2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    179
Sağol canimcim valla duami aldin 🙏🏻 inşallah çözülür emzirme işimiz de. Benimki çok hırçın oluyor aç olunca seninki de mi oyle. Memeyi vermeye de korkuyorum bazen. Bir kere silikon uca rağmen damagi ile ezip kanatti aşırı derecede.
Dün çok zordu. Ama düşünüyorum ondan önceki gün daha da zordu. Ben biberonları kaldırdım ve ne kadar ağlarsa ağlasın memede ısrar ediyorum beslenmesi gerektiğinde kaşık biberonla besliyorum. Ama mental olarak kafası geldi de öyle başladım. Kendini iyi hissettiğinde sen de dene. Korkunç ağlıyor benimki kafamı duvara vurmak istiyorum. Dün tüm gün memeyle besledim. Ama kulaklarımı aldırdım yani öyle söyliyim 😂

Korse için benim doktorumda sadece yara bolgesini kapsayacak şekilde göbeğini sar ama göbek için önermiyorum çünkü rahmin kendi kendine kuculmeli dedi 🤗 rahimde yapışma yapanları duydum ama sıcaklardan takması zor geldi bana hala daha kullanmadım 😂 bende agustos annelerinden geldim canım buraya 🤗 benim bebişin kakasida pütürlü ama inan doktora sormak aklıma gelmedi sonucu banada söyler misin
canm anca yazabiliyorum. dr tamamen normal olduğunu söyledi. sebebi yenidoğanların bağırsak gelişiminin henüz tamamlanmamış olmasıymış. zamanla görmeyeceksin dedi

Benim eksi gebelik öncesi kilomdan canim. 37 gün oldu ama benim ilk haftada gitti kilom. 57 kg hamile kalmistim, 65.5 ile doğuma girdim. İlk haftam bittiğinde 55 kg yu gördüm. Karın marin gitti zaten direkt o yüzden korse takmadım. Hatta şöyle oldu daha ameliyathanede hemşireler sordu ne kadar kilo aldığımı söyledim dümdüz oldu karnın deyip karnımı ellettiler bana. Sonra ödem oldu kesi yerinde ben şok oldum. Bir hafta içinde ödem gidince eski haline döndü. Hatta doğum sonrası muayeneye bayağı crop giyip gittim doktorumla da muhabbetini yaptıkama süt için daha fazla vermek istemiyorum emziremedigim için
çok hızlı vermişsin canm maşallah 🧿 ben de 55-56 civarı hamile kaldım 68-69 ile doğuma girdim bugün 5.gün 65 kiloyum.

Hiç moralini bozma bir süre o göbek kalıyor çünkü rahmin hala büyük ve içi dolu şuan zamanla inecek hiç takılma. Yanındaki mucizeye odaklan sadece 😍 bana hemşire hastaneden çıkarken "nasıl göbek bu hala hamile gibisin içeride bir bebek daha olmadığına emin misin?" Dedi. Şimdi o hemşireyi görsem sensin hamile diyecek hale geldim😂
çok patavatsızmış gereksiz bir konuşma olmuş 🙈 evet ultrasona girdim daha rahimin içi kan pıhtıları ile doluymuş. onlar dökülecek rahimin eski boyuta gelmesi 4-6 hafta arasıymış zaten. ödem de var tabi. 40ım çıksın bakalım daha iyi anlarım 🥰

Kızlar olsn şeyler yüzünden yada dinlemedim için vs sütüm çok azaldı demiştim göğsüm yumuşacık olyo sanki süt yok sknca gliyo bnde hata dün Mama aldim dün vermedim dollaptakinl son sütü verdim bugün vercktik mama ama çok sevdim nenem bizdeydin aç olsa duramazdi dedi ama bnim oğlum az emiyo arasuninida açıyo özelikle akşamları da uyanmiyo üç sat olyo sonra bazen sizce aç olsa dayanamzdi demi kızlar
benimki de öyle, aç olsa cidden koparırlardı yaygarayı diye düşünüyorum. 2 gündğr kakası çok az oluyo o aklımı kurcaladı sadece. senin bebiş hep mi bu şekilde uyuyodu yoksa sütün azaldıktan sonra mı oldu canım üç saati bulan uykular ?

Kızlar merhaba benim oğlum da düzenli kakasıni yapıyordu ancak geceleri özellikle sürekli ıkınma halindeydi sağlık ocağındaki doktor biogai damla kullanmamizi önerdi ondan aldık kullandığımız ilk gün hiç kakasını yapmadı gece içini bosaltir şekilde ishal gibi yapmış sonra ki günde hiç yapmayıp aynı şekilde gece bir kere ishal şeklinde yaptı ben de damlayı kestim hemen şuan sadece cisli bez alıyorum kakasını yapamiyor ve sürekli ıkınma halinde ilacın etkisi ne zaman geçer acaba böyle durumla karşılaşan oldumu aranizda

Benim bebeğim emmedi canım başından beri. O gün de resmen kendi istedi emmeyi onca gündür ugrasiyorum ağlıyordu sadece o gün kendi emmek istedi emdi,3 kere emdi toplamda sonra yine emmedi. Ben sağıp veriyorum cok çok acil durum olmadıkça ki o da sayilidir mama da vermedim. Neyse ki yeni bir makine aldım o biraz rahatlattı beni. Elimden geldiğinde de sagmaya devam edeceğim. Gerçekten analık kolay

Şuan ben de ağlama krizleriyle uğraşıyorum. Bugun sadece memeyle besledim ne kadar ağlarsa ağlasın sakinleştirip devam ettim ama yorgunluktan gebericem bu süreç bi yerde sonlanıyor mu?
İlk bebeğimle 4 aydan sonra azalmıştı baya ek gıdaya başlayınca geçiyor tamamen. Bende su an krizlerle uğraşıyorum saracoglunun kimyonlu su kurunu iciriyorum, bende yemeklere kimyon katip öyle yemeye çalışıyorum o zaman baya rahatlıyor

Kızlar isilik icin Mustela Cicastela baslamistik. Bize baya iyi geldi. Boynunun alti deri atmisti o derece kotuydu. Toparladi birkac gune. İsilik derdi olan varsa geri dönüt vereyim dedim☺️

İlk bebeğimle 4 aydan sonra azalmıştı baya ek gıdaya başlayınca geçiyor tamamen. Bende su an krizlerle uğraşıyorum saracoglunun kimyonlu su kurunu iciriyorum, bende yemeklere kimyon katip öyle yemeye çalışıyorum o zaman baya rahatlıyor
Valla 3 aydan sonra emziren de var rahat rahat, 10 ay boyunca süt sağan da var. Bilmiyorum bizim süreç nasıl ilerleyecek

Valla 3 aydan sonra emziren de var rahat rahat, 10 ay boyunca süt sağan da var. Bilmiyorum bizim süreç nasıl ilerleyecek
İnsaallah çok uzamaz kısa sürede çözersiniz. Emzirme desteği veren ebeler var onlardan yardım alabilirsiniz. Istanbuldaysaniz Rabia ebeden destek almıştım ben memnun kalmıştım.

Kızlar merhaba benim oğlum da düzenli kakasıni yapıyordu ancak geceleri özellikle sürekli ıkınma halindeydi sağlık ocağındaki doktor biogai damla kullanmamizi önerdi ondan aldık kullandığımız ilk gün hiç kakasını yapmadı gece içini bosaltir şekilde ishal gibi yapmış sonra ki günde hiç yapmayıp aynı şekilde gece bir kere ishal şeklinde yaptı ben de damlayı kestim hemen şuan sadece cisli bez alıyorum kakasını yapamiyor ve sürekli ıkınma halinde ilacın etkisi ne zaman geçer acaba böyle durumla karşılaşan oldumu aranizda
Biogai ben gaz için kullanıyorum ishal gibi sorun olusturmadi. Benim çocuk gazını cikaramiyo

Ay gerçekten cnm sıkıldı hepsine birden. Valla buzdolabinda canim ne kadar saklayabilirim ki sagdigim sutu de saklamak zorunda kalmayim ama ya😅 birde bende uyku sersemi karistirmayim diye tarih atarım ustune ama en eski tarihi alt ortaya ve uste olacak sekilde yerlestirirm. Birde en yeni tarihliyi almis😅 neyse dolapta sut mut kalmadi artik herkes rahat nefes alir evde 🤣 ebe sagmayi birakmami soyledi cnm sut uretimi cok artti gerek yok dedi beni zorluyordu çünkü
Merhabalar sutunuzu nasil arttirtiniz acaba

En az 1 hafta sürüyor sonra zamanla düzeliyor

X