2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ben çok nettim ya. Hiç düşünemedim kendimi kız annesi. Oğlum benle top sektirebilecek mesela. Liseye gidene kadar futbol oynadım. Erkeklerle hep daha pozitif oldu iliskilerim. Kız kardeşim de yok ne bileyim daha faydalı olur musum gibi geldi. İstanbul'a git gel yapıyorum birinde bulusuveririz kız ne olacak

Ben de kan sulandırıcı hap alıyorum coraspin. Sizin bu ilacı kullanma sebebiniz nedir?
Çok özür dileyerek, Allah bebeginize sağlık sıhhat versin, sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Korkularınızı da anlıyorum ama buraya yıkılıp da gelmiş, moral bulmaya çalışan bir kadın var, sorularla bunaltmak yerine moral mi versek acaba? Biraz empati lütfen

Haklısınız. Günlerdir bu korkuyla yaşıyorum ve karşıma çıkınca biraz daha arttı korkum.

Kendisinden de özür dilerim eğer incittiysem roni21

tabi ya buluşuruz benım de kız kardeşim yok sulalemde kız yok ıkı oglum gıttı bı yandan ıstıyordum bır yandan onlar gibi olursa korkusunu atamaıyorum. ama onlemı aldık hıc bır sorun olmayacak.

İçini ferah tut kuzum benim benim iki tane yeğenim var ikisi de erkek, babacigimin kız torunu olmadı gibi. Eşimin ailesi kız istiyordu çok neden bilmem. Valla ben ultrasonda pipiyi görünce çok çok sevindim. Tabi Allah hayırlı ve sağlıklı evlatlar versin kızı erkeği yok. Anneciğim tüm hastalık süreci boyunca hep derdi ben kızımdan razıyım Allah da ondan razı olsun. İnsanın kızı olsun da çamurdan olsunmus diye hep söyledi

Hahahah tabi gonderirim ama renkli renkli olsun huniler boy boy böyle ustunde ponpon falan da olsun tam deli gorunumu yaratabileyim şaka bir yana Göksu'muz hiçbir zaman gelmeyecek diye bir yanım buruk, benim evlenmeden önceden kız çocuk hayalim vardı, erkek çocuğuna ilk oğlum ile alıştım simdi yine Göksu yu beklerken erkek olacağını öğrenmek bir yandan icim Göksu için buruk bir yandan oğlum için içim bayram yeri, asmış bayrakları mendilini sallayarak halay çekiyor ikinci bal oğlan geliyor inşallah çok iyi abi kardeş olurlar her daim birbirinin arkasında olup koruyup kollarlar birbirini en büyük hayalim birbirine aşırı destek olan iki kardeş

Friendste benzer bir sahne vardı o geldi gözümün önüne valla aradan çocukların durumunu da çıkarabilirsin,hazır gitmisken. Tabi muayene bittikten sonra, hipokrat yemini falan dinlemez bazı ebeveynler cidden tuhaf olabiliyor.

sağlıkla gelsin bebişlerimiz çatlak da onların hediyesi diye bakıyorum. bir evren getirdin dünyaya mutaka birizi olacak.
Benim bacağımı isirmisti oğlum 1,5 yaşında falandı fena ısırdı üst bacakta ön taraftan onun izi kaldi iki diş onu bile görüp seviniyorum ben oğlumdan hatıra diye

Özele gideceksen Ataköy perinatolog Ali ekize Instagram dan bak derim ben devlete randevu buldum eğer ilgilenmezse ona gideceğim çok içime şimdi kendi muayenehanesi nakit 2800 kart 3000 TL
Kaynimin oğluna down sendromlu olabilir dediler devlette ve özelde, ense kalınlığı vs yüksek çıkmıştı, araştırırken eşimin yengesi hemşire İstanbul'da doktorlara sormuş Ali Ekizi önermişler çoğunluk, çok memnun kalmışlardı öyle bir risklerinin olmadığını öğrenince doktor normal kontrol kabul etmiyormus devam edemediler ona ama hep diyorlar adam çok iyiydi diye

Ya canım benim kızıma demiş ki çocuk " benim annem- babam kadın doğum uzmanı, annen 40 yaşını geçmiş, kardeş filan umutlanma doğmaz o çocuk". Çocuk eve ağlaya ağlaya geldi benim kardeşim doğmayacakmış diye. Anne babasının kadındoğumcu olduğunu biliyordum da annesinin perinatolog olduğunu bilmiyordum. Resmen şok gecirdim aratınca. Baksın bakalım çocukları doğru teşhis mi koymuş

Muhabbetlere bak sen gülsem mi üzülsem mi bilemedim. Çocuklar gerçekten acımasız olabiliyorlar

Muhabbetlere bak sen gülsem mi üzülsem mi bilemedim. Çocuklar gerçekten acımasız olabiliyorlar
Ya çocuk da aslında evde geçen muhabbetleri söylüyor. Yanında iş konuşuluyorsa sürekli demek. Çocuğun ağzı da çok pis sürekli küfürler filan ediyor, ögretmenler seneye okuldan atılacağını söylemişler. 4 sene ilkokulda hiç bir veliyle görüşme ihtiyacı hissetmemiştim, ilk kez bu cocuğun ailesiyle güzel güzel konuşmak istedim. O da buradaki tek perinatolog çıktı

kızlar selam, bugün doktor randevumuz vardı, yeni doktorumuza gittik. doktoru çok sevdik, eşim gibi o da konuşkan çıktı. hamile olan ben neredeyse hiç konuşamadım :)

bu arada cinsiyeti %100 kız çıktı. Hatta doktor nasıl erkek dediler ki diye şaşırdı. Eşimin birden enerjisi yükseldi kızı duyunca, ailelerinde kız yok, ilk olacak.

65 kiloyla hamile kalmıştım, biraz benim için fazlaydı, 69 olmuşum 18. haftada. doktor fazla almışsın, en fazla 2.5 kilo alman lazımdı, bundan sonra çok dikkat etmeni istiyorum , en fazla 77 olmalısın dedi. 10-12 kilo üstü fazla, fazlasını almaman gerekiyor diyor.

çocuğun gelişimi 8 gün ilerdeymiş, biraz tombik bir bebek dedi. elleri kolları durmuyordu, aşırı hareketli, hiç durmadı ultrason boyunca, eller ayaklar sürekli hareket içinde. her şey çok iyi, plasentası, suyu, gelişimi, hareketli oluşu vs. bir sonraki ay için perinatologa yönlendirdi detaylı ultrason için. kendisi de 2 ay sonraya çağırdı. zaten aynı hastanedeki perinatologdan randevu aldım.

B BirNBirE canım müsait zamanda değiştirebilir misin cinsiyetini sana zahmet?

Bizim burda da çok iyi bir okul var oglumu oraya nasıl aldirabiliriz ilkokulda diye düşünüyordum kiiiii oranın müdür yardimcisi kim çıktı bilin bir gün kızı yaşıtlarına göre aşırı iri hem boyu uzun hem kilolu oğlumu üçe katlayan bir kız vardı o kaydiraga binince oğlum kırılır bınme demiş bir gün ben orda oturuyordum kreşin bahçesinde oynasın diye bekliyordum oğlumu, adam oğluma gelip bidaha öyle soyleme tamam mı çok ayıp dedi, ben de çınarı çağırdım yanıma ne dedin ki öyle dedi dedim bilmiyorum bişey demedim dedi, 4,5 yaşındaki çocuk zaten dalga geçmeyi bilmiyor benim oğlumun aklına gelmez öyle bişey, oğlumdan cevap alamayınca adamın yanına gitmiştim ne dedi çınar ben duyamadım da merak ettim dedim kızıma şişko demek istedi sen çıkma kırarsın dedi oglunuzu uyarın dedi ben konuşurum tabi ama kötü niyetle söyledigini düşünmüyorum akıl edemez oğlum onu dedim sonra kızına hadi yürü gidiyoruz diye sinirle kolundan çekti götürdü ve bu adam o istedigim okulun müdür yardımcısı çıktı dönüşte oğluma sordum neden böyle dedin diye anne o bizden büyük ya ondan kırılır diye düşündüm dedi oğlumu ikiye katlayan bir kız olunca çocuk da kendinden yaş olarak büyük sanmış ama işte adamın yorumlama şekli, o okulu unutayım ben

Her okulda mutlaka oluyor böyle numunelik çocuk geçen bir videoda Amerikalı bir babanın çocuğuna verdiği cezayı gördüm. Okul servisinden zorbalık yaptığı için ikinci defa atılan çocuğunu okuldan arabayla almak yerine 2 derece havada 8 km yürütüp kendisi de arabayla takip etmişti. Çocuklar onlara tanidigimiz ayrıcalıkları hak olarak görüyorlar falan diyordu. Bakınca babanın cezası acımasız görünüyor ama belli ki çocuk laftan sözden anlamamış, ebeveyn de başka bir yol bulamamış. Adam zorbalık kabul edilemez hele de benim evimde diyordu. Empati çocuklarda çok sonradan gelişiyor malesef. Hele bizim ülkemizde yetişkinlikte bile gelişmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…