2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Zaten çiğ tavuk ve ete hamileyken dokunmak iyi değil. Toksoplazma bulaşabilir. O yüzden ben evdeki tüm et tavuk işlerini eşime bıraktım. Dokunmuyorum hic😬
Bunu ben de duymuştum ama ben tiksindiğim için dokunamıyorum ozellikle tavuktan tiksiniyorum 🙈 buzdolabı poşeti geçiriyorum elime sağlamca yavaş yavaş hallediyorum işimi 😅

Son düzenleme:
oglak_kadini oglak_kadini evde gün boyu uzanıyor musun hala? En son doktor açıklık var dedi demiştin. Detaylıda bir şey dedi mi doktor?
Gün boyu uzanmıyorum yürüyüş de yapıyorum yemeğimi yapıyorum gerisinde uzanıyorum. Açıklık yok. 32 mm imiş rahim ağzı. 39 değilmiş o diğer Dr nereye baktı ve nasıl öldüyse artık. Kapalı yani. Ama hunilesme azıcık varmış. O da bizim durumda olurmuş zaten o dikiş boşuna atılmadı oraya. Yapilmasaydi çok farklı olabilirdi.

Sen nasılsın ayaklandın mi detaylıya gittin mi

Kızlar bu bebek kıyafeti bedenlerine kafam çok karışıyor. Yenidogan bebek için kaç cm olmalı alınacak ürünler. E bebekten baktim hep 50 cm mesela başka markalarda yenidoganlar 52-56 cm yazıyor. Kafam karıştı 50 cm yazanlar çok mu küçük olur ?
Bu yenidogan olanlari cok az giyiyor canım
Bebegin boyuda onemli oluyor
Benim bi bebegim 1 hafta biri 10 gun giydi hatırlıyorum
Ama minyon bebekler daha uzun vakit giyer
Hic almasan digerleri buyuk gelebiliyor😅
Bi iki tane olsun
Ben gerisini 0-3 ay alıyorum
Sen mi almistin mom yazan tulum
Onu mesela 1-3 ay almıştım 52-56 cm

Bu yenidogan olanlari cok az giyiyor canım
Bebegin boyuda onemli oluyor
Benim bi bebegim 1 hafta biri 10 gun giydi hatırlıyorum
Ama minyon bebekler daha uzun vakit giyer
Hic almasan digerleri buyuk gelebiliyor😅
Bi iki tane olsun
Ben gerisini 0-3 ay alıyorum
Sen mi almistin mom yazan tulum
Onu mesela 1-3 ay almıştım 52-56 cm
E bebek yenidoganlarinda 50cm yazıyor genelde. Mesela bebetto olanların yenidoğanlari 56 cm farklılık gösteriyor. Ben 62 cm almisim genellikle bugün kontrol ettim aldıklarımı da yenidogan diye aldığım setlerde de 62 cm yazıyor. 1 2 tane biraz küçük parça alayım diyorum ama nasıl bir şey alsam bilemedim.

E bebek yenidoganlarinda 50cm yazıyor genelde. Mesela bebetto olanların yenidoğanlari 56 cm farklılık gösteriyor. Ben 62 cm almisim genellikle bugün kontrol ettim aldıklarımı da yenidogan diye aldığım setlerde de 62 cm yazıyor. 1 2 tane biraz küçük parça alayım diyorum ama nasıl bir şey alsam bilemedim.
Kızım 37. Haftada 52 cm dogmustu o yuzden yenidogan olmadı. 1 3 aylık giydirdim başta. Sonra büyümesi hep önden gitti zaten. Biraz bebislerimize bağlı. Bu bebeğim hatasıyla uyumlu çıkıyor genelde. Kızım hep önde giderdi. Ona da dikkat etmek lazım.

Kizlar bugün derdimi paylasiyim istedim sizinle gayet huzurlu mutlu hafta sonuna giriş yapacagim mesaım evden devam ediyor. Eşim kızımı okuldan aldı geldi. Benimde sorunlu bir işim çıktı. Yolda tartışmislar. Babası ikna etmek için evdeki pastani ben yerim demiş şaka yollu benim ufaklikta gerizekali demiş. Eve zaten girişleri zaten kızımın babasına isyaniyla oldu. Benimde acil işle ilgili sorunu çözmem lazım kizim bagiriyor. Eşime dedim nolur odasına götür huyuna git veya konuş bişey yap odasında 5 dk oyala halletmem gereken bir durum var. Ben başka odaya gecemiyorum internet kesiliyor yoksa. Bana hakaret eden çocuğun huyuna fln gidemem odasına da gitmem alsın telefonu fln dedi tabi bnm ufaklik iyice krize girdi. Bu sefer ben eşime gerildim şimdi sırası değil lütfen diyorum sana fln dedim o bana bagirdu bu sefer ben ona derken aldı elimdeki mouse u yere fırlattı. İnanın çıldırdım isim var gücüm var ben bu absürt durumla cebellesiyorum. Sadece 5 dk ya ihtiyacım var ya. Yetmedi evden gitti çocukla beni başbaşa bıraktı işimin arasında. Neyse cocugumu öptüm kokladım dedim bana beş dk verir msn seni dinleyeceğim anlıyorum da dedim inanın çocuk iyle uysal ve uyumlu ki peki dedi bekledi işimin bitmesini. Babasının inatla duruşu onu iyice geriyorduo yüzden de odasına git dedim aslında. Neyse kizlar günüm gecem rezil oldu. İki çocuk mu büyütüyorum anlamıyorum.inatlasma evresinde bu kdr çocukla inatlasilmaz bıktım gerçekten. O kdr gerildim ki karnımdaki kavga ederken bayağı kipirdaniyordu ona da canım sıkıldı. öyle dertleşmek istedim

Canım editledim mesaji tekrar bir bakar mısın? Doktor ismi vs yazdım.

Kuzenimin 3 tane cocugu var, ailemizde daha önce bu şekilde dogan da yoktu kendisi ilk ve tek oldu. Arkadaşımın da ailesinde yokmuş onun henüz çocuğu yok ama. Bir sebepten bu olabiliyor ben cevremden gördüğüm kadarıyla genetik olduğunu düşünmüyorum canım
Canım teşekkür ederim evet ben de hakan ağiri gördum İstanbul'da yasiyorum genetik olmadığı örnekleri görmek ne güzel inşallah tedavi sürecimiz rahat geçer çok sağol verdiğin bilgiler için .Allah hepimizin yavrularımıza sağlık sıhhat versin

Benim gittiğim bir doktor direk temas etme demişti. O yüzden çok mecbur kalırsam eldiven takarak dokunuyorum. Belki çok pimpirikli olduğum için böyle yapiyorumdur 😄 Doktor bir kere söyleyince dikkat ediyorum o günden beri
Benim doktor hiç önemsemiyor böyle şeyleri ya ne tavsiye verir ne akıl. Ben bi şey sorsam internette çok takılma diyor . Allah razı olsun ben de eldiven alıcam bundan sonra dokunmam

Kızlar ilk 3 ay bulantilari geçti gitti ama sizde de bazı şeylerden tiksinme ve tahammül edememe durumu kalıcı olarak kaldı mi?
Ben normalde soğan sarımsaktan hiç rahatsız olmazdım. Şimdi görmeye tahammül edemiyorum. Uzun zamandır mutfakta soğan dograyamiyorum😁 Ya eşime dogratiyorum gerekirse ya da çok mecbur kaldıysam maske ve eldivenle dogruyorum😄😄😄 Yemeklere de neredeyse mecbur kalmazsam hiç koymuyorum.Misafir gelmeyecekse zaten hiç yakınından geçmiyorum. Aynı şey sarımsak ve avakado için de geçerli.
Bir soğudum pir soğudum heralde 😁 Sizde de böyle mi acaba düzelir mi bu sonra🥲
Ben balik yiyemiyorum

Kizlar bugün derdimi paylasiyim istedim sizinle gayet huzurlu mutlu hafta sonuna giriş yapacagim mesaım evden devam ediyor. Eşim kızımı okuldan aldı geldi. Benimde sorunlu bir işim çıktı. Yolda tartışmislar. Babası ikna etmek için evdeki pastani ben yerim demiş şaka yollu benim ufaklikta gerizekali demiş. Eve zaten girişleri zaten kızımın babasına isyaniyla oldu. Benimde acil işle ilgili sorunu çözmem lazım kizim bagiriyor. Eşime dedim nolur odasına götür huyuna git veya konuş bişey yap odasında 5 dk oyala halletmem gereken bir durum var. Ben başka odaya gecemiyorum internet kesiliyor yoksa. Bana hakaret eden çocuğun huyuna fln gidemem odasına da gitmem alsın telefonu fln dedi tabi bnm ufaklik iyice krize girdi. Bu sefer ben eşime gerildim şimdi sırası değil lütfen diyorum sana fln dedim o bana bagirdu bu sefer ben ona derken aldı elimdeki mouse u yere fırlattı. İnanın çıldırdım isim var gücüm var ben bu absürt durumla cebellesiyorum. Sadece 5 dk ya ihtiyacım var ya. Yetmedi evden gitti çocukla beni başbaşa bıraktı işimin arasında. Neyse cocugumu öptüm kokladım dedim bana beş dk verir msn seni dinleyeceğim anlıyorum da dedim inanın çocuk iyle uysal ve uyumlu ki peki dedi bekledi işimin bitmesini. Babasının inatla duruşu onu iyice geriyorduo yüzden de odasına git dedim aslında. Neyse kizlar günüm gecem rezil oldu. İki çocuk mu büyütüyorum anlamıyorum.inatlasma evresinde bu kdr çocukla inatlasilmaz bıktım gerçekten. O kdr gerildim ki karnımdaki kavga ederken bayağı kipirdaniyordu ona da canım sıkıldı. öyle dertleşmek istedim
Gün gece mis gibi geçti diyosun. Oluyor böyle ya eşlerde çocuk gibi bazen. Hatta genellikle.
Huyuna gidebilir sakinleştirebilir tabi ama düşünememiş öyle sinirinin arkasına sığınıp gitmiş. Bende üzülürm öyle olsa ama sen halletmişsin zaten. Şuan daha da önceliğin karnındaki minnoş boşver de geç napalım. Benimkide bugün bana düşüncesiz şekilde davrandı höytledi resmen saatlerdir konuşmuyorum çocuk gibiler çocuk uğraşılmıyor bazen aman 😩😩

Aslında Norveç, İsveç gibi İskandinav ülkelerine gitmek isteyen cok doktor var canım ama dil sorununa takılıyorlar. İngilizce, Almanca gibi daha popüler diller olduğu ve genelde bu dil alt yapısı bulunduğundan İngiltere, Amerika, Almanya gibi ülkeleri daha çok tercih ediyorlar.

Benim de yaşamak istediğim ülkeler İskandinav ülkeleri aslında. Sanki reankarnasyon var da ben eskiden orda yaşıyormuşum gibi hissediyorum🤣 Tipimi hiç bir zaman Türk'e benzetmediler, oradaki kadın tipleri ile aynıyım ve en sevdiğim mevsim kıştır. Kar yağdığında kendimi buluyorum sanki😄 Hatta karakteristik özelliklerim de hiç Türk yapısına uymuyor. Neden böyle oldu ben de anlamıyorum😄
Ay burdaki kış insanı kıştan soğutur, bu ikinci kışım. İlk sene her şey güzeldi okuluma yürüyerek gidip gelirdim kar fırtınalarında, bu sene sanırım hamilelikten evden garaja yürürken psikolojim bozuluyordu buzdan ve kayganlıktan, geçen hafta kar fırtınası vardı arka kapıyı açamadık tamamen kar kapladığı için. 😀 gelecek hayalim “inşallah emekli olunca bodrumda yazlık olur yerleşirim” 🫠 Ama gerçekten isveçlilerin yaratılışları soğuğa uygun inşallah yavrumda babası gibi soğuğa dayanıklı olur 😂

Kızlar bu bebek kıyafeti bedenlerine kafam çok karışıyor. Yenidogan bebek için kaç cm olmalı alınacak ürünler. E bebekten baktim hep 50 cm mesela başka markalarda yenidoganlar 52-56 cm yazıyor. Kafam karıştı 50 cm yazanlar çok mu küçük olur ?
Sanırım genel bir cm yazıyorlar yeni doğan için, ben carters 5’li zıbın seti aldım 2 tane ilk doğduğu zaman çabuk kirlenir giysin yavrum diye ama gözüme biraz minik geldiler 🫠 sanırım markalara göre kalıplar değişiyor aynı cm olanlar bile markadan markaya farklılık gösteriyor. Zaten 1 yaşa kadar her aralığa uygun zıbın, alt, üst aldım birkaç parça küçük olursa bir sonraki ay için olanı giydiririm diyorum ama mevsim olarak farklı kalınlıktalar, hiç olmadı anlık alınır uygun gelmezse. Genelde tanıdıklarımda öyle oldu. Az veya uygun olmayınca doğumdan sonra hemen alındı.

Malesef benimkiler de böyle. 9 yasinda kizim. Cok inatlasiyor. Her seye cevap vermeye calisiyor. Biraz da arkadaslarina nasil konusuyorsa bize de oyle konusmaya calisiyor. Esim de cok sinirleniyor. Saygisiz davraniyor bana diye. Simdi boyleyse 15 yasinda diye baslayan cumleler bitmiyor. Ben bi sekilde sureci yonetebiliyorum ama erkekler bu konuda pek iyi degil. Bazen sabrimi cok zorluyorlar. Ne haliniz varsa görün deyip evden kacasim gelmiyo degil 🤣🥴 yalniz degilsin yani.

Kizlar 22 haftalık hamileyim detaylıca yarık damak dudak teşhisi koydular bebeğime onerebileceginiz bir doktor var mı ya da böyle bir durumla karşılaşmış bir yakınınız
Benim kuzenim yarık dudak doğdu. Operasyonla dikmişlerdi şuan kocaman kız oldu minicik dikiş izi belli onun zamanıyla bizimki çok çok farklı eminim daha iyi doktorlar vardır.

Gün boyu uzanmıyorum yürüyüş de yapıyorum yemeğimi yapıyorum gerisinde uzanıyorum. Açıklık yok. 32 mm imiş rahim ağzı. 39 değilmiş o diğer Dr nereye baktı ve nasıl öldüyse artık. Kapalı yani. Ama hunilesme azıcık varmış. O da bizim durumda olurmuş zaten o dikiş boşuna atılmadı oraya. Yapilmasaydi çok farklı olabilirdi.

Sen nasılsın ayaklandın mi detaylıya gittin mi
Açıklık olmamasına sevindim. Bazı doktorlar serklajın başından bazıları sonundan ölçüyor sanırım. Ben aynı hafta 2 farklı doktora gittim. Sonuç farklı olunca doktora sordum. O şuradan ölçmüştür ben buradan ölçüyorum demişti. 0.7 mm fark vardı o zaman ikisi arasında. Hatta göstermişti ben de o şekilde ölçersem senin doktorunla aynı sonucu bulurum demişti.

Dün 22+1’de detaylıya girdim. Çok şükür güzel geçti. Sadece birkaç önemli yerleri göremedim dedi. Bebiş pek hareket etmedi. 2 kez girdim çıktım. 3. de artık haftaya gel dedi. 😊 Hunileşme var, zaten öncesinde olan hunileşme dedi. Rahim ağzı uzunluğunu da 37 mm dedi. Biraz hareket edebilirsin dedi. Dışarıda da bi yerlere gidebilirmişim. Ona cesaret edemem ama evde biraz daha hareketlenmeyi düşünüyorum dikkatli bir şekilde.

Canım ya keşke bu durumda bırakmasaymış seni. Sürekli böyle mi oluyor bilmiyorum ama belki eşinin de kötü bir günüydü tabiki yaptığı yanlış ama olmayacak şeylerde değil. Atlatmışsın sakinlikle inşallah daha anlayışlı olur çocuklar inatla büyütülmüyor maalesef. Hayır demek başka inatlaşmak bambaşka. Sen sakin ol 🌺🙏🏼

X