Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Kızlar 2. Trimester’e geçti gibi herkes neredeyse. Acaba ilaç/vitamin olarak ne kullanıyorsunuz? Folik asite devam edenler var, demir, omega, D vitamini başlayanlar var. Benim doktorum hiçbirşey kullanma beslenmene dikkat et diyor ama 11. Haftadan beri bişey kullanmıyorum, sanki psikolojik olarak kullansam daha iyi hissedeceğim. Sizlerin doktorları ne önerdi ne kullanıyorsunuz? Cevap verenlere şimdiden çok teşekkürler ♥️
Merhaba folik asiti 12.haftada kestik.Regenesis başladım bir de d vitamini alıyorum benim d vitaminim 7 çıkmıştı çok düşük bir değer olduğu için kullan dedi doktor.İki farklı doktora gidiyorum ikisi de hemfikir.Belki sizin değerinize göre öyle karar vermiştir

Merhaba Arkadaşlar foruma yeni katılıyorum bende 14+2 hamişim 2 gün sonra doktor kontrolüm var sizler bu dönem de cinsiyetini öğrenebildiniz mi gösterdi mi acaba
Canım ben 13.hafta gibi ultrasonda gördüm.O güne kadar kız olcağını hissediyordum ama doktor bacaklarına bakınca erkek olduğunu o söylemeden anladım kendisi de yanıldığımı söyledi 😂Ertesi gün de fetal dna ile kesinleşti.Ama son ultrasona kadar göstermemişti.Sonrasında da ultrasonda başdaş kurmuştu yine bacak arasını göstermedi pozisyona göre değişiyor galiba😄

Ayyy deme öyle.bnm de eşim annesine benzer.oglumu belden uyusmali sezaryen olmuştum bebek çıktı ilk bana gösterdiler içimden geçen şu oldu.aman allahim bu bebek kaynanama benziyor.herseyiyle hemde.ama çok şükür büyüdükçe benzerliği azaldı.ama hala daha eşime benzer.
Ay sağlıkla gelsin tabi de böyle bir şey yaşamayayım 777 😁

Teşekkürler cevaplar için. Valla bana bir test yapılmadı. Sadece hamileliğimin 4. Haftasında genel kan testi vermiştim başka da bir şey istemedi doktor. Her gittiğimde de soruyorum hiç gerek yok güzel beslen, d vitamini istiyorsan yürüyüş yap gündüzleri, demir omega istiyorsan et balık ye diyo 🤷🏼‍♀️
Ben de şöyle vitamin mi alsam en azından 2-3 günde bir içerim, zararı olmaz heralde. Doktorum ısrarla kullanma bir şey dese de bir yanım kullanmak istiyor herkes kullanıyor değerleri çok iyi olsa da.

şu elenatal 2 yi almayı düşünüyorum sanırım ya da sizlerin kullandıklarının içeriğine bakıp orta ayarda bir şey elimin altında dursa en azından bazen kendimi halsiz hissettiğimde filan içmek için.
Ben folik vs kullanmadim direk regenesis maxa başlatti beni icinde iyot bile var ki hamileyken iyot kullanimi çok cok önemli bişey bunu cogu doktor gözardi ediyor

İnnate Pronatal diye balık yağı da içeren bir takviye verdi doktorum. Ama ben de kullanmama rağmen kullansam mi bilemiyorum

Benim doktorum da hiçbir şey vermedi 18. Hafta başlarız dedi . Mide bulantın bir süre daha devam eder bekleyelim dedi .

im

Demir d vitamini ve magnezyum kullanıyorum şu an folikasiti kendi kendime bıraktım açıkçası 🫢

Benim 12. hafta yaklaşırken folik asit ve kan sulandırıcı 7 tane kalmıştı tamam onlar bitince devamını alma OCEAN MUMMY diye bir vitamin yazdı doğurana kadar içiyosun bunu hatta doğurunca da 6 ay devam et dedi kuzenim çünkü çok ciddi saç dökülmesi olmuştu bende ilk doğumdan sonra. Dökülme olmaması için devam edicem bu sefer

Merhaba; doktor bana d vitamini, magnezyum, demir ve multivitamin verdi, ocean mummy aldım. Folik asit 3 4 tane kalmıştı devam etmedim. Ocean mummy içinde de 400mcg folik varmış çünkü

Benim doktorumda daha yeni folik asit yerine innate verdi bana . İçinde yine folik asit de var ama baya dolu dolu bir OMEGA 3 ten B12 ye iyota demire herşey var .bir iki gündür kullanıyorum daha

Merhaba folik asiti 12.haftada kestik.Regenesis başladım bir de d vitamini alıyorum benim d vitaminim 7 çıkmıştı çok düşük bir değer olduğu için kullan dedi doktor.İki farklı doktora gidiyorum ikisi de hemfikir.Belki sizin değerinize göre öyle karar vermiştir

Kizlar bnm 2li sonucum çıkmış.persembe randevum.yas riskim çıkacağını biliyordum zaten.1:93 çıkmış.digerleri of değerin altında.dr muz ne dicek bakalım.

Merhaba canım inşallah her şey yolunda gider🙏cok korkulacak bir işlem değil. 5-10 dk sürüyor.
bende fetal DNA sonucumu bekliyorum çıkar çıkmaz banada serklaj yapılacak
Evet doktor da öyle dedi , kolay bir işlem zaten önlem amaçlı yapıyoruz dedi. 15-20 dk. Sürecekmiş. Ama işte gene de endişeleniyor insan. Sen hangi şehirde olacaksın ?
Allahın izniyle hiçbir sorun olmaz kuzum hiç sıkma canını. Arkadaşımda 16. Haftafa açılması olduğu için dikiş atılmıştı dün doğum yaptı hastanefeyfim bende bebiş erken geldi 35. Haftada. Ama ne yoğun bakıma ne küvöze alınmadı. Gayet güzel gelişmiş direk anneye verdiler bebişi 🥰 herşey hayırlısıyla güzel olucak dualarım seninle ❣️
Yaa ne güzel 🥹 inşallah bende sorunsuz atlatırım 🙏🏻 çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻🩵
İnşallah kolayca sağlıkla geçer arkadaşım 🧡🙏🏻🌸Rabbim kolaylık versin 🧡
Amin canım , inşallah 🙏🏻🩵 çok teşekkür ederim güzel dileklerin için 🌸

Canım ben 13.hafta gibi ultrasonda gördüm.O güne kadar kız olcağını hissediyordum ama doktor bacaklarına bakınca erkek olduğunu o söylemeden anladım kendisi de yanıldığımı söyledi 😂Ertesi gün de fetal dna ile kesinleşti.Ama son ultrasona kadar göstermemişti.Sonrasında da ultrasonda başdaş kurmuştu yine bacak arasını göstermedi pozisyona göre değişiyor galiba😄
sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah benim içimden hiç bir tahmin geçmiyor çokta merak ediyorum çin takvimine göre kız gösteriyor ama hayırlısı artık :)

Evet doktor da öyle dedi , kolay bir işlem zaten önlem amaçlı yapıyoruz dedi. 15-20 dk. Sürecekmiş. Ama işte gene de endişeleniyor insan. Sen hangi şehirde olacaksın ?

Yaa ne güzel 🥹 inşallah bende sorunsuz atlatırım 🙏🏻 çok teşekkür ederim 🙏🏻🙏🏻🩵

Amin canım , inşallah 🙏🏻🩵 çok teşekkür ederim güzel dileklerin için 🌸
Şimdiden gelmiş geçmiş olsun su gibi geçsin önlem amaçlı güzel bir sebepten diyelim :))

Ya bilmediğim için soruyorum ama neye göre serklaj yapalım diyor doktorlar.
Daha önceki gebeliklerde genellikle 2.tremisterda yapılan rahim agzi yetmezliginden dolayı düşük yapanlar için bir sonraki gebelikte Doktorlar aynı sıkıntı olmamasi için 13. veya 14. haftada rahim ağzı dikişi yani serklaj yapıyor

Merhaba kızlar bugün 12+6 olduk bizim minik inatla göstermedi cinsiyetini sonda da iki eliyle bacak arasını kapattı resmen bir sonra ki kontrolüme daha çok var meraktan çatlicam resmen tahminlerinizi alabilir miyim lütfen 😀🌸

Eklentiler

• IMG_9889.jpeg
    IMG_9889.jpeg
    108,6 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_9861.jpeg
    IMG_9861.jpeg
    79 KB · Görüntüleme: 70
Arkadaşlar merhaba sarı akıntım için önceden gittiğim kontrolüm maalesef çok da iyi geçmedi bebeğimin gelişimi ikinci kontrolümüzden birkaç gün sonra durmuş kalp atışı göremedik. Zaten dünden sonrada sarı akıntım hiç olmadı sanki bebeğim beni farkedin der gibi bir işaret göndermişti sanırım. Kürtajla sonlandırıcaz maalesef. Ben de aranızdan ayrılıyorum sizlere hayırlı sağlıklı bir şekilde rabbim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.

Arkadaşlar merhaba sarı akıntım için önceden gittiğim kontrolüm maalesef çok da iyi geçmedi bebeğimin gelişimi ikinci kontrolümüzden birkaç gün sonra durmuş kalp atışı göremedik. Zaten dünden sonrada sarı akıntım hiç olmadı sanki bebeğim beni farkedin der gibi bir işaret göndermişti sanırım. Kürtajla sonlandırıcaz maalesef. Ben de aranızdan ayrılıyorum sizlere hayırlı sağlıklı bir şekilde rabbim kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.
Canım ya çok üzüldüm çok geçmiş olsun neden böyle oldu ki inşallah hakkında hayırlısı olsun lütfen pes etme sebebi için bir şey dedi mi Dr

X