2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    180
Ben hic bisey hissetmiyorum. Hatta kendimi hamile gibi bile hissetmiyorum. Karnimda hic yok. 16. Haftaya girdim. Normalmi acaba
Bence hespi normal. Sonuçta farklı farklı bünyeleriz. Benim karnım en başından beri var mesela. Tabi bebek göbeği değildi şişlik falandı ama ben daha geç çıkmasını isterdim mesela

Canım tam olarak ne hissediyorsunuz ben hissetmiyorum üzülüyorum doktor her gittiğimde fit anne diyor karnımda yağ da yok, plesanta arka duvarda hissetmem gerekiyordu gibi
İlk bebeğimde plesenta tepedeydi ve hareketleri 18 19 haftada hissetmiştim sanırım şeninde ilk bebeğin Ben dün akşam bişeyin karnımın içinde kaydığını hissettim 2 saniye kadar ama bugün hiçbişey yok bence 20. Haftaya kadar hissetmemen normal canım

Riskli gebeliklerde tetanoz kesin yapilacak diye bir şey yok dendi bana sağlık ocağında. Erken doğuma yol açabiliyormuş rahim ağzı kısalığı falan varsa. Ne kadar doğru bilmiyorum. Daha doktoruma sormadım.

Bağırsaklarımız çalışmıyor çünkü çok normal

canım ben başından beri öyleyim maalesef progesteronunn etkisi

EdaUl canım elime yeni geçtide ikili tarama sonucundan anlıyorsan sana atsam bakar mısın? Birde kızlar vitaminlere 16. Haftadan sonra mı başlanıyor benim tansiyonum düşüyor devamlı 103 e 60 çıktı artık dayanamaz hale geldim valla ilk gebeliğim cidden prenses gibiymiş ya valla zor dayanır oldum bu ne ya

Ben multivitamini en başından beri kullanıyorum. D vitaminide 15. haftanın, demir ilacına da 16. haftanın sonunda başladım

Selam kızlar dün köyden indim şehre, bebek mağazasına girdim ve uzaylı gibi baktım giysilere, eşyalara. 11 yıl aradan sonra nasıl minik geldi her şey. Her şeyi dağıttığım için 0 ekipmanla başlayacağım, küçük bir bebek mendili bile yok evde Öyle bakındım bakındım, baharda almaya başlarım diyerekten hiç bir şey almadan çıktım

Canım bende öyleyim ya. Mesela bebişin doğum durumu da önemli hani ona göre yeni dogan az alınabilir gereksiz tüketim yapmamış oluruz. Nisan gibi başlayacağım ya ben alisverise. Odasını da o zaman hallederiz daha coookk var

Benim 40. Hafta temmuz 9a denk geliyor. Sezeryan olacağım icin haziranın 20sinden sonra alınır. Daha var yaa alırız Ya hiç o ilk bebek heyecanı da yok bende. Kızımda bu aylarda almaya başlamıştım, şimdi alırız yaa nolcak filan modundayım. Tek çocuk düsündüğümüz için bi odayı misafir yatak odası yapmıştık, mecbur orayı bozucam. İlerde kavga çıkar mı bilmiyorum valla ablasının odası çok büyük ve dubleks Aynı odaya koysam ikisini, kız 2 sene sonra lgs çalışmaya başlayacak olmaz yani. Böyle de ayrımcılık olacak gibi hissediyorum. Napıcam yaa

Bende Haziran da evlendim aynı durumdayim aslaaa kabul etmez o yüzden evlilik tazminatı tek çıkar yol senin nikah tarihi ne zaman canım ? Rapor ücretini de alabilecek misin ?

İkinci çocuğu olacaklara soruyorum arkadaşlar? En istemediğim şey evlat ayrımı yapmak, şimdi eski fotolara bakıyorum da ilk çocuğumuza çok özene bezene şeyler yapmışız. Eşyalarından, doğum fotoğrafçısına, ev çekimlerinden, animatörlü doğum günü partilerine..vs. vs. ama o zaman alım gücü fazlaydı şimdi bunları 2. çocuğa gerçekleştiremezsem ilk çocuğun geçmiş fotolarını mı yok edeceğim? Etmezsem ve yeniye bunları yapmazsak nasıl açıklarım bunu? Sizde de böyle ayrımcılık olacağı korkuları oluşuyor mu?

İlk çocuğu olacaklara tavsiyede bulunayım hem, birden fazla çocuk düşünüyorsanız ilk çocuğa yapacaklarınızı düşünerek yapın benim gibi kara kara düşünmeyin!

Şöyle olur canım büyüyünce ablasının odasına terfi ettirirsiniz 2 seneye LGS calisacakmis zaten yani bebiş 6 yaşındayken belki abla üniversiteye şehir dışına ya da ülke dışına çıkacak bilinmez ki

Evet mantıklı Bu arada ülke dışında üni kelimesini sana Allah söyletti diye düşünüyorum. Ağzın da bebişin de bal yesin

Ben çok kullanamadım gerek kalmadı ama eğer benimki işe yaramazsa aklımda bulunsun

Kızlar bebeği hissederken dışarıdan hissedilmiyor değil mi icerden pır pır oluyor gibi oluyor. Şimdi ayaklarımı uzatıp oturdum kasigimin sol tarafına doğru hissettim bebişin ayakları orda olabilir
Dışardan daha erken aynen öyle kanat çırpar köpük patlar gibi bi his zamanla balık gibi kaymalara dönüşecek hayırlı olsun kuzum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…