2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Benim buyuk kizda 2.ay asilari ates yapmisti kuzum. Tetikte ol boy kilo ne kadar oldu bebisin olculdu mu?
Bundada yaptı ya oğlumdan biliyordum ince giydiricem 3 gün 38i gördüm kulakta ateşi verdim vücuda inmeden boy yavaş uzuyor ama emin değilim yine kilo iyi gidiyor çok şükür

çıkarayım dedim uyandı 1 saattir uyutmaya çalışıyorum oysa memede nasıl uyumuştu ya

Eşim de dedi birileriyle gidelim diye ama gideceğimiz tarih de baya sonbahar kimse kalmaz herhalde o zamana
Benim iki cocugumda da gozlemledigim cocuklar bebekler tatili seviyorlar. Esim her zaman kaygi dolu olmuştur nasil olacak diye. Ben de cesur yürek tatil gezme deyince ustune atlayan. Ilk kızımız normalde cok huysuz olmasina ragmen tatillerde hep rahat etmisizdir. Ama gerekli konfor sartlarini da saglamak lazim tabi kuzum. Bir de bebek kucukken en azindan bir iki kucagina alip bakabilecek birileriyle gitmek cok iyi oluyor.

Valla eskiler nasıl yapıyormus bilmiyorum yani bende çok yoruldum inan ki. Doğum yapinca her şey bitecek sanmıştım halbuki yeni baslamisiz da haberim yokmuş
Kiyamam sana yaa sen cok pozitiftin kuzum surecin her bir kisminda. Bunu da hallederdin, halledersin, hallediyorsun aslinda ama su sagma vs olaylari yordu seni. Yoksa bebis memeyi alip en bastan emseydi bu kısım da zor gelmezdi sana

Ay çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin siz nasılsınız eşin nasıl oldu ay sütün mü kesildi korkudan yoksa olur mu olur çok üzüldüm ya
Çok sagol cnmm önümüzde riskli bir ameliyat vsr 10 gün sobra bklm ne olck stres korku sütüm azalmıştı bu defa sanki daha cok giti dün gece yarısı açlıktan ağladığını gorunce mama yaptm agzina surmedi midesini bulandrdi uyudu bnde daldım bir saat gecmedi tekrar agldi bu dfa sagmistm onu verdm uyudu
Sma dedendik içmedi
Hip deniyorm icmiyo niye böyle bilmiyorum

Kiyamam sana yaa sen cok pozitiftin kuzum surecin her bir kisminda. Bunu da hallederdin, halledersin, hallediyorsun aslinda ama su sagma vs olaylari yordu seni. Yoksa bebis memeyi alip en bastan emseydi bu kısım da zor gelmezdi sana
Bu konuda katılıyorum gerçekten maşallah cok pozitif ilk olmasına rağmen

Canım benden sana tavsiye hic o kisma takilma. Ilk kizimda gaz nasil cikariliyor bilemedigimden mi beceremedigimden mi bilmiyorum pek gaz cikardigini hatirlamiyorum. Ilk 3 ay ikinmali sıkınmali sancili gecti sonra bitti. Bu 2. Bebis acaip iyi gaz cikariyor. Her emzirmeden sonra buyuk insan gibi hem de dun emzirmeden sonra omzuma aldim. Bir cikardi gazini. Ablam diyor ki "ayy dedem gibi resmen" (dedem cok gurultuludur yemeklerden sonra) alttan cikarma desen o da gırla gidiyor. Gecen kucagimda o kadar pirtladi ki odadakiler resmen benden suphelendiler hissettim ama memedeydi kendileri ve ikinip duruyordu Allahtan da ordan kurtardim yani demem o ki cok gaz cikariyor ama rahat uyku uyuma gibi bisey yok. Sabaha kadar mık mık sesler cikararak uyuyor. Artik duymuyorum bile o sesleri. Yoksa uyumam mumkun degil. 3 aya kadar da boyle olacak biliyorum

çıkarayım dedim uyandı 1 saattir uyutmaya çalışıyorum oysa memede nasıl uyumuştu ya
Biraz koy omzuna baktın olmadi uyanmadan yatir. Ben oyle yapiyorum. Bir kac denedim uzun uzun. Gaz da cikmadi uykumuzda gitti. Ben de vazgectim. En fazla 5 dakika bekliyorum. Uyanacak gibiyse onu da beklemiyorum

Kuzum benim oğlum 2 temmuz dogumlu bayağı büyümüş olur diye düşünüyoruz eylule kadar inşallah yani

Kuzum pozitif tarafından bakıyorum sagimin. Kilo alımı iyi bebişin şükür. Doyduğundan kesin emin oluyorum. Gazını cikarip altını da değiştirdiysem gece uykusu bir nebze huzurlu ve uzun oluyor. Bu da babası ile bana gece için daha rahat dinlenme sagliyor. Beslenme işi bana bağlı değil gibi eşim de besleyebiliyor. Besleyen kişinin gözünün içine bakıyor bebek bunun babasıyla pozitif yönlü bir ilişki yaratacağını düşünüyorum. Tek sıkıntı evden çıkmak, sağım yapilan sütü saklama zorluğu. Evdeyken bir sıkıntı yok ama dışarıyi zorluyor. Ee bir de meme ucu hassasiyeti ve ağrısı da var tolere edilebilir ama böyle bakmaya calisiyorum olaya yoksa cidden süt işi beni bile yordu

Ay o sesler ilk dogdugunda beni çok etkiliyordu. Aman ne oldu diye zıplıyordum yataktan ne dikiş aklıma geliyordu ne bişi beşiğin başına bir gidiyordum bizimki uyuyor şimdi hiç duymuyorum dediğin gibi

Uyumuyor arkadas uyumuyor zombi gibiyiz. Gaz sancisi cekiyor kaka yapana kdr çıldırıyor sonra rahatliyor ee bu seferde acikiyor sonra yine gaz sancisi basliyor

Iyi cok sukur kuzum. Toparladi desene bebis. Ates icin de gecmis olsun. Oluyor illaki. Bakalim biz nasil gecirecegiz
Oluyor her türlü ya ince giydirin evde birde aşıdan bir gün önce mutlaka duş aldırın 3 gün duş yasak bebeği erken doğanlar benim gibi 35 te doğanlar kan ilacı almayı unutmayın 2. Ayda başlıyorlar mış kan ilacına erken prametüre doğan bebekler

Anne sütüne alışınca midesini bulandırmıştır canım sen ver tekrar sütün emsin seni Rabbim yardımcın olsun inşallah

Canım biz aptamilden golden goata geçtik içiyorum maşaallah. İstersen dene dicem ama mamalar da ucuz değil

Uyumuyor arkadas uyumuyor zombi gibiyiz. Gaz sancisi cekiyor kaka yapana kdr çıldırıyor sonra rahatliyor ee bu seferde acikiyor sonra yine gaz sancisi basliyor
Kuzum bizde aynı döngüdeyiz geçecek bu günleri inşallah bebislerin. Ben öyle görünce çok üzülüyorum bebegimi, yavrum ikiniyor ikiniyor. Sonra yapınca resmen yüzü gülüyor ya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…