2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Kardeşim benim dediğimi yanlış anlama ama ağlasada biraz zorla emzirmeye şimdi kolay sağarsın ama büyüdükçe emmeleride artıyor şimdi sağarsın yarın hepten mastit olursun Biberondan şakır şakır içiyor rahat geliyor ondan emmeyi Red ediyordur bunun daha 4. Ay damak gelişimi var meme reddi yaşıyacağımız dönem o zaman daha da zorlanırsın ben aynısını ilk oğlumda yaşadım kısa sürede olsa çok zor bir süreç

İlacı kestikten sonra bir hafta kaka yapamama etkisi mi sürüyor yeterki eski haline dönsün sabrederim ama yapmak için çok ağlıyor şuan
Hakiki zeytin yağın varsa 2 aydan küçükse yarım çay kaşığı ver canım en geç yarım saate kaka yapar doktor tavsiyesi bu ve normal merak etme 2 aylık kızım şuan rahat bir şekilde kaka yapıyor

Memeden süt daha hizli geliyor biberondan elimle baktım canım. Bazen dokunmadan da akıyor aslında ama inatla biberon da biberon. Emzirirken çektiğim videoyu seyredip duruyorum kacirdigim bir sey mi var diye. Oğlan resmen kişiliği ile doğdu ya canı istediği şeyi yapıyor. Düşünüyorum memeyi neden istedi o gün hala anlamadım. Bir de bırakmadım canım hala uğraşıyorum inanki

Hayırdır inşallah ne oldu canım bende bayağı oldu gitmeyeli geçmiş olsun
Sorma kuzum ya eşim kaza geçirdi cok kirgi var ev o kadar kalabalık ti günlerdir stres korku telaş hepsi var bebekte etkilendi üç dört gün hiç içmiyor doğru düzgün mama aldm ama daha vermedim sağlık ocağına bir kilosuna bktrcm sonra bilmiyorum ne olck

İnsan kiyamiyor da bir yandan ay ben hala çok kötü oluyorum agladiginda. Bir de gözünden yaşlar dökülünce kalbime akıyor sanki en zor süreç ne diye sorarlarsa emzirme derim net. Ne hamilelik ne doğum. Mastiti, sagmasi, emzirmeye çalışmasi vs en zoru bence.

Merhaba ben sütümü bilincli arttirmadim gofus ucu yara oldugu icin birini devamli sagdim devamli sagdigim goguste sut artti simdi sagmayi azalttim ki dugum dugum oluyor. Onun disindan sadece su içiyorum takviye kullanmiyorum
Bende takviyelr kullanıyorum ara sıra sağım yapıyorum ama bebegim sanki doymuyor cisli bez sayısı fazla ama sürekli aranıyor bazen goguslerim çok yumuşak oluyor ne yapacağımı bilmiyorum

Bende takviyelr kullanıyorum ara sıra sağım yapıyorum ama bebegim sanki doymuyor cisli bez sayısı fazla ama sürekli aranıyor bazen goguslerim çok yumuşak oluyor ne yapacağımı bilmiyorum
Meme zamanla yumusuyor süt yok anlamına gelmez ki o. Benim de çok çok sertti zamanla yumuşadı ama süt var. Her emzirmeden sonra kalan sütü her iki memeyi de sagarsan artar bence. Vücut ihtiyaç kadarini üretiyor çünkü meme tamamen bosalirsa üretim artacaktır. Bestlak önerdi kızlar bir de burada solgan in tabletini içen arkadaşlar da var. Maltli icecekler de sütü arttırır e bebekte falan vardı.

Eger cisli bezi faslaysa doguyordurn2 3 gune gidip tarttirabilirsin bebisi gunluk kilo alimina bakabilirsin. Birde benimkide cok yumusadi ayni endiseyi tasiyorum azaldi mi sut diye ama bence memeler terbiye oluyir

Arkadaşlar,çişli bez sayınız kaç acaba, bir bezin ağırlığı ne kadar sizde, benim 3.çocuğum, bu zamana kadar süt bolluğundan mastit olurdum, fışkırırdı, doğumdan 3 hafta sonra göğüslerim yumuşadı, ucunu sıkınca süt geliyor ama ben emin olamıyorum doyup doymadığına, sürekli çiş yapmış mı diye bakıyorum... Analık zor...

Cok teşekkür ederim solgar kullanıyorum galactago gegi anne çayı tahin helva rezene herseyi deniyorum valla

Eger cisli bezi faslaysa doguyordurn2 3 gune gidip tarttirabilirsin bebisi gunluk kilo alimina bakabilirsin. Birde benimkide cok yumusadi ayni endiseyi tasiyorum azaldi mi sut diye ama bence memeler terbiye oluyir
Kayinvalidem gille yaşıyorum evleri de köyde ondan dolayı sağlık ocağına sık gitme gibi bir durumum olmuyor maalesef

Bende sizin gibi ucunu sıkınca süt geliyor ama emin olamıyorum cisli bez günde 5 6 filan endise ettiğim için günde 2 defa da mama veriyorum

Bende sizin gibi ucunu sıkınca süt geliyor ama emin olamıyorum cisli bez günde 5 6 filan endise ettiğim için günde 2 defa da mama veriyorum
Bebeğim 1.ay kontrolünde 890 gram aldı, son günlerde ne kadar aldı bilemiyorum, duruma göre bende meme başlayabilirim doktora sorarak, benim tuhafıma giden 2 çocuğumu emzirdim, mama olmadı. Bu bebeğimde çok erken gitti sütüm ya da göğüslerim terbiye oldu bilemiyorum. Rabbim bol süt ve cuk cuk emme istediği versin bebişlere

Emzirme benim de ilk kizimda cok zorlandigim bir konu oldu. Ustelik kizim emmek istiyordu ama mastit yara acidan emzirmek istemiyordum. Aglaya aglaya emzirdim. Aylar sonra duzeldi. Ama şükür bu kizimda oyle olmadi. Gumus kapak ve lansinoh balm ise yaradi galiba. İsteyerek emzirecegim aklima gelmezdi. İnşallah seninki de emme isini istekle yapar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…