2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Hiç yoktu benim hamilelik öncesi doktor 25 başladı düşmedi.Bir gün 25 bir gün 50 içtim gene hiç düşmedi aksine arttı.🥲
hamile kalmadan önceden de kullanıyordum sabahları aç karna alıyorum canım ben en az 45 dk bir saat birşey yiyip içmiyorum alınca diğer türlü etkilemiyor. Bir de tuz tüketimine dikkat etmek gerekiyor tuzu iyotlu kullanıyorum.

Canım benim eşim de her gün ölçüyor 2 saat sonra yemekten 140 max olması gerekiyor seninki bir saat bilemiyom valla
Ama bak eşim kan aldırmıştı kan şekeri yüksek çıktı dikkat etti üç dört günde dengeye aldı bence biraz dikkat et hiç sorun olmaz
Allahım yüzüne baksın inşallah sorun yaşamazsın 🤲🏻❣️
Amin canım. Bir önceki akşam denemelik ölçtüm. İftardan iki saat sonraydı 84 çıkmıştı. Şimdi sabahki hem ilk lokmadan bir saat sonraydı hem de sahur diye birqz acele yedim acaba ondan mı dedim

Canım benim eşim de her gün ölçüyor 2 saat sonra yemekten 140 max olması gerekiyor seninki bir saat bilemiyom valla
Ama bak eşim kan aldırmıştı kan şekeri yüksek çıktı dikkat etti üç dört günde dengeye aldı bence biraz dikkat et hiç sorun olmaz
Allahım yüzüne baksın inşallah sorun yaşamazsın 🤲🏻❣️
Hamileler için sınır biraz daha düşük olmalı. 2 saat tokluk 120 altı olmalı canım.

Amin canım. Bir önceki akşam denemelik ölçtüm. İftardan iki saat sonraydı 84 çıkmıştı. Şimdi sabahki hem ilk lokmadan bir saat sonraydı hem de sahur diye birqz acele yedim acaba ondan mı dedim
Yediğin şeyler çok etki ediyor. Karbonhidrattan sonra genelde yüksek çıkar.

Bende Levotiron kullanıyorum. Başta 25 mg kullandım. Sonra artmaya başladı. 50 mg kullandım. Geçen hafta ölçtürdüm yine artmış. Bir gün 50 mg bir gün 75 mg kullanıyorum. Kahvaltıdan yarım saat önce içilmesi yeterliymiş. Ben en az 1 saat önce içiyorum. Neden yükseliyor ben de anlamadım. Ama nette baktım 2. trimesterde yükselebiliyormuş. Düzenli takip önemli. Sen nasıl kullanıyorsun?
Bende Levotiron kullanıyorum. Başta 25 mg kullandım. Sonra artmaya başladı. 50 mg kullandım. Geçen hafta ölçtürdüm yine artmış. Bir gün 50 mg bir gün 75 mg kullanıyorum. Kahvaltıdan yarım saat önce içilmesi yeterliymiş. Ben en az 1 saat önce içiyorum. Neden yükseliyor ben de anlamadım. Ama nette baktım 2. trimesterde yükselebiliyormuş. Düzenli takip önemli. Sen nasıl kullanıyorsun?
Ben euthyrox kullanıyorum 25 başladı düşmedi bir gün 25 bir gün 50 dedi.bugün ölçtürdüm randevu alıp gideceğim muhtemelen her gün 50 der ama düşer mi bilmiyorum.Banada kahvaltıdan yarım saat önce iç dedi.Bende 45 dk duruyorum hergün 9 da içiyorum aç karına ama olmuyor yerinde bile kalmıyor artıyor

Bende 25lik kullanıyorum gebeligimin başından beri suan 2bucugun altinda seyrediyor doktor ayni sekilde devam dedi. Bide ben kahvaltidan baya bi önce içiyorum etkisi var mıdır bilmem. Eşimi sahura kaldırdığım zaman yani 4-5 gibi falan iciyorum
Birde öyle deneyelim doktor gene artırdığı şekilde inşallah düşer benimki de 🥲

hamile kalmadan önceden de kullanıyordum sabahları aç karna alıyorum canım ben en az 45 dk bir saat birşey yiyip içmiyorum alınca diğer türlü etkilemiyor. Bir de tuz tüketimine dikkat etmek gerekiyor tuzu iyotlu kullanıyorum.
Ben de iyotlu tuz kullanıyorum başka yemede içmede dikkat ettiğiniz var mı

Ben de iyotlu tuz kullanıyorum başka yemede içmede dikkat ettiğiniz var mı
Yok canım günde 3 öğün besleniyorum normal. Vitamin değerlerine baktır troit için vitamin de lazım. ilk üç ay diafol kullandım sonra vegaferon fort a geçtik. onun dışında başka bir şey yapmıyorum.

Kızlar selamm bebisimin seti geldi Cook güzel minicikler. Fikir olması açısından ebebekten 3 aylık bir tulumla da size karşılaştırma attim. Boy olarak aynılar en olarak genisleyebiliyor. Sadece kolda biraz kısa kaldı. Onun dışında kaliteleri çok hoş. 2 çeşit battaniyesi olması çok harika.
Benim kayınvalidemle görümcem bir sürü sey almış. Bayramda alıcam hepsini onlardan
. Ozaman bende fotograf paylaşırım. Hastane çıkışı bile almışlar beni cok büyük dertten kurtardılar😂

Ben euthyrox kullanıyorum 25 başladı düşmedi bir gün 25 bir gün 50 dedi.bugün ölçtürdüm randevu alıp gideceğim muhtemelen her gün 50 der ama düşer mi bilmiyorum.Banada kahvaltıdan yarım saat önce iç dedi.Bende 45 dk duruyorum hergün 9 da içiyorum aç karına ama olmuyor yerinde bile kalmıyor artıyor
50 de benimde düşmemisti 3 aydir 75lik devam ediyorm sonunda düştü. Simdi kontrol altinda çok şükür

Odaları değiştirmeye giriştik bitermi ya çok zor gliyo gözüme temizlik 😥 gerçekten nasıl tek başıma koca evi temizlliyp bitircm o biterse baslar bnim bebek dolabı yatağı düzeltmem🤲dua edin lütfen bir kaza bela olmadan atlatym bu süreci,6 aydır oluyorm değiştirmek için
O kadar haklısın ki işler benimde gözümde büyüyor hala kafamda oturmadı birşeyler rahat rahat takılıyorum 🥹
İnşallah kolayca bitirirsin de kurtulursun canım

X