Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Hanımlar merhaba, uzun zamandır sizi takip ediyor okuyorum üye olup bugün yazmak istedim. Ben de nasipse ocak annesi olacağım.

Kaçıncı çocuk: ilk
Sat: 9 Nisan
Kese görünme tarihi: 15 Mayıs (5+1)
Kalp atışı duyulma tarihi: 20 Mayıs (5 +6 ) vajinal usg
Varsa cinsiyet tahmininiz: tahmin kızdı cinsiyet Erkek :)
Beklenen doğum tarihi: 14 Ocak
Yaşadığınız şehir : Ankara

Benide eklerseniz sevinirim.

Şuan 17+3 günlük gebeyim

Güzel günler güzel anneler. İlk gebeliğimde fetal dna yaptırmıştım ve bize gelen sonuçta 30-40 kadar hastalığın incelendiği görülüyordu. Bu gebeliğimde panoramayı tercih ettim ama gelen kağıtta sadece bir kaç hastalığın sonucu yazıyor. Toplamda 5 çeşit falan. Sadece bu kadarına mı bakılıyor panoramada? Tekrardan diğer sendromlar için bir test yaptırmak lazım mı?

Aramıza hoşgeldin canım saglicakla al kucağına bebişini
cinnabon arkadaşım ekler senide

Ekledim canım , hoş geldin. Sağlıkla gelsin oğluşun

Bebek adamın tekmeleri sanki dışarıdan da duyulacak kadar netleşti 7 Ağustos'tan beri. Ben dışarıdan da fark ediyorum eskisi gibi kelebek kanat çırpar gibi değil resmen tekme atıyor ama benden başka kimse fark edemiyor. Daha 18+4'teyim. Dışarıdan fark edilmesi için daha ne kadar zaman geçmesi gerekiyor?

Ben 17.haftadayim daha hissederdim sanki tekme atmasını vs nezaman hissedicem

Geçmiş olsun canım umarım hızlıca toparlarsın. Bol soda içmeyr çalış bacak ağrılarına iyi gelir. Ihlamur iç sakinleştirir biraz vücudunu.

doğum konuşmak için biraz erken ama merak ediyorum kızlar düşüncenizi, doğumdan sonra refakatçi olarak yanınızda kimin kalmasını istersiniz yahut eşinizle tek mi bu süreci geçirmek istersiniz??

doğum konuşmak için biraz erken ama merak ediyorum kızlar düşüncenizi, doğumdan sonra refakatçi olarak yanınızda kimin kalmasını istersiniz yahut eşinizle tek mi bu süreci geçirmek istersiniz??
Ben annemin kalmasını istiyorum açıkçası. Eşim yenidoğan bebekle çok panikler

Benim eşimden başka kalacak kimsem yok.ocakta annemi kaybettim.oglumda annem ve kardeşim gelmişti.annem doğum esnasında yanımdaydı.sonra kardeşim gece kaldı annem kardeşimin çocuklarıyla evde kalmıştı.simdi oğlumda var nasıl olur bilmiyorum çok korkuyorum.kardeslerim de merkezde ama oğlum benden asla ayrılmıyor.dun ayrıntılı için girdim odaya ne yanıma girdi ne dışarda babasyla kaldı.hastaneyi yıktı ağlamaktan.dogumda nasıl yaparim bilmiom kanayan yarama tuz bastın cnm ya

yaa başınız sağ olsun Allah imtihanınızı kolaylaştırsın rabbim kaldıramayacağınız yükü yüklemez insallah önümüzde cok vakit var belki bir çıkar yol bulursunuz içinize sinen

Merhabalar
Ben de şimdi kontrolden çıktım . Aslında geçen hafta da gitmiştim . Ama k.Maraş’a dönmeden burada çok iyi bir doktor var tekrar o görsün istedim. En az 12 dk her yerine ayrıntılı bakıyor bebeğin çok iyi bir doktor . Maraş’ta 5 dk ancak bakıyorlar .

17+4 olduk biz . Şükür bir sıkıntı yokmuş her şey yolundaymış. Kan ilacı kullanmıyordum kabız yapıyor diye başka bir kan ilacı verdi içeçek şeklinde o çok kabız yapmıyormuş.
Zaten magnezyum, vitamin ve D vitami kullanıyordum .

18. Haftada ya da 19 da ayrıntılı yaptırabilir miyim diye özellikle sordum cinnabon . Sen Şuan 17 yi bitirmek üzeresin farkındaysan daha net bir şekilde uzuvlarınıa bakamıyoruz mesela ağzı vs. net görünmüyor. Yüzü tam oturmamış . Sakın 20 den önce yaptırma .
20 ve 24. Hafta arasında yapılan en sağlıklı olan parana yazık dedi .

K.Maraş’ta ayrıntılı ultrason yapanların yorumlarını okudum 10 dk bakıyorlarmış sadece . Depremden sonra özel perinatolog da kalmamış .

Antep , Adana ve Kayseri’de olan arkadaşlardan doktor tavsiyesi bekliyorum mecburen oraya gidicez .

İlk doğumumda ablam ve eşim kalmıştı yanımda. Öğlen 2 de yatışım yapıldı suni verildi gece 23.40 ta aldım kucağıma. Sonra gece misafirler hemşireler herkes el ayak çekince bi baktım ablam ve eşim horlaya horlaya uyuyo sabah kadar bebeğimle tek başıma ilgilendim onlar uyudu. Bu doğumda kimseyi istemiyorum sezaryen yapmak istediğim için sırf eşim kalır yanımda yeter oda bebeği almak vermek için

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…