Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Benimde ablam ve babam oğlak ikiside çok sakin insanlardır , bende oğlak olmasını isterim. Yay burcu tanıdığım hiç kimse yok , iyidir herhalde o da
Babam oğlak, aşırı meraklı herşeye karışan ama dünyadaki en pamuk kalbe sahip merhametli bi insandır. Çok neşelidir. Sakin midir pek bilemedim eşim yay ama tam burç özelliklerini taşımıyor. Yaylar maymun iştahlı olur daldan dala atlar genelde ama biz eşimle lise 1 de tanıştık sevgili olduk evlendik bence sadece burç tek başına önemli değil yükselen çok önemli
Çok geçmiş olsun.
Çok sağol canım
Çok geçmiş olsun canım

Ilk cocukta kararli oluyorsun yapmiyorsun da tabi annenin rolu cok buyuk bu konuda istikrar onemli.ikide zorluyor sartlar
Valla ilk çocukla alakası yok bence eğerki her yolu denedin ve çözüm olmadıysa son çözüm sallamaya giriyorsun bende hep onu yapmam bunu yapmam dedim kızım için ama hepsinide biiir biiiirr yaptım

Tecrübeli bir anne olarak yorumlamak istedim. Telsiz hatta kameralı telsiz hayat kurtarır arkadaşım. %100 tavsiye ederim. Ama mesela telefonumu bebeğimle yakın mesafede tutmuyordum. Yani uyurken hep yastığımın altına koyardım bebekten sonra aynalı komadine koyar oldum ve int kapatarak. Gibi gibi. Süt sağma mak eller serbest falan bunlar ekstra detaylar. Maddi gücün varsa tabi en konforlusunu almak en iyisi ama kızımda manuel elle sağılan kullandım yorucuydu ama yaptım mı yaptım. Şimdi oğlumda arkadaşım elektrikli verdi onu kullanırım. Dönence kızımda kullandım ama şaşılık yaşamadık şükür zaten beşikte 5 saat yatıpta dönence izlemiyor asla bir bebek. Maks 5 dk oyalarsa oyalar okadar. Herşeyi incik cincik düşünürsek işin içinden çıkamayız. Bukadar detaya gerek yok hayati temel şeylere dikkat edilmesi en doğrusu bana göre. Yine tercih sizin

Kızlar ben cinsiyeti değişir belki diye şuan pek kıyafet alamıyorum. Ama yinede bir sürü kız kıyafeti favoriledim ve o kadar güzeller ki aşırı heveslendim inşallah değişmez cinsiyet
Benim de inşallah değişmez .bende korkuom bsy alamiom gerçi bnm erkekte kızda baya giysi vs var.sadexe araba alacağım.
perinatolojide randevuyu yakın zamanda veriyolar mı canım ay sonu memlekete gidicemde orda da bi bakınalım dedim
Canım yoğunluğa göre veriyorlar ama ben 15 haftalıkken Dr yönlendirmişti.ikili testte yaş çıktığı için.bana 18.haftaya gün verdiler.cok sıra yoktu.belki daha da erken verirlerdi ama en erken 18.hafta da olduğu için öyle verdiler.bulundugun şehirdeki yoğunluk onemli

Benim de babam yay eşim oğlak, sizinkinin tam tersi durum bizde yani. Babam çok neşeli biridir, sportiftir, pek dert etmez çoğu şeyi, anı yaşar. Annem de başak tam tersi. Yaylarin son 10 günü ile ilk 10 günü bile çok fark ediyormuş ama tabi hepsinden önemlisi doğum haritası.
Konforlusu bence eller serbest model olanlar. Tekli alırım bir tane diye düşündüm e bebek markası 1000'e yakın, Bebebao 1200 civarı. Benim belli başlı fiziksel rahatsızlıklarım var sürekli aynı pozisyonda durmak istesem de duramam. Belim ağrır sırtım ağrır, sağlıklı birinden daha çok ağrır. O yüzden şarjlı eller serbest modelden bir tane alırım. Bakarım ikinciye gerek var onu da alırım. Bir de emzirirken diğer göğüsten süt geliyormuş, o sütü toplasin diye manuel alanlar varmış, bu konuda ne düşünüyorsun? Kamera ve telsizde de durum şu benim eşim memur muhtemelen bulunduğumuz ilden tayini çıkacak tam bebeğin doğacağı sıra. Ben eşimle gitmeyeceğim annemlerin evi dubleks. Alt katta bebekle odamız olacak. 6 ay kadar ben bebeğe kendim bakamam annemler de gelemez. Mecbur orada kalacağım. Aynı katta olmadığı için şart gibi geliyor. Ama yorumlara bakıyorum alt kattan üst kata çekmiyor gibi çok fazla yorum var, sinirim bozuluyor. İyisi denenlerin bile yorumu öyle ki onlar da çok pahalı.

Selam kızlar grupta hasta olanlar vardı.Ben de iki gündür kötüyüm öksürük boğazda ağrı halsizlik üşüme başladı.Siz acile gittiğinizde takviye olarak ne verdiler böyle devam ederse ben de bugün gitmeyi düşünüyorum

Bende kamudayım duyumlarıma göre doğum izni 1 yıl muhabbeti olmuştu valla para yardımını geçtim de doğum sonrası izin çok az 8 hafta nedir ya ben ikiz doğum yaptım 8 hafta sonra işe başladım gerçekten çok moral bozucu oluyor el kadar bebeyi bırakıp işe gitmek

Maalesef öyle, sizinki daha zor olmuştur

Ben kızım emerken diğerinden süt gelme durumunu yaşamadım. Sadece kızım iki göğüsüde boşaltamadığında sağıyordum göğüslerim çok dolduğunda sağıyordum okadar. Onu tecrübe eden arkadaşlar yorumlasın. Telsiz konusunda da öyle bir deneyimim olmadı canım iyi araştırmak lazım ama muhakkak çeken modeller vardır yani dert etme.

Canim ben yasadim onu. Sende yenidogan zamaninda kendini takip edersin boyle birsey yasarsan alirsin. Elinde kalmasin istersen simdiden alipta

Kızlar karnım bazen çok kaşınıyor özellikle lastikli bel eşofman giyince eve zor geldimm neden böyle oluyor normalmi acaba nemlendirmeye yapıyorum genelde

Kızlar demir hapını başladıktan sonra bende kabızşıl başladı geçer dedim ama geçmedi çok rahatsız edici doktor sidefer önerdi kullanan varmı kabızlık yapmıyo deniliyoo

Kızlar karnım bazen çok kaşınıyor özellikle lastikli bel eşofman giyince eve zor geldimm neden böyle oluyor normalmi acaba nemlendirmeye yapıyorum genelde
Çatlamadan önce kaşınıyor sakın kasıma. Ben kasıdım, kaşıdığım yer çatladı. Tam kaşıdığım şekilde çatladı bir de üstüne. Daha çok nemlendir ve sivi tüket. Annem ve birkaç arkadaşım kasimasa idin çatlamazdi dedi.

Çok teşekkür ederim, artık araştırıp alırım muhakkak bir tane. Şimdi annemler var sonra bebekle yalnız kalınca ben rahat edemem. Kamera dediğin gibi şart.

Kızlar demir hapını başladıktan sonra bende kabızşıl başladı geçer dedim ama geçmedi çok rahatsız edici doktor sidefer önerdi kullanan varmı kabızlık yapmıyo deniliyoo
Bende kullanıyorum doktor kabızlık yapabilir diyerek vermişti ama bende ters etki gösterdi ben kabızlık sorunu yaşıyordum demir hapını kullanmaya başladığımdan beri her gün tuvalete çıkıyorum

ben anakucağu olarak hem bebiş arabası hem puset olan doonayı aldım çevremdeki annelerinde önerileriyle
Daha sonrası için de cybex eezy twist s aldım
Bej rengini amcamız abdden getircek heycanla bekliyorum ama eezy twisti denemiştim opera istanbuldan baya pratik bi arabaydı tekerlekleri küçük değildi iki tarafada kolayca dönebiliyordu
Bebek arabalarını bu markaşarda tercih ederseniz mümkünse yurtdışından alın yarı yarıya fiyatları gerçekten
Veya yurtdışından getiren hesaplar var dolapta vs de bulabilirsiniz onlara bakabilirsiniz yine hem türkiyede olmayan modeller hemde daha uyguna denk geliyoo

Eklentiler

• 520E53B0-21E9-41A3-B751-1088C041910C.jpeg
    115,7 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_1011.png
    141,5 KB · Görüntüleme: 48
Bende kullanıyorum doktor kabızlık yapabilir diyerek vermişti ama bende ters etki gösterdi ben kabızlık sorunu yaşıyordum demir hapını kullanmaya başladığımdan beri her gün tuvalete çıkıyorum
Sizde sidefer mi kullanıyorsunuz normalde kabızlık nedir bilmem ben doktor feremat mı ne vermıştı o mag etti beni zaten her yediğim gaz yapab bi bğnyem var ferematla birlikte kabızlık zorladı beni
Sidefer inş çözer bu durumj normale dönerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…