Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    149
Merhabalar hanımlar, 8. haftadayım, dün geceden beri inanılmaz kasık ağrım var hala devam ediyor. Az önce takvime baktım, normalde dün adet günümmüş. Sizce alakası olabilir mi ? Vücut bu döngüye alışık olduğu için tepki veriyor olabilir mi? Cevaplarsanız sevinirim ❤
Bende 9 haftadayim bitmek üzere ara sıra banada oluyor devamli değil ama

Bende 9 haftadayim bitmek üzere ara sıra banada oluyor devamli değil ama
Ben artık eminim adet döngüsünden kaynaklı olduğuna, çünkü o günlerde hep bağısaklarım daha fazla çalışırdı. Gebelik başlangıcından beri kabızlık yaşıyordum bugün ishal gibiyim. Adet dönemimde gibi belim falanda ağrıyor. Çok şükür akıntı leke vs yok o yüzden rahatım ağrı da geçer inşaAllah 😊

Ben artık eminim adet döngüsünden kaynaklı olduğuna, çünkü o günlerde hep bağısaklarım daha fazla çalışırdı. Gebelik başlangıcından beri kabızlık yaşıyordum bugün ishal gibiyim. Adet dönemimde gibi belim falanda ağrıyor. Çok şükür akıntı leke vs yok o yüzden rahatım ağrı da geçer inşaAllah 😊
Ben kabızlıktan sistim afedersin ne iyi gelir bilmiyorum 😤

Acaba karnı erkenden çıkanların cinsiyeti erkek ya da kız olur gibi bir hurafe var mı? Benim karnım baya çıktı. Arkadaşlarım bile 2.5 aylık olduğuna inanmıyor, biri kızlarda erken çıkıyor falan dedi. Hurafe de olsa size sormak istedim.

Ben kabızlıktan sistim afedersin ne iyi gelir bilmiyorum 😤
Ben hamilelik öncesi kayısı çayı, kiraz sapı çayı falan içiyordum hemen kabızlığım geçiyordu. Ama gebelikte doktor bitki çaylarından uzak dur dediği için içemiyorum. Akşama doğru özellikle şişkinlik çok oluyor gaz sancıları da cabası 😞 Hava sıcak olmasına rağmen anne tavsiyesi üzerine çorap giyiyorum :) Birde lifli gıdalar, en çok meyveler bana iyi geliyor, muz, elma, şeftali, kayısı, erik falan. Muzdan tiksindim ama sebepsiz yiyemiyorum şeftali ile idare ediyorum

Acaba karnı erkenden çıkanların cinsiyeti erkek ya da kız olur gibi bir hurafe var mı? Benim karnım baya çıktı. Arkadaşlarım bile 2.5 aylık olduğuna inanmıyor, biri kızlarda erken çıkıyor falan dedi. Hurafe de olsa size sormak istedim.
Benimde öyle evet kilodanmi gercektemincikti anlamadim

Hiç ağrımayan sol kasığım ağrıyordu oğlumda , bunda da sağ taraf ağrıyor sol da tık yok henüz hadi bakalım inşallah doğrudur 😂
Diklocum yorumuna salça olmazsam olmazdı hamilelik boyu sol kasığım ağrıdı artık son dönemde bacak kaldıramıyordum ama nur topu gibi kızım oldu 😁😁

Böyle bişey hiç duymadım ama ilk gebelikler geç çıkıyor ama sonrakiler hemen çıkıyor göbek hemen belli oluyor

Böyle bişey hiç duymadım ama ilk gebelikler geç çıkıyor ama sonrakiler hemen çıkıyor göbek hemen belli oluyor
Bugün hastanede birini gördüm küçük bebeği vardı tekrar hamileymiş karnı yok gibi bişeydi 😅 hatta ben yeni hamile felan sanmıştım 😂 benimde karnım hemen çıktı ama kilolu hamile kaldım ona bağlıyorum

Benimde öyle evet kilodanmi gercektemincikti anlamadim
sanki boyle en alt tarafta çıkıntı var gibi, göbek deliğinin dört parmak altında. ama ben zayıf hamile kaldım belli olmaz daha diyor eşim. sizin de oyle ufaktan çıkıntı başladı mı yoksa benim kuru tim mu ya 🤣🤣

Kızlar 10+5'teyim. Artim düşük tehdidini atlattım sanki derken daha demin
sadece peçeteye gelen çok açık renk pembe kan gördüm Sildikce yine aynı şekilde geliyordu. Acaba fitil olarak progestan kullanıyorum o mu tahriş etmiştir yoksa kanama böyle mi başlıyor. Ağrım da yok. Çok korktum. Ailemi uyandırıp hastaneye gitsem mi?

X