2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Kizlar 22 haftalık hamileyim detaylıca yarık damak dudak teşhisi koydular bebeğime onerebileceginiz bir doktor var mı ya da böyle bir durumla karşılaşmış bir yakınınız

Medical Park pendikte mi doktorunuz ben de aynı hastanede Elif Uruç'a gidiyorum memnunum kendisinden ama daha doğumla ilgili konuşma yapmadık onu da gidecegim kontrolde sormayı düşünüyorum
Evet medicalpark pendik. Bende ilk elif hanıma gittim ama çok ilgilenmedi saniyeler içinde bitti kontrolüm memnun kalamadım. Ama Tarık hoca efsane 20 dk falan ultrason bakıyordur her soruma sıkılmadan cevap veriyor istediğim zaman ulaşabiliyorum kendisine Kısacası çok memnun kaldım 🥰

Teşekkür ederim evet kışın hiç bir şey yok gibi gliyo bna direk öle ekmek arası ile geçiyorm bn ama artık yapmyacm 🙈
Sevgili annelerim merhabalar , bebeğim yarın mesanesi için minik bir operasyon geçirecek ( tabi onunla beraber ben de ) bizim için dua ederseniz sevinirim 🌸🌸
Allah şifa versin inşallah , en kolay en hayırlı şekilde atlatırsınız 🤲

Zaten çiğ tavuk ve ete hamileyken dokunmak iyi değil. Toksoplazma bulaşabilir. O yüzden ben evdeki tüm et tavuk işlerini eşime bıraktım. Dokunmuyorum hic😬
Ben dokunuyorum mecbur ya 🙃 sonra ellerimi yıkıyorum ama , ben yiyince bulaşıyor sanıyordum sadece dokununca da mı bulaşıyor ?

Kizlar 22 haftalık hamileyim detaylıca yarık damak dudak teşhisi koydular bebeğime onerebileceginiz bir doktor var mı ya da böyle bir durumla karşılaşmış bir yakınınız
Canım öncelikle geçmiş olsun 🙏🙏Benim kuzenim bu şekilde doğmuş. Tabi şimdi coluklu çocuklu bir yetişkin kendisi. Bir de çok sevdiğim bir iş arkadasim var o da yarık damak dudakla doğmuş. Ameliyatla düzeliyor hiç korkma. Eskiye nazaran daha kolaydir artık muhtemelen operasyonları da. Çok hafif iz oluyor tabi dudakta.

Prof. Dr. Hakan Ağır in yaptığı ameliyatları gördüm şimdi iz de yok gibi bir şey. Hangi sehirdesin bilmiyorum ama. Tabi süreçli bir tedavi olduğu için belki yaşadığınız şehirde daha kolay olabilir süreciniz 🙏

Canım öncelikle geçmiş olsun 🙏🙏Benim kuzenim bu şekilde doğmuş. Tabi şimdi coluklu çocuklu bir yetişkin kendisi. Bir de çok sevdiğim bir iş arkadasim var o da yarık damak dudakla doğmuş. Ameliyatla düzeliyor hiç korkma. Eskiye nazaran daha kolaydir artık muhtemelen operasyonları da. Çok hafif iz oluyor tabi dudakta.
Canım sağolasın peki onların çocuklarında da böyle bir durum olabiliyor mu acaba altında genetik birşey var mı diye korkuyorum

Canım sağolasın peki onların çocuklarında da böyle bir durum olabiliyor mu acaba altında genetik birşey var mı diye korkuyorum
Canım editledim mesaji tekrar bir bakar mısın? Doktor ismi vs yazdım.

Kuzenimin 3 tane cocugu var, ailemizde daha önce bu şekilde dogan da yoktu kendisi ilk ve tek oldu. Arkadaşımın da ailesinde yokmuş onun henüz çocuğu yok ama. Bir sebepten bu olabiliyor ben cevremden gördüğüm kadarıyla genetik olduğunu düşünmüyorum canım

Ben dokunuyorum mecbur ya 🙃 sonra ellerimi yıkıyorum ama , ben yiyince bulaşıyor sanıyordum sadece dokununca da mı bulaşıyor ?
Benim gittiğim bir doktor direk temas etme demişti. O yüzden çok mecbur kalırsam eldiven takarak dokunuyorum. Belki çok pimpirikli olduğum için böyle yapiyorumdur 😄 Doktor bir kere söyleyince dikkat ediyorum o günden beri

Kızlar bu bebek kıyafeti bedenlerine kafam çok karışıyor. Yenidogan bebek için kaç cm olmalı alınacak ürünler. E bebekten baktim hep 50 cm mesela başka markalarda yenidoganlar 52-56 cm yazıyor. Kafam karıştı 50 cm yazanlar çok mu küçük olur ?

Sevgili annelerim merhabalar , bebeğim yarın mesanesi için minik bir operasyon geçirecek ( tabi onunla beraber ben de ) bizim için dua ederseniz sevinirim 🌸🌸
Canım çok geçmiş olsun güzel haberlerini bekliyoruz, kolaylıkla geçsin gitsin inşallah dualarım sizinle ❤️

X