2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Aile sağlık merkezlerinde değil de hastanelerde ölçtürmek daha doğru sonuç veriyor. Sen nerede baktırdın?
Bir de tiroidi stres çok etkiliyor. Ben serklaj sebebiyle çok stresli bi dönem geçirdim. Bi ihtimal onada bağladım.

Kuzum aklima direk sen geldin zaten oksurukte. Dedim nasil dayanmis. Biraz daha iyiyim simdi gecen haftaya gore cok sukur. Dedigin gibi bi oksuruk kaldi ama o da o kadar zorlamiyor bugun. Uykusuzluk da cok zor ya. Gece olunca beni hafakanlar basiyordu nasil sabah olacak diye.

Hazirliklar cok guzel ya. Sonunda oda esya hazirlama faslina gecebildik cok şükür ben de alisverisi buyuk olcude tamamladim. Yerlestirmesi kaldi. Onu da dogum iznine cikinca yavas yavas yapmayi planliyorum. Zaman hem hizli geciyor hem gecmiyor gibi degisik

Benim kayınvalidemle görümcem bir sürü sey almış. Bayramda alıcam hepsini onlardan
. Ozaman bende fotograf paylaşırım. Hastane çıkışı bile almışlar beni cok büyük dertten kurtardılar
Ne güzel ya. Valla bende başkaları alinca çok seviniyorum annem ve anannem sagolsunlar bebise baya alışveriş yapmışlar. Hepsi insanı çok mutlu ediyor.

Canım bende hasta oldum geceleri hiç uyuyamadım öksürükten gerçi hatla aynı sağlık ocağına ölçtürdüm ama hep ona ölçtürüyordum

Ya sorma dün eski iş arkadaslarimla iftara gittik bir tanesinin eşi hamile doğumuna 6 hafta kalmış diyorum ne çabuk bitti problemsiz geçirdi doktoru bile diyormus ne çabuk geçti zaman diye. Bizimki hem geçiyor hem geçmiyor gibi yani o kadar haklısın ki haziranın ilk haftası gelecek bizimkinin karyolası, karyolası hariç her şeyini hazır edesim var agirlasmadan, böbrek ağrısı beni bitirdi son aylarda bir bilinmezligim var hazır yönetebiliyorken halledeyim aradan çıksın istiyorum valla.

Öksürük kötü valla ama bakıyorum herkeste var gibi hastalık geçse de oksuruk azala azala bitmeye çalışıyor zorlu süreç hamileyken de insan biraz endişe ediyor. Kaburgam agridiginda valla ben öksürükten oldu sandim düşün hiç aklıma böbrek gelmedi bile oyle zorlamisti. Zor zamanin geçmiş hemen kalan öksürüğün de geçsin bir an önce kuzum

Canım bende hasta oldum geceleri hiç uyuyamadım öksürükten gerçi hatla aynı sağlık ocağına ölçtürdüm ama hep ona ölçtürüyordum
Doktor bana sağlık ocağında ölçtürme. Dahiliye ölçsün dedi. Ben de öyle yapıyorum. Sürekli orada ölçtürdüğün için belki bir sıkıntı olmuyordur, bilemedim bende. Ama düzensizlik çok etkiliyor. Ben hamilelik öncesinde de kullanıyordum. Hamile kalmak için 2.5 altı isteniyordu. Ama benim önceki hamileliğimde çıktı bir daha da inmedi 2.5’in altına. Sonraki hamileliğinde de aklında bulunsun. TSH kontrolü yaptır derim. Biraz fazla ilerisi için konuşmuş oldum ama bi kere çıkınca diğer hamilelikte de çıkıyor. Bende öyle oldu en azından.

Kızlar ben korkuyorum ya insanın içine doğar ya bazen bazı durumları sezer 2 hafta önce doktora gittiğimde kasılmam var demiştim şeker yüklemesinden dolayı kültür testimi düzgün verememiştim enfeksiyon için tekrarlansın edindi şimdi 3 nisana aldım ama benim sancılarım arttı ve ben yalancı sancı diye düşünüyordum şimdi hergün belirli saatlerde karnımda kasılıyor büzülüp açılıyor ve ben doğum sancısını bilen biriyim valla en sonunda gidicem tekrar özele ya niye her tahlilim bir saçmalığa uğruyor hep işlerim ters gidiyor ya

Arkadaşlar midesinde hazımsızlık yaşayan var mı yediklerim sanki sindirilmiyor yediğim gibi kalıyor. Yatıp kalkınca ağzıma geliyor. Hamileliğin basidnan beri sanırım 10 şişe gaviscon kullandım ama şuan farklı sindirim yok sanki öyle bekliyor. Var mı çözüm buna ya

Şeker ölçümü yapan hanımlarben ilk ölçümümü yaptım. Sahurda açlık tokluk baktım. Açlık 70 çıktı. Bir saat sonraki tokluk 151 çıktı. Çok mu bu değer
Ben de bugün yaptırdım açlık 95 tokluk 1. Saat 177 çıktı bana ne çok yüksek ne düşük sınırda dedi ama diyet yap dikkat et dedi senin değerin de iyi bence biraz dikkat etsen bişey olmaz canım

Bende genelde uzun süre aç kalıp birden akşam yiyince oluyo midem ağzıma geliyo az yemeye çalışıyorum sorun olmuyo canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…