullenmekten başka bir şey, bence stres yapma inşallah bişi olmaz 9 aylık süre geçecek yani ilk sezeryanindan 1 buçuk yıl geçmiş olucak bu açıdan düşün inşallah bir sorun çıkmaz 🙏
İnşallah çıkmaz kolestaz yaşamıştım ilk hamileliğin 35.haftasında,bug0n verdiğim kanda da alt biraz yüksek çıktı daha şimdiden inşallah yine kolestaz olmaz bu sefer hamileliğin başında başlarsa çok riskli. Neyse kafaya takmayacağım artık ya Allah ne yazdıysa o olacak, siz de inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız.

Ben bayramda kayserıye götürdüm ankaradan hiç bişey olmadı Allahın izniyle❤️

Kızlar benim mide bulantım vardı günde 2 3 defa kusma oluyordu prilam kullanmaya başladım 4 gün kullandım ve bugün sabah bulantım hissetmeyince içmeyeyim dedim ama akşam mide bulantılarım tekrar başladı ve az önce kusmaya çevirdi ayrıca son iki üç kusma olduğunda ağzımdan burnumdan kan geliyor sizce bu normal bir durum mu korkmaya başladım biraz

X