Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

AHAHAH sizin ikinci galiba ilk hareketlerini ne zaman hissedeceğim inanın en çok o merak konusu benim içim inşallah eşim yanımda olur ilk gebelikte biraz geç hissediliyormuş galiba
Genelde 20 hafta civarı ama zayıfsanız 16 hafta civarı sa olabiliyor. Eşiniz yanınızda olsa bile o hemen anlamayacak onun dışarıdan anlaması bir kaç hafta sonra oluyor yani size inanmayabilir bile

Ben kendime az önce sütlü kabak çorbası yaptım tuzlu karabiberli çok iyi geldi benden ve oğlumdan başka kimse yemediği için 2 gün yeriz herhalde

Kızlar benim beta hgc aşağıdaki gibi artıyordu.özele gittim keseyi görmedi sağlıksız dedi ve bütün ümidim bitmişti. Bugün şehir hastanesine gittim. Alttan baktıklarında kese görüldü. Sata göre 6+6 ama kese 5+1 çıktı geç döllenme olabilir dedi. Haftaya kontrol verdi. Bebek var mı yok mu belli olur dedi. Normalde özel bana dış gebelik dedi ve bunun üzerine devlete sonlandırmaları için gitmiştim. Şuan şoklardayım. Size tavsiye olumsuz bir sonuç söylendiğinde başka bir yerde de kontrole gidin.

15.08: 566
17.08: 606
19.08: 649

beta artışı çok sağlıklı gibi gelmedi bana ama yine de en iyisini doktorlar bilir tabi ki

Merhaba inşallah doktoun dediği gibidir sağlık kucağınıza alirsiniz. Ama dış gebelik ciddi bir konu bu ihtimali unutmayın olur mu? Daha önce dış gebelik geçirdim ve Dr fark etmemişti en son apar topar kanamadan dolayı ameliyata alıp sol tüpümü aldılar. Bu sebeple bu tarz artış durumunda akla gelen ilk durum dış gebeliktir bunu ekarte etmeden şiddetli ağrı uyuşma olursa muhakkak hastaneye başvurun. İnşallah geç dollenmedir hakkınızda en hayırlısı olsun

kızlar benim içten ateşim varmış gibi sanki nefesim sıcak sıcak geliyor 2 gündür böyle dün önemsemedim ama hala devam ediyor var mı böyle olan yoksa bir doktora mı görünsem

Canım ben de yaklaşık böyle bir konu yaşadım maalesef kesinlikle korkutmak istemiyorum ama istiyorsan eski mesajlarımdan oku hatta benim betam çok düşükken kese görüldü hem karından hem Vajinal yoldan ve buraya da yazdım yani betanın bu kadar düşük olup kesenin bu kadar erken gözükmesi nasıl olabilir diye kesinlikle hiçbir şeyim de yoktu ne kanama ne bir şey. Ama yaklaşık 1.05 gün önce kanama başladı ve yarın kontrolüm var yani doktor kesinlikle bu bebek ya düşer ya dış gebeliktir dedi ihmal etme takip et. ve de şöyle düşün detay 24 saat içerisinde iki katına çıkması gerekirken biz de o şekilde ilerlemiyor yani hayırlısı neyse o olsun hakkında ama ne olursa olsun üzülme her şerde bir hayır var.

Karından baktı. Amin inşallah hepimiz sağlıcakla doğuralım
Çok teşekkür ederim amin
Gözün aydın canim karindan mi gördü biraz daha ayrıntı yazsan
Karından baktı. Teşekkür ederim. Darısı hepimizin bebeğinin kalp atışlarına inşaallah

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Bire bir yaşadığınız için size sormak istedim. Dış gebelikte kanama ve ağrı çok şiddetli mi oluyor? Bir iki damla açık pembe akıntı için dış gebelik mi diye endişelenmek saçma mı?

Merhaba teşekkür ederim. Dış gebelikte bebek benim sol tupume tutunmustu. Ve kanama karın boşluğuna oldu yani vajinal bir kanama yaşamadım. Çalışırken sol kasığımda ağrı hissetmeye başladım giderek artmaya başladı hastaneye gittim ilaç verdiler ama çoktan tüp zarar görmüş kanama başlamış ertesi gün artık bacağımı sol tarafını ağrıdan uyusmustu hiç hissetmiyordum zorla ameliyata aldılar (ehil olmayan bir doktora denk düştüm ) hekimin yüzünden sol tupum alındı sağ tupumde süreçte zarar görmüş şimdi tek şansım tüp bebek. Dış gebelik olsa duramazsiniz bu sebeple rahat olun. Bir de zaten beta HCG değerinizde düzenli artisiniz olmaz ya çok küçük artar yada sabit kalır endişelenmeyin.bebeginizi sağlıkla huzurla mutlulukla kucağınıza alirsiniz inşallah

Çok teşekkür ederim. Mesajınız ne kadar içimi rahatlattı anlatamam. İnşallah en kısa zamanda dilediğiniz haberi alırsınız. Dualarım sizinle

Merhaba ben iki kez dış gebelik geçirdim; ilki iğne ile düşürüldü; ikincisinde doktor hatası tüpüm patladı ve nerdeyse ölüyordum. Zor bela ameliyata yetiştik.
İkincisinden bahsetmek istiyorum.
Adetime 3 gün varken anladım gebe olduğumu. Sonra test yaptım beta 54 çıktı; doktora gittim. Doktor normal olduğunu söyledi beta 200’lere çıktı iki gün sonra. Adetimden 1 hafta geçti ve kanamam oldu; tekrar doktora gittim. Düşük bu ve bişi yapmaya gerek yok dedi. 1 hafta daha geçti feci bir ağrı ile başka doktora gittim gece; film çekti yumurtalık ters dönmüş olabilir vs dedi eve gönderdi. Ki düşük yaptığımı da söylemiştim.
1 hafta daha geçti; ara ara ağrım oluyordu ama rahatsız edici değildi.
Bir gece bir ağrı başladı, kusmaya başladım. Dayanılacak bir ağrı değildi hemen hastaneye gittik. 15 dk içinde ameliyattaydım.
Bu arada ameliyata girerken betam 400’lerdeydi.

Çok teşekkür ederim. Mesajınız ne kadar içimi rahatlattı anlatamam. İnşallah en kısa zamanda dilediğiniz haberi alırsınız. Dualarım sizinle
Aminnn rica ederim Allah razı olsun inşallah bende sizin aranızda olacağım. Beta HCG pozitif çıktı kese ve kalp sesini bekliyorum inşallah

Çok geçmiş olsun inşallah bir daha yaşatmasın Allah

kızlar benim içten ateşim varmış gibi sanki nefesim sıcak sıcak geliyor 2 gündür böyle dün önemsemedim ama hala devam ediyor var mı böyle olan yoksa bir doktora mı görünsem
Canım ben de öyleyim genelde akşamüstleri ateşim varmış gibi oluyor sonra geçiyor. 5 gün filan yaşadım ama dünle bugün yok. Ben de enfeksiyon geçirmiştim ondan mı acaba diyip duruyordum kendime.

Çok sevindim. Gözün aydın darısı kalp atışını duymaya inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…