2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Açlık 106 çıktı ama çok aç kalmamıştm yarın sabah yapcm onu

Tokluk ilk saat 180 çıktı
İkinci saat 119 çıktı
D duyci V vera_61 kızlar yardım edin
Yani ikinci saatte çıkan değer normal benim bildiğim kadarıyla. İlk saatte çıkan biraz yüksek ama ona da normal diyen var. Teyzem yıllardır ölçüm yapıyor bir saat sonra ölçüm yapılmaz demişti mesela. Benim doktor ağzına ilk lokmayı attıktan bir saat sonra ölçeceksin dedi o zaman yüksek çıkıyor. Ebeye sordum yemeğin bittikten bir saat sonra ölçeceksin dedi o normal çıkıyor. Kime inanacağımı şaşırdım valla

Açlık 106 çıktı ama çok aç kalmamıştm yarın sabah yapcm onu

Tokluk ilk saat 180 çıktı
İkinci saat 119 çıktı
D duyci V vera_61 kızlar yardım edin
Aclik sekeri biraz yüksek gibi ama kaç saat bi aclikti. Açlık 95 altı olmalı. Tokluk tam sınıra yakın çıkmış 120 sınır. Ben sana benim doktorun verdiği referans değerlerini atayim.

Eklentiler

• 20240330_213944.jpg
    80,4 KB · Görüntüleme: 48
Ah bnde hiç bilmiyorum ya

Aclik sekeri biraz yüksek gibi ama kaç saat bi aclikti. Açlık 95 altı olmalı. Tokluk tam sınıra yakın çıkmış 120 sınır. Ben sana benim doktorun verdiği referans değerlerini atayim.
Aç değildim çok çünkü öncesinde yoğurtlu yulaf yemiştm üç saat bile yoktu arada zaman dilimi

119 çıktı ama o sınırı geçmemiş olmak bile şuan bni mutlu eti ya

Ben 5 gündür ilk lokmadan iki saat sonra ölçtüm son iki günüm kaldı. Onları da yemek bittikten bir saat sonra şeklinde ölçmeyi düşünüyorum. Bakayım son tabloya ne diyecek doktor
Çok strsli ya böyle ne yicegimi bilemedim ama şekerli şeyler hiç yok abur cubur hiç bir şey

Kuzum sen bebişe neler almıştın bitti deyince bir sorayım dedim benim bir kaç eksik hala var
Tekstil bitti hastane çıkışı fotoğraf çekimi için ayrı derken onları bitirdim. Elektronik olarak braun kulaktan ölçer ayrı koltukları ayrı aldım burun aspiratörü aldım kamerasını aldım. Anne yanı elektrikli ana kucağı bebek arabası puset tamam. Banyo malzemeleri. Birkaç paket bez ve alt değişme örtüsü pamuğu. Kişisel bakım için makas seti şampuanı kremlerini aldım. Aklıma gelenler bunlar yoldayım hızlıca yazdım yine sorarsın ne aldığımızı karşılaştırırız
Çok saçmalamış tabiki canım bende attım geçenlerde o da o şekil dar giyince belli jogger eşofman tişört giydim bugün karnım görünmüyordu bile. Onlar çok biliyor hep kıskançlıktan
Beni aslinda bebegin kordonu endişelendirdi. Doktor bir şey demedi ama kordon boynuna yakın görünüyor. Ya da ben öyle görüyorum resimden bilmiyorum evhamli anne olarak yine endişelenmek icin bir sey buldum
Benim de bugün kontrolüm vardı kordonu kan akışını gösterdi ensesindeydi. Şimdi değil 32-38. Hafta belli olur dönüp dönemiyeceği dedi şuan onu kafana takma canım

Yine çok pahalı ya her türlü yırtılma da oluyor ben zeytin yağı ile desteklemiştim dibi var ama işe yaramaz. Doğum sonrası benim çatlaklarım olmuştu çok şaşırmıştım
Valla bilmiyorum benim ilk çocuk basenlerimde kendi çatlağım var zaten önlem olsun diye sürüyorum aldım ama Hindistan cevizi yağı da çok öneriyorlar ona da mı başlasam bilmiyorum. Gerisi Allah Kerim olursa da olur artık

Badem yağını da söylüyorlar
Aman ya sağlıkla gelsinler çatlaklara da başka çare bulunur. Dilan Polat’ta onarım bir şeyler yapılıyordu. Ama öyle göründüğü gibi değildir bence. Acısı da vardır

Bugün Şok markette bi kadın oğluma senin kardeşin mi olacak dedi
Şaşırdım. Sevindim de. Belli ediyor mu dedim. Evet kaç aylık dedi.
Oğlumda ben enine genişledim ödem topladım bebek belli etmiyordu sadece kilo almış gibiydim bunda karnımın belirmesi hoşuma gidiyor çatlaklar biraz üzüyor ama olsun bu sefer her şey seyrinde gidiyor inşallah

Karnıyarık otu da hamile ve çocuklara yasaklılar arasında ama ekmeğe katılan unda bulunması ne kadar etkiler yeterli veri yoktur ondan cevap veremezler bence canım. Bi çok ilaçta öyle aslında.
Ay çok teşekkür ederm daha elimi sürmem Ben almıştım kullanırım diye ama cesaret edememiştm bu akşam 1 tatlı kaşığı kadar yaptıgım keke kattım keşke sabredip hiç kullanmasaydım o kadarcıktan bi şey olmaz di mi

Arc diye bişey çıktı çatlaklara iyi geliyor diyorlar bi arkadaşım deniyor 6 ay önce yaptı doğumu etkisi olursa onda bende giderim

Annemler yanıma gelince onu ye bunu yeden 7 haftada 4 kilo almam şoku doktor da şok oldu 2 kilo falan al artık demişti ben abarttım ama iki haftada şiştim karnım da ondan çıktı hissettim zaten 3 hafta sonra gel dedi max 1 kilo al dedi araya bayram da giriyor hiç sanmıyorum ama bakalım Bebiş baya iyi maşallah bugün 24+6 olarak gittim hep 4 gün önde çıktı değerleri. Kilosu da 807 gram. Yanaklar tombikleşti plasenta aşağıda 32. Haftada kontrol edilecek diye not aldı. Kordon için de çoğu bebek %95 i dönüyo baş aşağı sadece %5 i dönemiyor kordon kısa kalıyor o şekilde falan dedi bunun için de erken 13 haftamız var 38. Hafta itibariyle doğumu beklicez dedi. Ne kadar sonuna gelmişiz yolun ya 13 haftamız var gibi düşünelim şimdiden deyince tuhaf oldum

Evet gerçekten az kaldı ve ben stres olmaya başlıyorum. Önceki gebeliğimde bu haftalarda ödemim artmıştı. Yani bugüne gör hesaplayınca o zaman daha kiloluydum ve daha fazla ödemim vardı. Takip ettiğim bi uygulamada şunu gördüm iyice stres oldum. Yine zehirlenmekten ve çocuğu küvöze almalarından korkuyorum
Allahım yardımcı olsun hepimize

Eklentiler

• C7AE4DCE-2188-4DC6-93FF-C68D4A1A4D5B.png
    306 KB · Görüntüleme: 48
Yok yok kuzucum bişey olmaz sebebi şey olabilir müsil etkisi yarattığı için bağırsak bariyerini bozar enfeksiyona açar o yüzden yasaktır belki de hiç zararı olmuyordur. Dediğim gibi yeterli veri olmayınca mecbur yasak diyorlar. Suyun da fazlası zehir dozunda tüketilen hiç bişeyin zararı olacağını düşünmüyorum. Eskiden analarımız neler yemiştir Allah bilir

Yanakson bir kız gelecek gibi maşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…