Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Al bende de o kadar canım, 3 yaşında oğlum var yetişemiyorum onun enerjisine yerimden kalkacak halim olmuyor😩
Ve dediğin gibi oğluma hamileyken gayet enerjik ve iyiydim böyle zor geçmemişti hamileliğim🥲
Ben rapor zamanım gelene kadar hem kendi işimde çalışıp hem akşam eşimin dükkanında yardım ederdim en az 12-15 saat ev dışındaydım gerçekten nasıl yapıyormuşum hayret ediyorum 😂 şimdi uykudan kafamı kaldırmak istemiyorum 🥲

Arkadaşlar aranızda benim gibi bitkin, iştahsız, bulantıdan tükenmiş, gece uykuları bozuk ve düzensiz birileri var mı ? Yoksa ben mi sorumluyum 😞 Gece tam 3 te uyandım. Günlerdir böyle, hüngür hüngür ağladım. Uyumayı özledim. Açım ,karnımın doymasını özledim . Sağlıklı hissetmeyi, rahat rahat işlerimi yapabilmeyi .. çok mu erken bunalıma girdim 😞 korkuyorum her şeyden , süreçten, gelecekten , lohusalık depresyonundan bile.
Şimdi boyleysem deliririm herhalde diyorum ...
Niye diğerleri gibi mutlu değilim kendime kızıyorum. Bu yeni kimligimi taşıyabilecek miyim , of of of !!!
Sabah sabah sizi de boğdum kusura bakmayın ...
Adettendir söyleyelim 12. Hafta 👀
Merhaba, lütfen bu sürecin geçici olduğunu düşünün ve kendinizi rahatlatmaya çalışın. Hepimiz farklı farklı geçiriyoruz bu süreci.. Emin olun sizin de bu duygu durum ve fiziki rahatsızlıklarınız geçecek. Çok daha iyi günlerimiz olacak. Ben kanamam olup evde kaldığım sürece hiç hareket etmeden günlerce yattım, evde yalnız kaldım, aç kaldım.. Çok şükür bebeğim iyi ve bende ayaklanmaya başladım. Bugün yakın arkadaşımın doğum günü ona bir not yazdım ve notu yazarken ağladım biliyor musun..
Size iyi gelecek şeylerle meşgul olun.. Elinizi karnınıza koyun orada bir mucize var.. Onu hayal edin, gelecek güzel günleri hayal edin lütfen.. Bakın şimdi yine gözlerim doluyor 🙈.. Yeter ki sağlık olsun yavrularımız sağlıklı olsun..

Bu arada 37 yaşındayım bende. Bir evladım var Allah bağışlasın 8 yaşinda.. Bir düşük ve bir dış gebelik geçirdim. Hamileliğini öğrendikten kısa bir süre sonra düşük riski geçirdim. Şu an 11. Haftadayız ve akşama doktor kontrolümüz var.
Benim de pek bir iştahım yok bir iki lokma da doyuyor karnım. İş yapamıyorum çocuğumla uyuyamıyorum, oyun oynayamıyorum , evimin altı üstünde.. Ama Allahın izniyle geçecek , öyle telkin ediyorum kendimi ..
Kendinize iyi bakın hanımlar.. Bu arada benim içime bebiş kız olacak diye doğuyor.. Tabii sağlıklı olsun ,eli ayağı düzgün olsun, hayırlı bir evlat olsun.. Başımızın üzerinde yeri var

Ben rapor zamanım gelene kadar hem kendi işimde çalışıp hem akşam eşimin dükkanında yardım ederdim en az 12-15 saat ev dışındaydım gerçekten nasıl yapıyormuşum hayret ediyorum 😂 şimdi uykudan kafamı kaldırmak istemiyorum 🥲
Yaa bende öyle ilk hamileliğimde çalışıyordum akşama gelip 2-3 çeşit yemek yapıyordum üstüne canım ne çekerse bir de erinmeyip onları yapıyordum yiyordum.😂
Şuan ne iştahım var, ne halim var bi şekil bişey oldum😅

Kızlarr size birşey sormak istiyorum🤍
Benim hamilelik öncesinde de bacak ve bel ağrılarım olurdu.
Ama hamilelikle birlikte özellikle bacak ağrılarım arttı ve 2 gece önce bacaklarımın ağrısından sabah 7ye kadar bir gram uyku uyuyamadım ağladım parolda bir işe yaramadı.🥺
Dün doktoruma yazdım bu durumu magnezyum önerdi ama henüz 7+6dayım bu haftalarda magnezyum kullanan oldu mu benim gibi, bir sıkıntı olmaz heralde değil mi?
Çünkü normalde 3.aydan itibaren başlanıyor vitaminlere bi pimpiriklendim🫢😂

Ama hamilelikle birlikte özellikle bacak ağrılarım arttı ve 2 gece önce bacaklarımın ağrısından sabah 7ye kadar bir gram uyku uyuyamadım ağladım parolda bir işe yaramadı.🥺
Dün doktoruma yazdım bu durumu magnezyum önerdi ama henüz 7+6dayım bu haftalarda magnezyum kullanan oldu mu benim gibi, bir sıkıntı olmaz heralde değil mi?
Benim doktorum 7. Haftada (ya da 8) multivamin verdi foligi birakip onu kullanmaya basladim 3. Aydan sonra multivitamine ek demir ilavesi baslayacak yani 3. Aydan once kullanilmaz diye bi bilgi en azindan benim doktor vermedi, zarari olacagini sanmam 🌸

Benim doktorum 7. Haftada (ya da 8) multivamin verdi foligi birakip onu kullanmaya basladim 3. Aydan sonra multivitamine ek demir ilavesi baslayacak yani 3. Aydan once kullanilmaz diye bi bilgi en azindan benim doktor vermedi, zarari olacagini sanmam 🌸
Teşekkürler canım🌸 yani banada doktorum önerdi güveniyorum doktoruma ama yinede bi acaba demiştim🙈
Sizde erken başlamışsınız demek ki problem olmuyormuş😊

Yaa bende öyle ilk hamileliğimde çalışıyordum akşama gelip 2-3 çeşit yemek yapıyordum üstüne canım ne çekerse bir de erinmeyip onları yapıyordum yiyordum.😂
Şuan ne iştahım var, ne halim var bi şekil bişey oldum😅
Benden başka aynı olanları görmekok iyi geldi 😂 İşin kötü kısmı acımdan ölsem mutfağa girmeyeceğim bi moddayım cidden en son raddede giriyorum kendim için. Evde çocuk olmasa asla yemek yapamazdım heralde motivasyon oluyo 😅 cidden öyle eşim en başta hissettiklerimi söyleyince ciddiye almadı beni nazlanıyorum sandı ilkinde çok iyiydim ya ta ki kaka karıştıran ben çişli bez değiştirirken öğürene kadar 🥲 onu görünce inandı beyfendi sağolsun

O haftalarda benim de bacaklarım cok agrıyordu ozellikle eklemlerim, ama simdi gecti 11+4 oldum. Muhtemelen vucut cok kan uretiyor ondan ilikler agrıyor.

Bu arada 37 yaşındayım bende. Bir evladım var Allah bağışlasın 8 yaşinda.. Bir düşük ve bir dış gebelik geçirdim. Hamileliğini öğrendikten kısa bir süre sonra düşük riski geçirdim. Şu an 11. Haftadayız ve akşama doktor kontrolümüz var.
Benim de pek bir iştahım yok bir iki lokma da doyuyor karnım. İş yapamıyorum çocuğumla uyuyamıyorum, oyun oynayamıyorum , evimin altı üstünde.. Ama Allahın izniyle geçecek , öyle telkin ediyorum kendimi ..
Kendinize iyi bakın hanımlar.. Bu arada benim içime bebiş kız olacak diye doğuyor.. Tabii sağlıklı olsun ,eli ayağı düzgün olsun, hayırlı bir evlat olsun.. Başımızın üzerinde yeri var
Benim de birebir aynı nerdeyse...2 ay oldu evdeki yavruma yemek yapamadım en cok ona uzuluyorum, cocugum dısardan yiyip duruyor :KK43: Ama gececek cok az kaldı <3 Bu haftayı da atlatalım her sey normale donecek.

Ben 3 gündür ağır bir grip geçiriyorum, hatta belki de covid bile olabilir. Burnum tıkalı başım ağrıyor. birkaç defa iliadin marka burun spreyi kullanmak zorunda kaldım. gebelik kategorisi B diyor ama bilemiyorum artık.

kendimi tükenmiş hissediyorum. enerjim yok, moralim yok, anlayış ve şefkat gösteren kimse yok. uzak bir yere uçak bileti alıp kimseye haber vermeden basıp gidesim var ama ah sorumluluklar...
bende ağır bir grip geçiriyorum, burun spreyi yerine burun yıkayan bir aparat var kendi içinden çıkam deniz tuzu olan. Eczacınıza söylerseniz verir ben onu kullanıyorum bir de zencefil çayı içiyorum.

Benim de birebir aynı nerdeyse...2 ay oldu evdeki yavruma yemek yapamadım en cok ona uzuluyorum, cocugum dısardan yiyip duruyor :KK43: Ama gececek cok az kaldı <3 Bu haftayı da atlatalım her sey normale donecek.
Ahhh ahhhhh.. Kendimizi bir şekilde idare edebiliyoruz ama evlatlarımıza kıyamıyoruz işte.
Onlar da sağlıklı olsunlar canları sağolsun tabii ama yapamayınca olmuyor işte
Üzülme annesi onlar bizi çok iyi anlıyorlar. Oğluma bakıyorum da çok olgun davranıyor anlayışlı oluyor. Allah yardımcımız olsun.. Az kaldı Allah'ın izniyle güzel günlerimize

Ben su içmeyi öyle özledim ki her şey bitince doya doya su içeceğim doğru düzgün beslenmeyi her lokmada tedirgin olmanın yoruculuğu. Bunları yazıyorum yalnız olmadığınızı bilin diye ben en son kusarken ağlıyordum niye benim başıma geldi herkes mutlu iyiyken diyordum. Artık rahat hamilelik geçirenlere bile sinirlenmeye başlamıştım, gece uyanma konusunda uyanıp eşimin başında dikilip o niye rahat rahat uyuyor diye düşünüyordum ama son günlerde hala kötü olmama rağmen o çok çok kötü olma durumu azaldı hala iyiyim diyemiyorum ama eskisi kadar kötü değilim. Duşta kara kara düşünürken 12 hafta bitti aslında 3 te biri bitti diye aydınlanma yaşadım. Yakında hepsi bitecek diye düşünüyorum. Yeni kimlik için çok endişem yok ama hamilelik süreci beni çok olumsuz etkiledi 🤕
Ben de aynı durumdayım ama su icebiliyorum. Ama mide bulantım hiç es vermiyor, gerçekten bazen çok tükenmiş hissediyorum. Üstüne işim de çok yoğun, hele ki bu dönem en yoğun dönemim. Neyi nasıl yetiştiricem bilmiyorum. İki gündür kusmamı durduramıyordum, döngüde ıkışmış gibi ne yesem çıkarıyorum, yemesem yine çıkaracak bişi oluyor, boğazım tahriş oldu. Dün gittim serum yedim, iğne yaptılar. Biraz hafifletti ama bulantım geçmedi. Az daha dayanırsak hepsi geçecek, ilk gebeliğimde böyle olmuştu. Allah kimseye zor gebelik yaşatmasın, cidden çok zor. Hepimize şifa diliyorum bir an önce.

Kesinlikle yaş ile ilgili diye düşünüyorum ☹️
25 yaşında olsam pollyanna olurdum gibi geliyor. Evim, yuvam , çocuğum derdim herhalde.
Şimdi yaş olmuş 35, alıştığım bir konfor alanı vardı . Hazır değildim . Beklenmedik gebelik. Eşim çocuğu olmadığını söylemişti evlenmeden önce . İyi karar vermemi istemişti , hiç önemli değil zaten çocuk hayalim yok gezer tozarız demiştim . İlk gün hamile kaldım 🙄
Hakkettigi kadar sevebilecek miyim, sabır gösterebilecek miyim. Bu halsizlik uykusuzluk beni daha gergin biri mi yapacak. Ben niye bunları düşünüyorum.
2 kedim var 10 senedir gözümden iyi baktım. İçeriğine bakmadan mama almadım.
Ama kendi bebeğim beni çok korkutuyor 😞 çok üzülüyorum böyle düşünüyorum diye. Kimseye söylenmiyor. Ben anne olmamayı kabul etmiştim . Kötü enerji vermek istemem oldu, sağlıkla gelsin . Ama 10 sene hasretle bekleyen, kendini anne hisseden o kadar kadın varken bana çat diye gelmesi ve böyle konuşuyor olmak bile beni çok çok üzüyor.
Bunları bile ağlaya ağlaya yazıyorum .
Tecrübeli bir anne olarak diyeceğim şu ki, pimpirikleriniz hiçbir işe yaramayacak. Doğan büyüyor cidden, bir bakmışsınız boyunuza gelmiş geçmiş oluyor. Mutlu anne, mutlu cocuk; rahat anne, rahat cocuk...Cidden bu durum cocukların psikolojisinde cok cok onemli. Ben sebze yemiyor diye cok endiselenirdim, doktor bana cocuk ne yiyip yemeyecegini sizden iyi bilir biraz cocugunuza guvenin demişti. O kadar haklıydı ki...Tabii ki gidip eline abur cubur verin demek değil bu.

Gebelikte de boyle hissetmek cok normal. Ben de 9. haftadayken ben galiba bunu istemiyorum diye hüngür hüngür ağlamıştım. Çünkü çocuğum büyüdü, bir konfor alanım var, düzenim var her şey tıkırında. Ama hayat böyle bişi değil :) Derler ya siz plan yaparken hayat başınıza gelenlerdir, cidden de öyle.

O yavruş sizden dünyaya gelip vucut bulmak istemiş, ona hoşgeldin diyin, o da kendi deyenimini yaşayacak bu dünyada, hem de sizi çok sevecek <3

Tecrübeli bir anne olarak diyeceğim şu ki, pimpirikleriniz hiçbir işe yaramayacak. Doğan büyüyor cidden, bir bakmışsınız boyunuza gelmiş geçmiş oluyor. Mutlu anne, mutlu cocuk; rahat anne, rahat cocuk...Cidden bu durum cocukların psikolojisinde cok cok onemli. Ben sebze yemiyor diye cok endiselenirdim, doktor bana cocuk ne yiyip yemeyecegini sizden iyi bilir biraz cocugunuza guvenin demişti. O kadar haklıydı ki...Tabii ki gidip eline abur cubur verin demek değil bu.

Gebelikte de boyle hissetmek cok normal. Ben de 9. haftadayken ben galiba bunu istemiyorum diye hüngür hüngür ağlamıştım. Çünkü çocuğum büyüdü, bir konfor alanım var, düzenim var her şey tıkırında. Ama hayat böyle bişi değil :) Derler ya siz plan yaparken hayat başınıza gelenlerdir, cidden de öyle.

O yavruş sizden dünyaya gelip vucut bulmak istemiş, ona hoşgeldin diyin, o da kendi deyenimini yaşayacak bu dünyada, hem de sizi çok sevecek <3
Tam da bu sabah bu konuya ağladım gerçekten 😑 insan kendisinden tiksiniyor 😒

Ayyy hayırlı olsunnnn, sağlıkla kucağınıza alın <3

Kaç haftalıktı sizin?? Ben de yarın gidecegim, acaba belli olur mu 11+4 bugun :KK70:
Ben bugun 12+2yim aramızda çok yok valla açabilir sizin bebe de 😅😅 ama açmazsa da fetalle ortaya çıkar bir haftaya 🙏🏻 sağlıkla zamanında kucağımıza alalım inş amin. 😇❤️

X