Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Ay benim 14+3 oldu hala cinsiyetini öğrenemedim. 16 Temmuzda 15+1 oluyorum doktor randevum herhalde öğrenirim değil mi artık?

Canım ya çok üzüldüm çok geçmiş olsun neden böyle oldu ki inşallah hakkında hayırlısı olsun lütfen pes etme sebebi için bir şey dedi mi Dr
Sebebi sağlıklı embriyo olmama durumu olma ihtimali bakalım araştırılacak doktorda bizimle birlikte ağladı resmen hayırlısı diyelim en azından rabbim bu aşamaları da gösterdi bize en azından olabilme sevincini de yaşattı bize buna da şükür ne diyelim

Arkadaşlar merhaba sarı akıntım için önceden gittiğim kontrolüm maalesef çok da iyi geçmedi bebeğimin gelişimi ikinci kontrolümüzden birkaç gün sonra durmuş kalp atışı göremedik. Zaten dünden sonrada sarı akıntım hiç olmadı sanki bebeğim beni farkedin der gibi bir işaret göndermişti sanırım. Kürtajla sonlandırıcaz maalesef. Ben de aranızdan ayrılıyorum sizlere hayırlı sağlıklı bir şekilde rabbim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
Yaa ne dicegimi şaşırdım.cok üzüldüm cnm.allah sabır versin.en güzel zamanda sağlıklı bebekler nasıp etsin Allah'ım.valla benim de daha bı hafta var kontrole yüreğim ağzımda.aklima okadar kötü şey geliyor ki Allah korusun tabi.

Sebebi sağlıklı embriyo olmama durumu olma ihtimali bakalım araştırılacak doktorda bizimle birlikte ağladı resmen hayırlısı diyelim en azından rabbim bu aşamaları da gösterdi bize en azından olabilme sevincini de yaşattı bize buna da şükür ne diyelim
Tabi ki çok şükür ki vücut kabul ediyor tanıyor Allahın izniyle yine olur daha güzel ilerler gecikiyorsa vardır rabbimin hazırladığı bir güzellik sen 12. Haftadaydın sanırım aklımda öyle kalmış canınız sağ olsun gerisi olur inşallah rabbim kolaylaştırsın 🙏

Yaa ne dicegimi şaşırdım.cok üzüldüm cnm.allah sabır versin.en güzel zamanda sağlıklı bebekler nasıp etsin Allah'ım.valla benim de daha bı hafta var kontrole yüreğim ağzımda.aklima okadar kötü şey geliyor ki Allah korusun tabi.
Amin canım inşallah. Aslında ilk aylarda bence kontroller bu kadar ara verilmemeli resmen bebeğim 2 haftadır içimde ölü durumda ve ilaçlarımı da kullandım boşuna hem maddi hem manevi süreç zor yani.

merhaba şuan 12+4deyiz. salı günü doktor randevumuz vardı ultrasonda bebeği görmek için fazlaca çaba sarf etti doktor bey hatta üç kez ultrasona girmek zorunda kaldım uygun pozisyona gelmediği için. Yani biraz bizi zorladı bebeğimiz😅 her neyse.. doktor bey son dakika %90 ihtimalle kız olabilir dedi. aslında rüyalarımda hep erkek çocuğum olduğunu görüyordum ve sanırım içten içe de ilk çocuğumun erkek olup diğer çocuklarıma abilik yapmasını istiyordum o yüzden birazcık buruğum ama tabii ki her şeyden önce sağlıklı ve hayırlı bir evlat olması en büyük temennim.. sizce tahminde yanılma payı olur mu böyle bir şey yaşayan oldu mu çünkü sanki cinsiyet söylemek için erken bir tarih gibi geliyor bana🤨 (bu arada doktor bey profesor ve alanında baya da uzman birisi yanılma payı olur mu bilemiyorum)

Amin canım inşallah. Aslında ilk aylarda bence kontroller bu kadar ara verilmemeli resmen bebeğim 2 haftadır içimde ölü durumda ve ilaçlarımı da kullandım boşuna hem maddi hem manevi süreç zor yani.
Aa ciddi misin canım kaçıncı hafta da gelişimi durmuş peki birde sen fetal DNA yaptırmış mıydın çok doğru söylüyorsun aslında sık sık gidilmesi gerekiyor

Aynen katılıyorum bu kadar ara olmamalı.evet maddi manevi insani yıpratmistir.istanbuldayken oglumda değişik değişik Dr Lara birer ikişer hafta arayla gidiyordum ama burası küçük bi yer olunca gitmek baya zor. Hepte bu kalp durmasından çok korkarım .

Çok geçmiş olsun, allah sabır versin çok çok üzüldüm. Umarım en kısa sürede tekrardan sağlıkla gebe kalıp kucağınıza alırsınız. Kaç haftalıktı? Kürtaj mı olacaksınız?

Tabi ki çok şükür ki vücut kabul ediyor tanıyor Allahın izniyle yine olur daha güzel ilerler gecikiyorsa vardır rabbimin hazırladığı bir güzellik sen 12. Haftadaydın sanırım aklımda öyle kalmış canınız sağ olsun gerisi olur inşallah rabbim kolaylaştırsın 🙏
Evet canım 12. Haftalara gelmiştik. Aynen öyle vucüt çok şükür ki tanıyor. Amin inşallah nasip elden gelmiyor birşey demekki zamanı varmış demekten başka.
Aa ciddi misin canım kaçıncı hafta da gelişimi durmuş peki birde sen fetal DNA yaptırmış mıydın çok doğru söylüyorsun aslında sık sık gidilmesi gerekiyor
Bebek için mi dna canım biz onlara baktırmamıştık.

Arkadaşlar merhaba sarı akıntım için önceden gittiğim kontrolüm maalesef çok da iyi geçmedi bebeğimin gelişimi ikinci kontrolümüzden birkaç gün sonra durmuş kalp atışı göremedik. Zaten dünden sonrada sarı akıntım hiç olmadı sanki bebeğim beni farkedin der gibi bir işaret göndermişti sanırım. Kürtajla sonlandırıcaz maalesef. Ben de aranızdan ayrılıyorum sizlere hayırlı sağlıklı bir şekilde rabbim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
Çok üzgünüm Rabbim sabır versin arkadaşım 😞😞🙏🏻🧡
Kaçıncı haftadaydın :KK43: aslında sarı akıntı işin tehlikeli demezlerdi çok şaşırdım :KK43:

Aynen katılıyorum bu kadar ara olmamalı.evet maddi manevi insani yıpratmistir.istanbuldayken oglumda değişik değişik Dr Lara birer ikişer hafta arayla gidiyordum ama burası küçük bi yer olunca gitmek baya zor. Hepte bu kalp durmasından çok korkarım .
Nasip canım ne yapalım ne desek boş rabbim sağlıklı evlat nasip etsin ne diyelim. Demekki bizimde evlat sınavımız daha bitmemiş.

Çok üzgünüm Rabbim sabır versin arkadaşım 😞😞🙏🏻🧡
Kaçıncı haftadaydın :KK43: aslında sarı akıntı işin tehlikeli demezlerdi çok şaşırdım :KK43:
Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. 12 lerdeydik. Sarı akıntı zaten internette ilişki olmuşsa gebelikte bu akıntı bulaşıcı hastalık belirtisi olabilir filan yazıyordu ama biz de zaten hiçbir şekilde ilişki olmamıştı. Ben de direk enfeksiyona bağlamıştım tabii doktorum hemen gelin deyince nasip zaten kontrolüm de yarın da.

Çok geçmiş olsun, allah sabır versin çok çok üzüldüm. Umarım en kısa sürede tekrardan sağlıkla gebe kalıp kucağınıza alırsınız. Kaç haftalıktı? Kürtaj mı olacaksınız?
Evet canım kürtaj olucam. 8. Haftada durmuş maalesef kalbi. Dualarınız için hepimize çok teşekkür ederim.

Nasip canım ne yapalım ne desek boş rabbim sağlıklı evlat nasip etsin ne diyelim. Demekki bizimde evlat sınavımız daha bitmemiş.
İlk gebelik miydi ?
Benim de ilk gebeliğim 12. Haftada sonlandırılmıştı çok zor ama Rabbim yenisi ile müjdelendirdi inşallah en yakın zamanda yüzünüz güler 🙏🏻🧡🌹
Mide bulantın devam ediyor muydu arkadaşım? Benim de biraz akıntım var ama mide bulantım da devam ediyor gitmedim ben de 2 haftadır doktora 🌹

Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. 12 lerdeydik. Sarı akıntı zaten internette ilişki olmuşsa gebelikte bu akıntı bulaşıcı hastalık belirtisi olabilir filan yazıyordu ama biz de zaten hiçbir şekilde ilişki olmamıştı. Ben de direk enfeksiyona bağlamıştım tabii doktorum hemen gelin deyince nasip zaten kontrolüm de yarın da.
Canım bizim de asla olmadı ilişki.dun sabah progestani yerleştirmeyi unuttum ve dünden beri akıntım yok.anca WC girdiğim de peceteye az bsy gelmeye başladı.sen öyle deyince iice korktum.ama dediğin gibi nasipte varsa yapacak bsy yok.en son 11+5te gitmiştim.suan tam 2hafta oldu gideli.bulantim bı var bı yok. Allah hayırlı ve sağlıklısıni nasıp etsin hepimize inşallah 🤲

Dediğin gibi ne desek boş Rabbim güç versin sana eşine 😞😞
Ben kalbi atarken sonlandırmak zorunda kalmıştım o kadar zordu ki o yaşarken bu kararı vermek . Ama bir sürü anomali vardı :KK43:

Şimdi 13. Haftadayız ama ben hep tedirginim ya kalbi durursa bir şey olursa diye :KK43:
Senin 10. Haftada mı durmuş kalbi 😞

Çok üzgünüm. Ve sarı akıntım devam ettiği için de endişeliyim. Doktor bir açıklama yapmadı mı? Bu sebeptendir vs demedi mi? Akıntı için yorum yaptı mı?

Çok çok üzüldüm nasibi yokmuş demekki dünyada, belkide sağlıklı değildi. İnşaAllah bu süreci kolaylıkla sağlıkla atlatırsınız, Rabbim hayırlı bir evlat nasip etsin tez zamanda ümidiniz daim olsun

X