Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    143
Kızlar 2. Trimester’e geçti gibi herkes neredeyse. Acaba ilaç/vitamin olarak ne kullanıyorsunuz? Folik asite devam edenler var, demir, omega, D vitamini başlayanlar var. Benim doktorum hiçbirşey kullanma beslenmene dikkat et diyor ama 11. Haftadan beri bişey kullanmıyorum, sanki psikolojik olarak kullansam daha iyi hissedeceğim. Sizlerin doktorları ne önerdi ne kullanıyorsunuz? Cevap verenlere şimdiden çok teşekkürler ♥️
Merhaba; doktor bana d vitamini, magnezyum, demir ve multivitamin verdi, ocean mummy aldım. Folik asit 3 4 tane kalmıştı devam etmedim. Ocean mummy içinde de 400mcg folik varmış çünkü

Arkadaşlar merhaba ben 14 haftama girdim 12 haftada doktor bana devit 3 9 damla dh500 diye bi vitamin velevitin birde gyno ferro sanol diye bi ilaç verdi ay lavobaya çıkarken ayıptır söylemesi sabahları ağrılı çıkıyorum ve dışkım çok koyu normal mi

Kızlar 2. Trimester’e geçti gibi herkes neredeyse. Acaba ilaç/vitamin olarak ne kullanıyorsunuz? Folik asite devam edenler var, demir, omega, D vitamini başlayanlar var. Benim doktorum hiçbirşey kullanma beslenmene dikkat et diyor ama 11. Haftadan beri bişey kullanmıyorum, sanki psikolojik olarak kullansam daha iyi hissedeceğim. Sizlerin doktorları ne önerdi ne kullanıyorsunuz? Cevap verenlere şimdiden çok teşekkürler ♥️
Benim doktorumda daha yeni folik asit yerine innate verdi bana . İçinde yine folik asit de var ama baya dolu dolu bir OMEGA 3 ten B12 ye iyota demire herşey var .bir iki gündür kullanıyorum daha

Arkadaşlar merhaba ben 14 haftama girdim 12 haftada doktor bana devit 3 9 damla dh500 diye bi vitamin velevitin birde gyno ferro sanol diye bi ilaç verdi ay lavobaya çıkarken ayıptır söylemesi sabahları ağrılı çıkıyorum ve dışkım çok koyu normal mi
Onun sebebi gyno ferro ben yıllarca kullandım kansızlıktan bilirim :KK43: koyu yeşil çıkartıyor birde afedersiniz gaz bile çok kötü kokuyor kan ilaçlarında :KK43:

Onun sebebi gyno ferro ben yıllarca kullandım kansızlıktan bilirim :KK43: koyu yeşil çıkartıyor birde afedersiniz gaz bile çok kötü kokuyor kan ilaçlarında :KK43:
Ya evet ya Banada bunları kullanacaksın dedi bide benim gaz sorunum oluyo arada ne yersem yiyeyim çıkartamıyorum kıvranıyorum acaba bu ilaç mı diyorum ama bilemedim doktora da yazdığımda ilk aç demişlerdi şimdi tok kullan dedi onu da yaptım yine aynı

Ya evet ya Banada bunları kullanacaksın dedi bide benim gaz sorunum oluyo arada ne yersem yiyeyim çıkartamıyorum kıvranıyorum acaba bu ilaç mı diyorum ama bilemedim doktora da yazdığımda ilk aç demişlerdi şimdi tok kullan dedi onu da yaptım yine
Gruptan kızlar gaviskon şurup kullanıyordu bunun için illa fikri olan vardır yazarlar görünce bende daha önceki hamileliğimde kullanmıştım çok rahatlatıyordu

Evet, demir ilacı kabız yapar ve dışkı rengini koyulaştırı

Lütfen korkutma bizi cnm .:confused:çevremdekiler de kız senesi diyordu umudum halen var ama 😂
Bu arada sürekli yapmak istediğim makas ,bıçak testini sonunda yaptım dün akşam sonuç bıçağa oturdum :KK70: ama yine de umudum var pzt Dr gidecem öncelikle sağlıklı olması dileğiyle inş bi kızımız olur .🙏
Ay umutlar doğuma kadar tükenmez 😂 inşallah gönlünüze göre olur 🌸
cinnabon cinnabon aynen korkutma bizi.bu sene kız senesi 🤣🤣🤣ne kadar içimden erkek geçse de sağlıklı güzel bı tombiş kızım olsun çok istiyorum bende. @Nefesimmmsin bnm herşey kızı işaret ediyor ama içimden de erkek gibi geçiyor.bi oğlum var bide kızım olsa keşke 🤲
Kız çocukları ayrı bir tatlı ama çok haklısın 😍 bende oğlan annesi olacağımı öğrendiğimde baya şaşırdım hep kız hissediyordum 😂 inşallah istediğin gibi olur ama tabi öncelik sağlıklı olmaları 🙏🏻
Ay bana mesaj atmiş sanirim başka bir hesap daha açmiş ahahahhahaha 5 6 hesap acmis nasil yaptiysa 🤣
Ay sapık mı ne ya 😂😂😂

Kızlar benim ilk gebeliğimde 21. Haftada kaybım bar bu sebeple bu gebelikte önlem amaçlı serklaj yapacağız demişti doktorum. Fetal DNA test sonucunun çıkmasını bekliyorduk ve dün çıktı , yarın serklaj olacağım sabah 7 de. İnşallah güzel geçer , bana dua edin 🙏🏻🌸🩵
Merhaba canım inşallah her şey yolunda gider🙏cok korkulacak bir işlem değil. 5-10 dk sürüyor.
bende fetal DNA sonucumu bekliyorum çıkar çıkmaz banada serklaj yapılacak

Kızlar benim ilk gebeliğimde 21. Haftada kaybım bar bu sebeple bu gebelikte önlem amaçlı serklaj yapacağız demişti doktorum. Fetal DNA test sonucunun çıkmasını bekliyorduk ve dün çıktı , yarın serklaj olacağım sabah 7 de. İnşallah güzel geçer , bana dua edin 🙏🏻🌸🩵
Allahın izniyle hiçbir sorun olmaz kuzum hiç sıkma canını. Arkadaşımda 16. Haftafa açılması olduğu için dikiş atılmıştı dün doğum yaptı hastanefeyfim bende bebiş erken geldi 35. Haftada. Ama ne yoğun bakıma ne küvöze alınmadı. Gayet güzel gelişmiş direk anneye verdiler bebişi 🥰 herşey hayırlısıyla güzel olucak dualarım seninle ❣️

İnşallah kolayca sağlıkla geçer arkadaşım 🧡🙏🏻🌸Rabbim kolaylık versin 🧡

Benim bebem eşime benzerse resmen kayınvalidemi doğurmuş olacağım. Çünkü eşim ve kv ikiz gibiler. Hiç inanmam böyle şeylere ama tüm tuşlara basmak adına evin her yerini güzel yakışıklı bebe posterleriyle donatasım var 😁
Ayyy deme öyle.bnm de eşim annesine benzer.oglumu belden uyusmali sezaryen olmuştum bebek çıktı ilk bana gösterdiler içimden geçen şu oldu.aman allahim bu bebek kaynanama benziyor.herseyiyle hemde.ama çok şükür büyüdükçe benzerliği azaldı.ama hala daha eşime benzer.
Gruptan kızlar gaviskon şurup kullanıyordu bunun için illa fikri olan vardır yazarlar görünce bende daha önceki hamileliğimde kullanmıştım çok rahatlatıyordu
Bende yeni basladim biraz faydası oluyor sanki.
Allah'ın izniyle bsy olmaz iyi geçer canım.dualarim sen ve bebeğin ile 🤲🤗

Arkadaşlar benim bir sorum daha var. Çok fazla ağrılardan bahseden olmamış ama benim kasıklarda değil tam olarak göbek deliğinden aşağısında sadece ara ara ağrılar oluyor . Dün akşam batma şeklinde ağrılarım oldu sanırım tam bebişin olduğu bölgede . Doktorum daha bana en başta adet ağrılarin gibi ağrıların olucak bunlar 9 ay bile sürebilir demişti . Ama şu an kese etrafında kanama alanlarım olduğu için ekstra panikliyorum. Dün akşam psikolojim epey bozuldu . Biseyler batıyor acıyor ağrıyor gibi yan yatamadım bile rahatsız etti . Geçti çok şükür ama bu tarz şeyler yaşayan varmı bu dönemde 12+2 deyim ben
Bende de oluyordu, rahim büyüdüğü için sanıyordum, doktora ağrıyan yeri ultrason bakarken gösterdim baktı kanama alanı var orda ondan dolayı ağrıyor dedi. Umarım zamanla geçer

X