2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kızlar her akşam yemekten sonra ortadan yarılıverecek gibi oluyor karnım🤣 Nasıl bir şişkinlik, nasıl bir şişkinlik. Hayır çok şey de yemiyorum, yemekten sonra hemen uzanmam gerekiyor, oturukça durursam karnım sıkışıyor😅
Ayy bende öyleyim ya özellikle akşam yemeği sonrası patlıyorum resmen 😅😂

Ben adacel olmayi düşünüyorum. 30. Haftada vurulan tetanoz, difteri, boğmaca karma aşısı. Erken dogum riskini görece ekarte eden, güçlü bir aşı. Eczaneden kendimiz satin alip saglik ocaginda vurdurucaz.
Bana da doktor 2. Dozu saglik ocaginda olmq ben sana karma bir aşı yazacagim bir sonraki randevuda demişti bu sanırım. Erken doğum riskini nasıl ekarte edebiliyor ki.

Bana da doktor 2. Dozu saglik ocaginda olmq ben sana karma bir aşı yazacagim bir sonraki randevuda demişti bu sanırım. Erken doğum riskini nasıl ekarte edebiliyor ki.
30. Haftalarda yapildigi icin benim gibi erken dogum riski olanlar icin daha güvenli. Bazi kisiler tetanozdan sonra erken dogum yasadiklarini vs soylemisler. Bazilarinin bunyesi kaldirmiyor maalesef hem de 2 doz

Ayy bende öyleyim ya özellikle akşam yemeği sonrası patlıyorum resmen 😅😂
Bende de vardı bu diyete girdim den beri tok ve güçlü kalkıyorum öncesinde şiş bir karın kendimi uzatacak yer aryordim Dr sormuştu yemekten sonra halsizlik yorgunluk çökuyomu evet demistm şekerin yükselince öle olur dedi

Günaydınlarrrrr kıpır kıpır içimizde kelebekler uçuşuyor 😂😂😂 maşallah maşallah hepimize burayada geldik şükür üçüncü tirmester de girdik doğuma 12 hafta gösteriyor 😂😍😍😍😍 hepiniize hayrlı kandiller tüm dualaruniz kabul olsun inşallah sağlıcakla hepimiz bebeklerimizi kucağımiza alalım 😍😍😍😍
Günaydın caniim🌸 valla maşallah hepimize son zamanlari da hayırlısıyla sağlıkla atlatalım hepimize dua ediyorum kolaylıkla geçsin şu son 3 ay da 🤲 hayırlı kandiller ❤️
Bende de 109 gün gösteriyor gözyaşım pıt 🥹

Günaydın caniim🌸 valla maşallah hepimize son zamanlari da hayırlısıyla sağlıkla atlatalım hepimize dua ediyorum kolaylıkla geçsin şu son 3 ay da 🤲 hayırlı kandiller ❤️
Bende de 109 gün gösteriyor gözyaşım pıt 🥹
Ayy benim 84 gün gösteriyor 😅bugün tam 28+0 haftalık oldu nar çiçeğim😍 bugüne kadar güzel geldik çok şükür kalanı bundan da güzel geçsin inşaallah hepimizin♥️♥️

Ayy benim 84 gün gösteriyor 😅bugün tam 28+0 haftalık oldu nar çiçeğim😍 bugüne kadar güzel geldik çok şükür kalanı bundan da güzel geçsin inşaallah hepimizin♥️♥️
Oyyy maşallah canım amin insallahh❤️❤️
Grupta çoğu kişi önde sanırım biz biraz geriden geleceğiz ben ve birkaç kişi 😅

Bugün tuzla devlet hastanesinin gebe okuluna kayıt yaptırdım. Haftada bir gün olmak üzere 5 hafta sürüyormuş. İster online ister yüz yüze eğitim alabiliyoruz. Nisan ayının ilk dersi çarşamba günü işlenmiş. Bayramdan sonra kalan dersler olacakmış. Ben nisan ayına kayıt yaptım. Kaçırdığım ilk dersi mayıs ayında da alabiliyormuşun sıkıntı olmuyormuş. Anadolu yakasında oturup özellikle ilk gebeliği olan arkadaşlar düşünebilir belki 🌸

Kizlar merhabalar dun aclik kan sekeri testini yaptirdim seker yuklemeli olani degil. Aclik insulin dusuk cikti bu konuyla ilgili rndiselenmem gereken bi durum var mi

Bugün tuzla devlet hastanesinin gebe okuluna kayıt yaptırdım. Haftada bir gün olmak üzere 5 hafta sürüyormuş. İster online ister yüz yüze eğitim alabiliyoruz. Nisan ayının ilk dersi çarşamba günü işlenmiş. Bayramdan sonra kalan dersler olacakmış. Ben nisan ayına kayıt yaptım. Kaçırdığım ilk dersi mayıs ayında da alabiliyormuşun sıkıntı olmuyormuş. Anadolu yakasında oturup özellikle ilk gebeliği olan arkadaşlar düşünebilir belki 🌸
ya aslında ben de gebe okulu düşünüyorum da, doğumdan sonra 3 ay annemin yanında olacağım zaten, kadın 3 tane çocuk büyütmüş, gerek yok diyorum. kafam karışık :)

Tünaydın kızlar. Verandada oturmuş kuşların bizim verandaya yuva yapmasını izliyorum. Dişi kuş ciyak ciyak adama bağırıyor(demek tüm hamilelerde bu tripler var). Adamcağız çalı çırpı toplayıp getiriyor. Dişi kuş çalıları hemencik yerleştirince, adam geç kalıyor tabi, dişi kuş " nerde kaldın" der gibi yine ciyaklıyor. Yumurtlama zamanı geldi herhalde, biran önce ev bitsin de yumurtlayayım derdinde. Ayyy çoluk çocuğa karışacak herkes aynı azizim😄 Bizden farkları yok🤣🤣 Bebek bekleyen kuştan bir arkadaşım oldu, bakalım önce hangimiz yavrulayacağız 🤣😊

Eklentiler

• IMG_20240405_100408.jpg
    IMG_20240405_100408.jpg
    141,7 KB · Görüntüleme: 49
ya aslında ben de gebe okulu düşünüyorum da, doğumdan sonra 3 ay annemin yanında olacağım zaten, kadın 3 tane çocuk büyütmüş, gerek yok diyorum. kafam karışık :)
Gebe okulunda sadece bebek bakimi degil dogum icinde eğitim veriyorlar nefes egzersizleri dogum anını yönetme vs gibi bilginiz olsun 😊

Tünaydın kızlar. Verandada oturmuş kuşların bizim verandaya yuva yapmasını izliyorum. Dişi kuş ciyak ciyak adama bağırıyor(demek tüm hamilelerde bu tripler var). Adamcağız çalı çırpı toplayıp getiriyor. Dişi kuş çalıları hemencik yerleştirince, adam geç kalıyor tabi, dişi kuş " nerde kaldın" der gibi yine ciyaklıyor. Yumurtlama zamanı geldi herhalde, biran önce ev bitsin de yumurtlayayım derdinde. Ayyy çoluk çocuğa karışacak herkes aynı azizim😄 Bizden farkları yok🤣🤣 Bebek bekleyen kuştan bir arkadaşım oldu, bakalım önce hangimiz yavrulayacağız 🤣😊
O da elini çabuk tutsun pıçaklatmasın kendini. Bu erkeklerin uyuşuk rahat tavırları kuşları bile delirtmiş 🤓

X