Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    140
Kizlar 15+4 olduk az once tuvalette peceteye kan geldi karnimin sol tarafinda batma var hafif doktorum sabah gel yat bol bol sıvı al dedi bu haftalarda neden kanam olur acaba ya

Kizlar 15+4 olduk az once tuvalette peceteye kan geldi karnimin sol tarafinda batma var hafif doktorum sabah gel yat bol bol sıvı al dedi bu haftalarda neden kanam olur acaba ya
Korkma inşaAllah önemli bir durum değildir. Bende de oluyor ama kanama alanı var birkaç haftadır ondan dolayı. İğne verirler yarın muhtemelen. Kanama durumunu takip et artarsa acile git mutlaka

Gecmis olsun canim asiri kanama yok ise cok ediselenme.Cocuklu hamisleriz yoruluyoruz hali ile zorlamis olabilirsin kendini. Igne yapsinlar bana cok iyi gelmisti kanama daha yasamamistim ikinci gebeligimde.

Birde akşam kan sulandırıcı kullanıyorsan doktoruna danış öyle kullan. Kanama olunca benim doktorum aspirin kullanma sadece oksapar devam demişti

Canım çok geçmiş olsun. Peçeteye geldiyse azıcık korkma. Geçen hafta benden inanılmaz çok geldi sabah uyandığımda her yer kan içindeydi. İki gün hastanede yattım şimdi geçti çok şükür ama ful yatıyorum. Yrna kadar yat, bol su tüket ve arkadaşın dediği gibi kan sulandırıcı kullanıyorsan doktoruna onu da sor bgn. Ben bir haftadır kan sulandırıcı iğnemi vurmuyorum. Çok şükür birsey de olmadı. 🙏

Korkma inşaAllah önemli bir durum değildir. Bende de oluyor ama kanama alanı var birkaç haftadır ondan dolayı. İğne verirler yarın muhtemelen. Kanama durumunu takip et artarsa acile git mutlaka
Ediyorum canim korkmuyorumda oglum zorluyor biraz tv acmak zorunda kaldik
Gecmis olsun canim asiri kanama yok ise cok ediselenme.Cocuklu hamisleriz yoruluyoruz hali ile zorlamis olabilirsin kendini. Igne yapsinlar bana cok iyi gelmisti kanama daha yasamamistim ikinci gebeligimde.
Sabah gidecegim bakalim insallah artmaz
Birde akşam kan sulandırıcı kullanıyorsan doktoruna danış öyle kullan. Kanama olunca benim doktorum aspirin kullanma sadece oksapar devam demişti
Aksam degilde sabah kullaniyorum sadece oksapar sabah zaten gidecegim vurmam yanima alirim yap derse yaparim
Canım çok geçmiş olsun. Peçeteye geldiyse azıcık korkma. Geçen hafta benden inanılmaz çok geldi sabah uyandığımda her yer kan içindeydi. İki gün hastanede yattım şimdi geçti çok şükür ama ful yatıyorum. Yrna kadar yat, bol su tüket ve arkadaşın dediği gibi kan sulandırıcı kullanıyorsan doktoruna onu da sor bgn. Ben bir haftadır kan sulandırıcı iğnemi vurmuyorum. Çok şükür birsey de olmadı. 🙏
Sagol canim insallah artmaz coraspin kullanmiyorum sadece oksapar kullaniyorum sansima yakinimda kimse de yok kv eltim falan sehir disindalar 🤦🏻‍♀️

Ediyorum canim korkmuyorumda oglum zorluyor biraz tv acmak zorunda kaldik

Sabah gidecegim bakalim insallah artmaz

Aksam degilde sabah kullaniyorum sadece oksapar sabah zaten gidecegim vurmam yanima alirim yap derse yaparim

Sagol canim insallah artmaz coraspin kullanmiyorum sadece oksapar kullaniyorum sansima yakinimda kimse de yok kv eltim falan sehir disindalar 🤦🏻‍♀️
Çok geçmiş olsun canım, dinlenmeye çalış geçer inşaAllah korkma 🤲

Ben bisey sormak istiyorum hanimlar
..Aramizda bnm gibi özel sektorde calisan hamileler vardir dimi? :) hükumet mevcut dogum iznini (8+8 hafta) yani 4 ay'ı 1 yıla kadar uzatacak haberleri vardi. Ekim'de meclis açılınca mi belli olur? Ayrica özelde de yari zamanlı calisma desteği vs olcakti. Bu konuyla ilgilenen veya takip eden var mi hic?

Günde kac kez hissediyorsunuz mesela ve zayıf mısınız ben sol tarafımda çok hafif emin olmamakla arada bişeyler hissediyorum ama bu evde kalp atışı dinlemek için aldığımız cihazda sag tarafta kalp atışı alıyor 🤣 yarın randevum var bakalım ne taraftaymış
Ben dopler cihazıyla bebişi bazen sag bazen solda buluyorum bazen cıhaz cızırtı gibi sesler cıkarıyo ya kalp sesi alırken o bebeğin hareketleriymiş
Bazen kütle fibi yavaşca kayısını hissediyorum bebişin hissiyato bagırsagında baskı varmış gibi
Bazende pıt diye bi vuruş hissediyorum sanki bagırsak gazı pıt diye vurur ya onun gibi

Ben dopler cihazıyla bebişi bazen sag bazen solda buluyorum bazen cıhaz cızırtı gibi sesler cıkarıyo ya kalp sesi alırken o bebeğin hareketleriymiş
Bazen kütle fibi yavaşca kayısını hissediyorum bebişin hissiyato bagırsagında baskı varmış gibi
Bazende pıt diye bi vuruş hissediyorum sanki bagırsak gazı pıt diye vurur ya onun gibi
Herkes hissediyor bir şekilde ne güzel 🥰🥰
Bir ben hissedemedim hiç 😞 ilk gebelik olduğu için mi bilmiyorum ben niye hissedemiyorum arkadaşlar ya 😞

Çok geçmiş olsun. Benimde peceteye gelecek şekilde olmustu. Her hafta proluton iğne vuruldum . İlk vurulmamda zaten direk bitmişti kan. kanama alanları biraz daha devam etti çok panik yapmıştım ama çok şükür bişey olmadı . Batmalar hep oluyor bana .özellikle evet sol tarafta benimde . Doktor olabilir normal demişti. Her geçen hafta riskimiz azalıyor zaten.seninde gelip gecicektir inşallah. Bol sıvıyı bana da çok tembih etmişti . Günde minimum 3 lt su tüketmeye çalışıyorum o günden beri

Bir ben hissedemedim hiç 😞 ilk gebelik olduğu için mi bilmiyorum ben niye hissedemiyorum arkadaşlar ya 😞
Ilk gebelikte karin kaslari daha siki oldugu icin daha gec hissedilebiliyor. Hisedersin bir kac hafta icinde insallah

Bende cpk nadir hissediyorum evde dopler cihazı var onla hareketlerını dinleyebiliyorum
Bi kaç kere hateketini sesle birlikte hissettim öyle farkındalığım arttı yoksa fark etmezdım bende
24 e kadar hissetmemek normalmış şuan çok ufaklar hareletleride çok hafiff 🙈

Ay ikizlerde erkekti dimi 🥲🧿 saglikla gelsin minnoş💙

Bende de %90 kiz dedi alisveriş yapmıyorum bu çarşamba teyit edicem artik tatil dönüşü başlarim alişverişe🤣
19’unda muallak konuşurlarsa bende ayrıntılı ultrasonu beklicem 😂😂 birine kesin kız demişti daha önce de ama bu sefer ilk göremedi sonra kız bunların ikiside dedi. Ben de öyledir dedim mutlu oldum. Ama içimden hep bir kız bir erkek gibi geliyor halen 🙈😅

Kızlar burada tecrübeli anneler var, size birşey sormak istiyorum. Biraz bebek kıyafetlerine göz gezdiriyorum. Hastane çıkışı takımlarına bakıyorum. 5’li 10’lu 3’lü takımlar. Bu takımların içinde neler olursa yeterli gelir? Yada bebek için kıyafet olarak tam olarak neler gerekli?

Bende cpk nadir hissediyorum evde dopler cihazı var onla hareketlerını dinleyebiliyorum
Bi kaç kere hateketini sesle birlikte hissettim öyle farkındalığım arttı yoksa fark etmezdım bende
24 e kadar hissetmemek normalmış şuan çok ufaklar hareletleride çok hafiff 🙈
Yakın zamanda hissederiz inayetler ki onlar sağlıklı olsun 🥰🥰🧿

Kızlar burada tecrübeli anneler var, size birşey sormak istiyorum. Biraz bebek kıyafetlerine göz gezdiriyorum. Hastane çıkışı takımlarına bakıyorum. 5’li 10’lu 3’lü takımlar. Bu takımların içinde neler olursa yeterli gelir? Yada bebek için kıyafet olarak tam olarak neler gerekli?
Canim zibin alabildigince fazla al ben 5 uzun kol 5 kisa kol almayi dusunuyorum fazlasida olabilir. Ilk aylari fazla alma cabuk buyuyorlar. Hastane cikisi bn iki tane alicam ama fazla parcali degil hm mango felan olara bakip takim yapicam. Cekim icin ozel birseyler istiyorum onlari yaptiricam zaten diger bebeklerimden kalan cok var onlarida degerlendiricem.ornek 0.3 icin en az 10 parca kiyafet olmali bnce 3.6 ayda 10 parca yap istege gore fazlalastir bnce en az 10 olmali ust surekli degisiyor. Agiz mendili ben onlari ozel yaptirdim .surekli kusma oluyor sapka al penye,muslin ortu 3.5 tane yeter fazlada alabilirsin. Aklima gelen bunlar suan

Günde kac kez hissediyorsunuz mesela ve zayıf mısınız ben sol tarafımda çok hafif emin olmamakla arada bişeyler hissediyorum ama bu evde kalp atışı dinlemek için aldığımız cihazda sag tarafta kalp atışı alıyor 🤣 yarın randevum var bakalım ne taraftaymış
Bazı günler günde bir çok kez hissediyorum bazı günler hiç hissetmiyorum bazı günler günde 1 2. Şuan tamamen küçük oldukları için yeterli sertlikle gelmiyor hareketler 🥰 ayrıca öyle çok zayıfta değilim 164 boy şuan 66 kg 🥰 o cihazlara ne kadar güvenilir pek bilmiyorum ama belli bi haftadan sonra sağlıkocağındaki ebeniz size kalp atışlarını dinletebiliyordu. Gittiğinizde sorun ❣️

X