2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Selammm herkese
pempbepsikolog pempbepsikolog canım yoğundum ne bakabildim ne yazabildim. Dünde tetanoz aşısı endokrin randevusu kan tahlilleri deprem gönderileri derken hiç keyfim yoktu telefonu elime almak istemedim teşekkür ederim sorduğun için 🩵
G Gksu21 bana özelden açık adres yazmayı unutma Huni teklifim geçerli 😂 hayırlı olsun oğluşun abi kardeş önce birbirlerine sonra size yoldaş olsunlar inşallah 🌺
dimen dimen hoşgeldin tabiki eklerim 🌺🫠 Sat hatalı mı yoksa burda mı olmak istedin onu anlayamadım ?

Şöyle benim yaşım ileri ve ilk defa dün transfer oldum. Önceki görüşmüş olduğum drlar kan sulandırıcı iğne başlayacağız dedi bu doktorum gerek yok dedi o yüzden çok arafta kaldım. Dün transferden sonra doktorum çok istiyorsan kullan 9 gün test gününe kadar en azından dedi o yüzden sormak istedim sizlere
Sizi anliyorum. Trombofili panel testini ben kendim yaptirdim mesela özelde. Devletteki perinatolog yazmamisti igneyi. Kabaca bana mi sordun testi yaptirirken dedi. Ee yani yaptirmisim ama yasim da var ailemde emboli gecmisi de var. Ne yani düşük olmasini mi bekliyim.
Size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Özelde iyi bir hematolog hoca bulun. Derdinizi anlatin. Ona ilaci yazdirin. Hocanin görüşünü alın yazili olarak devlete gidin. Orada bilmem ne hocayi görünce cekinip yaziyorlar igneyi.
Bunun disinda kendi doktorum sabah kalkar kalkmaz limonlu su icmenin, portakal suyu yesillik tuketmenin ve sarimsak tuketmenin kan sulandirmaya yardimci oldugunu söylemisti ve kesinliklikle folik asit kullanmiyorsunuz aktif folat kullanacaksiniz cunku bizim mutasyonlu mthfr genimiz folik asidi folata çevirmiyor.

Sizi anliyorum. Trombofili panel testini ben kendim yaptirdim mesela özelde. Devletteki perinatolog yazmamisti igneyi. Kabaca bana mi sordun testi yaptirirken dedi. Ee yani yaptirmisim ama yasim da var ailemde emboli gecmisi de var. Ne yani düşük olmasini mi bekliyim.
Size şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Özelde iyi bir hematolog hoca bulun. Derdinizi anlatin. Ona ilaci yazdirin. Hocanin görüşünü alın yazili olarak devlete gidin. Orada bilmem ne hocayi görünce cekinip yaziyorlar igneyi.
Bunun disinda kendi doktorum sabah kalkar kalkmaz limonlu su icmenin, portakal suyu yesillik tuketmenin ve sarimsak tuketmenin kan sulandirmaya yardimci oldugunu söylemisti ve kesinliklikle folik asit kullanmiyorsunuz aktif folat kullanacaksiniz cunku bizim mutasyonlu mthfr genimiz folik asidi folata çevirmiyor.
Hematolog arayışına gireyim sorayım ne ilaç verirse alırım tabiki. Bende solgarın folatını kullanıyordum şimdi tedavi olduğum dr folbiol verdi herkesin yaklaşımı okadar farklıki insan bildiğini dahi unuyor teşekkür ediyorum size 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

Kızlar detaylı ultrason için perinatolojiye randevu alabilen var mı devlette? Sanırım çok zor çünkü her doktor bakmıyor parantez içinde detaylı ultrason bakilmamaktadir diye not düşülmüş. Çıkan her doktorda da aynı şey yazıyor alabilen var mı merak ettim 🌸
Ben yarın zeynep kamilde kadın doğuma gidicem inşaallah. Orası perinatolojiyi açınca randevu alırım herhalde. Bakalım ne olacak ama bu dediğini doktora sorarım unutmazsam

Benim ilk gebelik sonu böyleydim. Foto 1. Gebelik zehirlenmesinden dolayı ödemim çok fazlaydı. Doğumdan sonra 1 yılda 16-17 kg verdim.

İkincisi de böyle. Foto 2.
Sanırım hamile olduğumu şimdi fark edicem. 3 aydan sonra hep zeytin yağı kullandım hiç çatlamadım. Doğumdan bir çoktım ki artık nasıl olduysa çatlaklarım oldu.
sağlıkla gelsin bebişlerimiz çatlak da onların hediyesi diye bakıyorum. :anneadayı::KK200: bir evren getirdin dünyaya mutaka birizi olacak.

Kızlar detaylı ultrason için perinatolojiye randevu alabilen var mı devlette? Sanırım çok zor çünkü her doktor bakmıyor parantez içinde detaylı ultrason bakilmamaktadir diye not düşülmüş. Çıkan her doktorda da aynı şey yazıyor alabilen var mı merak ettim 🌸
Ben aldım canım doktor adıyla talep oluşturmuştum uygun randevu gelince bildirim geldi hngi ildeysen perinatoloji doktorlarını öğrenip o şekilde talep olusturursan kolay oluyor ben öyle buldum

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-07-09-59-49-571_tr.gov.saglik.MHRSMOBIL.jpg
    Screenshot_2024-02-07-09-59-49-571_tr.gov.saglik.MHRSMOBIL.jpg
    68,8 KB · Görüntüleme: 47
Böbreğimde hafif kristalleşme görüldü. Doktor bol su içmen yeterli olur dedi ama içim rahat etmiyor. Gebelikte böbrek sorunlari cok yerlesikmis galiba. Bildiginiz dogal ve zararsiz bir cozum varsa doktoruma danisacagim.
Kız su içmen yeterli ilaca gerek yok ki bu bebeklerde bile görülür susuz kalmışsın bebeğinin suya ihtiyacı var demekki günde en az 2.5 3 litre tüketmen lazım

Kız kaynatıp suyunu içmek öyle bende yiyorum yoksa ben gebe kalabilmek için vücudum temizlensin diye içtim 15 gün Hamile olarak içilmez o
yok kuzum hergun ıkı sogan sarımsak kavurup veya çiğ yiyordum. elma gibi yani enfeksıyonum hiç olmadı serklajımda da bır sıkıntı olmadı. bu çok kişiseldir aslında. ama esleme yazarken de mutlaka dra sor dedım.

Ben aldım canım doktor adıyla talep oluşturmuştum uygun randevu gelince bildirim geldi hngi ildeysen perinatoloji doktorlarını öğrenip o şekilde talep olusturursan kolay oluyor ben öyle buldum
Aa evet çok mantıklı ben de öyle yapayım canım çok sağol 🌸 bu arada forumda biri yazmış saat sabah 10.00'da da açılabiliyormuş o randevular bugün girdim baktım bir tane buldum ama almadım erken tarihe verdiği için bir de acele etmek gerekiyor tabi hemen alıyorlar. Almakta zorlanan varsa bu şekilde de bakabilir ❤️
V vera_61 sen de yine sorarsın canım doktoruna olmazsa bu şekilde bakarız umarım bulabiliriz 🌸

14+2 hamileyim bende dün doktora gittim grip oldugum icin doktor rahim kocaman ama senin bebek kendinj bi yere toparlamış sıkıştırmış kalmış dedi cinsiyet için bakti baktı dedi nasil bir büzüşme ise bu hayatta açmıyor bacak arasını dedi daha önce de yüzde 70 kiz demişlerdi dün ki doktorumda yok yani bi gram açmıyor görünmüyor diyor 😁 kız mıdır acaba bu kadar saklanıyor anlayamadım gitti önceki kontrollerde 1-2 hafta hep önde gidiyordu gelişimi şimdi haftasinida yakalamış ileride de gitmiyor gelişimi ama sizde de oldu mu böyle acaba? Benim iki oglum var 11-12. Haftalarda açıp gösteri veriyorlardi cinsiyetlerini ya bu bi ayrı saklambaç oynuyor bizimle yüzünü bile göstermedi sıpa kafasını gördük sadece tamamen arkasi dönüktü 😅

canım yıne de once drunna sor ama soğan sarımsak kaytıp içebilirsin her tütlü enfeksiyoa bıre bır ama dedğim gibi önce druna bir danış
Hayır hayır asla yemekte tüketmek yada çiğden yemeye benzemez. Salatada soğan maydanoz dokunmaz ama Soğan ve Maydonoz gebelikte kaynatılıp içilmez kesinlikle yasak. Söktürücü özelliği var yapma öyle şeyler kuşum 🫠

X