2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
😂😂 eminim güzeldir uykusuzluk dışında çabuk geçer galiba 😂🌸
Bebek sakinse çabuk geçer evet bana 5 6 ay hiç geçmedi evden bile çıkamadık hiç, dışarı çıkınca bile hiç susmayan sürekli ağlayan bi bebekti sağlık ocağına zor giderdik o derece, herkes bize bakardı taa ki süt alerjisini farkedene kadar anneme ne zaman büyüyecek bu diye ağladığımı bilirim kolik ve alerjili bebek çok zorr 🥲

Bebek sakinse çabuk geçer evet bana 5 6 ay hiç geçmedi evden bile çıkamadık hiç, dışarı çıkınca bile hiç susmayan sürekli ağlayan bi bebekti sağlık ocağına zor giderdik o derece, herkes bize bakardı taa ki süt alerjisini farkedene kadar anneme ne zaman büyüyecek bu diye ağladığımı bilirim kolik ve alerjili bebek çok zorr 🥲
Aynisindan bi tane de ben de vardi. Meger sut alerjisi varmis ve et. 1.5 yil diyet yaptim. İnşallah bi daha öyle bisey yasamayiz.

Aynisindan bi tane de ben de vardi. Meger sut alerjisi varmis ve et. 1.5 yil diyet yaptim. İnşallah bi daha öyle bisey yasamayiz.
İnşallah 2.ler böyle olmaz amiinn, bende öyle canım diyet yaptım hala daha var bişeylere alerjisi yanakları hemen kızarıyor biraz daha büyüsünde alerji testi yaptırıcaz.

Biz aynı kişi miyiz 😅😅 gerçekten alerji mahvetti bizi de millet diyor ki ilk 6 ay en kolayı, kolik ve alerjik bebeği olana ne diyim ki biz de aynı şekilde ben ağlayarak çocuğu acile götürdüğümü bilirim ben kesin bu çocuğu tutmayı beceremedim bakın neresini kirmisim napmisim çocuğa diye üniversite acile götürdüm düşünün çocuk avaz avaz bagirarak ağlıyordu sadece memede susuyordu baska türlü imkanı yok, tabi doktor ve asistanları oluyor üniversite acilde oturup bana gulmuslerdi hiçbir yerini cikartmamissin kirmamissin gaz bu dediler, dalga mı geçiyorlar diye düşünmüştüm çocuk doktoruna götürdüm ertesi gün o çocuğun aglamasindan kivranmasindan anlamıştı, bu çocuk süt alerjik bence veya laktoz intoleransi var başka derdi yok dedi ikna etti beni bir yerini cikartmadigima ve 20 gunluktu o gün o doktor direkt anladı, zor bir süreçti ki hala alerjimiz devam ediyor.. Sadece süt degil tabi çoklu besin alerjisi, çınar ege 4 aylıktı ben emzirdigim için katı diyet yaptım alerji diyeti, 1 yaşa kadar ne dışarda ne komşuda yemek yemedim hep evde paket oku oku, pul biberine kadar kendim yapmaya başladım bir ara süt urunleri ile aynı bantta uretilme ihtimaline karşı.. bu sefer doktora da sorcam ama doğar doğmaz çok çok büyük ihtimalle probiyotik basliycam ben... Ortanın biraz üst seviyesindeydi bizim alerjimiz çok zevkini cikaramadik biz bebeklik döneminin.. inşallah bu sefer süt alerjisi veya çoklu besin alerjisi olmaz bebişimin ve kimsenin bebişinin.. Keyifli bir annelik süreci geçirelim inşallah 🤲

Gece gece uyumayip yine ebebekten alışveriş yaptım bı baslayinca devamı geliyormuş 😅 gümüş kapagim yoktu onu aldım 999 ayar olandan, pofuduk alt açma bezi baby me 40 lisindan 3 paket aldım, bebeğin tam altını açıyorsunuz hoooopp çiş ya da kaka yapıyor ben kirlendikce çöpe atıyordum, ya da yiprandikca, temiz kalabildiyse kaldirip koyuyordum kenara ama o olmasa koltuklar da yatak da hep kaka çiş olurdu 😅😅 tüm bezli sürecinde ondan kullandık biz ondan 3 paket aldım şimdilik.. onun dışında emzirme ile ilgili ürünler aldım süt saklama poşeti, göğüs pedi, lanolin göğüs ucu kremi yine de gümüş kapak daha önce kullanmadığım için guvenemedim tam, babyjem güvenli bebek yastigi da aldım aslında çok gerek yoktu ve sanki bizim vardı ama bulamıyorum reflü yatagi var ama neyse çok bişey değil alayım dedim attım sepete onu da, bir de doğal deniz sungeri ve bir tane de tutmalı banyo süngeri aldım bir de 6 tane ıslak mendil dışarısı için

Gece gece uyumayip yine ebebekten alışveriş yaptım bı baslayinca devamı geliyormuş 😅 gümüş kapagim yoktu onu aldım 999 ayar olandan, pofuduk alt açma bezi baby me 40 lisindan 3 paket aldım, bebeğin tam altını açıyorsunuz hoooopp çiş ya da kaka yapıyor ben kirlendikce çöpe atıyordum, ya da yiprandikca, temiz kalabildiyse kaldirip koyuyordum kenara ama o olmasa koltuklar da yatak da hep kaka çiş olurdu 😅😅 tüm bezli sürecinde ondan kullandık biz ondan 3 paket aldım şimdilik.. onun dışında emzirme ile ilgili ürünler aldım süt saklama poşeti, göğüs pedi, lanolin göğüs ucu kremi yine de gümüş kapak daha önce kullanmadığım için guvenemedim tam, babyjem güvenli bebek yastigi da aldım aslında çok gerek yoktu ve sanki bizim vardı ama bulamıyorum reflü yatagi var ama neyse çok bişey değil alayım dedim attım sepete onu da, bir de doğal deniz sungeri ve bir tane de tutmalı banyo süngeri aldım bir de 6 tane ıslak mendil dışarısı için
Yenidogan islak havlularda da kampanya vardı. Ondanda da yapistirdim. 😂

Biz de bugün kayak merkezine iki aile gittik eslerimize yan yana duruyorlardi çantaya su koyarlarken kızak fena çarptı havaya uçup kollarinin ustune düştüler ikisi de, sonuç acile gittik röntgen vs bişey çıkmadı sargiya aldılar şimdilik ama ben de 2 hafta önce vurdugum ayağı sordum çelik yelek var mı film çekmek için böyle böyle olmuştu dedim var ama biz o riske girmiyoruz gebelere film cekmiyoruz, üniversite hastanesi o riske girer mi bilmiyorum dedi doktor sadece atel yapalım 2 hafta geçmiş ama mosmor hiçbir şey yoksa çatlak vardır dedi doktor, onu da ben istemedim 2 gün sonra okul başlıyor onunla uğraşamam dedim bilginiz olsun kızlar röntgen cekmediler
Canım ağrısı yoksa önemli değil morluk bir de oynatıyorsan sıkıntı yok bence bende hamilelikten önce ayak serçe parmağını çarptım morardı mayağı hatta bir süre üstüne zor bastım ama hareket ettirdim morluk biraz sürdü ben de de sonra iyileşti gerçi sen daha iyi bilirsin kendini bu arada tekrar geçmiş olsun 🥲

Canım ağrısı yoksa önemli değil morluk bir de oynatıyorsan sıkıntı yok bence bende hamilelikten önce ayak serçe parmağını çarptım morardı mayağı hatta bir süre üstüne zor bastım ama hareket ettirdim morluk biraz sürdü ben de de sonra iyileşti gerçi sen daha iyi bilirsin kendini bu arada tekrar geçmiş olsun 🥲
Ağrı var canım bugün tam 14 gün oldu hala mor ve üstüne tam basamiyorum topallayarak yürüyorum hatta yatarken sol ayağımin serçe parmagi bu, soluma yatamiyorum parmak yatağa dedikçe acıyor ya sırt üstü ya sağa yatiyorum bakalım ama çelik yelekle bile biz o riski göze alamıyoruz dedi alan hastane vardır dedi

Bir de bu benim Nisan ayında kırdigim parmak olunca aynı yere aynı darbeyi yiyince ve aynı şekilde morarinca agriyinca kırıldı diye düşündüm ama hiçbir şey yoksa bile çatlak oluştu o eski kırık yerinde bence, 2 haftayı tamamladık ayağımın düzelme derecesi 🤦🏻‍♀️ 2 pazar önce vurdum tam

Eklentiler

• IMG_20240202_163221.jpg
    IMG_20240202_163221.jpg
    55,1 KB · Görüntüleme: 45
Ölene kadar traveli reddedip kabin tipi bebek arabasını savunucam 😂
Kraft kabin benimki taş gibi hala ara ara çok uzun yürüyeceksek kullanıyorum çünkü araba kuş kadar hafif ve yer kaplamıyor. Geçen ay umreye gitti geldi 🤓
Modelini tam yazarmısın ben de hafif bir şey istiyorum çünkü

Hangi marka aldın alt açma bezini

İlk alışverişim gümüş kapak olacağı aklima gelmezdi😄 kizimda oyle cektimki aglaya aglaya emzirdim. Hatta bi gece kan kustu kizim acile gittik meger benim gogsumden pompaliyormus. İnşallah dedikleri kadar işe yarar.

X