Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    139
Yaa tecrübeli anneler, biberon ve emzik almak için 0-3 ay dönemi doğru mu yanlış mı? Geçen heves ettim bi alsam dedim ama internette de diyo ki yeni doğan döneminde emzik ve biberon kullanımı meme reddine yol açar vs. Ama emzik verilmeyince parmak emmeye başlayan ve 7 yaşına kadar bunu devam ettiren çocuklara da denk geldim. Çok arada kaldım, emzik ve biberon kararı nasıl ve neye göre veriliyor??
Bu bence bebeğe göre değişiyor bunun tek bir doğrusu yok. Benm kızımda doğumda hastane kesinlikle emzik verdirtmedi sonrasında çocuk doktoru da emzik verme dedi. Kızımda ilk 4 ay ara ara meme reddi oldu ve beni en çok emdiği 10 dkyi geçmedi hiç bir zaman. 5-8 ay arası zorla uyuturken verdim ama o da istekli olmadı hiç. Biberonu da sarılık oldu sadece bir hafta hem emzirdim hem sütümü sağıp verdim hem de günde bir kez mama vermiştim. Yani özetle her bebek şahsına münhasır dünyaya gelip büyüyor bunların tek doğrusu yok maalesef😅

Kızlar emzik konusunda benim söyleyecek tek şeyim anneleri ve bebekleri rahatlattığı benim ikizlerim yoğun bakımda kaldılar 10 gün öyle çok emmek istemişler ki hemşireler emzik istemişti hemen tutmuşlar yoğun bakımdan çıkarken bile ağızlarında emzik vardı beni de emdiler ilerleyen zamanlarda hele diş döneminde çok kurtarıcı ben bazen buzluya koyar kısa süre içinde verirdim ağızlarına soğuk soğuk diş sancılarına da çok iyi gelirdi ben 20 aylıkken bıraktırdım zor da olmadı bırakmaları
Evet gerçekten hem anneyi hemde bebeği fazlasıyla rahatlatıyor ama uzmanlar ısrarla karşı 😅 ben emzik vermeden önce tuvalete bile gidemiyordum el kadar bebe durmuyordu, eşimle yalnız olduğumuz ve gündüz o işte olduğu için bize çok iyi gelmişti

Bir kereden bişey olmaz inşallah ama benim drum bilek ağrım için kullanacağım zaman izin vermedi, biraz güçlü bi krem kullanmadım ne olur ne olmaz diye
Of keşke sürmeseydim o an ağrımdan düşünemedim bir zarar verebileceğini
İnşallah bir aksiliğe sebep olmaz 😞teşekkür ederim cevabınız için

Of keşke sürmeseydim o an ağrımdan düşünemedim bir zarar verebileceğini
İnşallah bir aksiliğe sebep olmaz 😞teşekkür ederim cevabınız için
Hiç üzülme bir sefer krem sürmekle birsey olacağını sanmıyorum. Kızıma hamileyken 4.ayda covid geçirdim ve tam 1 ay sürdü ne ilaçlar antibiyotikler içtim. Çok şükür sağlıkla doğdu. İlk 3 ayi da atlattık zaten dediğim gibi bir sefer kremden cilt emilimli hem de ağız yoluyla alınan bir şey de değil. Bence hiç bir şey olmaz 🌸

Hiç üzülme bir sefer krem sürmekle birsey olacağını sanmıyorum. Kızıma hamileyken 4.ayda covid geçirdim ve tam 1 ay sürdü ne ilaçlar antibiyotikler içtim. Çok şükür sağlıkla doğdu. İlk 3 ayi da atlattık zaten dediğim gibi bir sefer kremden cilt emilimli hem de ağız yoluyla alınan bir şey de değil. Bence hiç bir şey olmaz 🌸
Teşekkür ederim içimi rahatlattınız çarşamba günü doktor kontrolüm var o gün soracağım bakalım ne diyecek

Kızlar emzik ve biberon konusunda rahat olmanızı tavsıye ederım ikinci gebeliğim ilkinde emzikte biberonda aldım hazır olsun dıye avent anne memesine en yakın dıye satılıyordu ozaman sezeryan fln derken 3.gun geldı sütüm hastanede zaten hemen biberon var mı dıye sordular onunla besledik hemde süt gelmesede emzırdım ve 3.gun sütüm gelince hıç biberon vermeden emzirdim hep
emzik konusunda da zaten hemen verdim çok rahat ettik bebek ağlamaktan helak olmuyor anne de panik olmuyor dolasıyla sakin olunca her sey daha keyifli ve olumlu ilerliyor meme reddide yaşamadık 1.5yaşında da emziği 2 günde bıraktı

Çatlak için liearac kullanmıstım yıne onu aldım çatlağın biraz genetik olduğunu düsünüyorum ama önlemde almak lazım dr.banyo sonrası da zeytınyağı kantoron karıstırıp sürebileceğimi söyledı ama bu sıcaklarda hic gözüm yemedi😀

Benim hiç bulantım olmadı 54 le hamile kaldım sımdı 56,5 um 14,5 haftamdayım ister istemez alıyoruz doğuralım veriririz sağlıkla🥹
İnşallah kolayca veririz 🥰aslında çok yemiyorum da . Aynaya bakınca kendimi beğenmez oldum . Kendimi şişmiş şişmiş patlayacak gibi hissediyorum 😅

Olsuun kuzum hiç canını sıkma. Kilo gidiyor emzirirken. Kafana takacağın en son şey bu olsun 😘 bende 64.5 la hamile kaldım şuan 66 yım 13+4 yim kiloyu hiç dert etmicem kendime veriliyor çünkü. 🥰
İnşallah dediğin gibi olur arkadaşım 🙏🏻🌹🥰
Ne güzel sadece karnı şişen eskisi gibi aynı fizikle doğuran şanslı anneler var ben onlardan olmak isterdim 😍

İnşallah dediğin gibi olur arkadaşım 🙏🏻🌹🥰
Ne güzel sadece karnı şişen eskisi gibi aynı fizikle doğuran şanslı anneler var ben onlardan olmak isterdim 😍
Bende çok isterdim ama genetik işte yapçak bişey yok son aylar pilates topu olmak kaderimizde var 🤭 yeterki sağlıkla gelsinlerde , 🥰

Kızlar daha önce soruldu mu görmedim ama şu an 13+0dayım. 4 gün önce doktora gittiğimde yeni takviyelere başladı. Demir d vitamini multivitamin felan. Demir hapı içtiğimden beri zaten dışkımın rengi değişti bu beklediğim bir şeydi ama bu gün kasıklarımda bir ağrı var. Karnımda boşluk hissi gibi bir şey var. Tuvalete çıkınca rahatlıyorum ya da af edersiniz gaz çıkartınca rahatlıyorum sonra yine aynı rahatsızlık hissi oluyor. Acaba gaz mı yaptı bende yoksa kasıklarım ağrıyor ya bebeğe mi bir şey oldu. Benim gibi olan var mı?

Amiinnn inşallah 😍 gruba çok bakamadım. Herkesin nasıl gidiyor? Benim mide bulantılarım hiç geçmedi. Hatta biraz arttı. İlaç kullanmama rağmen hala şiddetli. Sürekli kilo veriyorum. Ama ikiz olduğu için sanırım karnım kocaman oldu. 6 aylık gibi neredeyse. Kardeşim 2 hafta görmedi sonra şok oldu inanamadı. Sizlerde durum ne? 🌸
Benimde karnım kocaman oldu 🥰 üstelik kilo vermişim ama göbeğim benden baya bi önde 😂 şu aralar göbekten dolayı 1 beden büyük giyinmeye başladım bile 🙈😂

Kızlar daha önce soruldu mu görmedim ama şu an 13+0dayım. 4 gün önce doktora gittiğimde yeni takviyelere başladı. Demir d vitamini multivitamin felan. Demir hapı içtiğimden beri zaten dışkımın rengi değişti bu beklediğim bir şeydi ama bu gün kasıklarımda bir ağrı var. Karnımda boşluk hissi gibi bir şey var. Tuvalete çıkınca rahatlıyorum ya da af edersiniz gaz çıkartınca rahatlıyorum sonra yine aynı rahatsızlık hissi oluyor. Acaba gaz mı yaptı bende yoksa kasıklarım ağrıyor ya bebeğe mi bir şey oldu. Benim gibi olan var mı?
Bende çok korkmuştum dışkı rengi değişince ama demir ilacındanmış canım o klasik. Ama bende o takviyelere başlayınca bi şişkinlik bi tuhaf his başladı bende de. Onla alakalıdır sıkma canını bebişin iyidir. 🥰

Bende aynı şeyleri yaşıyorum normalda wc sorunu hiç yaşamazdım vitaminlerden veya demir hapındanmıdır nedir hazımsızlık yaşar oldum korkulcak bişey değil yani merak etmeyin

Bende çok korkmuştum dışkı rengi değişince ama demir ilacındanmış canım o klasik. Ama bende o takviyelere başlayınca bi şişkinlik bi tuhaf his başladı bende de. Onla alakalıdır sıkma canını bebişin iyidir. 🥰
Oh iyi sevindim öyleyse teşekkür ederim 😇

Bende aynı şeyleri yaşıyorum normalda wc sorunu hiç yaşamazdım vitaminlerden veya demir hapındanmıdır nedir hazımsızlık yaşar oldum korkulcak bişey değil yani merak etmeyin
Teşekkür ederim korktum valla niye böylr oldu diye 😃 tamam o zaman normal 👍🏻

X