2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
3. Haftadayim ayni memeler yumuşadı uyandigimda yan taraflar sert oluyor sadece o kdr bence olasi bir durum. Cisli bez sayimiz 6 dir bizim ort

Amin amin inşallah

kesinlikle katılıyorum . emzirmeyi hiç böyle düşünmemiştim . hem zor hem de büyük sorumluluk tüm besini sağlayan şey bizim vücudumuzda ama basit bi sistem de değil ımcığı cıncığı bi sürü detayı var . sütümü helal etmem lafı boşa değilmiş , zahmetli iş

Arkadaşlar minik bebekle tatile giden var mı otele? Nasıl yaptınız?
Ben 3 haftalikken gittim kuzum. Cok guzel gecti bizim. Bebis ne kadar kucukse o kadar rahat oluyor bence tatil dondukten sonra basladi gaz sıkıntıları bizim. Otel odasini konforlu olacak sekilde ayarladik biz. Yeme icme hazir o yonu guzeldi. Bir kac aile birlikte gittik..agirlikli olarak ben baktim tabiki bebegime ama yeri geldi kucaklarina aldilar yeri geldi bebek arabasinda uyurken şezlongta goz kulak oldular. O arada havuza bile girdim. Ki girmeyi hic dusunmemistim. Tek amacim buyuk kizimin eglenmesiydi. Ama guzel gecti bizim

Valla eskiler nasıl yapıyormus bilmiyorum yani bende çok yoruldum inan ki. Doğum yapinca her şey bitecek sanmıştım halbuki yeni baslamisiz da haberim yokmuş

Geçen emdi valla makine daha çok acıtıyormus memeyi. O emdikçe ben rahatladım resmen. Bugün yine bağırış cagiris denedik yok yani. Aslında emmek istiyor ama zorlanıyor gibiydi bugün de. Hergun bir değişik tepkisi anlam veremiyorum ki

kızlar ben bu gaz çıkarma olayını çözemedim. güvenli ve sağlıklı bi uyku uyumaları için hem alttan hem üstten mi gaz çıkması gerekiyor ? diyelim geğirir gibi yaptı bu yetiyor mu güvenip uyutabilir miyiz ? yoksa popodan pırt sesi de mi gerekli ? kafam cidden karıştı

Biz Eylülde gideceğiz canım sıcaklar da biraz geçsin istedik hemde bebiş biraz büyür. S simurgggg un dediği gibi ya gaz sancilari başlamadan ilk 3 haftada gitmek mantikliydi ya da azalınca.
Seninki 3 aylık oluyo mu? Ben 28 eylül giriş antalya düşünüyorum. 2,5 aylık oluyo. Ama korkuyorum da ya. Emzirme işini çözdüm gibi o rahatlattı geceleri biraz saldırgan oluyo meme arıyo ama bulamıyor ağzının içindeki memeyi. Kaşık biberonla destekliyorum.
Bir de denize girme işi falan nasıl olur güneş çarptırırsak ya hasta olursa falam diye düşünüyorum.

Ya ben deniyorum bi 5 dk üstten çıksın diye olmazsa yatırıyorum. Diyelim o esnada uyandı çok kısa memeyi verip uyur uyumaz yatağına koyuyorum. Yoksa uyku uyunmaz yani uyanır o kadar gaz çıkarma seansına.
Sab simplex başladım gaz konusu %80 çözüldü. Kalanı da sıcak bez, karın bacak masajı çözüyoruz bir şekilde.

Eşim de dedi birileriyle gidelim diye ama gideceğimiz tarih de baya sonbahar kimse kalmaz herhalde o zamana

memede emip uyuyunca sonra gaz seansına başlayınca uyanıyor baya bi daha uyumuyo kolay kolay. gaz damlasını not aldm canjm teşekkür ederim ben de hemşire tavsiyesiyle bigaia almştm ama daha kullanmadm

Ay Allah yardımcın olsun inşallah seni emmeye başlar kuzum inşallah kendi isteğiyle emer yine

Valla gözlerim aradı kız aktiftin kayboldun dedim bir fire daha mı verdik diye
Burda internette çekmiyor birde benim kız gündüz uyanık saatleri çok fazla bazen 5 saat uyumuyor bazen devamlı uyuyor asla günü gününü tutmuyor malum benim bir senede oğluş var şaka falanda değil bayağı yuvarlanıp gidiyorum oğlanla buraya geleli oyun arkadaşı olduk

Ay çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin siz nasılsınız eşin nasıl oldu ay sütün mü kesildi korkudan yoksa olur mu olur çok üzüldüm ya

Her beslemeden sonra ustten gaz cikartmasi lazim. Zaten amac o gazin bağırsağa gecmesini engellemek yani alttan gaz cikmayacak her seferinde. Ben de 5 dk uğraşıyorum bakıyorum olmadi yatiriyorum. Her beslenmede çıkaramıyor benim kiz. Uyuya kaliyor belki de ondan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…