Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlarrrrrrr 8+5 kalp atisini gorduk hersey yolundaymisssss o kadar mutlu oldum ki ve sok oldum ki anlatamam size🥺🧿 Hala inanamiyorum icimde bi kalp daha attiginaaaa🌸🌸🌸 Benim icin dua eden benden haber bekleyen herkese tesekkur ederiim uf cok mutluyummm🙏🏻
Çok sevindim senin adına canim 🩷 grubumuzda mutlu pozitif mesajlar görünce çok seviniyorum. Bundan sonraki surecide sıkıntısız gecirirsin inşallah.Bizde bugün 6+2 de kalp atışlarını duyduk Rabbım isteyen herkese nasip etsin. sağlıkla vakitlice dogurmayi bizede nasip etsin.
Bu guzel duyguyu anlatmanın tarifi yok sanirim 🌸

öncelikle

Benim, ilk haftalar çok yüksek çıkıp (doktor muhtemel ikiz demişti) sonra tek bebeğim oldu. Bir de yüksek çıktığından bulantı kusmam çok olmuştu. BetaHcg ne kadar ani yükselirse bulantı da o oranda yüksek oluo. Buna iyi bir şey diyenler var.

Bir de sanki siz yanlış hesaplıosunuz. Çatlatma iğnesi öncesini, yani son adetin ilk gününü sayacaksınız, ilişki gününü değil. O çatlayan Yumurta, ilişki kurduğunuz tarihten en az 7-13 gün önce oluşuyor. Yani son adetin ilk gününde o yumurtanın oluşumunun başladığı günü sayacaksınız.

Dimi kızlar, yanlış heaaplamadıysam eğer...
Catlatma ignesi klomenle hamile kaldım
Dediğiniz gibi son adet tarihinden hesaplaniyor

Yaa tesekkur ederiiiim insallah caniiim saglikla mis gibiii, icim kipir kipir cok heyecanlandim🌸🙏🏻

insallah dua ediyorum bol bol💕🙏🏻 8+5 te gitmemin sebebi aslinda isteyerek degildi yurtdisinda yasiyorum burada 10 haftadan once bakmiyolar bile ama daha once kotu bi tecrubem oldugu icin erken ultrason yaptilar🌸🙏🏻 Onlar 7 diyordu ama satla uyumlu cikti 2-3 gun onde gibi hatta masallah💕 Biliyorum evet insallah guzel haberler gelicek ama, ben de Turkiyede olsam kesin erkenden giderdim ama merak etmeyiin. Hep guzel haberler paylasicaz insallah birlikte🧿🫠
Oh maşallah ne güzel Allah'ım tamamına erdirsin bütün gebelikleri 🥰 ben aslında sabırsızım idrar testini bile adet günü yaptım ama aynı zamanda aşırı stresli biriyim de. O yüzden stresten kendimi yiyeceğimi bildiğim için 7. Haftayı bekliyorum. betayı bile bir kere verdim 2 günde bir artış takibi istemedim. İnşallah kanama, enfeksiyon, sancı olmasın yeterli doktora gitmemek için. Yurtdışında mı doğru burada mı doğru yapılıyor bilmiyorum ama inşallah hepimiz sağlıkla ilerleriz 🥰🙏🏻🤰🏻🤲

Oh maşallah ne güzel Allah'ım tamamına erdirsin bütün gebelikleri 🥰 ben aslında sabırsızım idrar testini bile adet günü yaptım ama aynı zamanda aşırı stresli biriyim de. O yüzden stresten kendimi yiyeceğimi bildiğim için 7. Haftayı bekliyorum. betayı bile bir kere verdim 2 günde bir artış takibi istemedim. İnşallah kanama, enfeksiyon, sancı olmasın yeterli doktora gitmemek için. Yurtdışında mı doğru burada mı doğru yapılıyor bilmiyorum ama inşallah hepimiz sağlıkla ilerleriz 🥰🙏🏻🤰🏻🤲
Tüm dünyada böyle, hamilelik boyunca 3 kere ancak giriyorlarmış. Ultrasonun gebelere uzun vadede etkileri üzerine yazılan bilimsel çok fazla inceleme de yok. Varsa da yabancı dillerde, Türk doktorlar hastaneler ilaç ve makine sektörü bu işten deli gibi para basıolar.. Demezler ki son raddeye dek sağlıksız die..

Kizlarrrrrrr 8+5 kalp atisini gorduk hersey yolundaymisssss o kadar mutlu oldum ki ve sok oldum ki anlatamam size🥺🧿 Hala inanamiyorum icimde bi kalp daha attiginaaaa🌸🌸🌸 Benim icin dua eden benden haber bekleyen herkese tesekkur ederiim uf cok mutluyummm🙏🏻
Sırf sizin durumunuzu merak ettim için girdim uygulamaya şuan 😄 çok sevindim inşallah sağ salim kucağınıza da alırsınız 🌸

Çok sevindim senin adına canim 🩷 grubumuzda mutlu pozitif mesajlar görünce çok seviniyorum. Bundan sonraki surecide sıkıntısız gecirirsin inşallah.Bizde bugün 6+2 de kalp atışlarını duyduk Rabbım isteyen herkese nasip etsin. sağlıkla vakitlice dogurmayi bizede nasip etsin.
Bu guzel duyguyu anlatmanın tarifi yok sanirim 🌸
Ay masallah masallah size dee💕 Guzel haberler katlanarak artsin insallah, gercekten cok guzel bir duygu cok duygusalim🫠🫠💕🥺🙏🏻 Amiiin guzel dilekleriniz iciiiin hepimize saglikli bebisler saglikli dogumlar diliyoruum🙏🏻
Inanin farkimiz yok ben de asiri sabirsizim ama uzukmiyim bu kez diye beklemistim test icin bile. Bekleyin bence de guzel olucak hersey, artis takibi vs. yapmak bi yandan kontrolu sizde tutuyor ama bi yandan da cok stresli cok iyi anliyorum. Insallah hicbir kotu sebep olmasin mis gibi saglikli bebisinizi gorun kalbini duyun siz de🧿🙏🏻

Tüm dünyada böyle, hamilelik boyunca 3 kere ancak giriyorlarmış. Ultrasonun gebelere uzun vadede etkileri üzerine yazılan bilimsel çok fazla inceleme de yok. Varsa da yabancı dillerde, Türk doktorlar hastaneler ilaç ve makine sektörü bu işten deli gibi para basıolar.. Demezler ki son raddeye dek sağlıksız die..
Bu bence iyi değil ya. Ben daha önce dış gebelik geçirmiştim. Erken tespit edilmeseydi 8-10 hafta bekle denseydi hayati risk oluşturabilirdi.

Hicbir onlem almiyo olmalari ve dogal akisina birakiyo olmalari sureci hamile olarak cok yipratan bisey aslinda ama tabi cok daha rahatlar, dediginiz gibi 10.hafta 13.hafta ve 20.haftada ultrason oluyormus detayli o da, sonra da heralde sikligi artiyodur 30dan sonra diye dusunuyorum. Ben yine de gelince turk bir doktora gidicem ama, burada en ufak bi seyi bile soramamak cok tedirgin ediyor🥺

Oo bizim okulda herkes birbirine düşman. Ben geçen hafta insta ya koydum, duyanlar duymayanlara anlatsın, üzerime gelmesinler die.

Mesela bugün inanılmaz kötüydüm, bişe yiyemedim, koltuktan kalkamadım.. Çok kötü... Haftaya sanırım gitmem ek için rapor alcam. Gidip de oralarda sürünmek istemiyorum. Bizde hamile vs gözünün yaşına bakan yok zaten. Müdür değişti ama bilmiom bu sene bakalım nası olacak. Ilk gebeliğimde Tubitak proje yürütücüsüydüm okulda, iki aylık hamileydim, kimseler yardım etmedi o masaları okulu komple hazırladım a fan z ye uğraştım o halimle de bir teşekkür etmedi müdür.. Onca projeyi de 6 saat sergiledik, hemen kaldırtmıştı. Bu kez kendimi harcatmıcam. Diğerleri gibi yatcam hamileyim die.
Gerek yok fazla fedakarlığa ben bana ne kadar yardımcı olursa okul o kadar karşılık veriyorum bana verilen angaryalara da genel olarak tepki veriyorum zaten şimdi olmaz ama olursa rapor haklarımı kullanırım ama yardım ederlerse ben de fazlasını yaparım bakalım nasıl olacak benim müdür ne gerek vardı şimdi bile der o kadar düşünmeden konuşuyor ama iyi niyetli

Aaa.. Ben de 87'liyim. Kimse bana bişe demedi. FETAL DNA nedir kızlar?
Önceki mesajına ithafen evet 8. Haftadayız ben de 7+3 üm.

35 yaş üstü down sendromu vs açısından yaş riski artıyor ya ikili test vs yerine sizden kan alıp ondan bebeğin DNA yı ayrıştırıp yurtdışına yolluyorlar oradan 3 tane kromozom hastalığı için yüksek oranda doğruluğu olan sonuç veriyor işte down sendromu ve diğer genetik rahatsızlıklar için o arada cinsiyet de belirleniyor. Ama tabi Li %100 değil doğruluğu ama baya bir rahatlatıcı diyebilirim. Genelde yanılma bozukluk var deyip çıkmaması üzerine genetik sorun yok deyip çıkması neredeyse yok gibi bişi.

Ay hiç bilmiyorum ilk gebeligimde bayağı bir ultrasona girmiştim böbreklerim de rahatsızdı. Dikkat ettiğim en önemli şey radyasyon alanlarından uzak durmaktı ama elimizde telefon önümüzde bilgisayar ne kadar uzak durabilirsek kârdır 🙁

Aaa.. Ben de 87'liyim. Kimse bana bişe demedi. FETAL DNA nedir kızlar?
35 yaş üstü hamileliklerde bebekte anomali riski artıyormus ya . Fetal DNA ile bir tüp kan alıp bunu çok erken tespit edebiliyorlarmis bu yüzden bazı kişilere önerdiklerini duymuştum.15bin civarinda maliyeti olan bir test. Umarim böyle şeyleri hiçbirimiz yaşamayız tabi.

Hicbir onlem almiyo olmalari ve dogal akisina birakiyo olmalari sureci hamile olarak cok yipratan bisey aslinda ama tabi cok daha rahatlar, dediginiz gibi 10.hafta 13.hafta ve 20.haftada ultrason oluyormus detayli o da, sonra da heralde sikligi artiyodur 30dan sonra diye dusunuyorum. Ben yine de gelince turk bir doktora gidicem ama, burada en ufak bi seyi bile soramamak cok tedirgin ediyor🥺
Ben burda hamile olup önüne gelenle birlikte olanı, hamileyken deli gibi içeni, abut cubur yiyeni... bir sürü kadın görüyorum Avrupalı. Yani onlar sanki bizim kadar titiz davranıp sallamıo gibiler açıkçası.

X