2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Bazen fazla atıcı olmak da iyi olmuyor. Şöyle birseyim vardi benim diyorum. Aaa bi bakmisim vermisim ben onu🤣
Ben de su an iyiki bu karari verdim diyorum. Kizimin hayati paylasabilecegi bi kardesi olacak. Evet beni zorlayacak ama inşallah halledicez. Yine de cok zor bi çocuk olmazsa iyi olur. Amin🤲😂
İcten bir Amin diyorum bendeeee. Hepimizin çocuğu için kolay uslu çocuklar olsunlar hayırlısıyla 🤭

Kizlar fetal doppler aldım bugün gelecek doktorumada söyledim iade et olscagin önüne geçemezsin ancak takıntı yaparsın dedi. Kuşkuya düştüğümde doktora koşmayım diye aldım ben yoksa olacağın önüne gecemem tabiki ne düşünüyorsunuz:/

Gerçekten yuhhh bunlar nasıl kadın ya hani kadın kadına bunu yapmamalı. Boşvermeyi öğrendim ben de canım tedavi sürecinde insanların annelikle nasıl övündüğünü sanki kendi başarıları gibi gördüğünü canımı yakmak için söyledikleri sözleri yaptıklarını unutamıyorum. Çok şükür geride kaldı ama anladım ki her dönemde bi hadsiz kendini bilmez gelip yorum yapacak demek ki bitmiyorrrr 😂
Tabi sonu yok bunun hamile kalsanda bitmiyor doğursan da bitmiyor 😌 kızıma hamileyken cinsiyeti ne diye sormuştu biri bana kız diyince şey demişti hadi ya olsun belki bi dahaki sefere erkek olur 😂😂😂
Yetiştirdikleri çocuklara acıyorum gerçekten üzücü.

Kizlar fetal doppler aldım bugün gelecek doktorumada söyledim iade et olscagin önüne geçemezsin ancak takıntı yaparsın dedi. Kuşkuya düştüğümde doktora koşmayım diye aldım ben yoksa olacağın önüne gecemem tabiki ne düşünüyorsunuz:/
Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak güzel birşey ancak doktorunla aynı görüşteyim kötü düşüncelerden arınıp kendime vesvese vermeden yoluma devam ediyorum. Burda kilit nokta sensin için nasıl rahat edecekse öyle yap 🌺

Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak güzel birşey ancak doktorunla aynı görüşteyim kötü düşüncelerden arınıp kendime vesvese vermeden yoluma devam ediyorum. Burda kilit nokta sensin için nasıl rahat edecekse öyle yap 🌺
Aslında bende doktorum gibi düşünüyorum ama haftalar biraz ilerleyince ay bugün hareket etmedi diyip kendimi saatlerce dinlemekten de korkuyorum akabinde doktora koşmaktan. Zaten iznimde yok iş yerinde sıkıntı yaşıyorum. Dediğin gibi benim içime nasil sinecekse öyle yapmam doğrusu sanırım tabi abartmadan :)

Kızlar selam nasılsınızzz?? Ben bugün farklı bir histeyim.18+3üm ve sanki karnımda hafif kıpırdanmalar var ama tam da emin olamıyorum,çok değişik bir his:) İlk gebeliğim için erken mi diyorum ama sonra suratımda saçma bir sırıtışla buluyorum kendimi :KK70: Nasıl anlatsam böyle kelebek gibi değil de sanki bir yeriniz seğirir de atar yapıt pıt(bacak mesela),öyle bişey gibi. Ay bi de yer değiştiriyor sanki sabah sağ attı şimdi sol kasığın orası :KK70:

Aslında bende doktorum gibi düşünüyorum ama haftalar biraz ilerleyince ay bugün hareket etmedi diyip kendimi saatlerce dinlemekten de korkuyorum akabinde doktora koşmaktan. Zaten iznimde yok iş yerinde sıkıntı yaşıyorum. Dediğin gibi benim içime nasil sinecekse öyle yapmam doğrusu sanırım tabi abartmadan :)
Bana oldu hareketleri düzene bindikten sonra aklımı çıkardı 4 saat sonra 1 kere vurdu 12 saati devirdik öyle hareket etmeye başladı kendime zaman tanıdım gitmedim. Allah korusun olmuş olsa ne yapabilirim ki diye düşündüm bu konularda çok çaresiziz 🥹
Kesinlikle 🌺

Kızlar selam nasılsınızzz?? Ben bugün farklı bir histeyim.18+3üm ve sanki karnımda hafif kıpırdanmalar var ama tam da emin olamıyorum,çok değişik bir his:) İlk gebeliğim için erken mi diyorum ama sonra suratımda saçma bir sırıtışla buluyorum kendimi :KK70: Nasıl anlatsam böyle kelebek gibi değil de sanki bir yeriniz seğirir de atar yapıt pıt(bacak mesela),öyle bişey gibi. Ay bi de yer değiştiriyor sanki sabah sağ attı şimdi sol kasığın orası :KK70:
Erken değil canım zamanları geldi ve hareketleri pıt pıt şeklinde de başlayabiliyor 🫠
Zamanla daha iyi ayırt edersin zaten

Bebek canım o🥳🥳🥳 aynı gündeyiz ben de 18+3teyim. 16dan beri hafif kıpırtılar hissediyorum ama 18le beraber pıt pıt atmalar, yer değiştirmeler başladı 😍🥹 erken değil yani, tam zamanları gibi duruyor 🥹❤️🥳

Günaydın kızlar. Sendromsuz bir pazartesi dileklerimle🥰

İnsanların patavatsızlıklarından bahsetmişsiniz. Bir gün kayınvalidemdeyim( o zamanlar görüşüyorduk) Bir kadın geldi, kızım o gün huysuz ağlayıp duruyor. Kadın dedi ki" sütün yetmiyor, ondan ağlıyor bu çocuk". Bende de hiperprolaktinoma var. Bebek yokken bile göğüslerim süt üretiyor, zaten o yüzden gebe kalmam cok zor. Halk arasında geçen "süt koruması" mevcut, hem de sürekli. Doğum yapınca süt üretimi 3 katına çıktı, sağıp duruyorum bitiremediği için. Neyse kadının yanında göğsümü çıkarıp bir sıktım 'Ankara Gölbaşı'ndaki meşhur fişkiye(fıskiye) gibi tavanlara, duvarlara ve kadının yüzüne fışkırdı. Kadın kıpkırmızı 🤣 Belki hayat dersi alıp, başka annenin moralini bozamamıştır.
Kaldı ki sütüm olmayadabilirdi, bu insanın elinde olan bir şey değil ki! Sana ne kardeşim, sana ne! İlla laf söyleyecekler, bir bitmediler.

Kıpırdamalari hissedince rahatlıyor insan zaten vakti geldi canım benim. Fetal doppler ile ben bir kere sağlık olacağından dinledim bulamazsan yerini bu defa da başka stres olacaksın. Bu aylardan sonra bebek hareketlerini takip etmek daha mantıklı geliyor bana

Bebek canım o🥳🥳🥳 aynı gündeyiz ben de 18+3teyim. 16dan beri hafif kıpırtılar hissediyorum ama 18le beraber pıt pıt atmalar, yer değiştirmeler başladı 😍🥹 erken değil yani, tam zamanları gibi duruyor 🥹❤️🥳
Ayyy çok güzel bi his ama buuuu😍😍aşık oldum resmen, bayıldımm🥰😬İşte şimdi daha bir farkındayım anne olacağımın🤭🤗Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 💕

Benim de ilk hamileliğim 18+4 te ilk defa hissettim. Hatta bir defa değil birkaç defa pıt pıt oldu insan bir tuhaf oluyormuş çünkü sürekli herkes hissediyor bir ben hissedemiyorum diyordum . Şimdi hissetmeye başlayınca da hani bugün hissetmedim diye bekliyorum:)

Tabi sonu yok bunun hamile kalsanda bitmiyor doğursan da bitmiyor 😌 kızıma hamileyken cinsiyeti ne diye sormuştu biri bana kız diyince şey demişti hadi ya olsun belki bi dahaki sefere erkek olur 😂😂😂
Hayır yani şimdi bunu diyen bir anneysse nasıl annelik yapyo hangi değerler hangi zihniyet ile yetiştryo gerçekten anlamıyorum artık insanların hayali olabilir kimi derki hep iki oğlum yada iki kızım yada iki meyveden tatmak istiyorum ama yani bu nasıl bir söz ya kendisi kadın değilmiş gibi 🤐

Günaydın kızlar. Sendromsuz bir pazartesi dileklerimle🥰

İnsanların patavatsızlıklarından bahsetmişsiniz. Bir gün kayınvalidemdeyim( o zamanlar görüşüyorduk) Bir kadın geldi, kızım o gün huysuz ağlayıp duruyor. Kadın dedi ki" sütün yetmiyor, ondan ağlıyor bu çocuk". Bende de hiperprolaktinoma var. Bebek yokken bile göğüslerim süt üretiyor, zaten o yüzden gebe kalmam cok zor. Halk arasında geçen "süt koruması" mevcut, hem de sürekli. Doğum yapınca süt üretimi 3 katına çıktı, sağıp duruyorum bitiremediği için. Neyse kadının yanında göğsümü çıkarıp bir sıktım 'Ankara Gölbaşı'ndaki meşhur fişkiye(fıskiye) gibi tavanlara, duvarlara ve kadının yüzüne fışkırdı. Kadın kıpkırmızı 🤣 Belki hayat dersi alıp, başka annenin moralini bozamamıştır.
Kaldı ki sütüm olmayadabilirdi, bu insanın elinde olan bir şey değil ki! Sana ne kardeşim, sana ne! İlla laf söyleyecekler, bir bitmediler.
Ay banada aynı şeyi yaptılar ya doktor kilo alımı iyi dedikçe ağlak çocuğumu aç sandı herkes doktordan iyi bilmiyorlar herhalde diyip geçtim. Bu çocuk aç bu çocuk üşümüş bu çocuğun gazı var bu çocuk nazara gelmiş muhabbetleri bitmiyor 😂

Hayır yani şimdi bunu diyen bir anneysse nasıl annelik yapyo hangi değerler hangi zihniyet ile yetiştryo gerçekten anlamıyorum artık insanların hayali olabilir kimi derki hep iki oğlum yada iki kızım yada iki meyveden tatmak istiyorum ama yani bu nasıl bir söz ya kendisi kadın değilmiş gibi 🤐
Ohooo bu yine iyi üst komşum şey demişti senin eşin tek erkek çocuk erkek doğurman lazım Allah’la anlaşma mı yapıcam garantisi mi var o ne biçim söz dedim. Evlat bu ya cinsiyeti olur mu ? Allah işte gelini 2.yi doğurdu o da kızda o zihniyette bende dedim 10na kadar yolu var erkeği bulana kadar doğurursun sen 😂

Ayy diyecek bişey bulamıyorum evladın kızı erkeği mi var ya cidden çok anlamsız hiç aklımın almadığı bi durum hani şöyle şimdi bi kızın var ya ikinci için erkek olsun diye düşünmeyi anlarım ikisini de tatmanı istiyolardır derim de ilk çocuk yani ikisi de yok Allah akıl fikir versin cidden 🙄

Kendi baskılanmışlığını erkek çocuk üzerinde özgürleştirecek çünkü ondan. Cok üzücü gerçekten🥺

X