Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Canım görünüyor aslında , sende de görünüyor hatta. Sen neden göremiyorsun acaba. Bak ekran görüntüsü de ekleyeyim
Eki Görüntüle 3452165
Evet tam olarak bu ekrani kastediuorum ama dogum tarihini kaydetmis olmama rağmen çıkmıyor. Fikri olan varsa yardımcı olabilir mi. Bu ekran keyifli oluyordu kizimda takip ederken goruyordum🥴

@hayatsuaa - canım sağlıkla gelsin oğluşun , güncelledim tabloyu 🩵
@Lavinias , @Agusto , @ikizcan , Z zeynepthevideographer - kızlar sağlıkla gelsin bebişleriniz , ekledim sizleri tabloya 🌸 yaşlar kaçtı acaba , o eksik kaldı ?
@gl1234 - canım hoş geldin , sağlıkla gelsin bebeğin. Tabloya ekledim seni 🌸 Şehir neresiydi acaba ?
@tinygirl - kuşum sen tabloda vardın göremedin galiba kendini 😅 bebeğinin cinsiyetini güncelledim ama , sağlıkla gelsin prenses 👸🏼🩷
Ben yokum tabloda 😔

Melek hanım bakın aniden karşılaştığınız bir sorunda nasıl panik olmuşsunuz ya tam teşekküllü bir hastanede olsaydınız bu o an kardiyoloji doktoru stresi bile sizi yormayacaktı. Bu kontrol belki perinatoloji doktorunun dikkatsizliği çünkü kalp kapakçıklarına kadar çok detaylı bakılıyor aslında detaylı ulturasonda. Benim fetal dna güveniyorum testte sonuç %99.99 doğru ve kötü bir sonuç çıkarsa kendimi maddi manevi ve hastane olarakta en iyisine hazırlamyı tercih ediyorum eğer %0.1 lik bir kısım varsa hatalı ona birşey diyemem. Dediğim gibi saygı duyuyorum yanlış birşeyi savunduğumu düşünmüyorum bu testin en azından bir zararı var mı yok ? faydası tartışılmaz. Herkesin bebeği iyi olsun sağlıklı olsun tek isteğimiz bu. İllaki burda herkes aynı fikirde olacak diye birşey yok saygım sonsuz :)
Ben de 37 yaş olduğum için yaptırdım Fetal DNA çok memnun kaldım. 14 güne sonuç geldi şükür sağlıklı herşey 🙏 Bence bu test devlet tarafından tüm gebeliklerde yapılmalı diye düşünüyorum. Sonuçta bir sıkıntı var ise ona göre önlem alabiliriz diye düşünmekteyim. Tüm anne adayları sağlıkla bebeklerini kucaklarına alsın inşallah 🙏
Ben test verdiğim gün 10+2. Gündeydim ertesi gün yoğun kanama yaşadım. Dr şaşırdı herşeyi yolunda ancak tutunma kanaması denilen olay bu haftada olmuş ve 2 tane hematom oluşturmuş. O günden bugüne 1 iğne vuruldum ve günde 2 progestan alıyorum ve siyah renkli kanama durmuyor. Bugün 12+5’im 1 tanesi gitti ancak kalıntısı halen geliyor. Şimdi 1 tane daha var o da plasenta büyüdükçe atılcakmış aynı şekilde. Şükür bebek iyi ama benim psikolojim çok bozuldu ancak Nipt testim temiz gelince içim bir nebze olsa da rahatladı 🙏

Ben de 37 yaş olduğum için yaptırdım Fetal DNA çok memnun kaldım. 14 güne sonuç geldi şükür sağlıklı herşey 🙏 Bence bu test devlet tarafından tüm gebeliklerde yapılmalı diye düşünüyorum. Sonuçta bir sıkıntı var ise ona göre önlem alabiliriz diye düşünmekteyim. Tüm anne adayları sağlıkla bebeklerini kucaklarına alsın inşallah 🙏
Ben test verdiğim gün 10+2. Gündeydim ertesi gün yoğun kanama yaşadım. Dr şaşırdı herşeyi yolunda ancak tutunma kanaması denilen olay bu haftada olmuş ve 2 tane hematom oluşturmuş. O günden bugüne 1 iğne vuruldum ve günde 2 progestan alıyorum ve siyah renkli kanama durmuyor. Bugün 12+5’im 1 tanesi gitti ancak kalıntısı halen geliyor. Şimdi 1 tane daha var o da plasenta büyüdükçe atılcakmış aynı şekilde. Şükür bebek iyi ama benim psikolojim çok bozuldu ancak Nipt testim temiz gelince içim bir nebze olsa da rahatladı 🙏
fetal DNA ile cinsiyeti öğrendiniz mi acaba

Kızlar reflü yatağı alacak mısınız ben ikizlerde kullanmadım ama gerekli mi sizce almalı mıyım ben açıkçası cinsiyet belli olmadan da alınacak şeyleri almak istiyorum mesela korbel çöp kovası gibi
Ben 6 ay boyunca kullandım çok memnundum reflüsü de yoktu belki de engelledi, gündüz oturma odasına alıp orda kullanıyordum oğlum hep üstündeydi gece de yatağına koyuyordum, bebeğe extra yer yapma zahmeti de olmuyor

Gerçekten salgın var sanırım dün kadın doğum acile gittim iğnem vardı. Kaç tane hamile ishal şikayetiyle geldi, tabi doktor bakmadı, onun için kadın doğum acile değil normal acile gidin dedi gelen hastalara. Benim progestan iğnemi de vurmadılar neymiş diğer acil vururmuş. Allahtan iki hastane yanyana. Neyse normal acile gittim millet serumla dolaşıyor bir kalabalık salgın var dediler. Sizde bence bir gidin boş serum takarlar ama sıvı alımı olur, kan dolaşımı biraz hızlanır, bebeğe de şifa olur inşallah
Ya bu ne saçmalık sen hamilesin , hamileyşe neden normal acil ilgilensin, ya ishal olan hamile enfeksiyon geçiriyorsa bebeği etkiliyorsa ne olacak? Bu sfer kendilerine mi transfer ettirecekler, başlarından hasta savmak için yapmadıkları şey yok

Canım bilgilerini vermiş miydin , kaçırdım galiba. Aşağıdaki bilgileri verirsen , ekleyeyim seni

Tahmini doğum tarihi :
Kese görünümü (hafta olarak):
Kalp atışı(hafta olarak) :
Varsa Cinsiyet tahmini:
Bnde listede ekliydim ama silinmiş galiba tekrardan vereyim bilgileri ekleyin lütfen
Yaş 26
3 çocuk
Adıyaman
Sat. 25 mart
Cinsiyet tahmini erkek

Yaaa ne güzel umarım hepimiz bir an önce hissedebiliriz. Kafam daha rahat olur :
Kızlar şaka gibi gelebilir ama az evvel bebeğimin hareketini kaydettim. 12. haftanın içindeyim. Bu kadar erken asla ummuyordum. Yatağa uzandım, göbeğimi açtım. Pencereden ışık geliyor. Yorganı da ufuk çizgisi gibi yerleştirdim. Nefesimi tuttum. Baktım göbeğim minik minik hareket ediyor. Açtım hemen kamerayı kaydettim. Eşim gelince sürpriz yapacağim 🤩
ilk gebelik mi peki 🥰maşallah 🧿

X