2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Cevabınız için teşekkür ederim ama doktorlar pıhtılaşmanın düşüğe kalp durmasına sebep olduğunu söylüyorlar embriyoya damarlardan kan akışınının düzgün olmaması açısından. Coraspirin gebelik öncesi veriliyor gebelikte kullanılmıyor çok bi etkisi yokmuş. Kan sulandırıcı iğnenin olumsuz bir etkisi var mı biliyor musunuz?

Benim doktorumda aynı şeyi söyledi bende kilo almayınca endişelendim. Son aylarda alacaksin zaten bebiş iyi napacaksin kiloyu dedi. Eee iyiymiş o zaman dedim çıktım
Valla ben de kilodan nefret ediyorum kuzum. 3 kilo aldim simdiye kadar. Ama bosuna aldim yani. Hurrem gibi açım diye geziyorum surekli. Almasam cok iyiydi. Ama ye ye hadi alma.Neyse kendime de zehir edemicem bunu kafaya takip

Perinatolog 7100 tl fiyat verdi Bahçelievler Memorial Hastanesinde
Kız burası vaaaan fiyat almadım ama 2 ay önce 2500 du 3000-3500 olur bence 18 Mart'ta maksimum. Perinatolog normal muayene 965, diğerlerini sordum zaten 735 dedi eee aradaki 230 lira fark için normal kadın doğuma gitmeye değmez

Seninki de mi böyle yavaştan yukarı çıkıyorlar artık ondan herhalde
Benim ilk gebelik sonu böyleydim. Foto 1. Gebelik zehirlenmesinden dolayı ödemim çok fazlaydı. Doğumdan sonra 1 yılda 16-17 kg verdim.

İkincisi de böyle. Foto 2.
Sanırım hamile olduğumu şimdi fark edicem. 3 aydan sonra hep zeytin yağı kullandım hiç çatlamadım. Doğumdan bir çoktım ki artık nasıl olduysa çatlaklarım oldu.

Eklentiler

• 50553773-0114-4615-A7D6-0AF07DE5BC57.png
    764,7 KB · Görüntüleme: 71
  • 135981A3-637D-4670-A88E-40ABE266991B.jpeg
    146,4 KB · Görüntüleme: 71
Valla ben de kilodan nefret ediyorum kuzum. 3 kilo aldim simdiye kadar. Ama bosuna aldim yani. Hurrem gibi açım diye geziyorum surekli. Almasam cok iyiydi. Ama ye ye hadi alma.Neyse kendime de zehir edemicem bunu kafaya takip
Bende 3 kg aldım toplamda ama arkadaşımın eşi ile aramızda 7 hafta var üçlü taramada 7-8 kg aldığını görünce ben zayıf kaldım diye taktım ne bileyim normali o sandım hep çevrede hamilelik kiloları da muhabbeti dönünce hamile olunca kilo alınır kalmış kafamda. Doktor bildiğin güldü halime ben niye kilo almadım hocam ya deyince.

Dozu iyi ayarlanmazsa ya da gereksiz yere kullanılırsa kanama yapıyor ben yaşadım en son kanamadan kaybedeceksin dedi doktorum bıraktırdı iğneyi bana sürekli lekelenme kanama ağrı sancı ile geçiyordu benim suanki doktorum zaten gereksiz görüyordu benim yaşayan bir oğlum olduğu için ama şimdi sana ben ya da başkası bişey diyemez iğne bu genlere gore kullan ya da kullanma vs, doktorun ne diyorsa o benim ilk doktorum kullanmami istedi o yazdı hatta 5000 lik hibor yazdi, kanama lekelenme durmayinca doktor değiştirdim o da iğneye aşırı karşı bir doktordu işte biraktirdi ama benim ozelimde bence de kullanmamam gerekiyormuş cunku durmadı ağrı sancı kanama ayakta duramiyordum belli ki benlik değildi bu arada benim de mthfr heterizigot pai heterizigottu ama doktorum sonucuma bile bakmadı umrumda değil sonucun yaşayan bir oglun var bitti benim için iğne kullanamazsin ilaç kullanamazsin diye sinirlenmişti

Bende gebeligimin başından beri kan sulandirici iğne kullanıyorum çok şükür Bi sıkıntı olmadı,corasprin 7.haftada yoğun bir kanamaya neden oldu kesti doktorum,bu arada benim 3 dusugum olduğu için tahlil vs yapılmadan verdi doktor, 2 tane de 10 ve 8 yasinda oğullarim olduğu için gen testlerine gerek duyulmadi

Ben çınarima 70 kiloyla hamile kalmıştım 32.haftada 74 kiloydum 32 den 38 e kadar hızlı aldım 78 ile bitirdim

Ben çınarima 70 kiloyla hamile kalmıştım 32.haftada 74 kiloydum 32 den 38 e kadar hızlı aldım 78 ile bitirdim
Doktor da öyle dedi kuzum son haftalarda kilo alınıyor o yüzden ne kadar az alırsan o kadar iyi dedi. Zira senin de öyle olmuş. Toplamda 8 kg çok çok iyi bende öyle alsam keşke

Doktor da öyle dedi kuzum son haftalarda kilo alınıyor o yüzden ne kadar az alırsan o kadar iyi dedi. Zira senin de öyle olmuş. Toplamda 8 kg çok çok iyi bende öyle alsam keşke
Ama bil bakalım ne oldu doğumdan çıktım eve geldigimde 75 kiloydum 3350 çocuk eeeee plesanta içerde mi kaldi suyu yok muydu aklımda deli sorular kalmıştı valla çok zor verdim ben o kiloyu millet çocuğun kırkı çıkana kadar 15 kilo verir ben başlangıç kiloma donemedim bir süre

Ya bende bakıyorum doğumdan çıkınca aşırı bir fark olmuyor ya görünüşte hala hamile gibi olunuyor. Bir kardesimin eşi beni dumur etmişti valla doğumdan 14 gün sonra hiç dogurmamis gibi görünüyordu normalde de aşırı minyondur ikinciyi doğurdu yine aynı valla maşallah eşim de beni gaza getiriyor sen zaten incecik kaldın hemen kiloların gider hemen şöyle hemen böyle. Yazık o benden çok kilo aldı zaten birlikte doğuma gideceğiz bu gidişle

Tabi ki var dusuk yaparsiniz kanamaniz olur. Hele kese görür görmez kullanılan kan sulandiricilar oldukça tehlikeli. Ben 11. Haftada basladim. Kendi sagligim icin kullaniyorum. İleri haftalarda emboli sorunu yasamamak icin.
Söylediklerinizin hicbirine katilmiyorum maalesef. Faktör genlerin sadece bir kaci embriyonun gelisimini engelliyor. Mthfr ve pai engellemez. Coraspin de ilk gebeligi olan, yasi olan, tiroidi olan, obezite problemi olan, bunlardan en az 2sine sahip gebelerin plasenta yerlesimi icin oldukca gerekli. 12. Haftadan 26. Haftaya kadar düşük doz kullanilmasi önerilir. Bende tamami var bunlarin o nedenle doktorum uygun gördü. Ayrıca hematolog bir hocaya takipliyim.

Çok sanslisiniz yeni yıl öncesi 60 bin civarı fiyat veren hastanemiz şimdi 90 bin civarı fiyat verdi. Üstelik temmuz zammida yansitilabilir ara zamlar yani bu da net değil.

Evet ben doğumdan çıktım eve geldim kaynanam demişti ki tövbe bismillaaaahhh hiç doğum yapmamış gibisin, normal doğum bı de karnın aynı hiç değişmemiş Allah Allaaaahhh bu ne iş... İnsan zaten yüz şey düşünürken kilo ya da göbek vs konusulmasi hoş değildi benim oğlum yoğun bakimdayken her şey ekstra batiyordu zaten, ama doğumdan çıkınca karın hemen inemiyor çünkü rahim balon gibi şişmiş oluyor onun inmesi uzun sürebiliyor kişinin yapısına da bağlı, benim yapımda göbek var

Yok ya benim hiç sorunum yok şükür resmen keyfine 4000 lik oksapar kullanıyorum cnm tüp bebek diye.Hiçte birşey olmadı ihtimalde söylenmedi ztn.

Kesinlikle çok haklısın. Vücudundan bir canlı çıkarmış birine böyle yorumlar cidden hoş değil,kırıcı. Hele bebeği yanında olmayan bir anneye. Benim kayınvalidem çok çekiniyor sanırım yavrusuna dokundurmayan kediler gibi olacağımı saniyor Hamilelik, başıyla sonuyla bir süreç. Bende hayatım boyunca hep fittim. 30 dan sonra kilo alırsın dediler hiç öyle olmadı da ama şuan karnımda bebegim var göbeğim de olsun varsın napayım

Bence kitabi bilgi üzerinden gidiyor. Kıtlık zamanı bile vücut süt üretebilsin, bebeği aç bırakmasın diye sonradan kullanmak üzere yağ depolar. Bu yüzden hamileler genelde kilo alır ve kıtlık olmadığı için doğum kiloları kalır bizim ülkemizde Sonra anneler o kilolaları vermek için diyet yapar Sende muhtemelen kıtlık bilinci yok, o yüzden beynin yağ depolamaya izin vermiyor Doğumdan sonra fit bir anne olup, biz diyet yapmaya çalışırken bizi çatır çutur çatlatacaksın

Merhaba hanimlar 4 yil once ikizlerim icin buradaydim ve simdi nasipse temmuz 2024 ayinda dogacak yavrum icin aranizdayim. Son yorumlari okudum ne guzel kilo alanlar var aranizda benim hala mide yanma ve bulantilarim devam ediyo 65 kg da hamileydim simdi 63e dusmusum. Henuz cinsiyetini ogrenmedim. Saglikla huzurla alalim kucagimiza kuzularimizi insaAllah

Şöyle benim yaşım ileri ve ilk defa dün transfer oldum. Önceki görüşmüş olduğum drlar kan sulandırıcı iğne başlayacağız dedi bu doktorum gerek yok dedi o yüzden çok arafta kaldım. Dün transferden sonra doktorum çok istiyorsan kullan 9 gün test gününe kadar en azından dedi o yüzden sormak istedim sizlere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…