2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Genelde 28-30 haftalık olana kadar 4 hafta. Sonra 2 haftaya düşüyor 36dan sonra her hafta canım kontrol
Benimki tam değişik adam 20-24-28-32-36 sonra cagirmiyorum zaten doğuma geliyor hastalarım dedi bundan önceki doktorum oğlumda da senin dediğin sistemden gidiyordu belki şunu demek istemiştir nst ister sürekli her hafta ama oturup ultrasonda her hafta bakmaz onu demek istemiştir diye ümit ediyorum

Ben ilk zamanlar bebeği hissetmedigimden herhalde çok endişeliydim 10 gün içinde gidince kontrol muayenesi girisi oluyordu ücretsiz biraz abarttım o ara. Şimdi bende rahatım 4 hafta sonraya çağırdı benimki de. Öncesinde gitmem artık herhalde zaten 22. Haftada tetanoz aşım var aile hekimi yapacak o da fetal doppler ile dinliyor. Bayağı götürür bu ay beni

Canım bende de testlere göre pıhtılaşma problemi var, doktorum reddediyor tabi oğlun nasıl doğdu diye kızıyor bana ama testler de öyle diyor napim bu yüzden hareketli olmam lazım biraz da.. annem ve babam yürüyüş bandı aldığımı duyunca çok sevindiler pıhtı atar diye çok korkuyor onlar kan sulandırıcı da kullanmayinca ben, bir de 75 kilo ile hamile kaldım 168 boy, şuan 79 kiloyum 100 kilo doğurmak istemedim normal tempoda öğlen yarım saat akşam 35 dk yürüdüm bugün başlangıç olarak 3.kademe hızda.. daha fazla hizlandirmam bu maksimum hızım olur nefes nefese bırakmıyor nabzı çok yukseltmiyor bu hız iyi.. başlarda yarım saat öğlen yarım saat akşam yapcam şöyle bı 15 güne akşamı 1 saate çıkartirim iyi oldu ama bu, kondisyon bisikleti vardı ama o çok zorluyor ona cesaret edemedim, yürüyüşten zarar gelmez iyiymiş bu :)

Eki Görüntüle 3389903

Kızlar böyle bir seye gerek varmı puset için. Içindeki minderler yeterli gelmiyor mu?
Şimdi bu konuda ben de kararsızım bebek doğduğunda ben ihtiyaç duydum çünkü minicik bebek içinde toplanıyor o sırt kısmına top gibi kalıyor yani ben hatta o zamanlar incecik bir minder vardı idareten onu koymustum ama diğer bir yandan omurga sağlığı için ıvır zıvır diyorlar.. çok dertop oluyorlar mindersiz de ben de kararsızım

Ben paranoya olmuştum bı kendi doktorum bı devlet bı üniversite derken ayda 3 e çıkabiliyordu muayene, her seferinde de ilk kalbi atıyor mu diye ağlamaklı bir şekilde soruyordum.. özellikle 8-13 arası her hafta doktordaydim hatta doktordan çıkıp eve geliyordum akşamına başlıyordu evham, fetal doppler 13.haftada aldım da deriiin bir nefes aldım, günleri kendime zehir etmeden geçirebiliyorum artık

Ayniyiz ben daha hiç hissetmedim. Plasentan anterior hiç umudum yok en a 1 ay daha.
18+5 im bende plesenta anterior 2 haftadır seyirmeleri yan taraflarımda ara ara hissediyorum. Bazen döndüğünü de hissediyorum Bir düzen olmasada ara ara benim 2. Gebeliğim belkide bu yüzden hissediyorumdur. Çok aşırı kilolu hamile kaldım 3 haneli sayılarda doktora hep yan tarafımda hissettiğimi söyledim orda ayakları var dedi

Bende de mthfr homozigot pai heterozigot zigot. Oksapar ve coraspin kullanıyorum. En azindan coraspin verselerdi onu da mi vermediler

Ya dün aksam bi suphelendik esim elini koymuştu bi pıt diye attı galiba tam anlayamadim.

Saygı duyuyoruz senin doktorun kafa çok avrupai

Gece olyo gündüz geçiyor uyandm yok şimdi ama 3 te uyutu beni canı sağolsun beeegeçen doktorum diyo belin ağrır vs olsun olsun diyorum sürekli resmen benimki evrene kötü msj ,
Yürürken sıkıntım çok yok bacağım çekiyor sadece ne zaman uzanırda bacaklarımı kapatırsam vajina kemiğim kopuyor sanki sağımdan soluma dönemiyorum yataktan 5 hamlede anca kalkıyorum olsun be katlanırız

Vllha işte tam olarak öyle dün disardaydm 6 saat hiç olmadi ağrı vs ama gece tıpkı tarif ettiğin gibi çok kötüydü az kaldı 5 bitiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…