Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    141
Kizlar günaydin alişverislere baslanmis ben hic bisey almadim ilk bebegimde hep h&m ve next almistim hep nude renkler aldim ki bi de kizim olursa ona da kullanirim diye 🤣 cinsiyeti ögrenince bende ufak ufak almaya baslayacagim ilk bebegi olanlara tavsiyem h&m kaliplari cok geniş ve büyütme ek cit citlari katlamalari vs oluyor özellikle fitilli takimlari çok uzun süre kullanilabiliyor surekli kiyafet almak zorunda kalmiyosun siddetle tavsiye ederim bana bi kac lcw organik pamuk geldi agzi gözü yamuldu kaliplari da vi degisik geldi bana sevmedim ha birde carters cok guzel oluyor kışın peluş tulumlarini cok kullandim bunda da alacagim cunku oglum agustos bebegıydi asla ayni seyleri kullanamicaz galiba 🤣 cartesin kaliplari kucuk buyuk almanizi tavsiye ederim
Senin kaç haftalıktı şimdi , cinsiyeti ne zaman öğreneceksin acaba 🤩

Kuşum anladım ne demek istediğini bende onu açıkladım zaten ☺️
Hamilelik günlüğü için , Profil sayfanıza girerek, Kişisel Bilgiler bölümündeki Bebeğinizin Tahmini doğum Tarihi alanına bebeğinizin tahmini doğum tarihini gün-ay-yıl formatında yazmanız yeterlidir. Örneğin : 01-01-2025
Yani evet tahmini doğum tarihini kendin gireceksin ve seninde mesajlarının altında bebeğinin haftası vs. Görünecek. Bir çoğumuzda var aslında ama sende olmadığı için bizlerinkini de göremiyorsun galiba
Ben de hesabımdan ayarladım onu ama hem sizlerinki hem kendiminki görünmüyor. Niye ki acaba?

Günaydın kızlar, bugün açık kahverengi akıntım oldu yarım avuç içi kadar. Yarın randevum var sabah. Acile gitmeli miyim bilemedim.

Sayfada ne çok kız isteyen var🤗Allah'ım bende dahil kız isteyen kullarına sağlıklı güzel kizceler nasıp et Yarabbi amiin 🤲🤗☺️
Ya ille kiz olsun kafasında degilim hatta erkek hissediyorum🤣 ilkinde cok istemistim ama erkek cocukta ayri bi tat 🤣 oglumu sünnet ettirdigimde o aglarken bende oturup allahim bi daha bana erkek evlat verme diye dua etmistim🤣 o aci cektikce cok üzülmüştüm
Ay daha 9 gün var 😅 çok heyecanlı 🤩 hadi inşallah istediğin gibi olur 🩷
Ay daha cok varmiş be 🤣

ben juno aldım ama bu çanta şeklindekilerden bende almayı düşünüyorum bir yere götürürken rahat olur. İnstagram’a fiyat sormuştum 1-2 yere ama 1000 üzeri fiyat söylemişlerdi bu Umay bebeninki güzelmiş fiyat olarak da. Bende senin gibi çok hevesliyim , kaybettiğim bebeklerimde her şeyi aldığım için bu sefer alacak pek bir şeyim kalmadı 😂😂 biberonu Dr. Brown almıştım ama onu kullanmaktan vazgeçtim comotomo marka alacağım biberonu.
Kıyafet konusunda Marks and Spencer a da bakmanızı öneririm. Kaliteli ve güvenilir. Ben tekstil mühendisiyim , bebek ürünleri üretimi zaten çok hassastır tüm firmalar çok dikkat eder bu konuya çünkü uluslararası güvenlik ve kalite kuralları var. Ama ürünlere yapılan testler bakımından sektörde en güvenilir firmalar Marks and Spencer ve H&M. Sonrasında Next , GAP , Carter’s , zara vs. gelir. Daha Sonrasında ülkemizde olmayan markalar var. Bizim ülkemizde olanlardan lcw bebek ürünlerinde H&M test standartlarını uygular , zara baby de kalitelidir ancak inanmayacaksınız ama test konusunda lcw den sonra gelir.
Ben biraz bu konularda çok takıntılıyım 😂 kitikate de güzel bir marka ama test standartları hakkında bir fikrim yok. Bebeklere kıyafet alırken eğer ürünün üzerinde baskı varsa bilmediğimiz markalardan kesinlikle almamalıyız çünkü baskılı ürünlerde kullanılan boyalar kanserojen olabilir. Yani bir ürün alırken genelde kumaşına bakarız ah ne kadar güzel yumuşacık vs. Diye ama bebek ürünlerinde kullanılan boyar maddeler çok çok önemlidir.
Alışveriş iyidir ya yapalım bol bol 😂 annem çok kızıyor ama almama , bir şey alırsam ondan gizli alıyorum 😂
H&m boya kullanıyor sanırım kumaşlarda. Kızım 6 yaşında hala lcw dan aldığım siyah ürünüde beyaz ürünüde gönül rahstlığıyla bir yıkarım boya olmadığı için sorun olmaz. Ama geçen sene hm den aldığım siyah taytıda attım herşeyi boyadı. Oyüzden hm konusunda biraz tereddütlüyüm. 🙄

Ben de hesabımdan ayarladım onu ama hem sizlerinki hem kendiminki görünmüyor. Niye ki acaba?
Profildeki forum seçeneklerine girip oradan başkalarinin mesaj imzalarını gösteri aktive etmek gerekiyor bir de onu yapar mısın.
Günaydın kızlar, bugün açık kahverengi akıntım oldu yarım avuç içi kadar. Yarın randevum var sabah. Acile gitmeli miyim bilemedim.
Canım kahverengi akıntı sorun değil diyor doktorlar normalde , eğer çok endişelendiysen ve devamı geliyorsa bi git istersen acile

H&m boya kullanıyor sanırım kumaşlarda. Kızım 6 yaşında hala lcw dan aldığım siyah ürünüde beyaz ürünüde gönül rahstlığıyla bir yıkarım boya olmadığı için sorun olmaz. Ama geçen sene hm den aldığım siyah taytıda attım herşeyi boyadı. Oyüzden hm konusunda biraz tereddütlüyüm. 🙄
Canım hepsi boya kullanıyor kumaşlarda , benim bahsettiğim o boyalarda kullanılan kimyasallar. Bahsettiğin tayt bebek ürünümüydü ?

cinnabon cinnabon e bebek tekstili hakkında ne düşünüyorsun?
E bebeğin kendi markalarının üretim koşulları çok kötü ama orada satılan andy wawa ve ya onun gibi markalar için bir şey diyemem. Düz beyaz renk bir şey alırken çok sıkıntı yok , ama renkli ve baskılı ürünlerde dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Özellikle baskılı ürünlerde oeko-tex sertifikası var mı diye bakıp gönül rahatlığıyla alabilirsiniz aslında.
Ya bu resimdeki gibi yıkama talimatına dikiyorlar ya da aynı logoyu fiyat kartına ve ya arkasına yapıyorlar.
IMG_7889.jpeg

X