2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ilk dogumu sezeryan olan kızlarım dogum sonrasi gecelik mi tercih ettiniz pijama takımı mı ? Ben pijama takımı giymistim simdi biraz kararsız kaldım gecelik mi giysem acaba bu sefer diyorum ama dikisleri kontrol etmeleri zor mu olur acaba

Kesinlikle depend 👌👌 pişik kremi de cocuga bağlı, eğer alerjik bir durumu olursa çok pişik oluyor minik minik su toplayıp soyulana kadar, içeriği iyi değildir ama sudocrem iyi gelmişti, Bepanthol mustela zinc ile biten çinkolu kremler, antibiyotikli krem yanık kremine kadar vermişti doktor yanık gibi oluyordu, hametan vs hepsi bize boş gelmişti, alerjik gıda tükettiği gibi popo gidiyordu böyle bir bebeğe sudocrem işte yüzde 80 kurtarıcı ama en en iyi hangisi derseniz kantaron yağı.. hücre yenileme özelliği de olduğu için baya baya iyiydi bir sürmeye iyilestiriyordu.. diğerleri sanki nemlendirici gibi kalıyordu bizde, sudocrem o acısını geçiriyordu ama bembeyaz yapmıyordu o pişik bölgesini kızarıklık kalıyordu hafif de olsa, kantaron yağı 10 numara.. eğer alerjik durumu vs yoksa çok pişik olmaz olsa da bahsettiğim gibi ağır olmaz hafif kızarır ona da mustela Bepanthole farketmez. Ben diğer kremlerle vakit kaybetmem bu sefer minik bir sprey şişe alıp kantaron yağı koycam en en iyi pişik kremi..
Kesinliklee bak kızımda doğduğunda sudocrem kullandım hep ama kantaron sonradan keşfettim.

Kizlar bugün 20+2 deyim sabah uyaninca unutmadan tartilayim dedim. 57 kg ile hamile kalmistim sabah ise 61.5 geldi kilom. Fazla mi kilo aldım ki
Canım kilo almayı dert etme. Bebeğin beyin gelişiminde özellikle yağlar gerekli onlardan hormonlar salgilanip beyin gelişimini destekliyormus. Teslanin ya da faradayin annesinin hergun ceviz yediğini sanmıyorum. Hamilelik boyunca on kilo kadar alınması gerekiyormuş. Bu bir yaklaşım karşı çıkan olabilir şimdi kaynak yazamiycam ama herkes araştırabilir sonucta.

Kesinlikle depend 👌👌 pişik kremi de cocuga bağlı, eğer alerjik bir durumu olursa çok pişik oluyor minik minik su toplayıp soyulana kadar, içeriği iyi değildir ama sudocrem iyi gelmişti, Bepanthol mustela zinc ile biten çinkolu kremler, antibiyotikli krem yanık kremine kadar vermişti doktor yanık gibi oluyordu, hametan vs hepsi bize boş gelmişti, alerjik gıda tükettiği gibi popo gidiyordu böyle bir bebeğe sudocrem işte yüzde 80 kurtarıcı ama en en iyi hangisi derseniz kantaron yağı.. hücre yenileme özelliği de olduğu için baya baya iyiydi bir sürmeye iyilestiriyordu.. diğerleri sanki nemlendirici gibi kalıyordu bizde, sudocrem o acısını geçiriyordu ama bembeyaz yapmıyordu o pişik bölgesini kızarıklık kalıyordu hafif de olsa, kantaron yağı 10 numara.. eğer alerjik durumu vs yoksa çok pişik olmaz olsa da bahsettiğim gibi ağır olmaz hafif kızarır ona da mustela Bepanthole farketmez. Ben diğer kremlerle vakit kaybetmem bu sefer minik bir sprey şişe alıp kantaron yağı koycam en en iyi pişik kremi..
Kantaron göğüs ucunda da efsane ya. Acilari bir anda kesmisti benim. Ama dogal olanini bulmak lazim tabi

Kızlar merhaba, doktorum bana Zitromax adında antibiyotik verdi ama eczacı elinde olmadığı için Azeltin adında bir ilaç vermiş. Doktoruma mesaj attım ama henüz dönüş yapmadı. Bu ilacı hamilelikte daha önce kullanan var mı?

Bu arada dün rutin kontrole gitmiştim. Doktorumun dikkati sayesinde karından bakarken rahim ağzının kısaldığı fark edildi. Acilen ameliyata alındım. Doktor tam zamanında fark ettik dedi. Kimseyi telaşa sokmak istemem ama rutin kontrollerinizde rahim ağzının kısalığı uzunluğu hakkında bilgi alın derim. Ben hiç ağrı, kanama bir şey hissetmemiştim ama sınırın çok altında çıktı.

Bu arada dün rutin kontrole gitmiştim. Doktorumun dikkati sayesinde karından bakarken rahim ağzının kısaldığı fark edildi. Acilen ameliyata alındım. Doktor tam zamanında fark ettik dedi. Kimseyi telaşa sokmak istemem ama rutin kontrollerinizde rahim ağzının kısalığı uzunluğu hakkında bilgi alın derim. Ben hiç ağrı, kanama bir şey hissetmemiştim ama sınırın çok altında çıktı.
Çok geçmiş olsun canım

Canım ilk çocuğun mu şuan, bu arada çok geçmiş olsun zamanında farkedilmesi çok iyi olmuş çok şükür 🙏

X