2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Canım ben dün o ağrıların sebebini sordum rahim baskı yapıyor dedi. İçtiğim magnezyumu sordu belki değiştiririz diye ama iyisini vermiş zaten onu da değiştirmedik. Bu ağrı böyle sürecek herhalde. Bazen yürürken bazen durduk yere öyle ağrıyorki🙁

Benim listem yok ama bundan az yiyorum. Ama benim hareket çok kısıtlı yetiyor bana ayın 4unde kontrolüm var. Bebisin kilosu düşük gelirse demek ki yeterli beslenmiyor diye düşüneceğim.
İnşallah iyidir ćanm bnde inşallah alışrm acıkıyorum ya

Hangi hastanede bu fiyatti canim
Dr u arastirmadan mi gittin
Baya erken girdin ayrıntılıya o zaman
Hastane değil canım özel muayenehane araştırma fırsatım olmadı Eşimin annesinin sağlıkçı bir arkadaşı var cokta guveniriz kendisine onun tavsiyesi ile gitmiştik.Evet malesef bebeklerden birinde tek arter ve tek ven olduğu için biraz erken girmek zorunda kaldim

Cnm eşim ailesinde herkes büyüklerine saygılı büyümüş boyle gerizekalı fln demezler çocuklar ama büyükler de çocukları ikna etmek için tehdit ederek ikna etmeye çalışmazlar. Eve gitmemiz lazım demis bnm kızda gelmicem demiş okul çıkışı arkadaşlarıyla oynamak istemiş o da tmm gelme evde annen pasta yapmış onu ben yerim demiş çocukta çok sinirlenmiş nasıl kizdigimi ifade edicem bilemiyorum dedi yatarken bana kızım. Eee burda sadece çocuk mu suçlu şimdi. Aralarına da karismayim diyorum da beni öyle zor durumda bıraktı ki iş yerindeaglayan çocuk telefonların çalıyor iş yerinde müdür arıyor Bizimki ise hala bana gerizekali diyen bir çocugu kabul etmiyorum diyemez derdinde. Akşamda barıştılar kızla bir daha yaparsan seninle 2 gün boyunca küs kalırım diyor küs kalmak mı yani en yanlış çözüm. Kızımda kusmesin diye huyuna gidiyor of baştan sona yanlış. Derdimi anlattım ama çok doldum ya
Ben çocukların bazı kelimeleri saygısızlık olarak kullanmadığını bilmek gerek, gerçekten kendilerini ifade edemeyebiliyorlar yada şaka olarak söyleyebiliyorlar tepkisi fazlaca sert olmuş. Bizimki de İtoğlu it kelimesini öğrenmiş sinirlendirmek için babasını öyle çağırıyor yanlış olduğunu anlatıyoruz ama komikte aynı zamanda 😅 şimdi bu çocukla zıtlaşsak tehdit etsek nolur daha 5 yaşında. Unutacak elbet. Kırgınlığını kızgınlığını anlatıp cezasız tehditsiz geçiştirmek lazım.
Sen kesinlikle haklısın bazen küçük görünen şeyler insanı yoruyor arada kalmışlık hissin işin varken o duruma düşmen de cabası. Erkekler hep düz mantık 🥹

Kızlar Günaydın
Aslında Ağustos anneleri grubundayim.Fakat ikiz gebelik oldugu icin muhtemelen Temmuzda doğum yapicam.Istanbul'da detaylı ultrason için önerebileceğiniz perinatalog var mi?
4-5 hafta önce bebeklerden biri de ufak bir sorun görüldüğü için bir tanıdığın vasıtası ile perinataloga gittim ama hiç memnun kalmadım.Bir soru sordum eşimle beni İnternet'e okuyup okuyup buraya gelmeyin diye bizi bir güzel hasladı.Ustelik 4.500 TL ücret ödedik.Gordugum kadarı ile bu ücreti ödeyen denk gelmedim.Ustelik devlette takibini yapan perinataloga bu doktorun ismini söylediğimde kesin bir dille gitme ona dedi başka birini bul dedi
İkiz gebeliklerde ücret fark ediyor. Benim de arterde tek bir damarı görmek için 3 kere çağırdı baştan savma yapmıyor herşeyi de anlatıyor. Kesinlikle çok çok iyi bir profesör eğer Anadolu yakasındaysan önerebilirim. Maltepe/Pendik Medicalparkta perinatalog prof Dr Ercüment Müngen.

İkiz gebeliklerde ücret fark ediyor. Benim de arterde tek bir damarı görmek için 3 kere çağırdı baştan savma yapmıyor herşeyi de anlatıyor. Kesinlikle çok çok iyi bir profesör eğer Anadolu yakasındaysan önerebilirim. Maltepe/Pendik Medicalparkta perinatalog prof Dr Ercüment Müngen.
Ayy bu çok iyi oldu teşekkürler.Bende Anadolu yakasindayim.Evet ikiz gebeliklerde ücret farkediyor biliyorum.Maltepe/Pendik demişsiniz iki ayrı şubede mi oluyor

Kızlar bisey sormak istiyorum. Dün detaylı ultrasona gittim gayet güzel her şey yolunda. Sadece bağırsaklarda hafif derece parlaklık gördü doktor. Korkmana gerek yok çok ciddi değil dedi. Benden kan alındı enfeksiyon mu kaynaklı vs. Diye bakmak için. Ayriyeten eşimin de taşıyıcı olup olmadığını anlamak adına ondan da bi test istendi ama özel laboratuvarda yapılıyormuş sanirim. Bu grupta başına gelen olmadı hatırladığım kadarıyla ama bilgisi olan var mı geçici bir şey mi? Doktor korkutmadi aksine gayet güzel konuştu ama yine de kafamı kurcaladı dünden beri. Çarşamba günü de kendi doktoruma gideceğim bakalım o ne diyor

Ya normal olduğunu biliyorum rahim mi aşağıda bebek mi aşağıda bu nasıl bir baskı anlamıyorum sanki çocuk kanala girdi bacaklarımı kapatamıyorum oturamıyorum kalkamıyorum durduk yere ağrıyor zaten sürekli ağrıyor 🥹
Allah yardımcımız olsun 🙏🏼🌺
Ayy çok iyi anlıyorum. Hiç geçmeyen bir ağrı devamlı var bazen artıyor bazen azalıyor 🥺

Kızlar bisey sormak istiyorum. Dün detaylı ultrasona gittim gayet güzel her şey yolunda. Sadece bağırsaklarda hafif derece parlaklık gördü doktor. Korkmana gerek yok çok ciddi değil dedi. Benden kan alındı enfeksiyon mu kaynaklı vs. Diye bakmak için. Ayriyeten eşimin de taşıyıcı olup olmadığını anlamak adına ondan da bi test istendi ama özel laboratuvarda yapılıyormuş sanirim. Bu grupta başına gelen olmadı hatırladığım kadarıyla ama bilgisi olan var mı geçici bir şey mi? Doktor korkutmadi aksine gayet güzel konuştu ama yine de kafamı kurcaladı dünden beri. Çarşamba günü de kendi doktoruma gideceğim bakalım o ne diyor
Bana da kalpte parlaklık var ama başka bulgu olmadığı zaman önemsemeyiz dedi. Gidip internetten araştırıp canınu sıkma dedi. Olabilir şeylermiş bunlar. Mesela kalpte parlaklık olup aynı zamanda böbrekte beyinde falan da bir bulgu olsa o zaman downdan şüphelenebiliyorlar ama o bile net değil. Kafana takma yani. Testleri de tedbir amaçlı istemiştir muhtemelen

Bana da kalpte parlaklık var ama başka bulgu olmadığı zaman önemsemeyiz dedi. Gidip internetten araştırıp canınu sıkma dedi. Olabilir şeylermiş bunlar. Mesela kalpte parlaklık olup aynı zamanda böbrekte beyinde falan da bir bulgu olsa o zaman downdan şüphelenebiliyorlar ama o bile net değil. Kafana takma yani. Testleri de tedbir amaçlı istemiştir muhtemelen
Anladım canım senden herhangi bir test istedi mi sonrasında? Ya evet internetten çok okumamaya çalışıyorum 1 2 bakacak gibi oldum kapattim hemen insanın kafası bulanıyor

Ben dün hiç ekmek tüketmedim yani çok dikkat etim çok aç kaldım diyetisyen gitmem 14 günü bulur anca dahiliye randevu bulkdm varmı diyetisyenn verdiği bir liste ćanm 🙈dün bunu internet te buldum bunumu yapsam
Gebelik diyeti ile ilgili özel olarak ilgilenen diyetisyenler var instagramda falan. Onları araştır istersen canım

Screenshot_20240323_125017_Chrome.jpg

Kızlar ben magnezyum olarak bunu kullanıyorum. Ne kramp ne agrı bir sorun yaşamıyorum. Akşamları da çok rahat uyuyorum. Isterseniz deneyebilirsiniz.

Ayy bu çok iyi oldu teşekkürler.Bende Anadolu yakasindayim.Evet ikiz gebeliklerde ücret farkediyor biliyorum.Maltepe/Pendik demişsiniz iki ayrı şubede mi oluyor
Evet haftanın 3 günü bi şubede 2 günü bir şubede canım internetten randevu alınmıyor ararsan MedicalParkın çağrı merkezini yardımcı olurlar 🙌

bende 17 günlük rapor sonrası dün işe başladım bütün gece sırt bel agrsndan uyuyamadım gerçekten bazen üzülüyorum bişeyler yapabileyim diye sabrederken çokmu hırpalanıyoruz
Takviyeler elbette gerekli ama bizimde nefes almaya ihtiyacımız var diye düşünüyorum canım cidden hayat kalitem etkilendi fedakarlıklarımız daha fazla o yüzden benim vicdanım rahat. Daha iyi olursun inşallah 🌺🙏🏼

Günaydın kızlar, şeker yüklemesi için geldim bugün. İçtim içeceği şimdilik iyi gibiyim bakalım ama asıl mesele benim plasenta rahim ağzına yakınmış biraz. Şuan 23+1im 25.haftaya kadar çıkabilir yukarı dedi ama çıkmazsa sezeryan dedi. Detaylıda da marjinal insersiyon yazıyordu zaten. O doktor 1.7 cm senin meselen en az 2 cm olmasını bekleriz dedi. Pek sezeryan istemiyorum açıkcası. Böyle bir durum yaşayan oldu mu, çıkar mı yukarı acaba plasenta biraz daha?
Ben varim canim 1.7 olarak olctugu sey ne tam olarak ? Benim rahim agzi uzunlugum 31 mm çıktı. Eski sezeryan yerime uzaklığı ise 1.7 çıktı. Ama bana 32ye kadar cikabilir dedi 32. Haftada tekrar perinatolojiye gidicem detayli bakilacak

X