2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Evet gerçekten az kaldı ve ben stres olmaya başlıyorum. Önceki gebeliğimde bu haftalarda ödemim artmıştı. Yani bugüne gör hesaplayınca o zaman daha kiloluydum ve daha fazla ödemim vardı. Takip ettiğim bi uygulamada şunu gördüm iyice stres oldum. Yine zehirlenmekten ve çocuğu küvöze almalarından korkuyorum 😨
Allahım yardımcı olsun hepimize
Ödemim artacak mı hangi hafta artacak diye merakımdan hala yüzüğümü çıkarmadım 😁
Bacaklarım şişmeye başladı onu hissediyorum da bütün ayaklarımı aşağı sallıyorum muhtemelen ondan 🥲

Ödemim artacak mı hangi hafta artacak diye merakımdan hala yüzüğümü çıkarmadım 😁
Bacaklarım şişmeye başladı onu hissediyorum da bütün ayaklarımı aşağı sallıyorum muhtemelen ondan 🥲
Yaa ben de ödemi merak ediyorum 😬 tabi inşaallah çok şişmeyiz de 😅 geçen hava biraz soğuktu ellerim üşümüş baktım yüzük nasıl dönüyor parmağımda aferin dedim böyle devam et 😂

Annemler yanıma gelince onu ye bunu yeden 7 haftada 4 kilo almam şoku 😱 doktor da şok oldu 2 kilo falan al artık demişti ben abarttım ama iki haftada şiştim karnım da ondan çıktı hissettim zaten 😬 3 hafta sonra gel dedi max 1 kilo al dedi araya bayram da giriyor hiç sanmıyorum ama bakalım 😂😂😂 Bebiş baya iyi maşallah bugün 24+6 olarak gittim hep 4 gün önde çıktı değerleri. Kilosu da 807 gram. Yanaklar tombikleşti 😍plasenta aşağıda 32. Haftada kontrol edilecek diye not aldı. Kordon için de çoğu bebek %95 i dönüyo baş aşağı sadece %5 i dönemiyor kordon kısa kalıyor o şekilde falan dedi bunun için de erken 13 haftamız var 38. Hafta itibariyle doğumu beklicez dedi. Ne kadar sonuna gelmişiz yolun ya 13 haftamız var gibi düşünelim şimdiden deyince tuhaf oldum 🥶😱Eki Görüntüle 3409371
Masallah🧿🧿
Benim bebek baş aşağı gelmis. Plesanta on tarafta. 3 hafta önce başı yukardaydi. Dönmüş yaramaz. Doktor bana kordonla alakalı hiçbir şey söylemedi ama ben orda çektiğimiz fotoğrafları inceleyince evham yaptım.

Kızlar benim hem şekerim açlık hem tokluk yüksek 😔😔bnde birşeyler ters gidiyor bu şeker galiba başıma iş açacak açlık daha önce 80 di şimdi 113 😥😥bn o kadar dikkat etmeme ragmen bu çıktı 😔

Kızlar ben soyle bir alt acma seti aldim muslin battaniyesi, alt acma minderi ve yastigi var. Minderi şu yatağının içinde kullanmak için aldim. Bir de koltukta yatirirken altına sererim diye dusundum. Boyutları çok büyük değil çantaya da atılabilir. 40*70 alt acma battaniye de 80*90 heralde bir süre kullanabilirim diye dusundum.

Eklentiler

• Screenshot_20240331_102314_WhatsApp.jpg
    Screenshot_20240331_102314_WhatsApp.jpg
    53,7 KB · Görüntüleme: 40
  • Screenshot_20240331_102221_Trendyol.jpg
    Screenshot_20240331_102221_Trendyol.jpg
    50,1 KB · Görüntüleme: 40
Kızlar benim hem şekerim açlık hem tokluk yüksek 😔😔bnde birşeyler ters gidiyor bu şeker galiba başıma iş açacak açlık daha önce 80 di şimdi 113 😥😥bn o kadar dikkat etmeme ragmen bu çıktı 😔
113 moral bozacak kadar yüksek değil canım bozma moralini sen dikkat etmeye devam et. Tarçınlı suyu unutma

Çok sevindim ameliyatın güzel geçmesine. Serklaj ameliyat sırasında riskleri olan bi operasyon. Bundan sonraki süreç için evde sadece yatmanı mı istedi? Zamanında doğum olur inşaallah hepimizin.
3 gündür hastanede yatıyorum yarın da buradayım taburcu edecek sonrada hep evde yatış dedi. Amin 🙏🏻 inşallah

Tokluk da 130 çıktı ćanm düşünmeden edemiyorum ya
Canım seni çok iyi anlıyorum bu hepimizin başına gelebilir çoğunlukla gebelikten sonra geri gidiyor zaten gebelik şekeri bence dikkat edersen biraz hiç sorun olmaz çok fazla yüksek değil gerçekten şeker hastaları 200 kere çıkıyor çok şükür bence seninki onlara göre yine iyi biliyorum hele de hamilelikte canının çektiği şeyleri yiyememek zor Allahım yardımcın olsun inşallah kolay atlatırsın 🌸

Ya 😥bn şimdi Doktorami gidim birdaha
3-4 gün takip et bakalım açlık şekerlerin düşcek mi. Gece yatmadan önce bşey yeme yani doktorlqr 9dan sonra bşey yemeyin diyorlar. Birde 8-9 saat sonra ölçmen gerekiyor. Yani 12 de yattğnı düşünürsek saat 8-9 gibi ölçüm yapman gerekiyor

Canım seni çok iyi anlıyorum bu hepimizin başına gelebilir çoğunlukla gebelikten sonra geri gidiyor zaten gebelik şekeri bence dikkat edersen biraz hiç sorun olmaz çok fazla yüksek değil gerçekten şeker hastaları 200 kere çıkıyor çok şükür bence seninki onlara göre yine iyi biliyorum hele de hamilelikte canının çektiği şeyleri yiyememek zor Allahım yardımcın olsun inşallah kolay atlatırsın 🌸
İnan ćanm normalde olsa bu kadar takmam blki ama bebek olunca ödüm kopuyo böyle bir gün hisetmiyim yüreğim ağzımda kendimi de suçluyorm düzgün beslenmedim bnim yüzüm den birşey olur diye korkuyorum😔

3-4 gün takip et bakalım açlık şekerlerin düşcek mi. Gece yatmadan önce bşey yeme yani doktorlqr 9dan sonra bşey yemeyin diyorlar. Birde 8-9 saat sonra ölçmen gerekiyor. Yani 12 de yattğnı düşünürsek saat 8-9 gibi ölçüm yapman gerekiyor
Bu akşam birde öyle denicm ćanm 8 den sonra birşey yemicm zaten hiç istahim yok bugün

X