2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Lohusalık yaşamak nasıl bir duygu yaaa? Ben ilkinde hiç lohusalık yaşayamadım, ard arda o kadar çok şey oldu ki hep hastanelerde ve ayaktaydım. Bu sefer yaşamak istiyorum nasıl bir şeyse o.
Valla kızımda ayağa kalktım gezebiliyorum artık doğurdum sağlıkla diye çok mutluydum.

Her gündüz bittiğinde oh be bugün de doğmadı çok şükür her sabah uyandığımda bu gece de doğmadı çok şükür diye uyanıyordum.

Sanırım bu sebepten yaşamadım. Ama şimdi öyle yatağa bağımlı değilim yürüyüş filan yapabiliyorum artık. Lohusa olacağım ben de diye planlıyorum ama bakalım sanırım yine eşime kıyamam. Adam tırnağımı kesiyor çorabımı giydiriyor. Allah razı olsun. 🫠🫠🫠

Şekerden ziyade tansiyon kuzucum preeklampsi. El ve yüzde ödem tansiyon yüksekliği ve idrarda protein kaçağı en yaygın bulgular. Ben sabah doktoruna bildir tansiyon takibi dedim ama illa o diye bişey yok önlem için önemli.
Aklıma direkt yazdığın geldi ve korkutmamak için yazıp sildim, şeker de ödeme sebep olabiliyor diye en hafifinden girmek istedim konuya. Şeker çıkarsa asıl önemli riski düşünmemize gerek kalmaz diye:KK43: Olumluluk kanıma işlemiş😄

Aklıma direkt yazdığın geldi ve korkutmamak için yazıp sildim, şeker de ödeme sebep olabiliyor diye en hafifinden girmek istedim konuya. Şeker çıkarsa asıl önemli riski düşünmemize gerek kalmaz diye:KK43: Olumluluk kanıma işlemiş😄
Aynı korkutmamak sebebiyle çok yazmak istemediğim bir durum. Ama şeker bir çok şeyden dolayı tehlike arzediyor. Özellikle rahimagzi sıkıntılı olanlarda önemi daha da artiyor

Ben sabah yazdım korkutmak değilde önlem iyidir normal olabileceğinide söyledim ama yinede doktor görmesi taraftarıyım canım 😌
Şekerden de değildir belki preeklampside değildir sadece ödemdir o da mümkün tabiki

Valla kızımda ayağa kalktım gezebiliyorum artık doğurdum sağlıkla diye çok mutluydum.

Her gündüz bittiğinde oh be bugün de doğmadı çok şükür her sabah uyandığımda bu gece de doğmadı çok şükür diye uyanıyordum.

Sanırım bu sebepten yaşamadım. Ama şimdi öyle yatağa bağımlı değilim yürüyüş filan yapabiliyorum artık. Lohusa olacağım ben de diye planlıyorum ama bakalım sanırım yine eşime kıyamam. Adam tırnağımı kesiyor çorabımı giydiriyor. Allah razı olsun. 🫠🫠🫠
Bravo enişteye👏🏼👏🏼 tam bir örnek.

Ee birazcıkta elimizde demek ki mental sağlık kuvvetlendirme dernek başkanıydım derneğin tek üyesi de ben 🥳
Herkesin elinde değil canım. Bu biraz genetik. Mutluluk hormonlarını ne düzeyde salgiladigimiza bağlı. Böyle pozitif insanlar yani benim gibi 😇😇🥰🥰🥰 hem kendine hem çevresine ışık saçar. Ama gudubetler de dünyayı önüne şer yine depresiftir. Ayy muhtesemde Hatice ölene kadar fenalık geçirdim. 🤣🤣🤣

Herkesin elinde değil canım. Bu biraz genetik. Mutluluk hormonlarını ne düzeyde salgiladigimiza bağlı. Böyle pozitif insanlar yani benim gibi 😇😇🥰🥰🥰 hem kendine hem çevresine ışık saçar. Ama gudubetler de dünyayı önüne şer yine depresiftir. Ayy muhtesemde Hatice ölene kadar fenalık geçirdim. 🤣🤣🤣
Gudubetlere ruh emiciler diyorum ben. Ama düalite gereği onların da olması gerekiyor. Pozitifle negatif aynı ortamda yaşamak zorunda maalesef.

Kötülük herkese nefret dünyaya iğrenç bakma hatta daha ötesi iğrenç bir hale getirme çabası fesatlık bunlar hep seçilim canım yine söylüyorum çok çok istisnai durumlar hariç (büyük travmalar) Herşey elimizde. Yaşadığımız yeri bahar bahçede yapabiliriz balçık halinede getirebiliriz. Pozitifliğine sağlık bebişim 🩵🥳

Kötülük herkese nefret dünyaya iğrenç bakma hatta daha ötesi iğrenç bir hale getirme çabası fesatlık bunlar hep seçilim canım yine söylüyorum çok çok istisnai durumlar hariç (büyük travmalar) Herşey elimizde. Yaşadığımız yeri bahar bahçede yapabiliriz balçık halinede getirebiliriz. Pozitifliğine sağlık bebişim 🩵🥳
Çok naif ince ruhlu pozitif ve enerjisini sevdigim arkadaşım benim. Seçmiyor bazıları çok istisnai de değil. Bazıları saf kötü iyi olmayı seçmiyorlar değil secemiyorlar. Okulumda çocuk isteyip olmayan bir kız var. Hamileliğin başında lavaboda yine dusurursun çok sevinme dedi. Bu bir seçim değil. Saf kötülük. Ya da arastanın dediği gibi dualite bizde olmayanla sinanıyoruz. Benim çevremde nedense istisna olarak alamayacağım kadar çok çıktı. Bunları çekiyorum ama niye bilmiyorum. arasta arasta Sen ne dersin.

Tansiyonum genelde normal yada 10/6 gibi seyrediyor. Yüksek olunca mı ödem oluyor? Bilmiyorum ki alyansı filan zor olmaya başladı ben de hamilelikte herkeste olur sanıyordum
Yok ani ödem artisinda preklamsi tehlikesi var. Tansiyonunuz güzelmiş benim de o civarda. Ödem için limonlu su ve yürüyüş bir tık iyi geliyor. İdrar çıkışı artarsa ödem azalıyor.

Şekerden ziyade tansiyon kuzucum preeklampsi. El ve yüzde ödem tansiyon yüksekliği ve idrarda protein kaçağı en yaygın bulgular. Ben sabah doktoruna bildir tansiyon takibi dedim ama illa o diye bişey yok önlem için önemli.
Tamam canım tansiyonu ben takip edeyim doktora da haftasınu mutlaka sorayım bakalım

Kızlar puset aldınız mı ben yatağı sipariş verdim bir de kizimin pusetimi vermiştim yeni alacam mecbur. Öneriniz var mı

X