2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Alt açma bezinin pofuduk olanı daha mı iyi, ince olanı daha büyükmüş galiba ama🤔
Yani ben sanırım digerini kullanmadım hiç hep pofuduk olandan aldım ondan elim direkt buna gitti baby me ninkini aldım bu arada E eslem95 sen sormustum sanırım aklıma şey geldi bı a101 de indirim olmuştu sleepy nin 10 lusunu 4,5 liraya almıştık a101 a101 dolaşıp piyasada bulduklarımizi alıp stoklamistik hala duruyor iki paketi 😅😅 5 sene öncesi ama yine de o zaman da aşırı uygun gelmişti sleepy de güzeldi ama pahalı şuan tabi, bunda çok markaya gerek yok çiş kaka olan bişey hangisi uygunsa onu alalım bence :)

Merhaba arkadaşlar. Bende sizler gibi temmuz ayında kızımı kucağıma alacam nasipse . 16 haftalik hamileyim . Geçen hafta gittiğim kontrolde plasentanik aşağıda olduğunu söyledi doktorum . Benim gibi olan var mı aranızda? Hangi haftalarda yukarı çıkar plasenta . Veya hiç cikmayadabilirmi.

Merhaba arkadaşlar. Bende sizler gibi temmuz ayında kızımı kucağıma alacam nasipse . 16 haftalik hamileyim . Geçen hafta gittiğim kontrolde plasentanik aşağıda olduğunu söyledi doktorum . Benim gibi olan var mı aranızda? Hangi haftalarda yukarı çıkar plasenta . Veya hiç cikmayadabilirmi.
Merhaba genelde 20-24 haftalara kadar yukarı çıkıyor diyorlar ama evet bazılarında cikmayabiliyor, doktorunuz daha doğru bilgiyi verecektir sizin plesantanizin durumuna göre, benim ilk cocugumda 20.haftada gittiğimde çıkmıştı yukarı

Merhaba genelde 20-24 haftalara kadar yukarı çıkıyor diyorlar ama evet bazılarında cikmayabiliyor, doktorunuz daha doğru bilgiyi verecektir sizin plesantanizin durumuna göre, benim ilk cocugumda 20.haftada gittiğimde çıkmıştı yukarı
Çok teşekkürler. Cinsel iliski ve ağır kaldırmak yasak dedi . Sizde de bu sekildemiydi

Canlar hurma yiyor musunuz sizde ? Ben günde 3 4 tane falan yiyorum ama bi yandan da rahmin yumuşamasına sebep oluyormus bi zarari olur mu sizce ?
Bende her gün 1 tane bazı günler 3 tane yiyorum. Abartilmadigi sürece bir zararı olacağını düşünmüyorum. Meryem annemiz hamileliği boyunca sadece hurma ile beslenmiş 🙂

Merhaba benimde öyle plesanta aşağıdaymis. Ama rahim ağzını direkt kapatmadiktan sonra büyük bir problem değil dedi. İlerleyen haftalarda yukarı çıkar dedi. Ağır kaldırma fazla ayakta durma cinsel ilişki de dikkat et dedi. Dediklerinin hiç birine dikkat edemiyorum çünkü bir tane daha çocuğum var devamlı peşindeyim veya kucağımda. Bunu bana perinatolog söyledi ancak kadın dogumcuma sordugumda çokta anormal olmadığını normal bir durum olduğunu zamanla çıkacağını söyledi. İlk çocuğum da da böyleydi bu arada sorun olmadi

Merhaba benimde öyle plesanta aşağıdaymis. Ama rahim ağzını direkt kapatmadiktan sonra büyük bir problem değil dedi. İlerleyen haftalarda yukarı çıkar dedi. Ağır kaldırma fazla ayakta durma cinsel ilişki de dikkat et dedi. Dediklerinin hiç birine dikkat edemiyorum çünkü bir tane daha çocuğum var devamlı peşindeyim veya kucağımda. Bunu bana perinatolog söyledi ancak kadın dogumcuma sordugumda çokta anormal olmadığını normal bir durum olduğunu zamanla çıkacağını söyledi. İlk çocuğum da da böyleydi bu arada sorun olmadi
Çok teşekkürler yardımcı oldunuz. Benimde rahimi kapatmiyormus düşük riski yok dedi . Ama dediğiniz gibi pek dikkat edemiyoruz benimde bir kızım var . İster istemez işler güçler yapıyoruz. Bir tek ilişkiye girmiyorum . Peki ilk çocuğunuzda ilerleyen haftalarda yukarı çıktı mı. Bn pek sezaryen istemiyorum bu durumda sezaryen oluyormuş ondan da düşünüyorum biraz. İlk kızım normal oldu

Evet yasaktı yani ekstra dikkat etmek gerekiyor kanama olabilir ağrı olabilir demişti süpürge bile tutmayi yasaklamıştı doktorum, 5 lt su bidonunu taşımayı bile yasaklamıştı
Teşekkürler cevabınız icin . Bana o kadar ciddi konuşmadi ama dikkat etmem gerektiğini söyledi. Bakalım inşallah yukarı çıkar da normal doğum yapabilirim

Çok teşekkürler yardımcı oldunuz. Benimde rahimi kapatmiyormus düşük riski yok dedi . Ama dediğiniz gibi pek dikkat edemiyoruz benimde bir kızım var . İster istemez işler güçler yapıyoruz. Bir tek ilişkiye girmiyorum . Peki ilk çocuğunuzda ilerleyen haftalarda yukarı çıktı mı. Bn pek sezaryen istemiyorum bu durumda sezaryen oluyormuş ondan da düşünüyorum biraz. İlk kızım normal oldu
Vallaha şöyle diyim ilkinde de ilk zaman bunu demsiti doktor ben hayatıma aynı devam ettim hatta sorma gereği bile duymamıştım çıktı mı diye çünkü söyleyiş tarzları hani böyle çok sıradan beni endişe edicek şekilde değildi hani dikkat et dediler. Çok çok riskli olsa şunlar şunlar yasak rapor yazalım fln derlerdi diye düşünüyorum. Bunda da öyle oldu. Yine sıradan bir şekilde dikkat edersin çok anormal değil zaten diğer haftalarda yukarı çıkıyor dediler. Bnm mantık yine çok riskli olsa yasak derlerdi rapor verirlerdi vs diye çalışıyor :) bu benim yaklaşımım tabi beni endiselendirecek bir durummus gibi bahsetmediler açıkçası.

Gecmis olsun. Çoğu kisinin çıkıyormuş evet ama benim malesef cikmadi. Hatta rahme yapisik bile olabilir, rahmi alabiliriz suphesiyle girdim ameliyata. Allaha sukur o kadar kotu degildi. Hersey yolunda gitti.

Arkadaşlar elinde sleepy bio natural veya sleepy yeni doğan natural ıslak mendil olan varsa içeriğine bakip söyleyebilir mi

Arkadaşlar bir sayfa buldum YouTube Shorts sa karşıma çıktı %100 pamuk isimli hastane çıkışı seti 770 tl imiş yeri de antepteymiş benim cinsiyet belli olunca ben sipariş veririm çok beğendim sadece fikir olsun dedim 🌸

Teşekkürler cevabınız icin . Bana o kadar ciddi konuşmadi ama dikkat etmem gerektiğini söyledi. Bakalım inşallah yukarı çıkar da normal doğum yapabilirim
Benim önceki doktorumdu o, belki de o her şeyde beni çok korkutuyordu, şeker konusunda da çok korkutmustu, bebek bir hafta önden gidiyor diye vs.. Başka doktora geçtim bu da fazla mı relax diye düşünüyorum bazen 😅 lekelenmem var demiştim olur böyle şeyler ilk 12 haftada dedi geçti progestan bile vermemişti ikinciye ben gidince hayrına verdi başka bişey 😅 neyse relax olmak iyidir doktorunu dinle canım sen burda her kafadan bir ses çıkar :)

Hanımlar ben de böyle bir sayfaya denk geldim hoşuma gitti abi kardes seti yaptiririm muhtemelen 😍😍 fikir olsun size de

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-04-22-18-20-013_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-02-04-22-18-20-013_com.instagram.android.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2024-02-04-22-17-29-949_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-02-04-22-17-29-949_com.instagram.android.jpg
    67,5 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2024-02-04-22-11-29-672_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-02-04-22-11-29-672_com.instagram.android.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_2024-02-04-22-09-15-674_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-02-04-22-09-15-674_com.instagram.android.jpg
    78,1 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2024-02-04-22-05-13-106_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-02-04-22-05-13-106_com.instagram.android.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 32
Arkadaşlar elinde sleepy bio natural veya sleepy yeni doğan natural ıslak mendil olan varsa içeriğine bakip söyleyebilir mi
Bende bu var şuan canım bimde denk gelip almıştım özellikle almadım tek bu vardı 😅

Eklentiler

• IMG_20240204_224407.jpg
    IMG_20240204_224407.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20240204_224400.jpg
    IMG_20240204_224400.jpg
    97,1 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20240204_224330.jpg
    IMG_20240204_224330.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 35
X